کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توصیه‌نامه کاری
سلام به همه دوستان مهاجر سرایی
ایشالا همیشه سرایتان باقی باشه و مهاجرسراتون با دوامSmile

من چند وقتی نبودم به علت ورود به آمریکا، یک نکته مهم دارم و یک سوال:

اولا که بعد از اقدام ناجوانمردانه اون ابله نیجریه ای به شدت تو فرودگاه وسایل رو می گردن برای من حتی پولهام رو هم شمردن بنابراین تا جایی که می تونین بار و بندیلتونو کم کنین که دچار عذاب نشید.Wink

ثانیاً در مورد کار من با اینکه از نظر زبان مشکل ندارم ولی اینجا مشکل دیگه ای هست اینا همه از افراد رفرنس شغلی می خوان و چون ما اینجا رفرنس نداریم به همین دلیل دچار مشکل شدم ، دوستانی که راهی دارن لطفاً منو بی نصیب نذارن، ممنون
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، farzad24 ، nnazi_2005 ، seravin ، m.memari ، honareirani ، amir0_0amir ، niloo-kh
(2010-02-11 ساعت 09:41)matrix نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرایی
ایشالا همیشه سرایتان باقی باشه و مهاجرسراتون با دوامSmile

من چند وقتی نبودم به علت ورود به آمریکا، یک نکته مهم دارم و یک سوال:

اولا که بعد از اقدام ناجوانمردانه اون ابله نیجریه ای به شدت تو فرودگاه وسایل رو می گردن برای من حتی پولهام رو هم شمردن بنابراین تا جایی که می تونین بار و بندیلتونو کم کنین که دچار عذاب نشید.Wink

ثانیاً در مورد کار من با اینکه از نظر زبان مشکل ندارم ولی اینجا مشکل دیگه ای هست اینا همه از افراد رفرنس شغلی می خوان و چون ما اینجا رفرنس نداریم به همین دلیل دچار مشکل شدم ، دوستانی که راهی دارن لطفاً منو بی نصیب نذارن، ممنون

دوست عزیز ورودت به امریکا رو تبریک میگم
اگه ممکنه بگو Job refrence چیه و کجا ازت خواستن
پاسخ
تشکر کنندگان: j@vad ، niloo-kh
منظور از Job Reference این هست که شما اگر قبلاً جایی کار کردی یه توصیه‌نامه از کارفرمای قبلی می‌بری که توش نوشته که شما خوب کار می‌کردی، منظم بودی، حسن برخورد داشتی، توانایی کار تیمی‌ات بالا بوده و غیره.

در جواب matrix عزیز باید بگم که من تجربه‌ام در این خصوص محدوده اما می‌دونم که خیلی‌ها با کارفرما صحبت می‌کنن که برای مدتی بدون حقوق یا تحت عنوان مشاهده‌گر (observer) در محیط کار باشن و خودشون رو نوشن بدن. البته بر حسب کار هم فرق می‌کنه. مثلاً در رشته حقوق یا پرستاری در خود آمریکا افراد در سال‌های آخر تحصیل (یا سال‌های اول بعد از تحصیل) می‌رن در موسسات معتبر دوره کارورزی می‌گذرونن که البته حقوقش کمه اما هم تجربه‌است و هم منجر به یک توصیه‌نامه کاری از یک موسسه معتبر خواهد شد. حالا این که در رشته کاری شما هم چنین شرایطی وجود داره یا نه، باید از اهل فن بپرسید.
پاسخ
سلام
ميخواستم پيشنهاد بدم يك پست جديد براي كار در امريكا ايجاد كنيم كه در ان براي يافتن كار ونشتن رزومه به هم كمك كنيم.متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، mohammad.maleki ، niloo-kh
متریکس جان
این مسئله ای که اشاره کردی یکی از مهمترین مشکلاتی است که برای پیدا کردن اولین کار در امریکا وجود دارد. البته اگر شما از جاهایی که در ایران کار کرده باشید یک نامه بگیرید و آنها را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و ارائه دهید خوب است ولی با این حال بسیاری از شرکت ها نمی خواهند که اولین تجربه کاری شما در امریکا باشند. اینجا یک مقدار شانس هم نیاز دارید تا آن فردی که به تخصص شما نیاز دارد به سابقه کاری شما در ایران اکتفا کند.
من هر موقع که یک مشکلی در امریکا داشتم اطرافیانم می خندیدند و می گفتند که به امریکا خوش آمدی! حالا من اصلا نمی خندم ولی بهرحال می گویم که به امریکا خوش آمدید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام دوستان نمونه توصیه نامه به کجا کشیده انگار نصفه ولش کردید Smile
CN:20138xxx/ دونفر / آنکارا / مصاحبه آخر آگوست/ یکضرب/کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: fakhrinejad
(2010-02-11 ساعت 11:53)Hojjat نوشته:  منظور از Job Reference این هست که شما اگر قبلاً جایی کار کردی یه توصیه‌نامه از کارفرمای قبلی می‌بری که توش نوشته که شما خوب کار می‌کردی، منظم بودی، حسن برخورد داشتی، توانایی کار تیمی‌ات بالا بوده و غیره.

در جواب matrix عزیز باید بگم که من تجربه‌ام در این خصوص محدوده اما می‌دونم که خیلی‌ها با کارفرما صحبت می‌کنن که برای مدتی بدون حقوق یا تحت عنوان مشاهده‌گر (observer) در محیط کار باشن و خودشون رو نوشن بدن. البته بر حسب کار هم فرق می‌کنه. مثلاً در رشته حقوق یا پرستاری در خود آمریکا افراد در سال‌های آخر تحصیل (یا سال‌های اول بعد از تحصیل) می‌رن در موسسات معتبر دوره کارورزی می‌گذرونن که البته حقوقش کمه اما هم تجربه‌است و هم منجر به یک توصیه‌نامه کاری از یک موسسه معتبر خواهد شد. حالا این که در رشته کاری شما هم چنین شرایطی وجود داره یا نه، باید از اهل فن بپرسید.

يعني اگر ما توصيه نامه از مدير جايي كه توو ايران كار ميكرديم بياريم مفيده براي كار در آمريكا؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان