کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
جاذبه های گردشگری امریکا و کانادا
دوستان این تاپیک رو برای معرفی جاذبه های گردشگری کانادا و امریکا و همچنین الزامات سفر و رزور هتل و اطلاعات درباره هزینه های جانبی برای سهولت سفر دوستان ایجاد کردم.

با توجه به وسعت این دو کشور مسلما دوستانی که تجربه سفر یا زندگی در کانادا و امریکا رو دارن میتونن راهنمائی خوبی در این زمینه باشن

با سپاس
پاسخ
یکی از مشهورترین مکانهای تاریخی دره ای است در ابرشهر لکسینگتون میزوری که کلی هم جمعیت داره، و بعد از آمدن ما شده 5هزار و 4نفر. مشهوریت این دره این است که شروع جنگهای داخلی شمالی ها با جنوبی ها بر سر آزاد کردن برده ها و برده داری، از اینجا شروع شده است. این شهر مثل همه ی آمریکا دیدنی های بسیاری داره، مثل دشت و سبزه و پمپ بنزین و خیابان و .... هرچند یکی دو تا مـُتل هم داره، شاید گذراندن شبی توی آپارتمان حمید نجببادی، گران تر برایتان باشد و حتما ً بسیار نامقرون به صرفه تر......

خب این از من، اماکن دیدنی اطرافم را معرفی کردم؛ خوب بود شیما خانم؟؟
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
(2010-02-20 ساعت 22:41)lexington نوشته:  یکی از مشهورترین مکانهای تاریخی دره ای است در ابرشهر لکسینگتون میزوری که کلی هم جمعیت داره، و بعد از آمدن ما شده 5هزار و 4نفر. مشهوریت این دره این است که شروع جنگهای داخلی شمالی ها با جنوبی ها بر سر آزاد کردن برده ها و برده داری، از اینجا شروع شده است. این شهر مثل همه ی آمریکا دیدنی های بسیاری داره، مثل دشت و سبزه و پمپ بنزین و خیابان و .... هرچند یکی دو تا مـُتل هم داره، شاید گذراندن شبی توی آپارتمان حمید نجببادی، گران تر برایتان باشد و حتما ً بسیار نامقرون به صرفه تر......

خب این از من، اماکن دیدنی اطرافم را معرفی کردم؛ خوب بود شیما خانم؟؟

من شنیدم در میزوری یک سازه بسیار بلند Uوارونه شکل وجود دارد که از عجایب معماری است. اگر می‌شود عکسش را اینجا قرار دهید و راجع به آن توضیح بدهید.
با تشکر از حمید عزیز از ایالت بکر میزوری!
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، یه مهاجر ، kavoshgarnet ، OverLord ، taherifar ، msar
آقا حمید؟ کجایید شما؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
محسن عزیز سلام
اگر منظورتون اینه که اینروزها کجام و چرا کم پیدا شدم؟ شرمنده ام. همین دور و بر بودم و خوشبختانه چون دیگر دوستان را گرم فعالیت دیدم یک مرخصی کوتاه مدتی به خودم دادم که یه کمی به کار و بار عقب افتاده ی زندگی ام برسم.
امــّا اگه منظورتون اینه که کجا زندگی میکنم؟ نکنه اومده باشی هفتاد مایلی شرق کنزاس سیتی ؛ توی یک شهر کوچیکی به نام لکسینگتون میزوری و دنبال من میگردی؟؟ بابا شرمنده ام؛ فقط کافی بود دم این دهات ما سراغ تنها«کالج» شهر رو میگرفتی و بعدش هم سراغ تنها ایرانی که بس غریبانه(=گریبانه بقول ترکهای عزیز) زندگی میکنم. البته یادت باشه همین که اسمی از من بردی؛ آماده ی فرار باشی که ممکنه بخواند تلافی بدیهای مرا ، توی دل تو خالی کنند.

در ضمن این سازه ی معروف لا(یو) ی وارونه ی شهر « سنت لویسSt. Louis » را از نزدیک دیده ام و نه تنها میدانم که به دروازه ی اتصال شرق و غرب آمریکا Gateway to the west، مشهور است و در اصل یک سمبلی است که در جوار رودخانه ی میزوری واقع شده که به گونه ای یادآور مراودات تجاری و مسافری و ... بین شرق و غرب آمریکاست؛ بلکه مختصری نیز میدانم که بیش از 192 متر ارتفاع دارد نیز عرض بین پایه های آن 192 متر است. بدنه ی خارجی آن از جوشکاری فلز استیل و داخل آن از قالب ریزی مفتول و سیمان ساخته شده. نکته ی مهم قابل ذکر اینکه چگونه در بیش از 63 سال پیش(1947) این سازه ای را که هرچه به بالا میرود؛ باریکتر شده است را سرهم بندی کرده اند؟ گفتنی است که در آن زمان این سازه بلندترین سازه ی آمریکا بود و البته افتخار پدر و پسر جوشکاری که طراح و سازنده ی آن بوده اند این بوده که هیچ کسی در طول ساخت حدود دوسال این سازه، کشته نشده است.

شما اگر به سنت لویس مسافرتی داشتید؛ از دیدن این سازه( Gateway ARCH) غافل نشوید، چون یک آسانسور سواری عجیبی تا آن ارتفاع خواهید داشت؛ بدین نحو که آسانسور، از به هم پیوستن اتاقکهایی شبیه به کوپه های قطار تشکیل شده و به صورت هلال و مورّب به سمت بالا میرود و پایین میآید. هر کوپه ظرفیت 4نفر را دارد و به نوعی باید سرتان را خم کنید و کمی هم مهربان کنار بغل دستی تان بنشینید و امان از وقتی که بغل دستی تان کمی از لحاظ عرض، وسیع باشد و بدتر آن زمانی است که طرف مقابلتان هم کمی سیر و پیاز خورده باشد. دیدن شهر و ساختمانها و نیز قایق ها و رودخانه از آن ارتفاع؛ یک حال خاص خود را دارد.

در دو طبقه ی زیر زمین آن هم یک موزه، کتابخانه و بخصوص عکسهای مراحل ساخت و ماکتهای سازه نیز بسیار دیدنی هستند و حداقل یک نیم روز شما را پر خواهد کرد. امــّا اینکه عکسی در این زمینه اضافه نکردم به دو علت است؛ یکی اینکه راستش را اعتراف کنم؛ بلد نیستم که چگونه توی مهاجرسرا آن را منتشر کنم(امان از پیری و کندی مشاعر؛ آخه واسه ی من 50 ساله دیگه زوره بخوام توی این همه مشغولیات، این چیزها رو یاد بگیرم) دومّ اینکه: معمولا ً عکس باید همراه با اطلاعات عمومی و کامل همراه باشد که بنده در مورد این سازه(آرک سنت لویس) تحقیق موثقی نداشته ام.

لذا اگر شما بتونید از اینترنت عکس و یا عکسهایی زیبا پیدا کنید و همزمان نوشتن اطلاعات بیشتری درباره آن، منتشر کنید ممنون میشوم. بهر حال بنده سراپا در خدمتم ..........پیروز باشید........ارادتمند حمید میزوری
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
استاد دست شما درد نکنه. کلی چیز یاد گرفتم و این بنا رفت تو لیست جاهایی که قبل از مردنم باید برم و ببینم. Smile
این هم یک عکس از بنا
[عکس: the-gateway-arch.png]
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، lexington ، rs232 ، nnazi_2005 ، shadi79 ، taherifar ، msar
پدر من حدود 35 سال پیش با این بنا عکس انداخته و هنوز هم عکسش هست Big Grin
اگه پیدا کردم میزارم حتما
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، kavoshgarnet ، mohammadg846 ، taherifar ، msar
سلام...
من 2 ماهه اومدم امریکا از طریق لاتاری... هنوز گرین کاردم نیومده ...
اگه بخوام یه سفر برم کانادا باید ویزا بگیرم؟؟
پاسخ
یکی جواب بده لطفااااااااا
پاسخ
(2013-11-02 ساعت 08:46)mahsa.mo نوشته:  سلام...
من 2 ماهه اومدم آمریکا از طریق لاتاری... هنوز گرین کاردم نیومده ...
اگه بخوام یه سفر برم کانادا باید ویزا بگیرم؟؟
با داشتن گرین کارت آمریکا احتیاجی به گرفتن ویزا ندارید.
پاسخ
سلام دوستان...
من تقریبا 6 ماهه امریکام کلا ، گرین کارد دارم...
یکی از دوستام که دانشجوی کاناداست و ویزای دانشجویی داره می خواد بیاد امریکا برای ویزیت 2 هفته ای...
شرایط گرفتن ویزا رو میشه کامل برام بگین و اینکه آیا من می تونم براش دعوت نامه بفرستم ؟! و چه جوری باید این کار و بکنم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان