کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
دیروز داشتم هزینه های زندگی تو دالاس رو جم میزدم با خودم گفتم اینجا بنویسم . (این هزینه ها همه دست بالا هست )
۱. یه ای فون از at&t با 3g نا محدود ماهی ۸۰ دلار ( این قلم اذ همه بیشتر به درد میخوره )
۲.بیمه ماشین بسته به کاوریج ماهی ۴۰ تا ۱۰۰ دلار
۳. اجاده خونه (آپادتمان ۲ خوابه با آب ، برق ، آشغال ،تلفن و...) ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ هم برا ۱ خوابه
۴. هزینه خوراک ، گردش . بار و همه چیز ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰ دلار
۵.بنزین ۱۰۰دلار

این ها همه بستگی به استیل زندگی داره . اما اینایی که من نوشتم بهترینشه
dar bareye i phone ye chizi begam :
1 . kare GPS ro mikone ,
2 . hamishe online hasty ,
3 . narmafzarhaye dare mesle Cheap gas ke behet mige arzun tarin nerkhe benzin chande va koja mishe peydash kard .
4 . aksaran inja ghofle iphone ro mishkanan va tabdilesh mikonan be hotspot va az internetesh toye khune estefade mikonan ,

پاسخ
سلام به همه دوستان
این هزینه ماهیانه ما هست بد نیست جهت برنامه ریزی دوستان در اختیار داشته باشند :

۱- موبایل : اولین اشتباه ما موبایل بود که T mobil خریدیم خیلی توش کلاه برداری هست همسر من چون میخواست از گوشی خودش که از ایران آورده استفاده کنه مجبور شدیم T mobil بخریم . وگرنه به نظر من بهترینشون metro pcs هست که انلی میتد هست .ما برای موبایل ( من و همسرم ) فامیلی پلان ماهی ۷۵$ میدیم با ۷۵۰ دقیقه
۲- اینترنت و تلفن : و این هم دومین اشتباه . دوستانی مثل جناب تهرانی پور مجیک جک گرفتن و راضی هستن ولی ما اشتباه کردیم AT & T گرفتیم و با ما قرارداد ۱ ساله بستن . اول نگفتن دقیق هزینه چقد هست بد از اینکه ماه اول صورت حسابش امد ۲۰۸$ بود که اعتراض کردیم گفتن هزینه نصب و غیره هست از ماهه بد ۴۵$ میاد . که البته گفتن فرمی میاد توی پستتون اونو پر کنید یه کارت بهتون میدیم میتونید برید تا ۱۰۰$ مواد خوراکی بخرید . خوب بازم بد نیست از هیچی بهتره .
۳- خونه : ما منطقه coit & spring vally هستیم و تا اینجا خدا رو شکر راضی هستیم . ۱ خوابه ماه اول ۱۹۹$ دادیم و با ما قرارداد ۱ ساله بستن از ماه دوم ۵۷۵$ .
۴- هزینه آب - برق - گاز و غیره : ماهه اول اطلاع دقیق نداشتیم و هیتر یکسره روشن بود صورت حسابش شد ۱۵۰$ ولی با کمی مراعات کردن این ماه شد ۸۰$ .
۵- بیمه ماشین همونطور که دوست عزیزمون علیرضا گفتن بستگی به کاوریج داره . ماشین ما تویوتا کمری ۱۹۹۸ که خریدیم ۳۰۰۰$ ماهی ۸۰$ بیمه میدیم . که البته فلا تا گواهینامه بگیریم این مبلغ هست .
۶- هزینه بنزین به نظر من در ماه بیشتر از ۱۰۰$ میشه . البته بازم بستگی به استفاده دوستان داره . ما چون محل کار همسرم از منزل کمی دور هست - ولی در کل فکر میکنم بیشتر بشه .
۷- یکسری هزینه ها هست اصلآ حسابی روش باز نکردی و یه کوچولو ناراحتت میکنه . برای ما مثلا صورت حساب تول وی که چون همسرم برای رفتن به محل کارش از بزرگراه استفاده میکرده و اطلاعی نداشتیم یه هزینه غیره قابل پیش بینی اومد .
۸- هزینه های خورد و خوراک و غیره : این مورد بستگی به خودتون داره که چطوری هستید اما تبلیغاتی میشه از طریق روزنامه ها که خرید کردن با انها خیلی خیلی خیلی به صرفه تر هست و این روزنامه ها یا تبلیغات توی صندوق پستی همه هست . ( برای مثال : ۱ عدد هندوانه توی وال مارت ۵.۹۹$ ولی همون رو اگه از طریقه این تبلیغات خرید کنیم ۲ عدد هندوانه ۴$ ) خوب این خیلی خیلی به صرفه هست . البته من فقط یه نمونه گفتم . بعضی فروشگاه ها تازه افتتاح شدن و اجناسشون برای روزهای اولیه و گاهی تا ۱ ماه ارزونتر از همه جا هست ( نمونه اش فروشگاه الدی )
۹- .......
دیگه یادم نیست فعلا
همه این هزینه ها رو گفتم ولی ولی ولی ................ اگه یه شغل خوب داشته باشیم خیلی راحت پس انداز هم میشه کرد .

امیدوارم که همه دوستان روزهای پر از موفقیت همراه با سلامتی داشته باشید
خدانگهدار
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، javan134 ، ساشا ، اليزا ، maryamjay ، tehranipoor ، hoda_ch ، sib 24 ، kianoush ، 20reza ، honareirani ، sara77 ، farzad24 ، sanaz2010 ، balot ، Jav3 ، babakped ، PERSIA_QI ، bluelady ، gmah ، mh_hshk ، fidell ، saeed42 ، boshra ، Shahryar ، online27H ، hana ، aadine ، aminaran ، rasa ، emankh101 ، indmehdi ، Leo 2882 ، oxin ، hamiriza ، suntino ، arefsteps ، Sahar-Germany ، success ، aNTea ، lorecance ، mitr.p ، pr.kia ، Shayan1994 ، maxsupermax ، mohsen mirzaei ، gadfly ، jayjay ، ashnoon ، maxsoulfly ، free_free ، kourosh2011 ، star63 ، Emigrant ، maaref ، majidgbox ، alirezamk ، don.korleone ، SH1A2R3 ، alirezagh ، alinet ، Man ، M.Haghighi ، pharshad ، amir0_0amir ، mohajer13 ، msi ، Afies ، navidvox ، opayamani ، m0riiii ، goldeng ، younes77 ، هایده ، مانترا ، alis60 ، sanay20 ، mirman ، usa lover ، maryamkambiz ، mohammad hossein safi ، پرستو ، sorena ، HAZARA ، سمانه777 ، arezoo bj ، nooshin kh ، siakhatar666 ، shiirin ، AmirErmia ، hushmandco ، فرامرز مسیبیان ، مسافر تنها ، afshinghwink ، HodHod Golestani ، m@ry@m75 ، سلی ، azar1348 ، Rock ، artam2 ، yousef.najafi ، H Pier ، maxima2012 ، hamidrezapir1 ، jjbahale ، Kingrazor ، sharifian ، ghasoo ، pari pariaaa ، mohamadir ، alirezanz ، farzaam3 ، candle ، عشق رفتن ، moqadam ، maria2000 ، rzjrh ، pouria.narimisa ، Hamid_110 ، rasoul59 ، alirz ، noobnoobi ، armin021 ، khder ، samanyy ، meeelaaad ، ALEX55 ، سوین ، mehdi2014 ، MOHAMMADKHANI ، amin arefi ، Nosy jon ، m.ghoreishi ، k.shiari ، manamilad ، arashmoradi ، امین 13 ، vahid1432 ، barfi1 ، ziba62ka ، ریحانا ، maryam.azad ، pedam700 ، Memolk ، lighthouse ، farrokh33 ، milspider ، faaezeh ، Alex 2014 ، P.R ، نسل سوخته ، copol ، ad48 ، Alferedodiestefano ، AbbasHTC ، leader-m ، ELNAZ21 ، moonwalk ، ArjenPSN_23 ، im52 ، Manhattan
(2010-05-09 ساعت 05:32)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان

۱- موبایل : اولین اشتباه ما موبایل بود که T mobil خریدیم خیلی توش کلاه برداری هست همسر من چون میخواست از گوشی خودش که از ایران آورده استفاده کنه مجبور شدیم T mobil بخریم . وگرنه به نظر من بهترینشون metro pcs هست که انلی میتد هست .
۲- اینترنت و تلفن : و این هم دومین اشتباه . دوستانی مثل جناب تهرانی پور مجیک جک گرفتن و راضی هستن ولی ما اشتباه کردیم AT & T گرفتیم و با ما قرارداد ۱ ساله بستن . اول نگفتن دقیق هزینه چقد هست بد از اینکه ماه اول صورت حسابش امد ۲۰۸$ بود که اعتراض کردیم گفتن هزینه نصب و غیره هست از ماهه بد ۴۵$ میاد . که البته گفتن فرمی میاد توی پستتون اونو پر کنید یه کارت بهتون میدیم میتونید برید تا ۱۰۰$ مواد خوراکی بخرید . خوب بازم بد نیست از هیچی بهتره .
۳- خونه : ما منطقه coit & spring vally هستیم و تا اینجا خدا رو شکر راضی هستیم . ۱ خوابه ماه اول ۱۹۹$ دادیم و با ما قرارداد ۱ ساله بستن از ماه دوم ۵۷۵$ .
۴- هزینه آب - برق - گاز و غیره : ماهه اول اطلاع دقیق نداشتیم و هیتر یکسره روشن بود صورت حسابش شد ۱۵۰$ ولی با کمی مراعات کردن این ماه شد ۸۰$ .
۵- بیمه ماشین همونطور که دوست عزیزمون علیرضا گفتن بستگی به کاوریج داره . ماشین ما تویوتا کمری ۱۹۹۸ که خریدیم ۳۰۰۰$ ماهی ۸۰$ بیمه میدیم .
۶- هزینه بنزین به نظر من در ماه بیشتر از ۱۰۰$ میشه . البته بازم بستگی به استفاده دوستان داره . ما چون محل کار همسرم از منزل کمی دور هست - ولی در کل فکر میکنم بیشتر بشه .
۷- یکسری هزینه ها هست اصلآ حسابی روش باز نکردی و یه کوچولو ناراحتت میکنه . برای ما مثلا صورت حساب تول وی که چون همسرم برای رفتن به محل کارش از بزرگراه استفاده میکرده و اطلاعی نداشتیم یه هزینه غیره قابل پیش بینی اومد .
۸- هزینه های خورد و خوراک و غیره : این مورد بستگی به خودتون داره که چطوری هستید اما تبلیغاتی میشه از طریق روزنامه ها که خرید کردن با انها خیلی خیلی خیلی به صرفه تر هست و این روزنامه ها یا تبلیغات توی صندوق پستی همه هست . ( برای مثال : ۱ عدد هندوانه توی وال مارت ۵.۹۹$ ولی همون رو اگه از طریقه این تبلیغات خرید کنیم ۲ عدد هندوانه ۴$ ) خوب این خیلی خیلی به صرفه هست . البته من فقط یه نمونه گفتم . بعضی فروشگاه ها تازه افتتاح شدن و اجناسشون برای روزهای اولیه و گاهی تا ۱ ماه ارزونتر از همه جا هست ( نمونه اش فروشگاه الدی )
۹- .......
دیگه یادم نیست فعلا
همه این هزینه ها رو گفتم ولی ولی ولی ................ اگه یه شغل خوب داشته باشیم خیلی راحت پس انداز هم میشه کرد .

خدانگهدار

دوست عزیز شما تا گواهی نامه تون رو بگیرید هزینه بیمه میشه ۴۷ دلار در ماه ،
در ضمن در مورد موبایل من هم به دوستان توصیه میکنم که گوشی رو از ایران نیارن ، من خودم straight talk گرفتم با ماهی ۴۵ دلار آنلیمیتد ،
کلا توی آمریکا نباید گول قیمت ها رو خورد . کلی hidden fee ,tax و هزینه اضافی هست که اینا به مشتری نمیکن مگر اینکه سوال کنید .
مثلا بانک من ماه پیش منو ۴۰ دلار شارز کرد چ،ن بالانس حساب چکینگم کمتر از ۵۰۰۰ تا بود . بعد از کلی چک و چونه پول رو پس گرفتم و فرمت حسابم رو تغییر دادم .

پاسخ
(2010-05-09 ساعت 09:21)ALIREZA205 نوشته:  
(2010-05-09 ساعت 05:32)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان

۱- موبایل : اولین اشتباه ما موبایل بود که T mobil خریدیم خیلی توش کلاه برداری هست همسر من چون میخواست از گوشی خودش که از ایران آورده استفاده کنه مجبور شدیم T mobil بخریم . وگرنه به نظر من بهترینشون metro pcs هست که انلی میتد هست .
۵- بیمه ماشین همونطور که دوست عزیزمون علیرضا گفتن بستگی به کاوریج داره . ماشین ما تویوتا کمری ۱۹۹۸ که خریدیم ۳۰۰۰$ ماهی ۸۰$ بیمه میدیم .
۹- .......
دیگه یادم نیست فعلا

خدانگهدار

دوست عزیز شما تا گواهی نامه تون رو بگیرید هزینه بیمه میشه ۴۷ دلار در ماه ،
در ضمن در مورد موبایل من هم به دوستان توصیه میکنم که گوشی رو از ایران نیارن ، من خودم straight talk گرفتم با ماهی ۴۵ دلار آنلیمیتد ،
کلا توی آمریکا نباید گول قیمت ها رو خورد . کلی hidden fee ,tax و هزینه اضافی هست که اینا به مشتری نمیکن مگر اینکه سوال کنید .
مثلا بانک من ماه پیش منو ۴۰ دلار شارز کرد چ،ن بالانس حساب چکینگم کمتر از ۵۰۰۰ تا بود . بعد از کلی چک و چونه پول رو پس گرفتم و فرمت حسابم رو تغییر دادم .

علیرضا جان حساب چکینگتو داری میگی یا حساب سیوینگ؟ فکر کنم منظورت حساب سیوینگه، 5000 تا که برای حساب چکینگ زیاده...
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
من حساب چکینگ رو میگم . راستش توی 2 ماه اول همه پولهام توی حساب چکینگ بود و حساب سیوینگم 0 دلار داشت . من ماه پیش تصمیم گرفتم که پولم و بریزم توی سیوینگ و هر وقت لازم داشتم بریزه توی چکینگ . با کمال تعجب دیدم آخر ماه maintenance fee از حسابم کم کرده . رفتم بانک گفت حسابی که باز کردی برای سیوینگ هیچ لیمیتی نداری اما چکینگ 5000 تا هست اگه کمتر تو حسابت باشه شارژ میکنیمت. بعد از چونه و گلایه طرف حسابمو تغییر داد و maintenance fee رو برگردوند و الان 800 دلار برای چکینگ لیمیت دارم و برای سیوینگ هیچی .

پاسخ
در مورد سیستم بانکی تا جایی که من فهمیدم هر بانکی سیستم خاص خودش رو داره و حتی ایالت تا ایالت سیستم ها فرق میکنه . اصولا من از چند نفر شنیدم که بانک های محلی سرویس خیلی بهتری از بانک های بزرگتر میدن ولی خوب مشکلات خاص خودشونم دارن. اصولا BOA جای خوبیه برای شروع .البته chase , wells fargo , Citi هم بانک های خوبی هستند . اما اصولا برای ما که کردیتی نداریم هیچ فرق اساسی بین این بانک ها نیست. فقط باید موقع باز کردن حساب مواظب این نکات باشید .
یکی از مشکلات دیگه ای که من با بانک داشتم این بود که بعد از دریافت ssn من به بانگ رفتم و درخواست اضافه کردن ssn به حسابم کردم . اما بعد از 1 ماه متوجه شدم که به کردیت دپارتمان اعلام نکردن شماره ssn رو و من نمیتونستم پیمنت کردیت کارتمو بدم .
آفیسری که باهاش تو بانک صحبت کردم خیلی تاکید میکرد که شماره ssn و گواهینامه رو بعد از اینکه گرفتید به بانک اعلام کنید تا به مشکل نخورید .

پاسخ
(2010-05-08 ساعت 13:17)javan134 نوشته:  
(2010-05-06 ساعت 06:19)mahdis نوشته:  جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید
سلام بر مهديس خانوم و همه اونايي كه حضورشون مثبت و انرژي بخشه
مهديس جان با اينكه در اون تايپيك تشكر كردم ولي لطف و انسانيت شما اينقدر زياده كه بجا ديدم بدين وسيله تشكر مخصوص از شما داشته باشم.
باور كن يه خورده نا اميد شده بودم از اينكه آشنايي اونجا ندارم اما چه بسا دوستان خوبي كه از برادر و خواهر هم مفيد تر و مثبت ترند و شما و همسرتون نمونه اي شايسته از اين افراديد.
اميدوارم روز به روز موفق تر و ايام شاد تري رو اونجا با هم تجربه كنيد.Smile

دوست گرامی اصلاً برای شما و دیگرانی که کسی رو اینجا ندارن جای نگرانی نیست. اتفاقاً الان کیس های متعدد داریم که می بینیم وضع کسانی که اینجا آشنا و فامیل دارن بدتره به دلیل راهنمایی هایی که از اونا میگیرن. دلیلش هم ساده اس. برای کسانی که سال هاست اینجان، هزینة موبایل ماهی مثلاً هفتاد دلار هزینة کم و مناسبی به نظر میرسه. در صورتی که ماها که وضع همدیگرو بهتر می دونیم و احتمالاً بهتر و کاملتر هم سرچ می کنیم به دلیل نیازی که داریم، نتایج خیلی بهتری می گیریم. دوستانی که الان اینجا هستن فکر می کنم همشون با من موافق باشن. ما که اومدیم از مهاجرسرایی ها کسی نبود اینجا که کمک کنه ولی الان چندتایی شدیم. بنابراین اصلاً جای نگرانی نیست. اگر فامیل یا آشنایی داشتین که می تونستین چند ماهی خونشون برین و کرایه ندین، خوب بود؛ وگرنه به جز این مورد باور کنید به نفعتون هم هست که کسی رو اینجا آشنا ندارید. با ما و دوستان دیگه در دالاس در تماس باشید و هر سوالی هم داشتین بپرسید، یک ماه قبل از اومدنتون ما کاراتون رو شروع می کنیم و مطمئن باشید با کمترین هزینه تمام میشه و هیچ جای نگرانی هم نداره.
با توجه به حرفایی که از کسانی که از کالیفرنیا اومدن این طرف شنیدم، این طرف هزینه ها تقریباً نصفه. مهمترین تفاوت هم در هزینة کرایه خونه اس که تو کالیفرنیا دو تا سه برابر اینجاس. بنابراین برای کسانی که آشنایی ندارن تو امریکا، اینجا بهترین جا برای شروعه.
پاسخ
سلام به همه دوستان
کاملا با جناب تهرانیپور موافقم . اصلآ به حرفهای کسانی که سالهاست اینجا هستن گوش ندید همین موبایل و اینترنتی که ما هر دو رو اشتباه کردیم قضیه همینه که آقای تهرانیپور میگن یه نفر که ۴۰ ساله اینجاست به ما پیشنهاد داد و وقتی اعتراض کردیم گفتن بابا آخه ماهی ۸۰$ موبایل چیزی هست ..... به همین راحتی و جالب اینجاست که از طرف ما صحبت کرده بودن و تلفن و اینترنت رو ۱ ساله قرارداد بستن . چشممون کور دندمون نرم باید هزینه ها رو پرداخت کنیم دیگه
دوستانی که تازه اومدن خیلی بهتر میتونن راهنمائی کنن
در خصوص بانک نظر شخصی من هست
من فکر میکنم chase بهتره
بازم دوستان تحقیق کنن
در مورد موبایل عرض کردم که همسرم میخواد حتما از گوشی خودش استفاده کنه

موفق باشید
پاسخ
(2010-05-10 ساعت 00:50)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستانی که در دالاس زندگی می کنند.
من عازم دالاس هستم چه چیزایی با خودمون بیارم که تو دالاس کم پیدا میشه و یا خیلی از ایران گرونتره.؟و همینطور چه چیزایی واجب نیست و با خودم نیارم؟
ممنون

دوست گرامی بهتر است به تاپیک چه چیزهایی را با خود به آمریکا بیاوریم (با همین مصمون عبارت دقیق آن یادم نیست) مراجعه کنید. اینکه چه چیزهایی بیاورد بستگی به این دارد که شما مجرد یا متاهل هستید. بچه دارید یا ندارید و پارامترهای دیگر. اگر من بخواهم در این تاپیک بنویسم شاید برای گروهی قابل استفاده نباشد. اما می توانم در هر موردی که سوال دارید از طریق ایمیل به شما جواب بدهم.
پاسخ
(2010-05-09 ساعت 05:32)mahdis نوشته:  ۳- خونه : ما منطقه coit & spring vally هستیم و تا اینجا خدا رو شکر راضی هستیم . ۱ خوابه ماه اول ۱۹۹$ دادیم و با ما قرارداد ۱ ساله بستن از ماه دوم ۵۷۵$ .

یکی از تفاوتهای هزینه های زندگی در هر ایالت و شهری، آب وهوا و میزان مصرف انرژی و تفاوت قیمت برق و گاز است که ما آن را ندیده می گیریم ولی باید آنرا در نظر داشت و جزء هزینه های آن شهر به شمار آورد.مثلا وقتی من در لاس وگاس بودم که به ارزانی معروف است ماهی 700$اجاره خانه می دادم ولی ماهی 80$پول گاز و 100-120$پول برق میامد که چون هوا زیادی سرد یاگرم است نمی شود آنرا زیاد کاهش داد.
ولی در لس انجلس که به گرانی معروفست دارم 1000$ اجاره می دهم در عوض پول گاز نمی دهم و برق هم 40-45$است و چون هوا مدت طولانیی خوب خواهد بود به راحتی به 20$ هم میتواند برسد .یعنی هزیـنۀ زندگی که عمده تفاوتش در اجاره خانه و هزینه های همیشگیست، در یک شهر ارزان با گران وقتی عمیق بررسی کنیم،میتواند تفاوت محسوسی نداشته باشد.بنابراین دوستان اگرهر شهری را صرفا برای ارزانی خانه انتخاب می کنید این مورد را هم در نظر داشته باشید.
البته رقمی که مهدیس جان گفتند یعنی575$با 150$برق می شود 725$ که باز هم به نسبت شهرهای دیگر رقم مناسبی است.
درضمن برای اطلاعات عمومی خودم می پرسم.میشود بگویید بنزین آنجا معمولا در چه رنج قیمتیست که هزینۀ بنزینتان بیشتر از 100$ میشود ؟چون فکر نمی کنم آنجا مسافتها زیاد طولانی باشد واحتمالا از ترافیک هم خبری نیست.
نقل قول:۳. اجاده خونه (آپادتمان ۲ خوابه با آب ، برق ، آشغال ،تلفن و...) ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ هم برا ۱ خوابه
علیرضا جان مگر خانه های دالاس خودشان تلفن دارند؟!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
سلام سارا جان
این هزینه آب - برق- گاز که گفتم هزینه ای هست که زمستون بود و یکسره هیتر روشن بود عرض کردم با کمی فقط کمی ( یعنی باز هم از هیتر استفاده کردیم ولی کمتر ) صرفه جوئی ماه بعد به ۸۰$ تبدیل شد و الان که هوا خوبه اصلآ احتیاجی به هیتر نیست و احتمالا باز هم کمتر میشه . در ضمن اون مبلغه ماه اول ما برای پخت و پز استفاده ای نداشتیم ولی ماه دوم از گاز و آب برق بیشتر استفاده کردیم چون ماه دوم بیکار بودیم و اکثر مواقع خونه بودیم ۸۰$ شد .
در خصوص بنزین چون محل کار همسر من با منزل تا زمانی که از های وی استفاده میکرد ۲۰-۲۵ دقیقه بود و الان که تغییر مسیر دادن ۴۰ دقیقه طول میکشه و ترافیک هم زمانهای مشخصی داره مثلا ساعت ۵ عصر ترافیک شروع میشه . و مورد دیگه ای که هست همسر من ۲ شغل دران . که از قضا راه اون یکی هم دوره یعنی حدود ۱۵ دقیقه طول میکشه . خوب به هر حال گاهی خرید - college و گاهی تفریح هم هست

۳. اجاده خونه (آپادتمان ۲ خوابه با آب ، برق ، آشغال ،تلفن و...) ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ هم برا ۱ خوابه
[/quote]
[/quote]
من فکر میکنم منظور علیرضا کلی بوده ( اجاره خانه + برق + آب + تلفن + ... )
موفق و پیروز باشی سارا جان
پاسخ
(2010-05-10 ساعت 04:37)mahdis نوشته:  سلام سارا جان
این هزینه آب - برق- گاز که گفتم هزینه ای هست که زمستون بود و یکسره هیتر روشن بود عرض کردم با کمی فقط کمی ( یعنی باز هم از هیتر استفاده کردیم ولی کمتر ) صرفه جوئی ماه بعد به ۸۰$ تبدیل شد و الان که هوا خوبه اصلآ احتیاجی به هیتر نیست و احتمالا باز هم کمتر میشه . در ضمن اون مبلغه ماه اول ما برای پخت و پز استفاده ای نداشتیم ولی ماه دوم از گاز و آب برق بیشتر استفاده کردیم چون ماه دوم بیکار بودیم و اکثر مواقع خونه بودیم ۸۰$ شد .
در خصوص بنزین چون محل کار همسر من با منزل تا زمانی که از های وی استفاده میکرد ۲۰-۲۵ دقیقه بود و الان که تغییر مسیر دادن ۴۰ دقیقه طول میکشه و ترافیک هم زمانهای مشخصی داره مثلا ساعت ۵ عصر ترافیک شروع میشه . و مورد دیگه ای که هست همسر من ۲ شغل دران . که از قضا راه اون یکی هم دوره یعنی حدود ۱۵ دقیقه طول میکشه . خوب به هر حال گاهی خرید - college و گاهی تفریح هم هست

[/quote]
من فکر میکنم منظور علیرضا کلی بوده ( اجاره خانه + برق + آب + تلفن + ... )
موفق و پیروز باشی سارا جان
[/quote]
MANZURE MAN KOLI BUDE DUSTAN . HAME RO BAH JAM KARDAM

پاسخ
سارا جان من امروز بنزین رو گالنی دو دلار و شصت و هشت سنت زدم. پایین ترینش هول و حوش ما دو دلار و شصت و دو سنت بود تو پمپ بنزین کروگر.
پاسخ
http://money.cnn.com/pf/features/lists/gasprices/
لازم به ذکر است که قیمت بنزین توی تگزاس خیلی ارزون تر از کالیفرنیا هست

پاسخ
قیمت برق این جا خیلی بالاست. Mahdis جان چند روز دیگه هم هوا گرم می شه و دم می کنه و باید از صبح تا شب پنکه یا سیستم خنک کننده کار کنه. ما که یک ماه 180$و ماه بعد 210$ فقط بابت برق پرداخت کردیم. البته بازهم اگر این قیمت را به اجاره خانه اضافه کنیم تگزاس هنوز ارزانتر از بسیاری از ایالت ها برای زندگی است.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان