کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا!
(2009-11-15 ساعت 15:19)homeless نوشته:  من دیگه شغل آیندم در امریکا مشخص و تضمین گردید!
شرکت کاسه توالت و دستشویی غرب

مبارک باشه !!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، homeless ، Hossein81 ، Tomas ، daad ، Dr Sara ، taherifar ، msar
واقعاً آرش جان یکی از ارکان لاینفک این سایت شده .
البته منم یک چیزی رو اضافه کنم به صحبت آرش جان ، اینکه آرش میگه بعضی هاشون گند میزنن به سنگ توالت ها تو ایران خودمونم هم وضعیت بهداشتی سرویس های بهداشتی عمومی چندان روبراه نیست و بعضی از هموطنان عزیزمون هال اساسی میدن به دستشوییها
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، rs232 ، honareirani ، shahram1347 ، Tomas ، daad ، Dr Sara ، taherifar ، msar
(2009-11-15 ساعت 13:00)usa.lover نوشته:  امان از دست شما آرش...
از اون روزی که آرش جان به این سایت اومده، من زندگی ام یه جورایی عوض شده. هر روز می خندم.
حرفهایت خیلی خنده دار هستند.(منبر) Big Grin
این منبر رو خیلی خوب اومدیBig Grin
آرش جان توالت های عمومی هم، آب گرم و سرد دارند؟ یا فقط آب سرد؟
شاید هم دستمال توالت سرد و گرمBig GrinBig Grin

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، usa.lover ، ChairMan ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar
ولی واقعا دستشویی های عمومی امریکا تمیز و مرتبه و معمولا برق میزنه. من دفعه اول که رفتم توی یه دستشویی عمومی واقعا تعجب کردم. البته یک گندی هم زدم. آخه دستمال توالت دیسپوزال است و میتوانید آن را توی کاسه بیندازید و فلاش کنید ولی دستمالهای دیگر اینطوری نیستند و باعث گرفتگی آن میشوند. من میدانستم که دستمال توالت را باید همان تو انداخت ولی نمیدانستم که دستمالی را که باهاش دست را پاک میکنید را باید توی سطل مخصوص انداخت برای همین آن را هم توی کاسه انداختم و سیفون را کشیدم. آقا چشمتان روز بد نبیند. دیدم هر چه سیفون را میکشمم آب روی آب جمع میشود و اصلا فرو نمیرود. خلاصه دور و برم را گشتم و خوشبختانه یک دانه براش تمیز کردن گیر آوردم و با هزار بدبختی بخشی از دستمال را با آن کشیدم بیرون و همونجوری که ازش آب میچکید توی سطل انداختم.مابقیش را هم هل دادم تا برود تو. بعد دوباره دستم را شستم و اومدم بیرون دیدم چهار نفر توی صف ایستاده بودند و چپ چپ نگاهم میکردند.
پاسخ
راستش میخواستم تو قسمت سوتی ها این رو بنویسم اما بعد گفتم شاید به درد کسی بخوره و گره از کار کسی باز کنه این شد که پست جدید در کردم.

یکی از چیزهایی که کنار اومدن باهاش تو آمریکا ممکنه برای بعضیها مثل من سخت باشه، مساله حیاتی ایه که هر روز گرفتارش هستیم و اون چیزی نیست جز توالت رفتن! به نظر من این یکی دو متر فضا یکی از جاهاییه که تفاوتهای فرهنگی ما و آمریکاییها به شدت هر چه تمامتر خودشون رو نشون میدن.

واقعا کابوسه که بعد از تموم هنرنماییهایی که بلدی، تمام امکاناتت برای پاک کردن خودت و در دیوار و زمین و آسمون و از بین بردن هر گونه رد پا و اثر انگشت و سر نخی فقط یه رل دستمال باشه به عرض فوقش 10 سانتیمتر و ضخامت نزدیک به اپسیلون!!! جواب اینجاست:

"شلنگ"

اگه شما هم مثل من ضربه روحی خوردین از مهاجرت، چند تا راه دارید:
1- ساده ترینش پکیج هاییه که تو مغازه های ایرانی یا عربی میشه پیدا کرد هر چند که من این رو اخرش فهمیدم!

2-lowe's
این یکی از فروشگاه هاییه که من خیلی دوستش دارم و چیزای جالبی توش پیدا میشه، محیطش کاملا شبیه home depot هستش اما در این مورد بخصوص هوم دیپو جوابگو نیست و باید حتما برید لووز! اونجا میتونین قطعات لازم رو بگیرین و به راحتی سر هم کنین و از زندگی لذت ببرین، یه چیزی حدود 20 دلار هم براتون خرج بر میداره.

اگه کسی جزئیات بیشتری خواست همینجا بپرسین خوشحال میشم کمکی به هم احساس های خودم کرده باشم.
و اما سوتی!
اینجا شلنگ و اسپری معمولا سر هم هستند و منم از هر کی میخواستم بپرسم همین که میگفتم hose and spray میخوام add کنم به توالت میفهمیدند قضیه چیه... سوتی از اینجا شروع شد که روزای آخر جستجو نمیدونم چرا به جای spray میگقتم spring!
spring دوتا معنی متفاوت داره : چشمه و فنر ، و من وقتی میگفتم همش فکر میکردم اون معنی دوم که به ذهنم نمیاد همون اسپری هست و تعجب میکردم چرا همه مثل گاگولا نگام میکنن و نمیفهمن میخوام چیکار کنم...
خلاصه که اینقد گفتم hose and spring و جوابی پیدا نکردم مجبور شدم یه تنه یه ردیف اتصالات رو زیر و رو کنم تا بالاخره بتونم سر و ته این پازل رو هم بیارم!
زندگی همش همینه!
پاسخ
دوست عزیز لطفا ارسال خود را به این تاپیک منتقل کنید :

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%84%D8%AA

تاپیک منتقل شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، rs232 ، Tomas ، taherifar ، msar
(2010-02-25 ساعت 09:59)ahmad2020 نوشته:  راستش میخواستم تو قسمت سوتی ها این رو بنویسم اما بعد گفتم شاید به درد کسی بخوره و گره از کار کسی باز کنه این شد که پست جدید در کردم.

یکی از چیزهایی که کنار اومدن باهاش تو آمریکا ممکنه برای بعضیها مثل من سخت باشه، مساله حیاتی ایه که هر روز گرفتارش هستیم و اون چیزی نیست جز توالت رفتن! به نظر من این یکی دو متر فضا یکی از جاهاییه که تفاوتهای فرهنگی ما و آمریکاییها به شدت هر چه تمامتر خودشون رو نشون میدن.

واقعا کابوسه که بعد از تموم هنرنماییهایی که بلدی، تمام امکاناتت برای پاک کردن خودت و در دیوار و زمین و آسمون و از بین بردن هر گونه رد پا و اثر انگشت و سر نخی فقط یه رل دستمال باشه به عرض فوقش 10 سانتیمتر و ضخامت نزدیک به اپسیلون!!! جواب اینجاست:

"شلنگ"

اگه شما هم مثل من ضربه روحی خوردین از مهاجرت، چند تا راه دارید:
1- ساده ترینش پکیج هاییه که تو مغازه های ایرانی یا عربی میشه پیدا کرد هر چند که من این رو اخرش فهمیدم!

2-lowe's
این یکی از فروشگاه هاییه که من خیلی دوستش دارم و چیزای جالبی توش پیدا میشه، محیطش کاملا شبیه home depot هستش اما در این مورد بخصوص هوم دیپو جوابگو نیست و باید حتما برید لووز! اونجا میتونین قطعات لازم رو بگیرین و به راحتی سر هم کنین و از زندگی لذت ببرین، یه چیزی حدود 20 دلار هم براتون خرج بر میداره.

اگه کسی جزئیات بیشتری خواست همینجا بپرسین خوشحال میشم کمکی به هم احساس های خودم کرده باشم.
و اما سوتی!
اینجا شلنگ و اسپری معمولا سر هم هستند و منم از هر کی میخواستم بپرسم همین که میگفتم hose and spray میخوام add کنم به توالت میفهمیدند قضیه چیه... سوتی از اینجا شروع شد که روزای آخر جستجو نمیدونم چرا به جای spray میگقتم spring!
spring دوتا معنی متفاوت داره : چشمه و فنر ، و من وقتی میگفتم همش فکر میکردم اون معنی دوم که به ذهنم نمیاد همون اسپری هست و تعجب میکردم چرا همه مثل گاگولا نگام میکنن و نمیفهمن میخوام چیکار کنم...
خلاصه که اینقد گفتم hose and spring و جوابی پیدا نکردم مجبور شدم یه تنه یه ردیف اتصالات رو زیر و رو کنم تا بالاخره بتونم سر و ته این پازل رو هم بیارم!
احمد جان حتما فکر کردند که فنر چاه بازکنی احتیاج داری. آخه اینها به فنر موال می گویند اسنیک یا مار. ولی اگر خواستید دنبال شلنگ آفتابه بگردید بهترین چیزی که میتوانید بگویید بیده است. امریکاییها این شلنگهایی که تهش اسپری هست را بیده می گویند. البته اگر خیلی خودمانی شدید اسواشر یا باتواشر هم بگویید می فهمند!
نگاه کن تو رو به خدا! همه دارند غصه اخراج شدن من را می خورند آنوقت من دارم برای خودم توی تاپیک دستشویی قدم می زنم!
خواستید بیاید تو اهن یادتون نره.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
Never Ever Step on A Toilet Seat

Photos in the attached link are very graphic

هرگز به روش ایرانی روی توالت فرنگی نشینید که این کار بسیار خطر ناک میباشد
لینک حاوی عکس های دل خراش میباشد

http://images.google.co.in/imgres?imgurl...s%3Disch:1

http://aliceyeoh.blogspot.com/2009/07/ne...-seat.html
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، sib 24 ، Sepasttian ، Dr Sara ، philter ، taherifar ، msar
دارم فکر میکنم آیا نمیشه با تغییراتی در توالت فرنگی اونو سنتیش کرد؟!
وقتی تنهای تنها شدی بدان هنوز خدا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، taherifar ، msar
يه سئوال از امريكايي ها
تو انكارا توالت هاش آب پاش داشت ، مي خواستم بدونم تو امريكا هم ايجوريه . . .
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar
(2010-04-05 ساعت 14:25)m.memari نوشته:  يه سئوال از امريكايي ها

عزيزم اونا که فارسي بلد نيستن!!! Big GrinBig GrinBig Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، ChairMan ، honareirani ، looloo ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar
(2010-04-05 ساعت 14:29)indmehdi نوشته:  
تو انكارا توالت هاش آب پاش داشت ، مي خواستم بدونم تو امريكا هم اينجوريه . . .

البته تركا هم فارسي بلد نبودند ولي يه لوله كوچك داخل كاسه توالت فرنگي تعبيه كرده بودن تا بعد از آزادي افكار و باز شدن چشم ها ، يه آبي هم باشهCool
در ضمن منظور من از امريكايي ها برو بچ خودمونه . . .

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ساشا ، honareirani ، looloo ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar
(2010-04-05 ساعت 17:04)m.memari نوشته:  

البته تركا هم فارسي بلد نبودند ولي يه لوله كوچك داخل كاسه توالت فرنگي تعبيه كرده بودن تا بعد از آزادي افكار و باز شدن چشم ها ، يه آبي هم باشهCool
در ضمن منظور من از امريكايي ها برو بچ خودمنه . . .

مرسی از توضیحت که منظورتو گفتی.
اما یه سوال!: آیا داشتن آب برای بعد از آزادی افکار و باز شدن چشم ها، ارتباط مستقیم با فارسی بلد بودن داره!؟ آخه باعث تعجب شما شده که ترکا که فارسی بلد نبودند، این موضوع رو رعایت کردن!!!WinkCool
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، looloo ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar
با اوردن شلنگ و شیر و رابط بین لوله های ایرانی و امریکایی از ایران و کمی سلیقه و مهارت در کارهای فنی میتوانید یک شلنگ به سبک ایرانی داشته باشید.این کاری است که همسر من موفق به انجامش شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ahmad2020 ، looloo ، mercedeh2011 ، Tomas ، Sepasttian ، Dr Sara ، deineath ، pari pariaaa ، reasonable ، taherifar ، msar
(2010-04-05 ساعت 22:04)indmehdi نوشته:  
(2010-04-05 ساعت 17:04)m.memari نوشته:  

در ضمن منظور من از امريكايي ها برو بچ خودمونه . . .

مرسی از توضیحت که منظورتو گفتی.
اما یه سوال!: آیا داشتن آب برای بعد از آزادی افکار و باز شدن چشم ها، ارتباط مستقیم با فارسی بلد بودن داره!؟ آخه باعث تعجب شما شده که ترکا که فارسی بلد نبودند، این موضوع رو رعایت کردن!!!WinkCool

'indmehdi' جان تو هم گير دادي آآآآآآ . . . عزيز ، ما بيخيال آب و اين قضايا شديم .
وقتي رسيديم اونجا خودمون بررسي مي كنيم

پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، indmehdi ، mercedeh2011 ، Tomas ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان