کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه كار هنر انيميشن در آمريكا
درود
من هر چه قدر كه منتظر ماندم تا شيما عزيز در مورد انيميشن صحبت كنه ولي متاسفانه ايشون سرشون شلوغه و من مجبور شدم خودم شروع كنم و اميدوارم كه هم شيما و هم دوستاني كه ميتوانند در اين بحث به ما كمك كنند از اين كمك ما رو بي بهره نگذارند
انيميشن به تعريف ساده يعني به حركت در آوردن اجسام بي جان و بخشيدن زندگي به اونها كه خوب نوع انيميشنها بسيار زياد هست ولي عمده انيميشنها دو بعدي و سه بعدي گفته ميشه
از كارتونهاي قديمي شركت والديزني گرفته تا انيميشنها واقعا قوي كنوني همشون داراي پيچيدگيهاي بسيار زيادي هستند كه بر ميگرده به خلق اثري متفاوت با سينما
در گذشته كه هنوز انيميشن تحت تاثير كامپيوتر نبود از سيستم تك فريم استفاده ميشد كه البته حالا هم استفاده ميشه ولي خوب بيشتر انيميشنها با كامپيوتر شده
من خودم در گذشته انيميشن تك فريم با 8 ميلي متري و 16 ميليمتري ساختم كه واقعا دنياي بسيار با شكوهي بود
امروزه با برنامه هاي كامپيوتري مثل مايا و يا تريدي مكث و .... كارهاي سه بعدي زيبايي ساخته ميشه كه در اين اواخر يك انيميشن كوتاه با مايا هم ساختم كه البته حرفه اي نبود
بهر حال من با باز كردن اين بحث دوست دارم در مورد نحوه انيميشن سازي در آمريكا و قيمتها رو بدونم
چون اين هنر بسيار بسيار جاي خودشون رو توي دنيا باز كرده و واقعا هنر پولساز و پر زحمتي هم هست
من خواهش ميكنم دوستان در مورد اين بحث نظرات خودشون رو اعلام كنند تا به اميد خدا و كمك دوستان ادامه كار انيماتور و انيميشن سازهاي ايراني توي آمريكا راحت تر بشه
ممنون
بدرود
كاش در كتاب قطور زندگي سطري باشم ماندني
نه حاشيه اي از ياد رفتني

دوستان هنرمند و علاقه مند به هنر : http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=56
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، honareirani ، usa.lover ، sib 24 ، dreamer60 ، feligoli ، behnam_VA ، mirzamemar ، S@eed ، Lemony
من با توجه به اینکه بیشتر وضعیت حرفه های هنری در امریکا مدنظرتون بود و خودم هم در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم مطلب خاصی ننوشتم اما حالا که نسبت به وضعیت هنر در اروپا هم علاقمند هستین چشم حتما.در اولین فرصت مطالب رو جمع بندی میکنم و در همین تاپیک قرار میدم.این روزا کمی بیشتر از همیشه سرم شلوغه اینه که متاسفانه به خیلی از برنامه ها و کارهائی که نسبت بهشون علاقمند هستم و یا حتی تعهد دارم نمی رسم
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، behnam_VA ، S@eed
سلام ، می‌خوام بدونم توی آمریکا بیشتر 3Dmax استفاده می‌شه و بهش احتیاج دارن یا maya ؟ 3Dmax بلدم ولی‌ اگه بیشتر mayaکار میخوان اونو یاد بگیرم تا وقت دارم.چون شنیدم maya اونجا بیشتر استفاده می‌کنن!
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، mary joon ، behnam_VA ، S@eed ، Lemony
سلام دوستان.کسی راجع به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انیمیشن در آمریکا اطلاعاتی دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، mary joon ، behnam_VA ، S@eed
(2010-03-05 ساعت 01:13)reignoffear18 نوشته:  سلام ، می‌خوام بدونم توی آمریکا بیشتر 3Dmax استفاده می‌شه و بهش احتیاج دارن یا maya ؟ 3Dmax بلدم ولی‌ اگه بیشتر mayaکار میخوان اونو یاد بگیرم تا وقت دارم.چون شنیدم maya اونجا بیشتر استفاده می‌کنن!

سلام
من هنوز در آمريكا كار يا زندگي نكردم. اما تا اونجا كه ميدونم، شما بايد بتوني كار رو خوب انجام بدي. مثلا اگه قراره فلان كاراكتر رو انيميت كني، چه با 3ds max چه با maya و چه با هر نرم افزار ديگه ميتوني كار كني.
از طرفي، نميشه يه قاعده كلي گفت. ممكنه يه شركت همه سيستمها رو Apple خريده باشه و نرم افزار هم فقط maya باشه، در اون صورت نميشه با windows و 3ds max كار كرد. يه شركت ديگه هم يه جور ديگه ست كرده باشه.
توي همين ايران كه شركتهاي انيميشن و مدلسازي 3d كم هستن، كلي تنوع در نرم افزار و سخت افزار هست، چه برسه به يه كشوري مثل آمريكا كه در اين زمينه خيلي گسترده تره.
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
کنسولگری: Ankara
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan ، honareirani ، reignoffear18 ، behnam_VA ، S@eed ، Lemony
(2010-04-07 ساعت 12:07)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.کسی راجع به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انیمیشن در آمریکا اطلاعاتی دارد؟

من تا جایی که میدونم برای انیمیشن school دارند که ممکنه ارزیابی در سطح کارشناسی ارشد بشه اما مثل ایران نیست. توی اروپا دانشگاه هست اما توی آمریکا و کانادا school است.( البته نه مثل مدرسه اینجا یه جورایی حرفه ایی و باید حتما پذیرش بگیرید.)
من یک مدت که قصد داشتم برای انیمیشن برم یکی از دوستام کلی برام فرمای این مدرسه ها رو فرستاده بود. اما آخرش ایران رفتم ارشد خوندم.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، usa.lover ، mary joon ، sib 24 ، behnam_VA ، mirzamemar ، S@eed ، Lemony
بچه هایی که واقعا حرفه ای هستند اگه از الان به فکر یک نمونه انیمیشن عالی باشند که بتونه جایزه هم ببره دیگه غمی ندارند. اگه هم عده ای از بچه ها جمع بشن منم حاضرم همکاری کنم حتی فیلم بسازیم. من فیلمنامه هم دارم و اگه بدونم کمک خوب دارم شروع میکنم . راستش من دارم روی یه فیلمنامه سینمایی انیمیشن کار میکنم ولی چون تنهایی مدت زمان زیادی میبره که ساخته بشه فعلا گذاشتمش در لیست. و فیلمنامه های انیمیشن کوتاه خوبی هم دارم که اگه ساخته بشه حتما جایزه میبره. در ضمن میتونم کار رو هم بفروشم. هر کسی حاضره همکاری کنه pm بده.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، mary joon ، behnam_VA ، S@eed
لونی عزیز من هم عکاسم هم فیلمبردار!!!
با دوربینهای فوق حرفه ای ( هالیوودی ) با k بالا هم میتونم کار کنم! ( خوراک انیمیشن )
فقط مشکل اینجاست که دوربین فیلمبرداری ندارم و کرایه دوربین های خوب هم فضایی هست!

دست ما هم بگیرید تا یه راهی پیدا کنیم بتونیم برای فیلمسازی بریم آمریکا! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، behnam_VA ، S@eed
حالا که حرف از این چیزا شد منم یه چیزی بپرسم. زیاد ربطی به تاپیک نداره ولی بی ربط هم نیست.
بچه ها من یک گروه موسیقی سنتی میشناسم که چند تا جوون با استعداد هستند.
میخوان برای یکی از تصنیف هاشون کلیپ بسازن و بفرستن واسه pmc و ... و اونقدر هم پول ندارن که هزینه کنن. یک کار نویی در عرصه موسیقی سنتی هستش ساختن کلیپ! یک کلیپ 6-7 دقیقه ای ساده و شیک و تر و تمیز چند در میاد براشون؟ کسی اطلاعاتی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: S@eed
(2010-05-04 ساعت 01:56)honareirani نوشته:  حالا که حرف از این چیزا شد منم یه چیزی بپرسم. زیاد ربطی به تاپیک نداره ولی بی ربط هم نیست.
میخوان برای یکی از تصنیف هاشون کلیپ بسازن و بفرستن واسه pmc و ... و اونقدر هم پول ندارن که هزینه کنن. یک کار نویی در عرصه موسیقی سنتی هستش ساختن کلیپ! یک کلیپ 6-7 دقیقه ای ساده و شیک و تر و تمیز چند در میاد براشون؟ کسی اطلاعاتی داره؟

بستگی به آدمش داره میتونن برن دانشگاه سینما تثاتر دانشگاه هنر توی خیابان ورزنده( از هفت تیر داخل مفتح شده بعد از ورزشگاه شیرودی) اونجا یک اطلاعیه بزنن به دیوار و شرایطشون رو بنویسن و شماره تلفن بدن. اینجوری دانشجوها که تازه کارن و میخوان هم پول در بیارن هم کم توقعند بهشون زنگ میزنند ( اگه خدا بخواد.) من از قیمت فیلم خبر ندارم اما میدونم که برای انیمیشن از پایین ترین و آسان ترین تکنیک دقیقه ای چهارصد هزارتومان هست تا دقیقه ای ۴ میلیون. و بستگی به آدمش داره!
(2010-05-04 ساعت 01:29)usa.lover نوشته:  لونی عزیز من هم عکاسم هم فیلمبردار!!!
با دوربینهای فوق حرفه ای ( هالیوودی ) با k بالا هم میتونم کار کنم! ( خوراک انیمیشن )
فقط مشکل اینجاست که دوربین فیلمبرداری ندارم و کرایه دوربین های خوب هم فضایی هست!

دست ما هم بگیرید تا یه راهی پیدا کنیم بتونیم برای فیلمسازی بریم آمریکا! Big Grin

عکاسی و فیلمبرداری بیشتر بدرد سبک استاپ موشن می خورد( عروسکی) و یا کارهای زیر دوربین. که البته زیاد هم مقوله مهمی نیست و هر کسی میتواند خودش فیلم و عکس را تهیه کند و احتیاج به فیلمبردار نیستSmile یعنی مثل فیلم زنده فیلمبردار نداریم بلکه یک تک فریم هایی هست که شاید یکی فقط مسٔول شات بشه و نه بیشتر. و بیشتر در اینجا من خودم چون کارهای دستی و برنامه های کامپیوتری ترجیح می دهم و منظور متخصص در زمینه هایی مثل 3d و یا برنامه های دوبعدی مثل animo studioمی یاشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، behnam_VA ، S@eed ، Lemony
من ليسانس گرافيك دارم اما بيشتر تصويرسازي مي كنم و طراحي شخصيتم بد نيست Wink و آرزوم اينه انيماتور بشم البته تو usa كه تنها هدفم براي رفتن به آمريكاست Big Grin
loony عزيز مي شه درباره اون schoolها بيشتر بنويسي؟ و درباره اون فيلمنامه انيميشني هم گفتي بيشتر اطلاعات بده .
شماره کیس:2010AS000165xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:-2009-4-Aug
کنسولگری:Ankara
تاریخ کارنت شدن :may
تاریخ مصاحبه: 17 june
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، feligoli ، behnam_VA ، S@eed
(2010-05-08 ساعت 21:02)mary joon نوشته:  من ليسانس گرافيك دارم اما بيشتر تصويرسازي مي كنم و طراحي شخصيتم بد نيست Wink و آرزوم اينه انيماتور بشم البته تو usa كه تنها هدفم براي رفتن به آمريكاست Big Grin
loony عزيز مي شه درباره اون schoolها بيشتر بنويسي؟ و درباره اون فيلمنامه انيميشني هم گفتي بيشتر اطلاعات بده .

من هر چی که اطلاعات در موردشون داشتم ریختم دور! ولی فکر کنم میشه با کمی گشتن پیداشون کرد.
در مورد طرح انیمیشن هم باید بگم طرحهای فوقالعاده دارم و ترجیحا هم کسیرو میخوام که به انیمیشن وارد باشه و به صورت شریکی کار کنیم و چند حالت هم داره:
۱ـ میشه فقط از طریق جشنواره ها برای شهرت استفاده کرد و برنامه ریزی اولیه هم روی فرمتی باشه که در آمریکا قابل پخش باشه.
۲- به پول فکر کرد که من می تونم اول از همه قبل از اتمام کار هم کار رو بفروشم و بعدش هم باز به جشنواره فکر کنیم و در دو فرمت ntsc , pal کار را خروجی بگیریم که در تمام دنیا قابل پخش باشه.
۳- به فیلم بلند فکر کنیم که من براش طرح دارم اما زمان زیادی ممکنه ببره و یا باید اسپانسر داشته باشیم و یا خودمون در سر خودمان بزنیم تا کار خوبی از آب در بیاد
در مورد انیمیشن کوتاه یک کار نیمه سیاسی اجتماعی است که امکان نداره اگر تکنیک هم خوب باشه جایزه نبره. و خودم قصد دارم دو ماه دیگه شروع به کار کنم ولی اگه کسی همکاری کنه تا اندازه ای که کار کنه شریکش می کنم و خوب نیروی جمعی هم در تسریع و پیشرفت کار موثر است. من متاسفانه دفتر شرکت را اجاره دادم و باید به صورت جدا گانه کار کنیم و اگر جدی شد و پیشرفت کردیم یک دفتر بهتر اجاره می کنیم.
( البته اگر قبلش از ایران نرفته بودیم.) به هر حال من اگر از ایران هم برم حتما اینجا کار وبار راه می اندازم!Big Grin البته الان هم پیشنهاد چند تا سریال دارم ولی خوب چون ایرانیه و فایده هنری و شهرتی نداره زیاد بهش اهمیت نمیدم و به صورت جنبی بهش می پردازم.
توی آمریکا هم شرکتهای کوچک وجود نداره و به نمونه کار خیلی اهمیت میدن و مخصوصا اگر اون نمونه کار کار قوی دست جمعی باشه چون به sharingخیلی اهمیت میدند . حتی برای ورود به school انیمیشن نمونه کار میخوان. چون معمولا این مدرسه ها وابسته به یک شرکت مثل والت دیسنی پیکسار و غیره هستند که یک نوع کار آموزی هم به حساب میاند. البته از نظر هنری بچه هایی که از ایران میروند به مدرسه های هنری معمولا در سطح خوبی هستند و من هر کس را از دوستان و آشنا یانم به دانشگاهای اروپا و آمریکا و کانادا و استرالیا رفتند گاه از همه بچه ها بالاتر بوده اند و این به دلیل آسانی دسترسی بچه های ایران به نرم افزار است که تقریبا همه با نرم افزارهای مهم آشنایی دارند که این هم یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، sasan ، mary joon ، behnam_VA ، S@eed ، Lemony
(2010-05-04 ساعت 01:56)honareirani نوشته:  حالا که حرف از این چیزا شد منم یه چیزی بپرسم. زیاد ربطی به تاپیک نداره ولی بی ربط هم نیست.
من فکر می کنم حداقل 3 میلیون هزینه داشته باشه اگر خواستیند به من mail بدن کارو گوش کنم اگه واقعا خوب بود باهاشون تو هزینه کنار میام
(2010-05-08 ساعت 22:54)loony نوشته:  
(2010-05-08 ساعت 21:02)mary joon نوشته:  من ليسانس گرافيك دارم اما بيشتر تصويرسازي مي كنم و طراحي شخصيتم بد نيست Wink و آرزوم اينه انيماتور بشم البته تو usa كه تنها هدفم براي رفتن به آمريكاست Big Grin

من هر چی که اطلاعات در موردشون داشتم ریختم دور! ولی فکر کنم میشه با کمی گشتن پیداشون کرد.
در مورد طرح انیمیشن هم باید بگم طرحهای فوقالعاده دارم و ترجیحا هم کسیرو میخوام که به انیمیشن وارد باشه و به صورت شریکی کار کنیم و چند حالت هم داره:
۱ـ میشه فقط از طریق جشنواره ها برای شهرت استفاده کرد و برنامه ریزی اولیه هم روی فرمتی باشه که در آمریکا قابل پخش باشه.
۲- به پول فکر کرد که من می تونم اول از همه قبل از اتمام کار هم کار رو بفروشم و بعدش هم باز به جشنواره فکر کنیم و در دو فرمت ntsc , pal کار را خروجی بگیریم که در تمام دنیا قابل پخش باشه.
۳- به فیلم بلند فکر کنیم که من براش طرح دارم اما زمان زیادی ممکنه ببره و یا باید اسپانسر داشته باشیم و یا خودمون در سر خودمان بزنیم تا کار خوبی از آب در بیاد
در مورد انیمیشن کوتاه یک کار نیمه سیاسی اجتماعی است که امکان نداره اگر تکنیک هم خوب باشه جایزه نبره. و خودم قصد دارم دو ماه دیگه شروع به کار کنم ولی اگه کسی همکاری کنه تا اندازه ای که کار کنه شریکش می کنم و خوب نیروی جمعی هم در تسریع و پیشرفت کار موثر است. من متاسفانه دفتر شرکت را اجاره دادم و باید به صورت جدا گانه کار کنیم و اگر جدی شد و پیشرفت کردیم یک دفتر بهتر اجاره می کنیم.
( البته اگر قبلش از ایران نرفته بودیم.) به هر حال من اگر از ایران هم برم حتما اینجا کار وبار راه می اندازم!Big Grin البته الان هم پیشنهاد چند تا سریال دارم ولی خوب چون ایرانیه و فایده هنری و شهرتی نداره زیاد بهش اهمیت نمیدم و به صورت جنبی بهش می پردازم.
توی آمریکا هم شرکتهای کوچک وجود نداره و به نمونه کار خیلی اهمیت میدن و مخصوصا اگر اون نمونه کار کار قوی دست جمعی باشه چون به sharingخیلی اهمیت میدند . حتی برای ورود به school انیمیشن نمونه کار میخوان. چون معمولا این مدرسه ها وابسته به یک شرکت مثل والت دیسنی پیکسار و غیره هستند که یک نوع کار آموزی هم به حساب میاند. البته از نظر هنری بچه هایی که از ایران میروند به مدرسه های هنری معمولا در سطح خوبی هستند و من هر کس را از دوستان و آشنا یانم به دانشگاهای اروپا و آمریکا و کانادا و استرالیا رفتند گاه از همه بچه ها بالاتر بوده اند و این به دلیل آسانی دسترسی بچه های ایران به نرم افزار است که تقریبا همه با نرم افزارهای مهم آشنایی دارند که این هم یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

همسر من انیماتور فوق العاده ای و با استرالیا و دبی و فرانسه کار می کنه شما می تونید بیاد دفترما و اگه بشه با هم روی فیلمنامتون کار کنیم اگه خواستید سایتشم بهتون میدم ببینید
پاسخ
سلام به همه ي هنري هاي عزيز
ممنون از ساسان عزيز به خاطر باز كردن اين تاپيك چون واقعا نيازش احساس ميشد
بذاريد از خودم شروع كنم من 19 سالمه و رشته ي تحصيليم نرم افزاره و علاقه ي اصليم انيميشن سازي هست هنوز هيچ آموزش خاصي در زمينه ي اين رشته نديدم و به آموزشگاه خاصي هم مراجعه نكردم و مي خوام براي 4 سال آينده خودم رو توي اين زمينه قوي كنم و حتي يكي دو تا كار قوي كوتاه هم بسازم تا براي اونور يه رزومه خوب داشته باشم سوالاي زيادي دارم كه شايد سوالات خيلي هاي ديگه كه به اين رشته علاقه دارند هم باشه، ولي فعلا چنتاشو مطرح مي كنم
1-- آيا آموزشگاه هاي داخلي مداركي كه در پايان كار ميدن در امريكا معتبره براي استخدام شدن و يا حتي ادامه تحصيل در رشته انيميشن
2-- درامد يك انيماتور تري دي كار در كاليفرنيا يا ساير ايالت ها چقدره ؟
3-- و اينكه به نظرتون با ساختن يه كار كوتاه ميشه توي يه شركت استخدام شد ؟
4-- كدوم ايالت براي يك انيماتور بهتره و كار براش بيشتره ؟
واقعا به كمكتون نياز دارم چون احساس ميكنم بين دوراهي بد جوري گير افتادم
پاسخ
يعني واقعا هيچكس نبود حتي يه جواب خشك و خالي به ما بده ؟؟؟؟ ):
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان