کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
غذاهای چینی
من پارسال یه سفر رفته بودم چین ولی هیچ کدوم از این غذاها که عکسشون اینجاست رو اونجا ندیدم
خداییش غذاهاشون اونجوری که فکر میکردم پر سوسک و مار و اینجور چیزا باشه نبود ولی خب واسه ما ها هم قابل خوردن نبودش
ولی هیچ وقت از اون غذاهایی که تو فیلم های آمریکایی ، پلیس هایی آمریکایی هی میگن غذای چینی که تو پاکت مربعی باشه ندیدم Sad
پاسخ
من ران قورباغه رو وقتی 15 سالم بود توی برلین امتحان کردم با سس گوجه و سیر و جعفری......مزه ی ماهی میداد...نمیدونم چرا این کار رو کردم؟
ولی با وجودی که از مزه اش بدم نیومد دیگه حاضر نیستم تکرارش کنم...........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
در مورد سوشي همانطور كه دوستان فرمودند سوشي اصيل مال ژاپني هاست و خيلي هم خوشمزه است
نودل هم نوع ژاپني اش خوشمزه تر از چيني است و كره اي آن اصلا تعريفي ندارد
ملخ در ايران هم خورده ميشود
يادم ميآيد وقتي سرباز بودم در بلوچستان ملخ آمده بود و هواپيماهاي سمپاش را فرستاده بودند آنجا كه نابودشان كنند اما محلي ها مخالفت ميكردند و ميگفتند چرا نعمت خدا را حرام كنيم و خودم ديدم كه با تورهاي بزرگ ملخ ها را صيد ميكردند و مصرفشان ميكردند
انصافا غذاي خوشمزه اي بود
يك نوع دانه غير روغني هم دارند كه به چاي سفيد معروف است و هر روز قبل از صبحانه دم كرده آنرا ميخورند و باعث ميشود تا اواخر عمر موهايشان سياه بماند
جالب اين است كه هميشه ترشي و برنج را در منوي صبحانه دارند
اما با تمام اين حرفها فكر ميكنم بهتر است آدم گياهخوار باشد تا اين جك و جانورها را ببلعد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kianoush ، Iman-gta ، hamedrouhi ، msar ، maryam.azad
چه جالب...
پس بگو چرا موهای شهرام شبپره سیاه مونده!!! Big Grin
راستی بحث خواننده ها شد، بیچاره آقا حسن شماعی زاده هم درگذشت!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، Iman-gta ، msar ، maryam.azad
ای بابا گیتارش هم که اینقدر حرصشو خورد جا گذاشت که!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Iman-gta ، msar ، maryam.azad
(2010-04-26 ساعت 02:01)usa.lover نوشته:  چه جالب...
پس بگو چرا موهای شهرام شبپره سیاه مونده!!! Big Grin
راستی بحث خواننده ها شد، بیچاره آقا حسن شماعی زاده هم درگذشت!!!
نه بابا بعدا اعلام کردند شایعه بوده ،بیچاره رو زنده زنده کشتند. ساشا جان خیالت راحت هنوز کنار گیتارشه.
فقط خودتون رو یک لحظه بذارید جای این هنر مندای بدبخت که وقتی زنده اند خبر مرگ خودشون رو می شنوند. من نمی دونم این شایعات رو چه حسابی ساخته می شه!!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، usa.lover ، Iman-gta ، nnazi_2005 ، msar ، maryam.azad
(2010-04-26 ساعت 01:21)hvm نوشته:  در مورد سوشي همانطور كه دوستان فرمودند سوشي اصيل مال ژاپني هاست و خيلي هم خوشمزه است
نودل هم نوع ژاپني اش خوشمزه تر از چيني است و كره اي آن اصلا تعريفي ندارد
ملخ در ايران هم خورده ميشود
يادم ميآيد وقتي سرباز بودم در بلوچستان ملخ آمده بود و هواپيماهاي سمپاش را فرستاده بودند آنجا كه نابودشان كنند اما محلي ها مخالفت ميكردند و ميگفتند چرا نعمت خدا را حرام كنيم و خودم ديدم كه با تورهاي بزرگ ملخ ها را صيد ميكردند و مصرفشان ميكردند
انصافا غذاي خوشمزه اي بود
يك نوع دانه غير روغني هم دارند كه به چاي سفيد معروف است و هر روز قبل از صبحانه دم كرده آنرا ميخورند و باعث ميشود تا اواخر عمر موهايشان سياه بماند
جالب اين است كه هميشه ترشي و برنج را در منوي صبحانه دارند
اما با تمام اين حرفها فكر ميكنم بهتر است آدم گياهخوار باشد تا اين جك و جانورها را ببلعد

صحبت از خوردن ملخ در مملکت خودمان شد؛باید بگویم در شهرستان ما(در یکی از شهرهای جنوبی استان فارس زندگی می کنم)نیز این کار تا چند دهه قبل رواج داشته و چنان که از مادر بزرگ هایم شنیده ام؛در عصرهای گرم تابستان بچه ها جهت تفریح ملخ های بیچاره را صید کرده و برای این که بهترین بهره را برده باشند؛تیغه های آن را جدا کرده و پس از نمک سود کردن و اضافه کردن آبلیمو به مخلوط،ازشان کباب درست و نوش جان می کرده اند!قبل تر از آن ملخ پلو(!)از غذاهای فوق العاده محبوب محلی محسوب می شده است!!

جالب است بدانید در گویش محلی ما میگو را ملخ می خوانند و ملخ را میگو!که احتمالا" از همین جا آب می خورد.(گرچه شنیده ام در متون ادبی کهن،به جای میگو،ملخ دریایی مرسوم است.)

فکر کنم زیادی آف تاپیک رفته ام!امید که مدیران نازنین بنده ی سرا پا تقصیر را ببخشایند.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، hvm ، Iman-gta ، kasrafo ، msar ، maryam.azad
شما اهل داراب نیستید؟ Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، msar ، maryam.azad
خیر،من ساکن لارم!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، hvm ، Iman-gta ، msar ، maryam.azad
هروقت اسم لار را ميشنوم ياد شيريني هاي خوب آنجا مي افتم
مخصوصا باسلق هاي فرد اعلا و بي نظيرش
مقدم شما مبارك

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
ممنونم Smile

شما مطمئنيد لار را با شهر دیگری اشتیباه نگرفته اید؟تا انجا که من می دانم باسلق از شیرینی های پرطرفدار و محلی لار محسوب نمی شود؛البته لار به حلوا مسقطی اش معروف است و انواع شیرینی های خوشمزه محلی که باعث می شود شیرینی فروشی های-پر شمار-لار در تعطیلات بسیار شلوغ شود. Smile
پاسخ
سلام دوستان . هر چیزی رو باور نداشته باشید. همچین چیزایی رو که تو پست اول بود به غیر از دوتاشون , مابقی مال چین نیست بلکه رفقای تایلند از این غذاها استفاده میکنن.
در مورد جنین هم صحت داره و خیلی هم گرونه و غیــر قانونی خرید و فروش میشه اونم توسط دکترای بعضی از بیمارستانها.
من این اطلاعات رو از جایی ندیدم و نخواندم بلکه چیزی بود که تو این 10 سال در چین مشاهده کردم
موفق باشید

(2010-03-02 ساعت 07:02)admin نوشته:  
(2010-03-02 ساعت 02:03)usa.lover نوشته:  
(2010-03-02 ساعت 01:31)kavoshgarnet نوشته:  چيني ها هر جنبنده و هر جانداري را مي خورند. (البته گمان كنم به جز انسان) ...
خانمها نخونند!!!

متاسفانه خوردن جنین نوزاد انسان در چین وجود داره و به فاجعه قرن 21 معروفه! چه به صورت سوپ یا کنسرو!
قیمت این سوپ که به گفته چینی ها سوپ تندرستی است، چهار هزار دلار هست!
جنین سقط شده نوزاد رو 8 ساعت آبپز میکنند و با گیاهان مغذی و خلال سیب زمینی ک.و.ف.ت میکنند!
فکر میکنم از ایالت کانتون چین نشاًت گرفته و امیدوارم که هر چه زودتر جلوی این ک.ث.ا.ف.ت کاری گرفته بشه! با عرض پوزش...
این عکسها غمناک ترین و فاجعه بارترین عکسهای تاریخ بشریت است...
خانمها و نیز سایر دوستانی که چندششون میشه، ناراحتی اعصاب یا قلبی دارن، زیر 16 سال دارن و ...یا به هر دلیلی نمی خوان یا نباید عکسها رو ببینن خواهش میکنم لینک رو باز نکنند!
اینهایی که عرض کردم، فقط برای اطلاعات عمومی هست که دانستنش بسیار ارزشمند است! ممکن هست در آینده به دردتون بخوره!!!

http://www.box.net/shared/rbsi6ovp44

باز هم معذرت خواهی میکنم اگر غمگین بود، ولی خب، دانستن به از ندانستن است!

هر چیزی را که در اینترنت می بینید یا با ایمیل دریافت می کنید باور نکنید! این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و تصاویری که گذاشته اید یک پروژه به اصطلاح هنری! یک به اصطلاح هنرمند تایوانی است (به نظر من بیمار روانی است):

اینجا را برای اطلاعات بیشتر ببینید:
http://www.truthorfiction.com/rumors/e/eatingbabies.htm

من دوست چینی دارم و تا حدود زیادی با عادتهای غذایی و فرهنگ آنها آشنا شده ام. چین کشور خیلی بزرگی است و تنوع فرهنگی در بخشهای مختلف آن به چشم می خورد. چینی ها تقریبا با خوردن هیچ موجودی مشکل ندارند (البته این منحصر به آنها نیست برای مثال خوردن حشرات در کشورهای شرق آسیا هم رواج دارد)، اما همانقدر که مثلا خوردن کله پاچه در ایران و مراکش برای غربیها عجیب است خوردن سوسک و مار و قورباغه هم توسط چینیها برای ما عجیب به نظر می رسد. اما مطمئن باشید هیچ چینی آدمخوار نیست و آنها هم مثل شما عواطف و احساسات انسانی دارند.
کانال دیسکاوری برنامه ای دارد با نام غذاهای عجیب و غریب که مجری آن به نام Andrew Zimmern به نقاط مختلف جهان سفر می کند و عجیب ترین غذاها را جلوی دوربین امتحان می کند. با دیدن این برنامه خواهید دید که در ایالتهای جنوبی آمریکا خوردن راکون و سنجاب، در ویتنام کباب خفاش، در عربستان خورش سوسمار، در فیلیپین خوردن تخم مرغ نیمه جوجه شده، در رومانی شکمبه و روده خوک و .... برای عده ای کاملا عادی محسوب می شود و برای بینندگان برنامه عجیب و غریب. جالب اینکه Andrew در مراکش بعد از خوزدن کله پاچه گفت من غذاهای عجیب و غریب زیاد امتحان کرده ام اما هیچ کدام به افتضاحی کله گوسفند نبوده! ویدوئهای این برنامه را با جستجوی نام مجری می توانید در یوتیوب ببینید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maryam.azad
(2010-04-26 ساعت 18:50)RosyluvsUSA نوشته:  خیر،من ساکن لارم!

خوشبختم
بالاخره ما هم همشهری پیدا کردیم .
پاسخ
سلام.من تازه عضو شدم نمیدونستم این خواهشم و کجا بزارم به خاطر همین ترجیح دادم اینجا بزارم.
اگه کسی از فرهنگ ، غذا ، آداب و رسوم یا هر چیز چینی ها اطلاعاتی داره به من بگه.
اگرم نمیتونید .........حداقل اگه کسی که ایرانی مقیم چین بهم معرفی کنید.
خواهش می کنننننننننننننننننننننننم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان