کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه هنر موسيقي در آمريكا
درود
بچه اي عزيز من دوست دارم با همكاري همديگه بحثي رو در مورد ادامه كار موسيقي در آمريكا داشته باشيم
در مورد ادامه تحصيل در رشته موسيقي
در مورد آهنگسازان و همچنين نوازندگان مطرح آمريكا
و همچنين در مورد نوع و متدهاي رايج در آهنگ و موسيقي آمريكا بحث كنيم
در مورد استوديو ها و قيمت براي ساخت يك قطعه
در مورد موسيقي زنده و استفاده از سازهاي زنده و يا استفاده از برنامه هاي كامپيوتري براي ساخت قطعه موسيقي
اميدوارم اين بحث ادامه پيدا كنه و همه دوستان اطلاعات مفيدي كه در مورد موزيك در آمريكا دارند رو در اختيار ديگر دوستان بگذارند
بدرود
كاش در كتاب قطور زندگي سطري باشم ماندني
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، Behinaz ، m.memari ، feligoli
درود
بچه ها ظاهرا كسي در مورد اين سوالات من اطلاعي نداره ؟ نه
خوب من هم باز اطلاعات خودم رو باز گو ميكنم تا در آينده شايد جواب كاربردي بگيرم
بچه آهنگسازي كنوني مثل سابق نيست . اونم دچار تكنولوژي زدگي شده
البته من با مدرنيته مخالف نيستم ولي خوب توي هنر متاسفانه تكنولوژي و مدرنيزه خيلي تاثر گزار بوده و هنر رو از شكل اوليه كاملا خارج كرده ولي هستند هنوز هنرمنداني كه فقط به هنر فكر ميكنند
قبلا موسيقي واجرا و ضبط اون واقعا مكافات بود
يعني بايد نوازندگاني بر اساس ملودي ساخته شده جمع ميشدند و روزها و ماهها تمرين ميكردند و بعد اجرا ميرفتند و بعد هم به سختي ضبط ميكردند . گرامافون و .... تا تكنولوژي كنوني
ولي بچه ها امروزه آهنگسازي با قبل خيلي متفاوت شده
برنامه هايي هست كه از طريق كامپيوتر و يك ميدي كنترلر ميتوانيد آهنگهايي رو بسازيد كه واقعا در حد يك گروه مثلا 40 نفري از نوازندگان بگوش برسه
درسته و قبول دارم كه اون آهنگسازه حتما بايد علم موسيقي رو داشته باشه تا بتواند آهنگ كاملا علمي و خوبي رو ارائه كنه
ولي واقعا امروزه با وجود اين همه سمپل از سازهاي دنيا كار آهنگسازي واقعا ساده شده
من توصيه ميكنم كساني كه قصد ادامه آهنگسازي در آمريكا رو دارند از اين برنامه ها استفاده كنند
قيمت خريد برنامه و سمپلها در ايران بسيار ارزونه و شما ميتوانيد در صورت داشتن علاقه اونو حتي به صورت اپراتوري ياد بگيريد
ولي توي آمريكا داشتن اين برنامه و سمپلهايش يعني داشتن سرمايه مادي بسيار زياد
پس سعي كنيد توي ايران حتما اين برنامه ها رو ياد بگيريد كه اونجا بدردتون ميخوره
توي ايران بسيار اين برنامه ها جا افتاد و خيلي ها دارند كار ميكنند و انصافا خروجي خوبي هم داره
اگر دوست داشتيد من در نوشته هاي بعدي در مورد اين برنامه ها و كار كردن با اونها بيشتر توضيح ميدهم
بدرود
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، honareirani ، mdtrmd ، somayyeh ، Rock
من از گیتار پرو 5 برای کامپوزیت ها استفاده می کنم. البته از تورنت دانلودش کردم و پولی بابتش ندادم
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، honareirani ، Rock
درود
آرش جان
من از گيتار پرو چيزي نميدونم ميشه كاملتر توضيح بدي
در مورد نحوه كار و كار بردش و حتي لينك دانلودش
ممنون
بدرود
نه حاشيه اي از ياد رفتني

پاسخ
تشکر کنندگان: rs232
ساسان عزيز موضوع خوبي رو مطرح كردي . . .
من تمبك و دف كار مي كنم ( تمرين مي كنم) نمي دونم اونجا ميشه ادامه بدم يا نه، يكي از برنامه هام اينكه برم دنبال يادگيري جاز . . .
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan
درود
m.memari عزيز
خيلي خوشحالم كه شما ساز كوبه اي كار ميكنيد و اين يعني شناخت ريتم
همون طور كه ميدونيد اين دو ساز در موسيقي ايراني كاربرد داره و براي ادامه اين هنر بايد با موزيك ايراني فعاليت كني كه اين خوبه
اما در مورد جاز بايد بگم كه اين ايده بسيار خوبيه .
شما چون ريتم رو ميشناسي خيلي سريع ميتواني جاز رو ياد بگيري و مطمئن باش با ياد گرفتن و ادامه اين هنر حتما توي آمريكا يه جايي به دردت ميخوره
البته شايد در مراحل اوليه نشود به عنوان شغل روش حساب كرد
ولي اينو هم بايد بگم كه تمام موسيقي دنيا بر اساس ريتم بنا شده و كمتر موزيكي هست كه محتاج به جاز و هنر شما نباشه
پس خيلي محكم ادامه بدهيد و موفق باشيد
در ضمن در مورد هنرتون بيشتر توضيح بدهيد
موفق باشيد
بدرود
نه حاشيه اي از ياد رفتني

پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، honareirani ، mdtrmd
(2010-03-01 ساعت 08:42)sasan نوشته:  درود
آرش جان
من از گيتار پرو چيزي نميدونم ميشه كاملتر توضيح بدي
در مورد نحوه كار و كار بردش و حتي لينك دانلودش
ممنون
بدرود
نرم افزار مجازی گیتار
http://www.p30world.com/archives/005442.php
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، sasan ، rs232 ، kianoush
گیتار پرو 5.2 ( Guitar Pro5.2 + RSE ) صداها رو به واقعیت بیشتر نزدیک میکنه مخصوصاً درامز...
یادگیری اش کاری نداره فقط کافیه باهاش ور برید!
از این سایت میتونید تب های هر آهنگی رو دوست دارید بگیرید!
www.911tabs.com
اما این برنامه برای سمپل گذاری به قصد ریکورد به هیچ وجه مناسب نیست ولی برای تمرین خوب هست!
نرم افزارهایی هست که حتماً باید کارت صدا داشته باشید و صدایی به شما میدن که اگر نوازنده حرفه ای نباشید، نمیتونید تشخیص که واقعی هست یا سمپل!!!
در مورد جاز ( بهتره بگید درامز ) باید عرض کنم که تفاوت بسیار بسیار زیادی با تنبک و دف داره! مخصوصاً در نوع ریتم ها!!!
اما راهتتر و زودتر میتونید ریتمهارو تحلیل کنید.
متاسفانه در ایران به درامز میگن جاز!!! مثل اینکه به گیتار بگید راک و به سنتور بگید سنتی!
برای مشاره خرید درامز میتونید رو من حساب باز کنید!!! با هر قیمتی...
ساز بسیار شیرین و پر انرژی هست. اما فقط یک عیب بزرگ داره و اونم صدای زیادش هست که حتماً باید مکان تمرین مناسب رو داشته باشید! البته میشه پد ( pad ) گذاشت اما باز هم صداش زیاده!

من نظر شخصی ام رو به معماری عزیز میگم: دوست عزیز من تا دلت بخواهد تو آمریکا نوازنده درامز ریخته! بار کنید تو سن 15 سالگی آنچنان درامز میزنند که بهترین درامرهای ما دهانشان باز میمونه!
مثلاً تونی رویستر در سن 12 سالگی در مدرن درامز 1997 آنچنان درامز میزنه که من حتی نمیتونم درست تحلیلش کنم، چه برسه به زدنش! میتونید کلیپش رو از سایت drummerworld دانلود کنید!
من خودم از تماشای modern drums ها علاقه مند به درامز شدم! مدرن درامز یک فستیوال نوازندگی دارمز هست که هر ساله در آمریکا و بیشتر درنیویورک برگذار میشه و بزرگترین نوازندگان درامز همراه یا بدون همراه گروهشان هنرنمایی میکنند! اگر حتی ^$#$%# ها هم این فستیوالها رو ببینند، عاشق درامر میشن!
اما!!!!!!!!!!!!!!!!! اما....
دوست من اونها خودشون در این ساز خدا هستند، و مطمئن باشید نمیتونید باهاشون رقابت کنید! اگر همون تنبک و دف رو درش حرفه ای بشید، به دلیل کمبود چنین سازها و نوازنده هایی در آنجا، خیلی میتونید معروف بشید و پول دربیارید و ...
ولی اگر به درامز علاقه مند هستید مثل من، میتونید شروع کنید و ازش نهایت لذت رو ببرید! ساز آینده داری هم هست، مخصوصاً تو ایران...
من هم عکاسی میکنم هم رقاصی! Big Grin Big Grin Big Grin
جدیداً هم فیلمبرداری رو شروع کردم! به امید اینکه به زودی فیلمبردار فیلمهای هالیوود بشم! Smile
کلاً آدم هنرمندی هستم! :d Smile Wink

موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، rasarasa ، sasan ، honareirani ، saeedhei ، rs232 ، N0!$!eRv@mp!eR ، kianoush ، Lithium ، mdtrmd ، kim129 ، Rock
سلام دوستان.من تنبک میزنم.میخواستم بدونم موسیقی سنتی ایران در امریکا پیشرفت خوبی داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani
سلام به همه
من تار میزنم البته نه به صورت حرفه ای ولی خوب سر سوزنی بلدم
میشه با برگزاری مراسم در مناسبت های ایرانی پول دار شد؟
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان:
واااااي چه بحث شيريني مرسي
من گيتار و پيانو كار ميكنم و خيلي علاقه دارم كه در آمريكا در اين رشته ادامه تحصيل بدم ولي
من اين جا هنرستان موسيقي نرفتم و در دانشگاه هم رشته ديگه اي خوندم ولي چند سال هست كه
از طريق كلاس دارم موسيقي رو كار ميكنم
sasan عزيز ممنون ميشم اگه بازم اطلاعات بيشتري بدين
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، maysi
من هم تار و سه تار میزنم!
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، sib 24
برای بخواین بند تشکیل بدین یا همون سبک های ایرانی کار کنین تا اونجایی که من می دونم باید اسپانسر بگیرین.اسپانسر کاراتون رو گوش می کنه و در صورت قبول اون با شما قرار داد می بنده.خیلی از گروه هایی ایرانی رو می شناختم که حتی ایران بودن و یه آلبوم جمع کردن و اسپانسر گرفتن و از ایران رفتن و ویزا گرفتن و الان دارن حرفه ای کار می کنن.
برای ساختن و نوشتن نت هاتون می تونین از گیتار پرو استفاده کنین که بالا دوستان بهش اشاره کردن.برای افکت های مجازی گیتار می تونین از نرم افزار گیتار ریگ استفاده کنین و هزار تا برنامه دیگه.
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: kim129 ، maysi
من موسیقی کلاسیک کار میکنم.کس دیگه ای هم اینجا هست که موسیقی خونده باشه بخاد بره اونجا ادامه بده ؟ اصن از بچه های 2013 کسی اینجا نیست؟؟
کیس نامبر: 2013AS000003xx ‫ •تعداد افراد 2نفر • دیدن قبولی: 1 می • ارسال فرمها: 16جون با ایمیل • زمان مصاحبه : 11دسامبر• کنسولگری: ابوظبی • ویزای یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: maysi
سلام به همگی.من خودم گیتار کلاسیک کار میکنم و آهنگ هم مینویسم.واقعا نیاز به اسپانسر دارم.....نمیدونم باید چه کار کنم...........
پاسخ
تشکر کنندگان: maysi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان