کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید کردن در آمریکا:از کجا و چگونه خرید کنیم!
سلام. ممنون. این سایت خوبی است ولی متاسفانه مدلی که من میخواستم را از آمازون گرونتر میده.
در ضمن بد نیست بدانیم که هر جنسی که از خود آمازون میخریم- نه از سایت های دیگه که در آمازون آگهی میگذارند- دیگه مالیات پرداخت نمیکنیم. فقط مشکلی که داره اینه که باید کل پول را نقد و یکجا بپردازیم.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mavarfan ، lorecance ، soli asali ، sepideh jan ، taherifar ، msar ، m_vaziran
آدوراما خودش به آمازون و بقیه سایتها هم فید میکنه و بسیار معتبره
شما یه پیغام خصوصی بدید به من مدل خودش و متعلقاتش رو بگین من براتون ببینم چی میشه پیدا کرد
همیشه اینطور نیست که سایتها همه چیزو با یه ترتیب بفروشن یعنی از لپتاپ تا دوربین،همه رو ارزان تر بفروشند
باید دنبال پیشنهادها،dealها و حراجهایی باشین که بعضی وقتا لحظه ایه و بیشتر اوقات هم به صورت یک روزه
مرسی
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، 20reza ، honareirani ، kianoush ، mavarfan ، Iman-gta ، khavaran ، soli asali ، sepideh jan ، taherifar ، msar
این تاپیک رو به نظر من نباید اجازه داد بره به اعماق فروم!!!

من پست قبلی خودم رو اینجا کپی می کنم، چون به نظرم اینجا جای مناسب تری هستش!

یه نکته ای رو من هیچ جا ندیدم کسی بگه، خودم افتتاحش می کنم:

برای صرفه جویی در مخارج خورد و خوراک روزمره (بخصوص اون اوایل که آدم داره در نهایت امساک از جیبش خرج می کنه) بهترین کار اینه که Grocery Store های اطرافتون رو شناسایی کنین... بعد برین توی اینترنت توی همه شون عضو بشین و حتما آدرس پستی هم بدین... اینطوری براتون هر هفته روزنامه های این فروشگاه ها میاد... توی این روزنامه ها چیه؟! لیست اقلامی که بهشون تخفیف خورده! مثلا روزهای عادی توت فرنگی بسته ای 4-5 دلار هستش اما وقتی بهش تخفیف می خوره 2 بسته رو میدن 4-5 دلار... بعد از یه مدتی دستتون میاد که قیمت هر چیزی چقدره و کجا با قیمت مناسب تری اونها رو میده... (در ضمن علاوه بر اجناسی که در داخل روزنامه لیستشون اومده، تعداد دیگه ای از اجناس هم داخل خود فروشگاه هستن که تخفیف دادن اما به علت ذیق جا برای درج اسامی شون اونا رو توی روزنامه نمیذارن... از روی اتیکت قیمت هر جنس، می تونین قیمت اولیه و قیمت تخفیف رو ببینین...)

یکی از فروشگاه های محبوب من SafeWay هستش که همیشه جنسهای تخفیفی خوبی میشه توش پیدا کرد.. اما یه شرط داره! باید اول برین توی قسمت Customer Service فروشگاه و بگین براتون یه Club Card صادر کنن (که مجانیه!) فقط کافیه یه فرم پر کنین و اونوقت هر وقت میرین فروشگاه برای خرید موقع حساب کردن اجناس اون کارت رو میدین به صندوقدار که اون رو ثبت می کنه و همه تخفیفها روی اجناس اعمال میشه! یه نمونه از فاکتور رو جهت استحضار نقدیم می نمایم:

[عکس: attachment.php?aid=1155]

البته این بگم! هر جایی که تخفیف داد معنیش این نیست که قیمتهاش خوبه! مثلا فروشگاههایی مثل Whole Food , Roley's NobHill , Leonardis همه گرون هستن ... اما Lockey , SafeWay , CVS Farmacy قیمتهای معقول و خوبی دارن و تخفیف هاشون هم خیلی خوبه... (اینها فروشگاههای محل ما هستن ممکنه شما جاهای دیگه فروشگاههی دیگه ای هم داشته باشین) ... بعضی از اینها تخفیف رو به اعضای کلوپشون میدن و بهتره چک کنین که اگر نیاز به عضویت داره، عضو بشین...

همین دیگه... اینهایی که گفتم بیشتر در زمینه مواد غذایی هستش ...Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
فروشگاه Kroger و فروشگاه‌های وابسته به اون مثل Ralph's هم همین خاصیت رو دارن. از یکی اگر کارت داشته باشی در تمام شعبه‌های وابسته، تخفیف‌هایی بهت داده می‌شه. قیمت‌ها هم خیلی خوبن.

یک نکته دیگه این که جنسی که مارک فروشگاه رو داره هم قیمتش و هم تخفیفش مناسب‌تره. مثلاً شامپویی که آرم Kroger رو داره، قیمتش از مشابه تولید یک شرکت دیگه، توی شرکت Kroger بیشتره و تخفیفش هم بهتره.
پاسخ
ممنون از سارا خانوم کاملا حرفهاتون درسته مخصوصا در مورد thanksgiving یا همون black friday در ضمن rs232 جان اینی که شما فرمودید برای من خیلی جالب بود من تا به حال امتحان نکردم. میتونی بگی تو کدوم فرشگاه ها و چه جور اجناسی بیشتر جواب میده؟!

ممنون.
در ضمن موافق هستید یه تاپیک بزنیم سایت های کوپن به درد بخوری که میشناسیم رو برای هم معرفی کنیم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، SH1A2R3 ، khavaran ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
سلام دوستان عزيز، براي خريد كاناپه،تخت و تشك كجا رو پيشنهاد مي كنين؟ به نظر شما IKEA چطوره؟؟ آخه بعضي ها ميگن مبلهاش كيفيت نداره. ميشه لطفا تجربياتتون رو بگين. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، SH1A2R3 ، khavaran ، soli asali ، taherifar ، msar
آیکیا از نظر قیمت خیلی مناسبه اما کیفیت خیلی بالایی نداره. عمده مشکلی که با کیفیت محصولات آیکیا می‌شه داشت اینه که دو بار که اساس‌کشی بکنی و مجبور باشی پیچ‌ها رو باز کنی و دوباره ببندی، بعضی پیچ‌ها هرز می‌شه و خلاصه میزت دیگه میز بشو نیست.

بعضی از فروشگاه‌های دیگه (مثل تارگت و والمارت و غیره) هم هستن که محصولات مشابهی رو (معمولاً یه کم گرون‌تر) دارن و در نتیجه خرید کردن از اون‌ها به معنی خریدن میز با کیفیت بالاتر نیست.

اما از طرفی اگر بخوای واقعاً میز و تحت با کیفیت بالا بخری (مثلاً از Bed, Bath and Beyond یا فروشگاه‌های دیگه‌ای که مختص این جور وسایل هستن)، کلی باید پول بدی. دو سه برابر قیمت آیکیا رو باید بدی تا چیز خوب عایدت بشه. در نتیجه روزهای اول که آدم خیلی از نظر مالی وضعیت پایداری نداره ممکنه که این تصمیم، خیلی عاقلانه نباشه.

در مورد تشک هم، تشک‌های آیکیا بد نیست (تشک‌های رنج چهارصد تا پونصد دلارش نسبتاً خوبه، ارزون‌ترهاش زیادی نرمه) و خوب باز هم می‌تونی از بد، بث اند بیاند خرید کنی اما مثلاً یه تشک خوب می‌افته نزدیک نهصد دلار!

من با هر کسی صحبت کردم گفت تشک رو حتماً نو بگیر. بعضی‌ها می‌گفتن که یه فوتان (futon) هم بگیر بنداز روش. فوتان تشک نسبتاً نازک اما سفتیه که توی مبل‌های تخت‌خواب‌شو ازش استفاده می‌کنن. تشک دست دوم اصلاً ایدهٔ خوبی نیست چون احتمال این که bed bug داشته باشه (یه جور حشره است) کم نیست.

اما در مورد تخت و مبل و اینا، اگر ماشین داشته باشید و حوصله و وقت هم داشته باشید، یک گزینه دیگه خرید اجناس دست دوم هست. گاهی توی روزنامه‌های محلی (یا حتی روی در و دیوار) می‌شه از garage sale ها خبر دار شد. گاراژ سیل، یعنی طرف می‌خواد بره، وسایل منزلی که لازم نداره (از میز بگیر تا قاشق) رو در گاراژ منزلش به حراج می‌گذاره. از گاراژ سیل بهتر، craigslist هست. این کلمه رو در اینترنت سرچ کنید به سایتش می‌رسید. بعد باید برید به شهر مورد نظرتون (مثلاً سیاتل) و بعد در قسمت for sale برید و کلمهٔ دلخواه (مثلاً bed frame به معنی تخت بدون تشک) رو جستجو کنید.
پاسخ
دوستان نظرتون راجع به عضویت تو کاستکو چیه؟
من پرسیدم گفتند می تونید کارت عضویت هم بهشون پس بدید و فول ریفاند میدن.
برای لوازم برقی و کامپیوتر فقط کاستکو و سمز کلاب سیاست پس دادن سه ماه دارن. قیمت های کاستکتو هم خوبه.
کسی تجربه عملی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، lorecance ، Lucky Luke ، khavaran ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
من از کاستکو تجربه ندارم اما سمز کلاب رو چند باری با یکی از آشنایان که عضو بود رفتیم و از نظر قیمت کمی از فروشگاه‌های مشابه (والمارت و مشابه‌هاش) مناسب‌تر بود. با این حال دقیقاً از شرایط عضویتشون خبر ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، AmericanHamid ، khavaran ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2010-12-13 ساعت 07:57)msnazi نوشته:  دوستان نظرتون راجع به عضویت تو کاستکو چیه؟
برای لوازم برقی و کامپیوتر فقط کاستکو و سمز کلاب سیاست پس دادن سه ماه دارن. قیمت های کاستکتو هم خوبه.
کسی تجربه عملی داره؟

میتونید کارت کسی دیگر را قرض بگیرید.. فقط خاطرتون باشه در آنصورت باید نقد پرداخت کنید ..
در مورد قیمت: قیمت بعضی از اجناسش خوبه. مثل مواد غذایی اش، گوشت، میوه اش و مواد شوینده، شکلات و.... ، در ضمن اغلب اجناس کاستکو بصورت بسته بندی های چند تایی عرضه میشود که خوب شما اگر هم به تعداد زیاد از یک جنسی لازم نداشته باشید، مجبور میشوید بخرید... گرچه بازهم از فروشگاههای دیگر ارزانتر خریدید....
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، laili ، mohsen324 ، mavarfan ، AmericanHamid ، Pay ، Lucky Luke ، khavaran ، soli asali ، Rock ، remarya ، taherifar ، msar
من کارت عضویت از کاسکو دارم ...سالی صد دلاره و 2% هم برمیگردونه...کلا قیمتهاش از بقیه ی جاها بهتره ولی همونطوری که نیکول گفت تعداد بسته بندیهاش زیاده و برای مواد خوراکی به درد خانواده های کم جمعیت نمیخوره...بلیط سینما و کارتهای رستورانش و آب و نوشابه و دارو و لوازم برقی به صرفه است ولی اگه بخواهید مواد غذائی برای دو نفر بخرید زیاد صرف نمیکنه چون بیشترش مهمون سطل آشغال میشهSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
به نظر من هم کاستکو قیمتاش خیلی مناسبه. مثلا من ازش ماهی خریدم. کیفیتش خیلی خوب بود و قیمتش هم خیلی ارزون تر از فروشگاههایی مثل وال مارت بود. لوازم برقی اون هم گارانتی نامحدود داره. یعنی هر وقت خواستید میتونید پس بدید.
فقط بدیش اینه کسایی که تازه واردند رو برای عضویت قبول نمیکنه. چون باید بهتون کردیت کارد بدن و باید شرایطش رو داشته باشید.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، mavarfan ، nastaran86 ، comrun ، AmericanHamid ، Pay ، Lucky Luke ، khavaran ، pooyash ، soli asali ، taherifar ، msar
(2010-12-12 ساعت 12:27)Mojhdeh نوشته:  سلام دوستان عزيز، براي خريد كاناپه،تخت و تشك كجا رو پيشنهاد مي كنين؟ به نظر شما IKEA چطوره؟؟ آخه بعضي ها ميگن مبلهاش كيفيت نداره. ميشه لطفا تجربياتتون رو بگين. ممنون

man froshgah rooms to go ro pishnahad mikonam baray kharidan mobl takhte hame no hastan ama be khater kamu kharash ba ghemat besyar paeen miforoshan
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Mojhdeh ، khavaran ، taherifar ، msar
(2010-12-13 ساعت 23:36)adl نوشته:  
(2010-12-12 ساعت 12:27)Mojhdeh نوشته:  سلام دوستان عزيز، براي خريد كاناپه،تخت و تشك كجا رو پيشنهاد مي كنين؟ به نظر شما IKEA چطوره؟؟ آخه بعضي ها ميگن مبلهاش كيفيت نداره. ميشه لطفا تجربياتتون رو بگين. ممنون

man froshgah rooms to go ro pishnahad mikonam baray kharidan mobl takhte hame no hastan ama be khater kamu kharash ba ghemat besyar paeen miforoshan

من متوجه نشدم. به خاطر چی و خراش قیمتش پایین‌تره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Mojhdeh ، taherifar ، msar
(2010-12-13 ساعت 07:57)msnazi نوشته:  دوستان نظرتون راجع به عضویت تو کاستکو چیه؟
کسی تجربه عملی داره؟
نمیدونم شما کجا تشریف داری ولی کاسکو در سمت ما (دالاس) چیزی با بیرون فرق نداره و تقریبا خرده هو نمیتونید بخرید اما دوستان ما تو کالیفرنیا مشتری اش هسن.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، mavarfan ، AmericanHamid ، khavaran ، soli asali ، hgbeigi ، taherifar ، msar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان