کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سرویس های تلفن، موبایل، اینترنت، و تلویزیون شما کدام است؟
سیم کارت من simple mobile با هزینه 40 دلار در ماه و 4 گیگا بایت اینترنت که میخوام عوضش کنم و سوئیچ کنم به شرکتی زیر مجموعه sprite و اینترنتم هم comcast با هزینه هر ماه 40 دلار .
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا تجربه نکنین باورش یکم سخته که در مخابرات امریکا هیچ فرقی بین تلفن ثابت و موبایل از نظر ساختارشون نیست
یعنی این 2تا برعکس ایران هیچ فرقی اینجا با هم ندارن،یعنی یه شماره میتونه روی موبایل زنگ بخوره و فردا روی تلفن ثابتتون

برای داشتن تلفن ثابت یعنی روی گوشی معمولی خودمون در ایران چندین گزینه هست (یا خطی برای اتصال به دستگاه فاکس)

اولیش داشتن تلفنی از اپراتورهای اینترنت و تلفن اینجا که تقریبا ماهی 20 دلار هزینه داره(تازه باید برای برقراری تماس های دور که اصلا هم معلوم نیست کجا نزدیکه کچا دور یه هزینه دیگه هم بپردازین)

دومی که من انتخاب کردم استفاده از اپراتور هایی که سرویسشون بر مبنای ویپ (voip) هست
(ویپ یعنی تماس بر بستر شبکه برقرار میشه)

این سرویس تو ایران هم هست به اسم تلفن های NGN که اصلا پیشنهاد نمیکنم امتحان کنین
فوق الغاده بی کیفیت و به دردنخور هستن (معروفترینشون الو تهران بود که جمع کرد رفت)

در اینجا چندین شرکت در این زمینه فعالیت دارن که معروفترینشون کمپانی مجیک جک Magicjac و ذیگر شرکتها
من شرکت OBI انتخاب کردم به چندین دلیل ارزشمند
(مزیت این اپراتورهای بر مبنای ویپ اینه که هزینه ماهیانه ندارن و اکثرا فقط یه هزینه خیلی کم سالیانه دارن و داشتن اینترنت برای برقراری تماس واجبه)

اول از همه تنها شرکتی که با یک دستگاه به شما امکان استفاده از 2تا خط تلفن ثابت چداگانه میده همین شرکته!

دوم که از همه اینا مهمتره تنها کمپانی که به شما این امکان میده تلفن گوگل ویس خودتونو روی این دستگاه تنظیم کنین

یعنی بصورت رایگان شما میتونین شماره ای که از گوگل ویس میگیرین و امکان انتخاب شماره رو هم دارین به راحتی هرچه تموم تر (در کمتر از 2 دقیقه از زمان روشن کردن مودم کلیه تنظیمات انجام بدین)

با اینکار شما نه تنها به تمام امریکا و کانادا رایگان میتونین تماس بگیرین بلکه حتی همون هزینه سالیانه رو هم ندارین و خیلی امکانات دیگه
یکی دیگر از مزیت های این تلفن اینه که عین تلفن های ثابت اینجا دیگه نیازی نیست یه هزینه ای برای تماس با مناطق نزدیک بدین و یه هزینه ای بیشتر برای مناطق دورتر (اینجا اینجوریه)

بزرگترین مزیتش برای شخص خود من اینه که میتونم یکی از 2خط مودم اوبی (OBI202) روی ویپی که در ایران دارم تنظیم کنم
یعنی با تلفن 2خطی که وصل کردم 1 خط با بوق امریکا دارم یک خط دیگر با بوق ایران-تهران دارم
که همین ویژگیش برای شخص بنده خیلی کارامده چون بقیه شرکت ها ویپشون روی مودموشون لاک شده و قابل تغییر به ویپ های دیگر شرکت ها نیست

هزینه تماس با ایران هم خیلی اروزنه تلفن ثابت دقیقه ایی 11 سنت موبایل دقیقه ایی 15 سنت

امکان استفاده از مودم در دیگر کشوها هست ولی ایرانو مطمِئن نیستم

این تجربه من بود برای داشتن و برقرار کردن تلفن ثابت در امریکا
امیدوارم به درد دوستان خورده باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، sahar2016 ، Hamed_402 ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان