کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا!
(2010-04-07 ساعت 23:15)homeless نوشته:  البته من معتقدم که آدمیزاد با هر شرایطی خودش رو عادت میده فقط چون این روش رو ما روزانه مصرف میکنیم به دفعات یک مقدار دل کندن ازش سخته !!
به همین دلیل یک مقدار بیشتر طول میکشه تا به شرایط جدید عادت کنیم و احتمالا در ابتدا سخت تر هم هست .
اصلا بزارید فتوا بدم ! : ۸۰ ٪ سختی مهاجرت همین توالتشه ! Cool
شما توالت رو حل کنید مشکل کار و مسکن و ..... هم حل میشه عزیزان من

homeless جان این که دیگه غصه نداره......شما از الان شروع کن به تمرین کردن تا حداقل اینجا که اومدی به این سختی عادت کرده باشی و سختی های دیگه رو داشته باشی.........
اینطوری فقط 20 % مشکل مهاجرت برات میمونه و 80 % رو خودت حل کردی Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، homeless ، usa.lover ، ana ، drkamrani1 ، tamanna ، mohammad.maleki ، rouzbehdarvishi ، battosai ، r-g
اصلا دلیل کم آبی مملکت همینه دیگه، نود درصد آب که گفتن اسراف میشه همینجاست. حالا میخواهید برید فیلم بسازید تبلغات کنید که آمریکای جهان خوار را هم به خاک سیاه کم آبی بنشانید...
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ali Sepehr ، OverLord ، mavarfan ، amiry ، tamanna ، mohammad.maleki ، rouzbehdarvishi ، battosai ، r-g
(2010-04-08 ساعت 12:04)Hamid55 نوشته:  اصلا دلیل کم آبی مملکت همینه دیگه، نود درصد آب که گفتن اسراف میشه همینجاست. حالا میخواهید برید فیلم بسازید تبلغات کنید که آمریکای جهان خوار را هم به خاک سیاه کم آبی بنشانید...

مخصوصا هنگام انجام عملیات شیر آب رو باز میگزارند و آب بازی میکنند و جاهای خاص بدن رو آبپاشی میکنند .
کلی آب اصراف میشود
پاسخ
وقتی با 20-30 دلار حله واسه چی خودمونو عادت بدیم؟! من هم موافقم که با همه پیشرفتاشون تو این مسئله خنگ موندن.باور کنید اگه ما انقدر بدبخت و جهان سومی نبودیم سر همین مسله چقدر می تونستیم روی اینا تاثیر بذاریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: joy ، kavoshgarnet ، mohammad.maleki ، amir2640 ، Dr Sara
(2010-04-07 ساعت 22:30)laili نوشته:  جالب اینجاست که ما اینهمه ادعای تمیزیمون میشه و خارجیهای بی آب رو کثیف و نجس و عقب افتاده میدونیم ولی من نمیدونم چرا ما که اینهمه تمیزیم و از آب زیاد استفاده میکنیم ولی در بهترین نقطه ی شهر تهران هم بخواهیم بریم توالت عمومی رغبت نمیکنیم و حاضر نیستیم پامون رو توش بذاریم دیگه چه برسه به توالتهای بین راهی ...........ولی اینجا ...........دختر من که تا وارد یه فروشگاه و یا رستوران میشیم اول باید دستشوئی رو افتتاح کنهSmile
حالا هی پز آب و شلنگ و تمیزی بدید.

نمیشه با قیاس این مورد گفت که خارجیها تمیزترن چون توالت عمومی های تمیزی دارن...در کشورای پیشرفته بخاطر فرهنگ سازی مردم یاد گرفتن باید به حقوق دیگران احترام بذارن و برای همین کثیف ترین ادم هم اینجا در اماکن عمومی رعایت میکنه در حالیکه ایران برعکسه.ما اکثرا فقط به خودمون اهمیت میدیم.خونه خودمون از تمیزی برق میزنه اما برامون مهم نیست راه به راه تو خیابون اشغال بریزیم یا توالتهای عمومی رو کثیف کنیم.(البته این عملکرد یه دلیل دیگه هم داره که ازش بعنوان دهن کجی.......یاد میشهBig Grin...حقیقت اینه که یه تیکه دستمال ،کثیفی و الودگی بعد از توالت رو از بین نمیبره و مسلما خارجیها هم برخلاف اونچه ادعا می کنن بعد از هر توالت که دوش نمی گیرن؟؟!!! پس توالت فرنگی اشکال بهداشتی داره...از نظر ظاهری هم خارجیها خیلی به خودشون میرسن حتی درباره خونشون هم این مسئله صدق میکنه هر چی جلوی چشم باشه خیلی تمیزه و ادم بخودش میگه اینا همش در حال سابیدن هستن اما فقط ظاهرشون اینجوریه.بطور مثال من خونه خیلی از دوستام رو در اینج دیدم که دستشوئی هاشون ظارا خیلی تمیزه اما کافیه کمی خم شی و زیر توالت فرنگی رو ببینی حالت بهم میخوره خب این چه نظافیه که بقول معروف اشغالا رو میزنن زیر فرشBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، hvm ، laili ، looloo ، OverLord ، Hossein81 ، mavarfan ، amiry ، farzad24 ، amir2640 ، el333 ، سمانه777 ، amir-persian ، philter ، pari pariaaa ، bugbear ، moonwalk
شیما جون تا حدی باهات موافقم ...اما همین اندازه که اینها ظاهر رو هم تمیز نگه میدارند بازم بهتره تا ظاهر هم کثافت باشه.
منم اون زمانی که دنبال خونه بودم و اینجا خونه ها رو میدیدم تازه فهمیدم که به به چه خبره..................Smile Smile بعضی از خونه ها رو اصلا نمیتونستی وارد بشی.
ولی در کل من فکر میکنم که ماها هم داریم خونه هائی که نمیشه پات رو توشون بذاری .اینها حداقل چهره ی ظاهری شهرشون رو حفظ میکنند. بابا اینجا رستوران بین شهری میری رغبت میکنی غذا بخوری ولی تو ایران چی؟
اینجا گارسونی که میاد میزت رو تمیز کنه برق میزنه ولی ایران هم خودش هم اون لباس تنش هم موهای چربش ............
حداقل اینه که اینجا در جاهای خاص و تقریبا سطح پائین این چیزها رو میبینی ولی توی ایران تعداد محدودی از رستورانها هستند که واقعا تمیزند.
اینجا توی خیابون میری رغبت میکنی زیر پات رو نگاه کنی ولی ایران ترجیح میدی آسمون رو نگاه کنی.
اینجا لب دریا میری میتونی کفشت رو در بیاری و بشینی روی ماسه ها اما ایران یا از سرنگ باید بترسی و یا پوشک بچه.
اینجا درمانگاه ها و بیمارستان که میری تمیزی رو به وضوح میبینی ولی توی ایران شما رغبت میکنی بری توی درمانگاه دولتی و بخوابی روی اون ملافه و یه آمپول ب کمپلکس ساده بزنی؟
اینجا استخر که میری زیاد نگران مریضی و هزار تا قارچ و درد و مرض نیستی ولی واقعا توی ایران چند تا مجموعه ی ورزشی خوب وجود داره که آدمها با اطمینان برن و نگران از بیماریهای احتمالی نباشند؟
حالا این مقایسه ای که من کردم بین همه ی شهرهای این ور بود فقط با شمال شهر تهران...دیگه جنوب شهر و یا شهرستانها بماند.
پاسخ
(2010-06-13 ساعت 01:50)laili نوشته:  شیما جون تا حدی باهات موافقم ...اما همین اندازه که اینها ظاهر رو هم تمیز نگه میدارند بازم بهتره تا ظاهر هم کثافت باشه.
منم اون زمانی که دنبال خونه بودم و اینجا خونه ها رو میدیدم تازه فهمیدم که به به چه خبره

اینجا لب دریا میری میتونی کفشت رو در بیاری و بشینی روی ماسه ها اما ایران یا از سرنگ باید بترسی و یا پوشک بچه.

اره همین مسئله بهداشت فردی هم خیلی مهمه.توی مترو و اتوبوس مجبور به استفاده از ماسک نیستی حالا به ما چه که خودشون رو بعد از دستشوئی نمی شورن یا خونه هاشون رو درست حسابی نظافت نمی کنن همین که در اماکن عمومی رعایت می کنن و باعث ازار دیگران نیستن ما تشکر می کنیم...برای من که مسافرت در ایران بدلیل همین مسئله گلاب به روتون عذاب بود.................

درباره در اوردن کفش لب دریا گفتی اینجا اونقد خیابونا تمیزه که پابرهنه هم راه بری پات کثیف نمیشه.چند وقت پیش یه خانومی که ظاهرا با کفش پاشنه بلندش مشکل پیدا کرده بود برای خودش راحت توی ایستگاه های مترو می چرخید داشتم تضور میکردم اگه ایران بود بعدا کف پاش چه چیزایی که نمی چسبیدBig Grin

راستی این توالتهای خارجی مدرن چه مصیبتی هستن برای تازه واردها....اونقد تکنولوژی پیچیده ای داره تا بخوای ر در بیاری چی به چیه و شارژش کنی تا درش باز شه یادت میره برای چی اونجا هستی....کلا سیستم توالت در غربت مشکل اساسی داره چه از نظر فنی چه بهداشتی

نتیجه حیاتی: مهاجرا حتما توالت ایرانی با تجهیزات کامل برای خودشون فراهم کننBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، laili ، homeless ، looloo ، OverLord ، sanaz2010 ، joy ، hamedrouhi ، mohammad.maleki ، Dr Sara ، philter ، pari pariaaa
من نمیدونم چرا ولی با توالت فرنگی کمتر مشکل دارم تا با توالت ایرانی.مخصوصا با این کاغذهائی که گذاشتند ومیتونی بذاری روش رو راحت ازش استفاده کنی.من این کاغذها رو اینجا دیدم توی اروپا خیلی کم بود هر جائی نداشت ولی اینجا تمام توالتها داره.

من حتی توی ایران هم که بودم توالت مهمونم رو از ایرانی تبدیل به فرنگی کردم چون مزیتش اینه که میکروبها و مواد موجود همون تو میمونه و با کفش و دمپائی وارد خونه نمیشه. فکر کن مخصوصا وقتی با کفش میری تو توالت بعد هم با همون کفش خیس میائی بیرون و رو فرش و ............وای وای حالم بد شدSmile
توالتهای ایرانی اگه اینجا باشه که خیلی وحشتناکه ...تو ایران آب میگرفتی و میشستی باز هم کثیف بود و بو میداد دیگه چه برسه به اینجا که آب هم نیست
پاسخ
(2010-06-13 ساعت 02:48)laili نوشته:  من نمیدونم چرا ولی با توالت فرنگی کمتر مشکل دارم تا با توالت ایرانی.مخصوصا با این کاغذهائی که گذاشتند ومیتونی بذاری روش رو راحت ازش استفاده کنی.من این کاغذها رو اینجا دیدم توی اروپا خیلی کم بود هر جائی نداشت ولی اینجا تمام توالتها داره.

من حتی توی ایران هم که بودم توالت مهمونم رو از ایرانی تبدیل به فرنگی کردم چون مزیتش اینه که میکروبها و مواد موجود همون تو میمونه و با کفش و دمپائی وارد خونه نمیشه. فکر کن مخصوصا وقتی با کفش میری تو توالت بعد هم با همون کفش خیس میائی بیرون و رو فرش و ............وای وای حالم بد شدSmile

اره متاسفانه این کاغذا تو اروپا همه جا نیست ولی داره کم کم استفاده ازش بیشتر میشه البته چندان برای من فرق نداره چون من با توجه به وضعیت توالتهای عمومی ایران دیگه شرطی شدم و سمتشون نمیرم

من راه بهتری رو برای این مسئله تو خونه ام در پیش گرفتم.اصلا با کفش وارد نمی شیم Winkحتی اینجا که خیابونا تمیزه از روفرشی استفاده میکنم .جالبه که بیشتر افرادی هم که من اینجا دیدم برخلاف اونچه فکر میکردم که همیشه اینجا مردم با کفش وارد خونه هاشون میشن انجور نبود و تقریبا همه از کفش جداگانه یا رو فرشی تو خونه هاشون استفاده می کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، OverLord ، laili ، honareirani ، mohammad.maleki ، amir2640 ، Dr Sara ، philter ، pari pariaaa
(2010-06-13 ساعت 14:24)@Š!M نوشته:  اره متاسفانه این کاغذا تو اروپا همه جا نیست ولی داره کم کم استفاده ازش بیشتر میشه البته چندان برای من فرق نداره چون من با توجه به وضعیت توالتهای عمومی ایران دیگه شرطی شدم و سمتشون نمیرم

من راه بهتری رو برای این مسئله تو خونه ام در پیش گرفتم.اصلا با کفش وارد نمی شیم Winkحتی اینجا که خیابونا تمیزه از روفرشی استفاده میکنم .جالبه که بیشتر افرادی هم که من اینجا دیدم برخلاف اونچه فکر میکردم که همیشه اینجا مردم با کفش وارد خونه هاشون میشن انجور نبود و تقریبا همه از کفش جداگانه یا رو فرشی تو خونه هاشون استفاده می کنن

واقعا این با کفش اومدن تو خونه دیگه خیلی غیر بهداشتیه .
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: looloo ، mh_hshk ، honareirani ، WIKIMAN
ولی خب اکثرا امکانش وجود نداره که شما وقتی مهمونی داری به همه بگین کفشهاشون رو دربیارن.....آدم خودش میتونه رعایت کنه و با کفش نیاد و یا برای مهمونیهای خودمونی و جمعهای کوچیک بگه کفشتون رو دربیارید ولی دیگه 30 تا مهمون رو آخه چطوری بگیم با کفش نیائین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، honareirani ، sanaz2010 ، looloo ، pari pariaaa
(2010-06-13 ساعت 22:24)laili نوشته:  ولی خب اکثرا امکانش وجود نداره که شما وقتی مهمونی داری به همه بگین کفشهاشون رو دربیارن.....آدم خودش میتونه رعایت کنه و با کفش نیاد و یا برای مهمونیهای خودمونی و جمعهای کوچیک بگه کفشتون رو دربیارید ولی دیگه 30 تا مهمون رو آخه چطوری بگیم با کفش نیائین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Smile

خب من فقط با دوستای صمیمی رفت و امد و مهمون بازی دارم که اونا هم میدونن ما توی خونه با کفش نمی یایم و رعایت می کنن خوشبختانه تا حالا هم به موردی برنخوردم که کسی بخواد با کفش بیاد که اگه پیش بیاد هم بی تعارف میگم رعایت کنن چون واقعا دلم نمیادSad خیلی رکم؟Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، mh_hshk ، hoda_ch ، ساشا ، honareirani ، sanaz2010 ، looloo ، Dr Sara ، philter ، pari pariaaa
خداااااااااااااااا ببین یه بحث سرویس بهداشتی و عمل خطیر آن 6 صفحه در پی داشته
خیلی خندیدم
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01
با سلام
من روشی رو که توصیه می کنم در خونه آب پاش که در Home Depot و ... دیگر فروشگاهها به راحتی پیدا میشه در جاهای دیگر مثل هواپیما، کتابخانه، محل کار و کلاً مکان های عمومی دیگه یه بطری آب معدنی کوچیک هست. البته مقدار آبش باید دستتون باشه تا خدای نکرده بین زمین و هوا معلق نمونید. Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، sib 24 ، Dr Sara ، Pedraaam
با وجود تمام این راه حل ها اگر آدم بخواهد در امریکا زندگی کند بالاخره باید تیمم کردن را یاد بگیرد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hitab ، saied-k ، amiry ، Goodie ، aadine ، kavoshgarnet ، pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان