کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
slm dostan man vegas hastam kasi to dallas ya plano rommate nmikhad
payam bdid
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-04-19 ساعت 23:37)saeidfireboy67 نوشته:  slm dostan man vegas hastam kasi to dallas ya plano rommate nmikhad
payam bdid

اگر فیسبوک دارید صفحه ی زیر آسمون شهر دالاس رو دنبال کنید. اونجا راحت تر می تونید همخونه پیدا کنید . موفق باشید
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، saeidfireboy67 ، mahdii
(2016-04-19 ساعت 13:47)milaveh نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 08:45)maxsupermax نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 14:46)milaveh نوشته:  ببخشید بچه ها برای ی زوج تازه وارد کجا رو پیشنهاد میدهد برای اجاره خونه که هم جای خوبی باشه و هم گرون نباشه ، مرسی

سلام پیوندتان مبارک!
چیستان مطرح می کنید که ما دالاسی ها رو بسنجید؟
شما به جواب نیاز ندارید چون تو امضاتون جوابتون نهفته هست :
Destination : North carolina‎
اینو باس از همولایتی هاتون بپرسید.

جواب دادم که بدونید ما حواسم هست به حواستون Big Grin

واااااای من فراموش کردم که امضام رو عوض کنم ولی خیلی خندیدم مرسی از این نکته که گرفتید ولی واقعا منظورم دالاس بود الان هم امضا رو درست میکنم  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

من در مورد دالاس اطلاعی ندارم کلا دو جا بیشتر توی دالاس کامپلکس ندیدیم در واقع شمال دالاس که کامپلکس های خوبی بودن و حدود قیمت هم ۸۰۰ دلار بود که به هر حال پلینو آپارتمان رنت کردیم در مورد پلینو باید بگم تقریبا یک دست هستش و حدود قیمت از ۸۷۰ دلا شروع می شه به بالا.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، milaveh ، copol
دوستانی که در دالاس هستن میتونیم یک گروه تلگرام تشکیل بدیم
پیشنهاد خوبی هست برای ارتباط بهتر

F4
Ankara
Interview = 13th may 2015
update in ceac :14th may
15th may
(1) 18th may
(7th jul (1
( 27th aug (by E-mail
(7th oct (by E-mail
/: 13th oct : (1):or . ,2,3,4:
Clearance: 14th oct

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-21 ساعت 23:02)saman98 نوشته:  دوستانی که در دالاس هستن میتونیم یک گروه تلگرام تشکیل بدیم

هست برادر من هست
البته ديدم كه شما جوين شدين
موفق باشي
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-23 ساعت 19:42)Interuniversal نوشته:  
(2016-04-21 ساعت 23:02)saman98 نوشته:  دوستانی که در دالاس هستن میتونیم یک گروه تلگرام تشکیل بدیم

هست برادر من هست
موفق باشي

جدی ؟
اگر هست به مام ادرسشو بدید خب که جوین شیم !
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دالاس هستم يه ماشين Hyundai 2005 سوناتا سفيد رنگ براي فروش دارم 4696641826
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
پاسخ
تشکر کنندگان: Memolk
(2016-03-22 ساعت 14:25)ghogha نوشته:  با سلام
دوستان چرا اونایی که تو آمریکا زندگی میکنن گوشی آیفون نمیخرن که اونجا استفاده کنن؟ قیمتش حتما باید مناسبتر از ایران باشه و محدودیتی هم در استفاده نباید باشه مثل ایران. میشه لطفا توضیح بدین چرا کسی نمیخره و اگه کسی که مقیمه اونجاست بخواد بخره چجوریه؟
ممنون

اتفاقا من خیلی ها رو دیدم آیفون دارند و راضی هم هستند شما میتوانید برید تو خود اپل استور و قسطی بخریدش
به دنبال یک زندگی خوبترBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا تفریبا تعداد زیادی از آدمها اپل دستشونه ولی در مورد. قسطی خریدن باید عرض کنم که باید کردیت داشته باشید و برای تازه واردها کلا خرید قسطی غیر ممکنه،یکی از مشکلات همینه باید دست به جیب باشید و پول هر چیزی که قصد خرید اون رو دارید با دلارهای نازنین به صورت نقد پرداخت کنید. ولی بله قیمت یک مقداری مناسب تر از ایران

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sahar2016 ، ELNAZ21

هست برادر من هست
موفق باشي

جناب یونیورسال چه جوری میشه عضو گروه دالاس تو تلگرام شد؟ اگه ممکنه لینک گروه رو برام خصوصی بفرستید. ممنونم
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
میشه لینک گروه تلکرامو دالاس برای من هم بفرستین؟؟

پاسخ
(2016-05-02 ساعت 07:34)farnaz100 نوشته:  

هست برادر من هست
موفق باشي

جناب یونیورسال چه جوری میشه عضو گروه دالاس تو تلگرام شد؟ اگه ممکنه لینک گروه رو برام خصوصی بفرستید. ممنونم

اکر براتون فرستادن برایه منم میفرستین؟؟[emoji120]
پاسخ
دوستای گلم اگه کسی آدرس تلگرام گروه رو داره بیزحمت بذارید بقیه هم بتونن عضو بشن

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-02 ساعت 11:03)soheilbadami نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان
بنده هم ساکن دالاس شده ام در محله فریسکو و چند هفته ای هست اینجام
متاسفانه من از وجود این تاپیک اطلاع نداشتم و حیف شد که زودتر نتونستم از اطلاعات با ارزش اینجا سود ببرم و با دوستان واقعا با محبت اینجا اشنا بشم ولی به هر حال هیچوقت دیر نیس.
ادب حکم میکنه که قبل از اطلاعات گرفتن یه مقدار اطلاعات داد که البته مطالب ما دیگه با توجه به حضور دوستان با سابقه دست چندم میشه.
برای من به شخصه این مراحلی که طی کردم تا اینجا اسون نبود چون با خانواده و بچه کارها یک جورایی سخت تر هست . تازه ما از کمک اقوام زیاد استفاده کردیم در گرفتن خانه و ثبت نام مدرسه و غیره.
همنجا بگم برای دوستانی که به آمریکا میان اشنا خیلی خوبه ولی اشناهایی که مدتها اینجا بودن دیگه مثل ما ها فکر نمیکنن و با سیستم اینجا اخت شدن که شاید درستش هم همین باشه ولی توی مراحل اول کمک گرفتن از دوستانی که شرایط مشابه هم دارن مثل همین مهاجر سرا واقعا متفاوته و با ارزش.
درست مثل همون زمان مصاحبه و سفر و غیره.
بر داشتم از آمریکا و این ایالتی که هستم رو تو چند جمله خلاصه میکنم شاید به درد کسی بخوره. ( البته در حد چند هفته تجربه ! )
دالاس و حومه هاش 1 کلانشهر پهناوره که پیدا کردن شمال و جنوب در اون کار سختی هست ! چون هیچ پستی و بلندی نداره . اب و هواش رو من دوست دارم ولی به نظر خیلیها گرمه. مردم خوش برخورد و ریلکسی داره.
از لحاظ سطح هزینه میگن کمتر از برخی جاهای دیگه آمریکاس ولی انتظار من این بود که ارزونتر باشه !
در کل با برداشتی که من کردم ایجا سطح قیمتها با توجه به میانگین همه مایحتاج
بین 20 تا 40 درصد بالاتر از تهران هست و بسته به میزان اشنایی شما با محل زندگی و خرید وغیره .
اصولا در آمریکا 2 جور هزینه هست که برای ما غریبه و اول توی ذوق ادم میزنه
یکی چیزهایی که ما سوبسیدی یا رایگان استفاده میکردیم مثل برق و بنزین و نان و عوارض و تلویزیون و غیره که چند ین برابر اند
و دومی هزینه های پنهان مثل مالیات فروش و نحوه فروش همه چیز که جدا جدا هست مثلا تخت خواب میخرید 300 دلار بعد میفهمی که قسمت زیر و روش جداست ! یعنی فقط فریم رو به شما فروختن ! و موارد دیگه از این قبیل بسیار هست که حواس جمع و زبان خوب میخاد.
راستی زبان رو تا میتونید تقویت کنید. من خودم با ایلتس نمره 7 اینجا گیر میکنم .
1 بار به خودم گفتم خوب ما تو ترکیه انگلیسی میگفتیم کسی متوجه نمیشد حالا اینا انگلیسی میگن ما متوجه نمیشیم !!
مثل اینکه روده درازی شد. به هر حال در خدمتیم و ارزوی موفقیت برای همه دارم.

سلام من بچه 7 ساله دارم و طبیعتا زبان بلد نیست برای ادامه تحصیلش چکار باید بکنم
ممنونم که راهنماییم می کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-09 ساعت 01:58)Sam2014 نوشته:  
(2015-12-07 ساعت 12:33)farnaz100 نوشته:  
(2015-12-02 ساعت 11:15)Sam2014 نوشته:  درود بر شما
پسرم  Grade ۸ و دخترم Grade 11 هستن . سوالاتون را تا جایی گه بتوانم پاسخ میدم . دقیقاً  بفرمایید چه دغدغه هایی دارید ؟

سام عزیز ممنون از لطفتون. می خوواستم بدونم چه فاکتورهایی رو تو انتخاب مدرسه در نظر بگیرم. ایا همینکه مدرسه ای ریت ۱۰ یا  ۹ داره کافیه؟ بجز این مسیله کدوم فاکتورها مهمن؟

از طرفی هم شناختی از مناطق مختلف دالاس ندارم. تو کدوم منطقه پیشنهاد می کنید که دنبال مدرسه بگردم. دوستان اینجا از پلینو صحبت کردن. شما  با توجه به اینکه بچه دارید کدوم منطقه رو از نظر امنیت و امکانات برای ورود پیشنهاد می کنید؟
عرضم به خدمتتون  من سعی می کنم (صرفنظر از علاقه شدید تعدادی از دوستان به Plano) فاکتورهای مهم را در انتخاب  مدرسه و شهر فهرست وار بیان کنم.متروپلکس دالاس از چندین شهر به هم چسبیده تشکیل شده که قبلاً درباره اش مفصل بحث شده است. برای افرادی که بچه مدرسه ای دارند اولویت می شود مدسه با درجه 8 تا 10 . پس تعداد شهرهایی که مدارسشون عالی باشه اتوماتیک حذف می شوند.
در ضمن مدارس دولتی مورد نظر هستند و مدارس خصوصی حکایتشان با ایران کلاً فرق می کنه و ما باهاشون کاری نداریم .
1- مدارس به ترتیب (1 تا 3 ) ضعیف ، (4 تا 7 ) متوسط و (8 تا 10 ) عالی درجه بندی  می شوند .
2- تعداد مدارس درجه 8 تا 10 فاکتور مهمی در انتخاب محل سکونت می باشد . ( مخصوصاٌ دبیرستان )
3- سه منطقه پلینو ، فریسکو و مکینی دارای مدارس دبیرستان با درجه 8 تا 10 هستند . ( البته مکینی تعدادش کمتره و فریسکو تعداد دبیرستان های 8 تا 10 از پلینو بیشتره ) هر چه به سمت جنوب بریم به دالاس نزدیک شویم کیفیت کاهش پیدا می کند .
4- در کل در این سه شهر مدارس دولتی درجه 8 تا 10 از بقیه شهرها بیشتر هستند و البته  هموطن هامون  بیشتر در ریچاردسون و پلینو ساکن هستند و بعد هم در فریسکو ( من خودم فریسکو هستم )
5- شما اول باید مدرسه  را انتخاب کنید بعد با توجه به آن دنبال محل سکونت باشید.
در مورد کیفیت مدارس هم نگران نباشید . مدارس عالی واقعاً عالی هستند . مناطقی که عرض کردم به لحاظ امنیت هم مشکلی ندارند .(در مدارس فریسکو از صبح تا موقع تعطیلی یک افسر پلیس مستقر است )
من خودم خیلی بررسی و تحقیق کردم و فریسکو را اتنخاب کردم . هم به لحاظ تعدد مدارس عالی  و هم به خاط نوسازتر بودن.
شما هم وقت بگذارید و با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید ولی اکیداً توصیه می کنم : با حرف بنده و دیگران و دوست داشتن یک شهر پیش نروید ... خودتان . من هم در بدو ورود رفتم پلینو و به من هم پلینو توصیه شد ولی خوب با شرایط من فریسکو خیلی بهتر از پلینو است . برای کسی که دانشگاه می رود شرایط کاملاً متفاوت و برای کسی که بچه مدرسه ای ندارد اولویت می شود نزدیکی به محل کار .
در خدمتیم.

سلام دوستان عزیز
مشکل زبان انگلیسی بچه ها رو چکار باید بکنیم واسه مدرسه رفتن؟
لطفا راهنمایی کنین من پسر 7 ساله دارم و نمی دونم اونجا میام برای مدرسه و انگلیسی حرف زدنش رو چکار کنم؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان