کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدي: مردود شدن درخواست ویزا
فردا جان شما دیگه برای چی‌ استرس گرفتی‌. بعد از روز مصاحبه که دیگه چیزی رو رد نمی‌کنن. آخرین زمان همون موقعست...مگر اینکه تو کلیر شدن مشکلی‌ باشه (برای کسانی که سابقه‌ی دادگاهی دارند).

شما که به سلامتی‌ کلیر هم شدی Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، فردا ، Tomas
وای چه ضد حالی. مشکلشون این بوده که ازدواج نکردید و نامزد هستید؟!!!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
پیبو جان واقعا متاسفم. خیلی خبر بدی بود. اعتراض نکردید؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
(2012-08-12 ساعت 16:53)sara mas نوشته:  فردا جان شما دیگه برای چی‌ استرس گرفتی‌. بعد از روز مصاحبه که دیگه چیزی رو رد نمی‌کنن. آخرین زمان همون موقعست...مگر اینکه تو کلیر شدن مشکلی‌ باشه (برای کسانی که سابقه‌ی دادگاهی دارند).

شما که به سلامتی‌ کلیر هم شدی Smile

نمی دونم گفتم یهو نکنه....آخه همین روزا میرم که اگه خدا بخواد ویزامو بگیرم.واسه همین استرس گرفتم.ممنون از آرامشی که دادی Smile
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sara mas ، Tomas
(2012-08-12 ساعت 20:02)elahenadafy2 نوشته:  پیبو جان واقعا متاسفم. خیلی خبر بدی بود. اعتراض نکردید؟

مگر میشه اعتراض کرد؟
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
نمیدونم میشه یا نه. شما وکیل نداشتید؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
پیبو جان الان توی سایت سفارت آنکارا مطلبی رو دیدم راجع به همین اعتراض زدن. این سایت نوشته:
اداره مهاجرت و شهروندی آمريکا) USCIS (بررسی ﺗﻣﺎﻣﯽ درخواستهای معافيت از ﻣﻧﻊ ورود به آمريکا را در يک مرکز متمرکز نموده است.
در اين سيستم جديد مراحل درخواست ويزای مهاجرتی برای کليه متقاضيان در ﺗﻣﺎﻣﯽ دنيا استاندارد خواهد شد.
از تاريخ 4 ژوئن 2012 به بعد درخواست کنندگان نوع ﺧﺎﺻﯽ از ويزای مهاجرتی که مصاحبه آنها در کشوری غير از آمريکا صورت گرفته و در هنگام مصاحبه از طرف مامور کنسولگری ورود آنها به آمريکا ﻣﻧﻊ شده، ﻣﯽ توانند درخواست معافيت از ﻣﻧﻊ ورود خود) I-601 و I-212 (را به طور مستقيم به آدرس ﭘﺳﺗﯽ اداره خدمات مهاجرتی و شهروندی آمريکا) USCIS (ارسال نمايند .ﺑﺎ توجه به اين تغييرات کسانيکه در خارج از آمريکا زندگی ﻣﯽ کنند و درخواست ويزای مهاجرتی و يا غير مهاجرتی ) ويزای نوع K و يا V (کرده اند، درخواست معافيت از ﻣﻧﻊ ورود به آمريکا را فقط از طريق پست ميتوانند ارسال نمايند.
پيش از اين تغييرات، مشخص شدن نتيجه بررسی درخواست معافيت ازمنع ورود به آمريکای درخواست کنندگان ﺑﺎ توجه به فشردگی کاری .محل اقدام آنان، بين يک ماه ﺗﺎ يک سال به طول ﻣﯽ انجاميد
اين متمرکزسازی برای درخواست کنندگان،هم روند درخواست را سريعتر و کارآمدتر کرده وهم فرصت ارزيابی مناسبتری را فراهم نموده است.
تحوﻻت ايجاد شده فقط در زمينه محل ارسال و بررسی درخواستها ﻣﯽ باشد و هيچگونه تغييری در زمينه مراحل اجرائی و معيارهای ارزيابی بوجود نيامده است.
کسانيکه درخواست معافيت از ﻣﻧﻊ ورود به آمريکا را از طريق پست به اداره مهاجرت و شهروندی آمريکا) USCIS (فرستاده اند، ﻣﯽ توانند وضعيت درخواست خود را در اينترنت تعقيب کنند.

فرم I-601 فرم درخواست معافيت از ﻣﻧﻊ ورود به آمريکا

فرم I-212 اجازه ورود مجدد به ﮐﺳﺎﻧﯽ که از آمريکا اخراج شده اند.

(I-212 فرم يا و I-601 فرم نشدن پذيرفته صورت در )I-290 B فرم
ﮐﺳﺎﻧﯽ که درخواست معافيت خود را از طريق پست ارسال نموده اند، ﻣﯽ توانند به آدرس لينکی که در سايت اداره مهاجرت و شهروندی آمريکا به روز شده است، مراجعه کنند.
پس از ارسال درخواست معافيت از ﻣﻧﻊ ورود به اداره مهاجرت و شهروندی آمريکا، ﮐﺳﺎﻧﯽ که مايل به دريافت پست الکترنيکی و يا پيامک تائيد دريافت مدارک ﻣﯽ باشند ﻣﯽ بايست قسمت E فرم اطﻼع رسانی G-1145, را ضميمه درخواست خود نمايند.
اين تحوﻻت، از پيشنهاد معافيت موقتی که در تاريخ 30 مارس 2012 در دفتر ثبت فدرال منتشر شده است مجزا و جداگانه ﻣﯽ باشد

این هم لینکش:
http://turkey.usembassy.gov/wn_080612f.html
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، girl ، alireza62 ، sara mas ، فردا ، mercedeh2011 ، Tomas
(2012-08-13 ساعت 15:07)elahenadafy2 نوشته:  نمیدونم میشه یا نه. شما وکیل نداشتید؟

2تا وکیل داشتم ولی اصلا کاری انجام ندادند
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
سلام دوستان

من تقریبا 1 ماهه پیش ویزای نامزدی از ابوظبی گرفتم و اصلا نگران نباشید خیلی راحت است و هیچ مشکلی پیش نمی یاد البته فقط به کسانی که در دولت مخصوصا آقایان در ارتش ، نیروی انتظامی و بسیج و ... کار کردنده اند اصلا ویزا نمی دن چون من چند مورد را دیدم. و کسانی هم که میگن بهشون ویزا ندادند احتمالا مشکلی دارند چون اگر تمام کارهاتون واقعی باشه خیلی راحت بهتون ویزا میدن.
چون تو سفارت چند بار از من پرسیدند که جایی که کار می کنی دولتی هست من گفتم نه خصوصی .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، shabnam.84 ، Tomas ، dinadino228
سوالی های که در سفارت ازم کردند
1- چه جوری آشنا شدین با هم ؟
2- چقدر همدیگرو دیدین؟
3- آیا نامزدتون قبلا ازدواج کرده ؟ که نامزده من قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته بود
4- آیا نامزدتون خونه از خودش داره؟
5- نامزدتون چه جوری به آمریکا رفته
6- آیا خودتون کسی را در آمریکا دارید؟
7- نامزدتون کجا کار میکنه و حقوقش چقدر هست؟
8 - خانواده نامزدتون کجا زندگی میکنند؟
9- خودتون کجا کار می کنید و قبلا کجا کار می کردید؟
10 - ایا شغل دولتی داشتید یا خیر؟
11- چه جوری با نامزدتون در ارتباط هستنین که من گفتم تلفن و چت که مدارک هم داشتم گفتم بدم گفتند که لازم نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، sara mas ، Tomas ، dinadino228 ، Asal707 ، azri
تبریک میگم.. ایشالا خوشبخت بشید Smile
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، Tomas
(2012-12-29 ساعت 15:02)ammmrica نوشته:  سوالی های که در سفارت ازم کردند
2- چقدر همدیگرو دیدین؟
3- آیا نامزدتون قبلا ازدواج کرده ؟ که نامزده من قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته بود
11- چه جوری با نامزدتون در ارتباط هستنین که من گفتم تلفن و چت که مدارک هم داشتم گفتم بدم گفتند که لازم نیست.

تبریک میگم .امیدوارم زندگی خوبی در کنار همسرتون داشته باشین

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، Tomas ، منیره
(2012-12-29 ساعت 15:02)ammmrica نوشته:  سوالی های که در سفارت ازم کردند
2- چقدر همدیگرو دیدین؟

تبریک میگم دوست عزیز، خوشبخت باشید.

این سؤالی که می‌پرسن کسی‌ رو اونجا دارین یا نه برای چیه؟ خوبه داشته باشیم یا بد؟
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
فرقی نمی کنه ولی سوال می کنند که سعی کنید اصلا دورغ نگید و خیلی با ارامش به سوالهاشون جواب بدین. من که گفتم دوستام اونجا هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sara mas ، Tomas ، M.A.hope
ای بابا.... بچه ها انقدر این تاپیک نحس رو بالا نیارین ... آدم اسمش رو میبینه تن و بدنش میلرزه... این دوستمون پیبو هم که نیومد بگه واسه چی ردش کردن !
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Tomas ، NedaE ، dinadino228

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان