کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصاویری که فقط در هند می توان دید
(2011-01-24 ساعت 15:55)frozen mind نوشته:  من عقیده دارم قبل از نوشتن مطلبی در هر تاپیکی، باید به عنوان تاپیک توجه بشه.

عنوان این تاپیک اینه: «تصاویری که فقط در هند می توانید ببنید».

خب ایکس باکس عزیز تصاویری متناسب با عنوان تاپیک آورده و اینجا گذاشته. تنها اعتراضی که به این تصاویر میشه کرد اینه: «این تصاویر مختص هند نیست و در کشورهای دیگه هم دیده شده، سندش هم موجوده!!». همین. ولی نمیشه ایراد گرفت که چرا ایکس باکس عزیز فقط عکسهای منفی رو درج کرده.

اگر کسی ناراحته که عکسهای ایکس باکس منفیه، خب خیلی راحت می تونه عکسهای مثبتی از هند به ما نشون بده که فقط مختص هند باشه. مطمئنم هر کدوم از ماها نمونه هایی از عکسهای مثبت هند رو تا به حال دیده ایم.

برای مقایسه ایران با سایر کشورها باید تاپیک دیگه ای ایجاد بشه (شاید هم موجود باشه).

سپاس از حمایتتان 'frozen mind گرامی.
این تصاویر اسفناک ، در نپال و بنگلادش و کشور های همسایه هند هم به وفور دیده می شود...
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mohammad.maleki ، msar
در پاسخ به دوستاني كه نظرشون اين بود كه چرا با ايران مقايسه ميكنيم بايد بگم اين يه سايت پارسي زبانه . مخاطبين اون اكثرا و نه تماما ايراني هستن . موضوعش مهاجرته و راهنمايي ممكن براي اون . وقتي ميخوايم مهاجرت كنيم اول بايد مطمئن بشيم كجا ميخوايم بريم . آيا شرايط اون از جايي كه هستيم بهتره يا بد تر . و بعد از مقايسه است كه تصميم ميگيريم بريم يا نه .
در خصوص اين تاپيك عليرغم اينكه براي دوستمون ايكس باكس احترام قائلم و نيز تمام دوستان به واسطه قولي كه دادم اومدم هندوستان تا به خودم ثابت كنم كه در مخالفت با ايشون اشتباه نكردم . الان حيدر آباد هستم . بزودي يك وبلاگ به همين نام باز ميكنم تا همه جزئيات و كليات رو در اون بنويسم و نشون بدم حتي با فيلم . اتفاقا منطقه محل زندگي من كوكاتپالي هستش . كه پالي در هندوستان به معني روستاي حاشيه گفته ميشه . هنوز خيلي چيزا رو نديدم ولي تو همين چند روز هيچ چيز از اونايي كه تو اين تصاوير گفته شد حتي يهه سگ يا حيوان مرده هم نديدم . فقط شنيدم جايي نزديك هاي تك سيتي يعني غرب شهر جايي هست كه جنازه ميسوزونن . تا نبينم باور نميكنم . خلاصه درسته آب اينجا مثل ايران قابل شرب نيست . درسته هوا خيلي گرمه . درسته كارگراي شهرداري و كارگراي ساختموني بيشترشون زنها هستن ولي مردم اينقدر شاد و بي خيال هستن كه نگو و نپرس . يه فتو كپي ساده ممكنه يه ساعت طول بكشه بهر صور ت وقت به خودم و ساير دوستان ميدم تا در مورد گفته هاشون دليل بيارن . بهتره چيزايي كه ميخوايم نبينيم و بگيم بلكه چيزايي كه هست و ما هم ديديم بگيم .منتظر تركوندن بخش هندوستان باشيد . ميخوام ببينم كدوم يكي از مديرا به خاطر اين سايت ماموريت ميرن تا ثابت كنن موضوعي درسته يا غلط .
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، Hamid55 ، frozen mind ، msar
(2011-01-31 ساعت 00:56)IRAU نوشته:  در پاسخ به دوستاني كه نظرشون اين بود كه چرا با ايران مقايسه ميكنيم بايد بگم اين يه سايت پارسي زبانه . مخاطبين اون اكثرا و نه تماما ايراني هستن . موضوعش مهاجرته و راهنمايي ممكن براي اون . وقتي ميخوايم مهاجرت كنيم اول بايد مطمئن بشيم كجا ميخوايم بريم . آيا شرايط اون از جايي كه هستيم بهتره يا بد تر . و بعد از مقايسه است كه تصميم ميگيريم بريم يا نه .
در خصوص اين تاپيك عليرغم اينكه براي دوستمون ايكس باكس احترام قائلم و نيز تمام دوستان به واسطه قولي كه دادم اومدم هندوستان تا به خودم ثابت كنم كه در مخالفت با ايشون اشتباه نكردم . الان حيدر آباد هستم . بزودي يك وبلاگ به همين نام باز ميكنم تا همه جزئيات و كليات رو در اون بنويسم و نشون بدم حتي با فيلم . اتفاقا منطقه محل زندگي من كوكاتپالي هستش . كه پالي در هندوستان به معني روستاي حاشيه گفته ميشه . هنوز خيلي چيزا رو نديدم ولي تو همين چند روز هيچ چيز از اونايي كه تو اين تصاوير گفته شد حتي يهه سگ يا حيوان مرده هم نديدم . فقط شنيدم جايي نزديك هاي تك سيتي يعني غرب شهر جايي هست كه جنازه ميسوزونن . تا نبينم باور نميكنم . خلاصه درسته آب اينجا مثل ايران قابل شرب نيست . درسته هوا خيلي گرمه . درسته كارگراي شهرداري و كارگراي ساختموني بيشترشون زنها هستن ولي مردم اينقدر شاد و بي خيال هستن كه نگو و نپرس . يه فتو كپي ساده ممكنه يه ساعت طول بكشه بهر صور ت وقت به خودم و ساير دوستان ميدم تا در مورد گفته هاشون دليل بيارن . بهتره چيزايي كه ميخوايم نبينيم و بگيم بلكه چيزايي كه هست و ما هم ديديم بگيم .منتظر تركوندن بخش هندوستان باشيد . ميخوام ببينم كدوم يكي از مديرا به خاطر اين سايت ماموريت ميرن تا ثابت كنن موضوعي درسته يا غلط .

خوب الان من 10 روزه كه در هندوستان هستم و هنوز حتي يك مورد از اين معضلات را نديده ام . اميدوارم ببينم تا باورم شود كه دوستمان حتي براي لحظه اي راست ميگفته . من در منطقه كوكاتپالي اقامت كردم . دور افتاده ترين نقطه به مركز شهر . اتفاقا بيسار راحت و صميمي است با فرهنگي دوست داشتني . مردم بسيار بي خيال و ريلكس هستند . پليس براي اقمت من يه گير داد و آنهم اين بود كه چرا شما در اجاره نامه محل چرا شماره پلاك نداريد و مرا رد كرد . من خيلي خوشحال شدم چون ديدم دوستان ايراني من از اين موضوع به ستوه آمدند ولي من به پليس حق دادم چون راست ميگفت و بايد كار خودمونو از اول درست انجام ميداديم . اتفاقا وقتي درستش كردم بلافاصله با كلي مهرباني كارم تمام شد و برگشتم .نيمي از شهر را گشته ام . آنهم پياده تا مبادا قسمتي را از دست بدهم وقتي اين شهر را خوب گشتم و تمام شد ميروم شهر بعدي . فعلا مدام دارم عكس ميگيرم و فيلم . البته حجم فيلم بالاست ولي عكسها را در يك وبلاگ جديد براي همه به اشتراك ميگذارم . . منتظر باشيد . چون با دست پر خدمتتان هستم . سعي ميكنم تمام نكاتي را كه ممكن است هر ايراني با آن برخورد داشته باشد چه خوب و چه بد برايتان بنويسم
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، frozen mind ، rasarasa ، Ali Sepehr ، admin ، fran ، خرداد ، rs232 ، msar
اگر هند را درک کنی لذت بخش خواهد بود.به شما تبریک می گویم.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، خرداد ، msar
درود
خوب اين شد اولين پست من . وارد فرودگاه كه شدم بين اون همه مسافر از سه تا پرواز همزمان فقط چمدوناي من بود كه گم شد . ظاهرا چمدونا من به يكي دو تا پرواز قانع نبودن . مسئولان فرودگاه با تمام احترام كه در ايران اصلا ديدني نيست و با كمال دقت تمام چمدانهاي خروجي مسافرين را كنترل كردند . نهايتا يك فرم پر كردند و فرد پيگيري كننده را هم معرفي و شماره تلفن اورا به من دادند . برام يه ماشين گرفتن و منو عازم شهر كردند . خوب اين از ورود من . بعد از ورود من اولين چيزي كه آزارم داد بويي بود كه ناشي از سوزاندن زباله ها در قسمت غربي هر يعني مسير كمر بندي به مشام ميرسيد . البته بسيار خلوت بود و برام تعجب اور كه اين همه بيلبورهاي رنگ و وارن را كي ميخواد ببينه اونم در اين جاده بسيار خلوت . يادم رفت بگم از هواپيما كه به پايين نگاه ميكردم اثر از روشنايي نديدم انگار شهري وجود نداشت . وقتي به مقصد رسيدم دومين چيزي كه آزارم داد نواختن بوق بود گويا وسايل نقليه بجاي بنزين و گازوييل از بوق استفاده ميكردند . مسئله سوم نحوه رانندگي بود اين سه چرخه ها كه بهش ريكشا يا اوتو ميگن مثل مارمولك ميمونن از هر سوراخي مثل برق ميرن تو چشم به هم بزني ميبني دور شدن و رفتن . نكته مثبت الان كه نزديك 20 روزه اينجام حتي يه بار نه تصادف ديدم نه دعوا نميدونم چرا اين جماعت حتي اخم هم به هم نميكنن . نكته منفي اينجا اينه كه پياده رو ندارن من كه خيلي كم ديدم البته در داخل شهر هست ولي اغلب تبديل با پاركينگ موتور سيكلت شده .
نكته جالب من اينجا ادم رون پوست نديدم حر كي هست بدون استثنا خارجيه . همشون عين ذغال سياهن . بعد از ده دوازده روز فهميدم براي چي سياهن . اينا بجاي هوا هم فكر ميكنم فلفل ميخورن انوقت از بس ميسوزن اتيش نشاني هم كه ندارن يا اگه دارن دير ميرسه براي همين عين ذغال سياه ميشن و ميسوزن . از اتش نشاني گفتم . اينجا پليساش فوق العاده سيب زميني هستن يه چوب خشك ميگيرن دستشون مگسا رو از رو خودشون بپرونن مردم بيچاره فكر ميكنن با اونا هستن حركت ماشينها به اين چوب خشك بستگي داره البته شوخي ميكنم مردم هند كه من تا حالا ديدم بد جور از پليساشون حساب ميبرن . البته حق هم دارن اينا از بس لباس هاي قهوه اي تيره ميپوشن با اون پوست سياهشون اگه تو خواب هر كس بيان بيدار نشده مسافر پل صراط ميشن .
اينجا از هر كس سوال ميكني چي چيه يا كجاست تا مطمئن نشه به جوابت رسيدي شايد بتونم بگم ولت نميكنه . آخ قربون اون كله تكون دادناشون برم كسي نيست بگه يه زبون دويست گرمي رو حر كت دادن سخت تره يا يه كله 3 تا چهار كيلويي . كله هاشون عين فنر ميمونه . انگار هيچي توش نيست . آي كيف ميكنن وقتي مثل خودشون بجاي خرف زدن سر سر ميكني اي كيف ميكنن كه نگو .
يه چي من اينجا ديدم نميدونم مردم چي ميخورن اصلا مريض نميشن . منظورم اينه كه دست فروشا اينجا هر چي درست ميكنن با حرص و ولع آي ميخورن . آي تنده آي پلشته كه نگو اين آخريش نظر منه ولي خودشون اين نظر رو ندارن ترجيحا از اونا نبايد غذا خورد . يا خريد البته بستگي به خودتون داره .
نميدونم اين مردم از كجا در ميارن اينقدر ارزوني اينجا فراوونه . البته كاري ندارم كه پول ما اينقدر بي ارزشه كه براي يه پاكت پير بايد 150 روپيه بديم ولي اگه پول ما با هم برابر بود فكر كنيد آخه 150 روپيه هم شد پول . ما ايرانيا الان بايد حدود 25 تومان براي هر روپيه بسولفيم .
اينجا زمستونش خيلي سرد بشه عين مهر ماه تهرانه البته بدون بارندگي و برف برف كه اصلا فكرشو نكن غير از شما هند ازش خبري نيست . اينم بگم ما الان حول و حوش مدار 15 درجه استوايي هستيم افتاب هم مستقيما تو فرق سرمونه براي همين نياز نيست براي روزا اخم كنيم چون اصلا آفتاب به چشممون نميرسه . البته عينك افتابي ميزنيم . چون هم باعث خوش تيپي ميشه . هم باعث ميشه اونا نبينن ما داريم به چي ديد ميزنيم ( فكر بد نكنيد ) و هم باعث ميشه حشره مشره اي چيزي تو چشممون نره . خوب برج مراقبت هر انساني سر و چشمشه ديگه . من برخي وقتا ميگم بابا دم اين هندي يا گرم صبح اول وقت كارشون با دعا شروع ميشه به باورهاي ديني خودشون عشق ميورزن نه اينكه اعتقاد داشته باشن . اينو از اين جهت ميگم كه ايراني ها فقط معتقدن ولي ايمان ندارن .منظورم عمل واقعي به دستورات دينيه . ولي اينجا نه چنان با خضوع و مهرباني به پيشگاه خداي هودشون ميرن كه مثال زدني است . اي بابا از بس بوق ميزنن حواسم پرت شد . بقيه اش باشه براي پست بعدي تا شما هم خسته نشين البته سعي ميكنم يه سفرنامه همراه باتصوير و دقيق تر براتون در وبلاگم بذارم پس تا بعد بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، frozen mind ، admin ، rasarasa ، fran ، Hamid55 ، gadfly ، rs232 ، farzad-it ، راتا ، aaarrrmmmaaannn ، barvos ، msar
با اجازه دوستان اولين سري از عكسها رو در نمايه فيس بوك خودم با زير نويس دقيق گذاشتم . اميدوارم مورد استفاده عزيزان قرار بگيره
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، frozen mind ، msar
خوب ادرس یوزر خودتو تو فیس بو ک بده
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-02-19 ساعت 19:51)Classic نوشته:  خوب ادرس یوزر خودتو تو فیس بو ک بده

ramin rad
پاسخ
تشکر کنندگان: Classic ، msar
من چندین رامین راد در فیسبوک پیدا کردم ولی هیچکدام عکس های هندی نداشتند. لطفا اگر دیدن برای عموم آزاد است بیشتر راهنمایی کنید تا بنده هم از دیدن تصاویر بی نصیب نمانم.
من هم یکی از برنامه هایم این است که از کشور هندوستان بازدید کنم. می دانم که برای زندگی کردن ما جای چندان خوبی نیست ولی دوست دارم که همان خیابان های کثیف و مردم را ببینم و سوار آن تاکسی های دوچرخه ای شوم. من یکی از افتخاراتم در ایران این بود که هیچوقت از خوردن غذاهای کثیف و آلوده مسموم نمی شدم و آنقدر غذای ساندویچ فروشی ها و رستوران های در پیتی را خورده بودم که دیگر بدنم نسبت به آلودگی غذا مصونیت پیدا کرده بود. البته الآن دیگر باید کمی احتیاط کنم چون در این چند سال درجه میکروب بدنم آمده است پایین و به محض اینکه غذای نامطلوب بخورم اسهال می گیرم.
به هر حال هندی هایی که من در امریکا دیده ام افراد بسیار با شخصیت و خوبی هستند و خانه شان هم بسیار تمیز است. به نظر من کثیف بودن کشور هند به نژاد آنها ربطی ندارد بلکه شاید به خاطر فقر شدید و یا آموزش ناکافی و کم سوادی عمومی باشد. احتمالا آنها نیاز به یک انقلاب بهداشتی دارند که عادت های غیربهداشتی خودشان را به مرور ترک کنند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hitab ، Classic ، storagemeter ، farzad-it ، Ali Sepehr ، masih sh ، Hediyeh ، el333 ، سمانه777 ، valencia ، barvos ، msar
[عکس: Golden_Temple_India.jpg]
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، سمانه777 ، valencia ، barvos ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان