کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اجاره يا خريد مسكن: از ایران میشه اقدام کرد؟
(2012-01-26 ساعت 21:03)Pay نوشته:  
(2010-02-25 ساعت 11:37)Greatone نوشته:  سلام
میخواستم بدونم میشه مثلا 1 ماه قبل از پرواز از ایران خونه بگیریم؟
سلام دوستان
امروز خوشبختانه خبر خوبی به ما رسید که بعد از حدود 2ماه تلاش بالاخره قرارداد اجاره منزل جدیدمون در اورنج کانتی(جنوب لوس آنجلس) بسته شد!!
البته این کار با همت و وقت گذاشتن برادرم که در همان اطراف ساکن است انجام شد.ما از حدود دو ماه قبل بوسیله سایت کریگز لیست منطقه مورد نظرمون و بودجه مورد پرداختمون و عکسها و توضیحات آگهی ها رو چک میکردیم و موارد مورد نظرمون رو به آدرس ایمیل برادرم از قسمت بالای همان آگهی فوروارد میکردیم. در اوایل و در خیلی از موارد برادرم منو راهنمایی میکرد که در محدوده کدوم مناطق(اطراف خودش) بهتره دنبال خونه باشیم چون جاهایی هستند حتی با فواصل کم که بدلیل اقامت مکزیکیها یا دلایل دیگر مناسب زندگی نیستند یا محدوده هایی که به مدرسه و مراکز خرید نزدیکترندمناسب ترند.
در این بین برادرم هم به مشاور املاکیهای اون مناطق سپرده بود و مواردی هم ایشون به ما ایمیل میکرد و 2 مورد هم پیش آمد که خوب بود و تا حد زیادی هم پیش رفت ولی در نهایت موجر وقتی متوجه میشد که ما هنوز شماره سوشیال سیکیوریتی و کردیت و حساب بانکی نداریم و برادرم میخواد برامون جایی اجاره کنه پاسخ منفی میداد. در مورد آخری موجر ایرانی بود و از نظر این مسایل مشگلی نداشت. برادرم با ایشون قرارداد بست و در وهله اول اسم ما جزو ساکنین اون منزل هست تا شماره سوشیال سیکیوریتی و کردیت و حساب بانکی ما بیاد که بتونم شخصا با ایشون قرارداد رو بنام خودم عوض کنم.
بنابراین در پاسخ به سوال بالا میتونم بگم بله میشه ولی با جستجوی شما و پیگیری شما و شخصی که واقعا" دوستتون داشته باشه وبا تمام مشغله های آنطرف بتونه وقت بذاره و بره موارد رو ببینه و با واسطه ها یا مالک صحبت کنه و مهم تر اینکه قرارداد ببنده و مسئولیت شما و قرارداد رو قبول کنه .
با سلام به دوستان هم اکنون از اقامت ما در آپارتمان فوق حدود 3 ماه میگذره و من بسیار از اقامتمون در اینجا راضی هستم چون بسیار مکان خوب و ساکت و نزدیک به مراکز خرید و .. است.در ضمن یک آپارتمان در همسایگی ما هست که برای اجاره گذاشته شده.اگر کسی مایل به اجاره میباشد میتونم مشخصاتشو بذارم تا کمکی کرده باشم.
درخواست گرین کارت برای والدین:
Case number: YRV2019
Visa Class: IR5
Your case is currently at: NVC
Foreign state of chargeability: Iran
Interview Location: Yerevan
Priority Date:  09-Feb-2018
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ali234 ، SH1A2R3 ، humsun ، peyman1355 ، farshadsh ، Sepasttian ، taherifar
سلام دوستان
ما (یعنی من و همسرم و دخترم 6 ماهم) 5 تیر وقت مصاحبه داریم و تصمیم داریم انشااله که ویزا گرفتیم برای اواخر امسال بیایم کالیفرنیا سن خوزه یکی از اقوام انجاست و قراره مهمان او باشیم کمکی که از دوستان می خوام اینه که بهم بگن برای خرید خونه اونجا باید چی کار کنم چون من اصلا اهل اجاره خونه دادن نیستم وضع مالیمون بد نیست و فکر می کنم با راهنمایی دوستان می تونیم خونه بخریم ولی تعجبم از اینه که همه فقط از اجاره کردن خونه حرف می زنن تقریبا هیچ کس از خرید خونه چیزی نگفته یا من ندیدم به نظرتون منطقی از بدو ورود به فکر خونه خریدن باشیم
-----------------
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar
(2012-05-16 ساعت 19:07)roze نوشته:  سلام دوستان
ما (یعنی من و همسرم و دخترم 6 ماهم) 5 تیر وقت مصاحبه داریم و تصمیم داریم انشااله که ویزا گرفتیم برای اواخر امسال بیایم کالیفرنیا سن خوزه یکی از اقوام انجاست و قراره مهمان او باشیم کمکی که از دوستان می خوام اینه که بهم بگن برای خرید خونه اونجا باید چی کار کنم چون من اصلا اهل اجاره خونه دادن نیستم وضع مالیمون بد نیست و فکر می کنم با راهنمایی دوستان می تونیم خونه بخریم ولی تعجبم از اینه که همه فقط از اجاره کردن خونه حرف می زنن تقریبا هیچ کس از خرید خونه چیزی نگفته یا من ندیدم به نظرتون منطقی از بدو ورود به فکر خونه خریدن باشیم
-----------------

تا جایی که من میدونم هیچ کسی خونه ندیده رو حتی در ایران خرید و فروش نمیکنه و کسی که تصمیم به مهاجرت به آمریکا داره اصولا" وضع مالی خوبی داره. بنابراین منطق در این مورد مشخصه که در بدو ورود بهتره وارد هتل یا بهتر از اون خونه خودتون بشید تا با صبر و حوصله خونه ببینید. مناطق رو مقایسه کنید و تصمیم بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، كاميلا ، Hediyeh ، ozone ، SH1A2R3 ، farshadsh ، نوروز ، taherifar
سلام payعزیز
منظورم خونه خریدن از ایران نیست منظورم اینه که همون اول بجای اجاره کردن خونه بخریم در ضمن من می دونم اکثر کسایی که می رن امریکا وضع مالی خوبی دارن و از همین تعجب می کنم و می گم چرا همش در مورد اجاره کردن خونه حرف می زنن. برا همین هم پرسیدم آیا منطقی هست که از اول به (بعد از ورود البته ) به فکر خرید خونه باشیم

پاسخ
تشکر کنندگان: Sepasttian ، bahram2014 ، taherifar
سلام
لطفا آدرس این محل رو برای من هم بفرستید .آخه من هم خونه اقوامم در لاگونا هیلز هستم و می خوام خونه اجاره کنم .قیمتش رو هم برام بفرستید .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2012-05-17 ساعت 11:33)آندیا نوشته:  سلام
لطفا آدرس این محل رو برای من هم بفرستید .آخه من هم خونه اقوامم در لاگونا هیلز هستم و می خوام خونه اجاره کنم .قیمتش رو هم برام بفرستید .ممنون

سلام . متاسفانه آپارتمان مورد نظر 2 روز پیش به مبلغ 1250$ دلار اجاره رفت و توصیه میکنم با مراجعه به سایت کریگز لیست دنبال محل مورد نظرتون بگردید.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، taherifar
(2012-05-17 ساعت 11:30)roze نوشته:  سلام payعزیز
منظورم خونه خریدن از ایران نیست منظورم اینه که همون اول بجای اجاره کردن خونه بخریم در ضمن من می دونم اکثر کسایی که می رن امریکا وضع مالی خوبی دارن و از همین تعجب می کنم و می گم چرا همش در مورد اجاره کردن خونه حرف می زنن. برا همین هم پرسیدم آیا منطقی هست که از اول به (بعد از ورود البته ) به فکر خرید خونه باشیم
سلام دوست عزیز. مشگلاتی که شما در بدو ورود مهاجرت دارید:
1-حداقل 20 روز از ورود شما طول میکشد تا شماره سوشیال سکیوریتی بگیرید و همین حدود یا بیشتر زمان میبرد تا گرین کارت بگیرید.تازه در این مرحله شما مقیم آمریکا شده اید.در این زمان میتونید حساب بانکی باز کنید و به نحوی حداقل برای خرید یه آپارتمان خیلی کوچک 100000$ به حسابتون واریز کنید.
2-شما نیاز به خرید ملک به صورت نقدی دارید چون در ابتدا هیچ اعتبار بانکی نخواهید داشت تا بتونید از وام بانکی استفاده کنید.
3-خرید نقدی ملک در آمریکا بصرفه نیست چون مالیات زیادی بهش تعلق میگیره و هزینه های جانبی و شارژ ماهیانه اون حدودا" برابر یا بیشتر از اجاره همان ملک میشود.
4- منطقی اینه که حداقل یکسال صبر کنید تا اعتبار بانکی شما به اندازه دریافت وام بشود و با پرداخت قسطی اون واحد تقریبا" معادل همون اجاره بها در مدت طولانی صاحب اون واحد هم بشوید.
5-توصیه میکنم بجای سرمایه گذاری در ملک از هم اکنون مطالعه وسیعی در مورد سرمایه گذاری در کار و بیزنس کنید چون این قسمت مهاجرت مشگل ترین قسمت اونه.
پاسخ
(2012-05-18 ساعت 11:00)Pay نوشته:  
1-حداقل 20 روز از ورود شما طول میکشد تا شماره سوشیال سکیوریتی بگیرید و همین حدود یا بیشتر زمان میبرد تا گرین کارت بگیرید.تازه در این مرحله شما مقیم آمریکا شده اید.در این زمان میتونید حساب بانکی باز کنید و به نحوی حداقل برای خرید یه آپارتمان خیلی کوچک 100000$ به حسابتون واریز کنید.
2-شما نیاز به خرید ملک به صورت نقدی دارید چون در ابتدا هیچ اعتبار بانکی نخواهید داشت تا بتونید از وام بانکی استفاده کنید.
3-خرید نقدی ملک در آمریکا بصرفه نیست چون مالیات زیادی بهش تعلق میگیره و هزینه های جانبی و شارژ ماهیانه اون حدودا" برابر یا بیشتر از اجاره همان ملک میشود.
4- منطقی اینه که حداقل یکسال صبر کنید تا اعتبار بانکی شما به اندازه دریافت وام بشود و با پرداخت قسطی اون واحد تقریبا" معادل همون اجاره بها در مدت طولانی صاحب اون واحد هم بشوید.
5-توصیه میکنم بجای سرمایه گذاری در ملک از هم اکنون مطالعه وسیعی در مورد سرمایه گذاری در کار و بیزنس کنید چون این قسمت مهاجرت مشگل ترین قسمت اونه.
payعزیز
از توضیحات شما ممنون واقعا من این مسائل رو نمی دونستم و فکر می کردم اگر هم اعتبار بانکی نداشته باشیم می تونیم نقدی خونه بخریم واقعا ممنون از توصیه شما حتما استفاده می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، humsun ، kasrafo ، mrhj50 ، r_ent ، bahram2014 ، taherifar ، mehrimom
(2012-05-18 ساعت 14:30)roze نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 11:00)Pay نوشته:  
payعزیز
از توضیحات شما ممنون واقعا من این مسائل رو نمی دونستم و فکر می کردم اگر هم اعتبار بانکی نداشته باشیم می تونیم نقدی خونه بخریم واقعا ممنون از توصیه شما حتما استفاده می کنم

مشکلی در خرید خونه نقدی نیست و خیلی هم بهتر هست و هزینه چندانی نخواهد داشت و مالیات اون از مالیات کلی شما کسر میشه. مشکل مجوز انتقال پول هست و دوم شناسایی جایی که بخواید بخرید که طول میکشه تا به محلها اشنا بشید پس لا اقل بهتره 1 سال صبر کنید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Pay ، saied-k ، roze ، humsun ، laili ، Danoosh ، peyman1355 ، kasrafo ، mrhj50 ، r_ent ، farshadsh ، bahram2014 ، taherifar
من که هیچکی تو امریکا ندارم و با این تفاسیر قبل ورودم نمی تونم جایی رو اجاره کنم و همچنین گرین کارت و SSN هم را با این تفاسیر و ارسالهای اینجا به هتل نمی فرستن آدرس کجا رو باید پس بدم تو فرودگاه امریکا ؟Sad
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، dior ، mrhj50 ، taherifar
نقل قول:درضمن آدم پولدار آمریکا نمیره بهم ثابت شده این حرف
پس کجا میره؟Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013 ، mrhj50 ، taherifar
(2012-05-21 ساعت 15:02)RunnerNewAge نوشته:  من که هیچکی تو امریکا ندارم و با این تفاسیر قبل ورودم نمی تونم جایی رو اجاره کنم و همچنین گرین کارت و SSN هم را با این تفاسیر و ارسالهای اینجا به هتل نمی فرستن آدرس کجا رو باید پس بدم تو فرودگاه امریکا ؟Sad
سلام دوست عزیز
متاسفانه شما برای اجاره منزل باید کمی صبرو تلاش کنی چون اصولا" مالکین برای اجاره دادن منزلشان قبل از قرارداد پرینت کارکرد بانکی رو میخوان یا احیانا" سوشیال سکیوریتی که توسط آن بتونن اعتبار بانکی شما رو در بیارن تا متوجه بشن شما قادر به پرداخت اجاره ماهیانه هستید. در غیر اینصورت راه دیگه آن اینه که مثلا" قبول کنن شما اجاره 6 ماه رو یکجا میپردازید.
ولی شما برای راهنمایی گرفتن و کمک میتونید در اولین فرصت به اداره سوشیال سرویس محل زندگیتون برید و از اونا کمک بخواهید و شرایطتون رو توضیح بدید. اونجا مترجم فارسی یا کارمند ایرانی هم دارند و حتما" با توجه به شرایط شما رو کمک میکنند.اینجا کشوریه که به هیچ وجه کسی رو به حال خودش ول نمیکنند و اینقدر منظمه که درک میکنند در بدو ورود شما مشگلات اولیه ای مثل پیدا کردن محل زندگی. وسایل زندگی.خورد و خوراک و پوشاک و کار جزو حقوق اولیه شماست .
نگران نباشید تمام مهاجران از سراسر دنیا در بدو ورود مشگلات اینچنینی دارند.با کمی صبر و تحمل وتلاش و مطالعه مشگلاتتون حل میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، ozone ، humsun ، peyman1355 ، mrhj50 ، مانترا ، farshadsh ، philadelphia ، behjat ، taherifar
(2012-05-22 ساعت 00:35)Pay نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 15:02)RunnerNewAge نوشته:  من که هیچکی تو امریکا ندارم و با این تفاسیر قبل ورودم نمی تونم جایی رو اجاره کنم و همچنین گرین کارت و SSN هم را با این تفاسیر و ارسالهای اینجا به هتل نمی فرستن آدرس کجا رو باید پس بدم تو فرودگاه امریکا ؟Sad
سلام دوست عزیز
متاسفانه شما برای اجاره منزل باید کمی صبرو تلاش کنی چون اصولا" مالکین برای اجاره دادن منزلشان قبل از قرارداد پرینت کارکرد بانکی رو میخوان یا احیانا" سوشیال سکیوریتی که توسط آن بتونن اعتبار بانکی شما رو در بیارن تا متوجه بشن شما قادر به پرداخت اجاره ماهیانه هستید. در غیر اینصورت راه دیگه آن اینه که مثلا" قبول کنن شما اجاره 6 ماه رو یکجا میپردازید.
ولی شما برای راهنمایی گرفتن و کمک میتونید در اولین فرصت به اداره سوشیال سرویس محل زندگیتون برید و از اونا کمک بخواهید و شرایطتون رو توضیح بدید. اونجا مترجم فارسی یا کارمند ایرانی هم دارند و حتما" با توجه به شرایط شما رو کمک میکنند.اینجا کشوریه که به هیچ وجه کسی رو به حال خودش ول نمیکنند و اینقدر منظمه که درک میکنند در بدو ورود شما مشگلات اولیه ای مثل پیدا کردن محل زندگی. وسایل زندگی.خورد و خوراک و پوشاک و کار جزو حقوق اولیه شماست .
نگران نباشید تمام مهاجران از سراسر دنیا در بدو ورود مشگلات اینچنینی دارند.با کمی صبر و تحمل وتلاش و مطالعه مشگلاتتون حل میشه.

ممنون از جوابتون - منتها مشکل اصلی من اینه که طبق مطالبی که خوندم متوجه شدم من حداکثر تا خود فرودگاه موقع ورود وقت دارم جایی رو که میخوام گرین کارتم ارسال بشه معرفی کنم ( اگه اشتباهه بگید لطفا)
خب حالا من تو فرود گاه اومدم و هنوز جایی را اجاره نکردم و اونجور که متوجه شدم اونا به هتل گرین کارتو نمیفرستن (( اگه اشتباهه بگید لطفا)
حالا تکلیف من چیه ؟
شما گفتید :
ولی شما برای راهنمایی گرفتن و کمک میتونید در اولین فرصت به اداره سوشیال سرویس محل زندگیتون برید و از اونا کمک بخواهید و شرایطتون رو توضیح بدید.
اینکه بعد از وروده باز مشکل من ایا حل میشه ؟ اگه تو فرودگاه ادرس ندم میشه ایا ؟
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، taherifar
(2012-05-22 ساعت 11:08)RunnerNewAge نوشته:  
(2012-05-22 ساعت 00:35)Pay نوشته:  
سلام دوست عزیز

ممنون از جوابتون - منتها مشکل اصلی من اینه که طبق مطالبی که خوندم متوجه شدم من حداکثر تا خود فرودگاه موقع ورود وقت دارم جایی رو که میخوام گرین کارتم ارسال بشه معرفی کنم ( اگه اشتباهه بگید لطفا)
خب حالا من تو فرود گاه اومدم و هنوز جایی را اجاره نکردم و اونجور که متوجه شدم اونا به هتل گرین کارتو نمیفرستن (( اگه اشتباهه بگید لطفا)
حالا تکلیف من چیه ؟
شما گفتید :
ولی شما برای راهنمایی گرفتن و کمک میتونید در اولین فرصت به اداره سوشیال سرویس محل زندگیتون برید و از اونا کمک بخواهید و شرایطتون رو توضیح بدید.
اینکه بعد از وروده باز مشکل من ایا حل میشه ؟ اگه تو فرودگاه ادرس ندم میشه ایا ؟
دوست عزیز من با گرین کارت از طریق خانواده وارد شدم که آدرس و اسپانسرو ... قبلا" مشخص شده بود. شما ظاهرا" کیس لاتاری دارید و من اطلاع زیادی از کیسهای مشابه شما ندارم . مسلما" راه حل مناسبی برای شما وجود دارد وگرنه این همه برندگان لاتاری همه در آمریکا فامیل ندارند. توصیه میکنم سوال خود را در انجمن برندگان لاتاری مطرح کنید تا پاسخ مناسب را دریافت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: RunnerNewAge ، kasrafo ، r_ent ، farshadsh ، taherifar
سلام به همه دوستان
این مطلب رو در خصوص دوستانی که قصد اومدن به دالاس دارن میگم
در پستی گفته بودم که بنا به دلایلی باید اویل سپتامبر از مجتمعی که سکونت دارم به جای دیگری جا به جا بشم دوستان در مورد هزینه و مشخصات پرسیده بودن من سایت مجتمع را میزارم تا دوستان راحت تر بتونن تصمیم بگیرن

http://www.trulia.com/rental/3090816941-...s-TX-75254

مبلغ اجازه ماهیانه 720$ هزینه های اضافی نداره ،

در ضمن من برای 2 ماه و نیم ( اوایل سپتامبر ، اکتبر و نوامبر ) میتونم با دوستانی که مایل باشن به قول دوستان غربی مون دیل کنم
ما مدت 2 سال هست که در این مجتمع هستیم و این مبلغ تقریبا مربوط به قبل میشه برای اجاره کردن الان مبلغ خیلی بالاتره اگه دوستی مایل باشه میتونه این مدت 2 ماه را ادامه قرارداد ما رو ادامه بده و بعد میتونه با مجتمع تمدید کنه با مبلغ خوبی
به هر حال من به دلیل تمیزی و جدید بودن مجتمع به دوستان تازه وارد پیشنهاد میکنم اینجا رو هم ببینن
این رو واقعا میگم اگه مجبور نبودم فعلا اینجا میماند چون از همه لحاظ از این مجتمع راضی هستم

دوستانی که تمایل به دیدن مجتمع یا اطلاعات بیشتر داشتند لطفا خصوصی بدن
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، maryamkambiz ، mrhj50 ، farshadsh ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان