کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش زبان انگلیسی
سلام
از همه کسایی که الان توی آمریکان یا هر کسی که به انگلیسی تسلط داره،میخام که تمام تجربیاتشونو در مورد آموزش زبان انگلیسی بگن!!
در واقع باید از کجا شروع کرد و باید چیکار کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه در سطح مکالمه روزمره چه درسطح تحصیلات دانشگاهی در دانشگاههای آمریکا
ممنوووووووووون Shy Rolleyes Wink
[font=Times New Roman]
NO PAIN NO GAIN
[/font]
پاسخ
زیاد مهم نیست که مراحل خاصی رو طی کنید، باید هر کتابی میرسه دم دستتون رو قورت بدید! Big Grin
هر Listening رو گوش بدید، ترجیحا فرمالها! Listening بهترین راه برای یادگیری زبان هست! تاثیرش از همه بیشتر هست! سعی کنید یک Listening رو حداقل 5 بار با دقت گوش کنید! طوری که به مرز حفظ کردنش برسه!
روزنامه انگلیسی بخونید!
همش باید تو خونه و بیرون با خودتون حرف بزنید! اولش یکم براتون مسخره هست ولی بعداً راه میافتید و عادت میکنید!
و از همه مهمتر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فارسی فکر نکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی ببینید که انگلیسی زبان ها چطوری یه مفهومی رو میرسونند، شما هم با اون تمرین کنید، تو ذهنتون فارسی رو به هیچ وجه به انگلیسی برنگردونید! ممکنه که الان یکم راه بیوفتید با این راه ولی بعداً توش میمونید!
چیز دیگه ای فعلا تو ذهنم نیست!
پاسخ
بايد سطح زبان انگليسي شما در سطح قابل قبولي باشه كه شروع به فكر كردن به زبان انگليسي و يا حرف زدن با خودتون به اين زبان باشه در غير اينصورت فقط اشتباهات خودتون رو ملكه ذهن خودتون مي كنيد.
اگر وقت كافي براي زبان خوندن داريد بهتره از يك كلاس گروهي براي اينكار استفاده كنيد. اگر براي امريكا رفتنه حتما اكسنت امريكن باشه چون اگه با بريتيش شروع كنيد يه كمي طول مي شه كه گوشتون به اكسنت ديگه ايي عادت كنه. اصلا ارتباط خودتون را با زبان قطع نكنيد حتما فيلم و سريال انگليسي رو روزانه تماشا كنيد. اگر براي دانشگاه مي خواهيد بهتره روي فرمال كار كنيد در غير اينصورت بيشتر بر اين فرمال ها و ادبيات عاميانه كار كنيد بهتره .چون به قدر كافي ما ايراني ها فرمال صحبت مي كنيم. يك پارتنر براي تمرين پيدا كنيد كه سطح اش از شما بالاتر باشه . هيچ چيز مثله صحبت كردن مداوم به ماهايي كه در محيط نيستيم كمك نمي كنه.
هميشه در كنار تماشاي فيلم و سريال يك دفترچه كوچك قرار بديد و هر كلمه را بلد نبوديد يا جمله ايي رو كه به نظرتون جالب اومد بنويسيد و بعدا حفظ كنيد. كلا بهترين كار در كنار كلاس و مطالعه ، كپي و پيست كردن از روي منابع معتبر مثله فيلم،سريال و كتاب هاي آموزشي و ديكشنري است.
پاسخ
دوستان عزیز
من خودم الان 4 ماهه که میرم کلاس و فکر میکنم در این مدت پیشرفت خوبی داشتم .ابتدا با lets go1,2,3,4,5,6
و الانم که interchang1,2 رو دارم میخونم . در کنار این کتابها اموزش زبان نصرت2 روهم گوش میدم.شما هم این روش رو تست کنید حتما نتیجه خواهید گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، feligoli ، yek_mosafer ، maaref ، sorena ، sayeh_m ، j@vad ، nina91 ، farshadsh ، nayer ، afshinghwink ، biber ، قصه گو ، Abril ، rouham ، msar ، omid2004 ، milade
(2010-03-05 ساعت 23:12)elli نوشته:  اگر وقت كافي براي زبان خوندن داريد بهتره از يك كلاس گروهي براي اينكار استفاده كنيد.

آهان میخواستم اینو بگم که تو را خدا الکی پول و وقتتون رو تو این کلاسهای زبان هدر ندید!
By far ، اگر وقت زبان خوندن رو ندارید حتماً برید کلاس!
من 2 سال میرفتم آموزشگاه و شاخ آموزشگاه بودم! بهترین آموزشگاه زبان! دوست من نشست 6 ماه تو خونه خوند، الان اون داره به امید آیلز 7 میره، من 6 . در صورتی که ایشون 6 ماه پیش از صفر شروع کرد. صفرِ صفر ها! به One میگفت: اُنه! Big Grin
هر 1 ساعت زبان تو خونه خوندن و تمرین کردن به اندازه 1 هفته کلاس رفتن فایده داره! مخصوصا کلاسهای زبان ایران که یکی دو ساعت هستند!
اگر کلاسی باشه که 4 ،5 ساعت باشه مثل کالج های زبان مالزی که هم استادها زبان یاد میدهند و هم همونجا تمرین میکنید، خیلی خوبه! ولی در غیر اینصورت وقت خودتون رو هدر دادید! البته اگر وقت براتون ارزشمند هست! که میدونم هست! Wink
آموزش زبان باید توسط خود شخص انجام بشه و اصولا اساتیدی که در آموزشگاهها هستند فقط به شما راه رو نشون میدن نه چیز دیگه!
خودتون بشینید تو خونه بخونید، هر هفته ای یک جلسه هم کلاس خصوصی برای رفع اشکال و ابهامات بگذارید!
اگر دوست دارید کلاس بگیرید، تنها کلاسی که به درد میخوره، کلاس Vocabulary هست که باید باید توسط یک نیتیو یا کسی که خودش خارج از کشور بوده تدریس بشه! البته بیشتر برای نشون دادن تفاوتها و کاربردهای مختلف کلمات!
مثلا فرق baggage و luggage...
کلاس نریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید! Big Grin
پاسخ
نقل قول:!دوست من نشست 6 ماه تو خونه خوند، الان اون داره به امید آیلز 7 میره، من 6 . در صورتی که ایشون 6 ماه پیش از صفر شروع کرد. صفرِ صفر ها! به One میگفت: اُنه! Big Grin
مثلا فرق baggage و luggage...
کلاس نریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید! Big Grin

براي آيلتس خوندن مسلما بهتره كه شما بعد از آشنايي با تكنيك و اون تريك هايي كه بايدبدونيد ،خودتون تو خونه بخونيد ولي براي مكالمه مخصوصا در سطح هاي متوسط نظر من باز هم روي كلاس گروهي ايه. براي چي؟؟ بذاريد اينطوري بگم....كلاس گروهي زبان الكن شما رو روان مي كنه و گنجينه لغت خاموش شما رو فعال. من به عنوان كسي كه از هر دو متد استفاده كرده اين حرف رو مي زنم. چند سال پيش من همينجوري براي خودم كلاس مي رفتم و تو لول pre-intermediate بودم براي آيلتس اقدام كردم و 6 گرفتم در صورتي كه لول خيلي پاييني بودم. به صورت غير متناوب خوندن زبان رو هم در كلاس و هم خودم ادامه دادم تا به سطح Advanced رسيدم. كلاس رو ول كردم و گفتم كافيه خودم مي خونم. مي خونم ولي مشكل چيه؟؟فيلم و سريال 90درصد مي فهمم.روزنامه به راحتي مي خونم.ولي چون با كسي حرف نمي زنم مكالمه ام ضعيف شده.
به هرحال اگه كلاس نمي خواهيد بريد.مي تونيد از اين سايت كه هدفش يادگيري زبان يه پارتنر براي چت پيدا كنيد.
http://www.englishclub.com/esl-chat/index.htm
پاسخ
منم به همین عارضه دچار شدم، تمام اسکیلهام قوی شدن، چون اسیکینگ کار نکردم چند ماه، الان در سطح یک Intemediate هم نمیتونم صحبت کنم!
شما درست میفرمایید اما من فقط نظر خودم گفتم و تاکید دارم که حتی اسپیکینگ رو هم میتونید تو خونه قوی کنید! ولی امان از تنبلی... Big Grin
راستی تعجب میکنم چطور با سطح pre intermediate آیلز 6 گرفتید!!! اگر اینطوری باشه که من 8 میگیرم! Big Grin
Just kidding
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، honareirani ، cky ، yek_mosafer ، maaref ، farshadsh ، biber ، rouham ، msar
usa.lover عزیز با یک تجربه فردی که برای شما پیش اومده نمی‌شه قضاوت کرد. ممکنه که اون دوست شما استعداد خاصی داشته و چه بسا اگر کلاس شرکت می‌کرد خیلی سریعتر هم نتیجه می‌گرفت!

در جواب نوشته اول این موضوع هم باید بگم که نمی‌شه یه نسخه واحد برای همه پیچید. انگلیسی تمومی نداره و این که چه روشی برای یادگیری شما خوبه، بیش از هر چیز به این چهار عامل بستگی داره: (۱) سطح فعلی شما (۲) سطحی که می‌خواید بهش برسید (۳) امکاناتی که بهش دسترسی دارید (۴) پشتکار خودتون
پاسخ
منم فکر میکردم کلاس رفتن وقت تلف کردنه ....برای همین توی خونه خوندم ولی وقتی وارد محیط شدم فهمیدم چه اشتباهی کردم....خوندن توی خونه گنجینه ی لغات و بالا میبره ولی وقتی نتونید ازش استفاده کنید به چه درد میخوره؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Hojjat ، lexington ، honareirani ، cky ، aadine ، Artim ، usa ، maaref ، حامد ، sayeh_m ، afshinghwink ، سمبل ، زری وحدتی ، rouham ، msar ، Pedraaam
بله منم منظورم مکالمه کردن در خونه با خودتون، همسر، فرزندان حتی بیرون از منزل با دوستان، اقوام و ...
اگر کلاسی وجود داشته باشه که همه در سطح بالایی از زبان قرار دارند، بلی می ارزد که وقت بگذارید!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، lexington ، honareirani ، cky ، yek_mosafer ، maaref ، sayeh_m ، farshadsh ، rouham ، msar
من موسسه زبان پرتو دانش پیشنهاد می‌کنم. به نظر من فوق‌العاده است. من که خودم و دوستام راضییم. از مکالمه با سیستم
cutting edge که به نام دوره‌های prc ثبت نام می‌کنن. مدرک از لانگمن و ان سی سی انگلیس هم می‌دن. من الان ۳ تا از مدرکاشو گرفتم و استعلام هم گرفتم برای ایلتس هم داریم آماده می‌شیم سایتش
www.gets.ir
tel 88716400
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ary ، yek_mosafer ، حامد ، sayeh_m ، farshadsh ، nooshshahnar ، msar
(2010-04-07 ساعت 19:28)arsan نوشته:  من موسسه زبان پرتو دانش پیشنهاد می‌کنم. به نظر من فوق‌العاده است. من که خودم و دوستام راضییم. از مکالمه با سیستم
cutting edge که به نام دوره‌های prc ثبت نام می‌کنن. مدرک از لانگمن و ان سی سی انگلیس هم می‌دن. من الان ۳ تا از مدرکاشو گرفتم و استعلام هم گرفتم برای ایلتس هم داریم آماده می‌شیم سایتش
www.gets.ir
tel 88716400

اگر مدرک از انگلیس میدند پس با لهجه ی بریتیش هم یاد میدند دیگه؟
اگه بریتیش باشه برای کسانی که میخواهن بیان آمریکا به درد نمیخوره چون تازه اینجا که میان باید لهجه شون رو درست کنندSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، feligoli ، cky ، aadine ، yek_mosafer ، maaref ، sayeh_m ، farshadsh ، afshinghwink ، زری وحدتی ، msar
البته ناگفته نماند بین بچه‌های نسل جدید آمریکا، لهجه بریتیش یه جورایی با کلاس محسوب می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، cky ، yek_mosafer ، maaref ، sayeh_m ، farshadsh ، mediise ، زری وحدتی ، msar
(2010-04-08 ساعت 08:36)Hojjat نوشته:  البته ناگفته نماند بین بچه‌های نسل جدید آمریکا، لهجه بریتیش یه جورایی با کلاس محسوب می‌شه!
بعضی آمریکاییها هم لهجۀ بریتیش رو تو آمریکا مسخره می کنند و به نظرشان نا مفهوم است. ولی خود کسانیکه در آمریکا بریتیش حرف می زنند خودشان را باکلاس تر از بقیه می دانند شاید برای همین هم آمریکاییها نسیت به لهجه بریتیش کمی موضعگیری دارند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، cky ، aadine ، yek_mosafer ، maaref ، sayeh_m ، farshadsh ، afshinghwink ، زری وحدتی ، msar
منم شنیدم که لهجه ی بریتیش با کلاس تر از لهجه ی امریکائیست..........ولی در هر صورت برای مهاجری که تازه اومده و احتیاج به ارتباط کلامی داره کلاس خیلی زیاد مهم نیست ...باید بتونه منظورش رو برسونه و بفهمه که بقیه چی میگن ......که در صورتی که انگلیسی رو با لهجه ی بریتیش یاد گرفته باشه این کار براش توی آمریکا کمی سخت میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، cky ، aadine ، maani ، yek_mosafer ، maaref ، farshadsh ، sadeghi897 ، afshinghwink ، m.mina ، زری وحدتی ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان