کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه كار هنر گرافیک در آمريكا
سلام
در آغاز توضیح کلی درباره هنر گرافیک :

گرافیک یا ارتباط ‌تصویری حیطه‌ای از هنرهای تجسمی است که دارای کاربردهای متنوع و گسترده‌ای است. گرافیک یا به عبارت کاملتر طراحی گرافیک (Graphic design)، به کارگیری تکنیکهای مختلف و خلق اثر بر روی سطوح مختلف جهت رساندن پیامی خاص به بیننده است.

در طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی وجود دارد. از جمله :
طراحی پوستر / طراحی جلد / طراحی علامت (Sign) / طراحی نشانه (Logo) / طراحی حروف / طراحی آگهی تبلیغاتی / صفحه آرایی (layout) برای کتاب و نشریه / طراحی صفحات وب / طراحی چاپ برای بسته‌بندی / تصویرسازی(Illustration) برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی / تصویرسازی برای نشریات /دیوارنویسی و ...
از جمه نرم افزارهای گرافیکی نیز می توان اشاره کرد به :
FreeHand / CorelDRAW / Adobe InDesign / adobe illustrator / adobe photoshop و و و ...

هدف از ایجاد این بخش صحبت و تبادل اطلاعات درمورد ادامه تحصیل,دانشگاه ها و بازار کار در این رشته است.

همینطور صحبت در مورد گرافیک کامپیوتر و نرم افزارهای رایج که امروزه دز آنجا مورد استفاده قرار می گیرد. (با اشاره به این مورد که در گرافیک کامپیوتر با توجه به گسترده گی کار,فرد اگر تحصیلات دانشگاهی در این رشته نداشته باشد با فراگیری نرم افزارهای گرافیکی می تواند کار یک فرد که به صورت آکادمیک آموزش دیده را انجام دهد.)

در پایان از دوستان عزیزی که در آنجا در این زمینه فعالیت دارند در خواست همکاری دارم.

با تشکر فراوان و امید به دستیابی اطلاعات مفید و موثر
(از ساسان عزیز نیز ممنون به خاطر راه اندازی بخش "رشته های هنری " در سایت.)
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، kavoshgarnet ، nicole.gemini ، honareirani ، hamed_gh ، N.D ، sasan ، OverLord ، nnazi_2005 ، sib 24 ، poopak16
(2010-03-06 ساعت 00:50)R.F نوشته:  (با اشاره به این مورد که در گرافیک کامپیوتر با توجه به گسترده گی کار,فرد اگر تحصیلات دانشگاهی در این رشته نداشته باشد با فراگیری نرم افزارهای گرافیکی می تواند کار یک فرد که به صورت آکادمیک آموزش دیده را انجام دهد.)

نه خیر! نمی تواند!
نرم افزار دانستن دلیل بر گرافیک دانستن نیست!
گرافیک ذوق و سلیقه می خواهد که هر کسی آنرا ندارد!
من به عنوان یک گرافیست مخالفت خودم رو با این قضیه رسما اعلام میدارم! Big Grin
نرم افزار ابزاریست برای اجرا و انجام یک ایده گرافیکی! ایده مهم ترین قسمت گرافیک می باشد که با مطالعه و تمرین و تلاش به دست می آید.
تحصیلات آکادمیک و همچنین گذراندن دوره های تخصصی گرافیک باعث پیشرفت ایده های بصری و به وجود آمدن ایده های نو در فرد می شود!
در این سال ها که تکنولوژی حرف اول را می زند ، گرافیک تنها محدود به دانستن چند نرم افزار نیست! بلکه متشکل از چندین هنر متفاوت است!
هم اکنون در دانشگاه (دانسته های من در مورد کشور ایران می باشد) دانستن هنرهایی مانند طراحی ، نقاشی ، عکاسی ، خوشنویسی و مجسمه سازی نیز ضروری می باشد که البته این موضوعات جزء دروس آموزشی در دانشگاه ها و هنرستان ها می باشند که گذراندن چندین واحد از این دروس باعث به روز شدن و همچنین بیشتر شدن ایده های نو در فرد می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، R.F ، kavoshgarnet ، OverLord ، shahin82 ، sib 24 ، melina0005 ، schaghayegh ، alaleh_al
اساتید ذوق گرافیکی من چطوره؟ این یکی از نشان‌هایی است که طراحی کردم

فایل‌های پیوست
.bmp   DANA LOGO STILL - Boot small.bmp (اندازه 48.62 KB / تعداد دانلود: 213)
پاسخ
تشکر کنندگان: jam_14051 ، kavoshgarnet ، honareirani ، sh-b ، R.F ، sasan ، mary joon ، OverLord ، schaghayegh ، foruzanfar
(2010-03-06 ساعت 20:08)honareirani نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 00:50)R.F نوشته:  (با اشاره به این مورد که در گرافیک کامپیوتر با توجه به گسترده گی کار,فرد اگر تحصیلات دانشگاهی در این رشته نداشته باشد با فراگیری نرم افزارهای گرافیکی می تواند کار یک فرد که به صورت آکادمیک آموزش دیده را انجام دهد.)

نه خیر! نمی تواند!
نرم افزار دانستن دلیل بر گرافیک دانستن نیست!
گرافیک ذوق و سلیقه می خواهد که هر کسی آنرا ندارد!
من به عنوان یک گرافیست مخالفت خودم رو با این قضیه رسما اعلام میدارم! Big Grin
نرم افزار ابزاریست برای اجرا و انجام یک ایده گرافیکی! ایده مهم ترین قسمت گرافیک می باشد که با مطالعه و تمرین و تلاش به دست می آید.
تحصیلات آکادمیک و همچنین گذراندن دوره های تخصصی گرافیک باعث پیشرفت ایده های بصری و به وجود آمدن ایده های نو در فرد می شود!
در این سال ها که تکنولوژی حرف اول را می زند ، گرافیک تنها محدود به دانستن چند نرم افزار نیست! بلکه متشکل از چندین هنر متفاوت است!
هم اکنون در دانشگاه (دانسته های من در مورد کشور ایران می باشد) دانستن هنرهایی مانند طراحی ، نقاشی ، عکاسی ، خوشنویسی و مجسمه سازی نیز ضروری می باشد که البته این موضوعات جزء دروس آموزشی در دانشگاه ها و هنرستان ها می باشند که گذراندن چندین واحد از این دروس باعث به روز شدن و همچنین بیشتر شدن ایده های نو در فرد می شود.

هنر ایرانی عزیز من هم به عنوان یک گرافیست موافقم که "نرم افزار دانستن دلیل بر گرافیک دانستن نیست!"
اما حرف من چیز دیگری بود,... کسی که تحصیلات دانشگاهی در این رشته نداشته باشد نه اینکه بی استعداد هم باشد!
ذوق و سلیقه و خلاقیت مختص کسانی که فقط در این رشته به صورت آکادمیک تحصیل کردند نیست. همونطور که خیلی ها رشته نقاشی رو در دانشگاه نخوندن اما نقاش ماهری هستن.
اطرافت رو اگه نگاه کنی به تعداد زیادی آدم برمیخوری که با بلد بودن photoshop و ... دارن کار یه گرافیست رو می کنن!
و به همون اندازه تو همکلاسی های دانشگاه می بینیم کسایی که ذوق هنری ندارن و همینطور میرن جلو تا فقط یه مدرک بگیرن!

با توجه به میتینگ ها و صحبت بچه ها, دیدم کسایی رو که با اینکه تحصیلاتشون تو این رشته نیست اما کاملا قصد دارن اونجا از نرم افزارهای گرافیکی که بلدن استفاده و پول دربیارن.
و قصدم از اشاره به این موضوع کمک به اون دوستانم هم بود تا بتونن اطلاعاتی در مورد کار در اونجا بدست بیارن.Smile
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، kavoshgarnet ، honareirani ، hamed_gh ، N.D ، sasan ، reignoffear18 ، mary joon ، kianoush
(2010-03-06 ساعت 21:17)msnazi نوشته:  اساتید ذوق گرافیکی من چطوره؟ این یکی از نشان‌هایی است که طراحی کردم

تو خودت نمره ی بیستی !!! Big GrinWink
زیباست محسن جان Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، OverLord
(2010-03-06 ساعت 21:18)R.F نوشته:  هنر ایرانی عزیز من هم به عنوان یک گرافیست موافقم که "نرم افزار دانستن دلیل بر گرافیک دانستن نیست!"
اما حرف من چیز دیگری بود,... کسی که تحصیلات دانشگاهی در این رشته نداشته باشد نه اینکه بی استعداد هم باشد!
ذوق و سلیقه و خلاقیت مختص کسانی که فقط در این رشته به صورت آکادمیک تحصیل کردند نیست. همونطور که خیلی ها رشته نقاشی رو در دانشگاه نخوندن اما نقاش ماهری هستن.
اطرافت رو اگه نگاه کنی به تعداد زیادی آدم برمیخوری که با بلد بودن photoshop و ... دارن کار یه گرافسیت رو می کنن!
و به همون اندازه تو همکلاسی های دانشگاه می بینیم کسایی که ذوق هنری ندارن و همینطور میرن جلو تا فقط یه مدرک بگیرن!

با توجه به میتینگ ها و صحبت بچه ها, دیدم کسایی رو که با اینکه تحصیلاتشون تو این رشته نیست اما کاملا قصد دارن اونجا از نرم افزارهای گرافیکی که بلدن استفاده و پول دربیارن.
و قصدم از اشاره به این موضوع کمک به اون دوستانم هم بود تا بتونن اطلاعاتی در مورد کار در اونجا بدست بیارن.Smile

درسته. من هم نمی گویم کسی که گرافیک نمی خونه آدم بی استعدادی هستش، ولی به نظر من از اون تعداد آدم زیادی که میبینی که فتوشاپ بلدن و تو بازار دارن کار میکنن 99 درصد این افراد به اصطلاح من فتوشاپیست هستند نه گرافیست!
شاید حدود یک درصد این افراد هستند که کارهاشون آدم رو جذب خودش میکنه و ارزش نامیدن کار گرافیکی داره.
در مورد کسانی هم که تو دانشگاه درس میخونن ، دیگه همه با سیستم پیشرفته دانشگاه های ایران آشنا هستن و میدونن که اینجا چه خبره! این افراد چه در دانشگاه و چه در بیرون از دانشگاه چیزی نخواهند بود و حتی در بازار هم جایی نخواهند داشت!
در انتها من هم از هدف زیبای شما که کمک به دوستان است ، کمال تشکر را دارا می باشم همکار عزیز Big Grin و چه بسیار خوشحال شدم که دوستی همکار در اینجا بالاخره پیدا کردم Big Grin
حالا اطلاعات اونجا رو یکی به ما بده تا ببینیم تو بلاد کفر ، اوضاع گرافیک چه طوره !
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، sasan ، reignoffear18 ، kavoshgarnet ، OverLord ، sib 24
من یه سوال واسم پیش اومده!Big Grin
یعنی از این همه کسی که رفتن اونجا, یه دونه گرافیستم توشون نبوده که بیاد اینجا و یه ذره چیزهایی که دیده و تجربه کرده رو بهمون بگه؟!
چراااا آخه؟!TongueBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، sasan ، honareirani
ببين من خط صاف رو با خط كش به زحمت مي كشم.

توي دوره دانشگاه اگه Autocad رو ازم مي گرفتي نقشه كشي صنعتي «صفر تمام» مي شدم. هنوز هم نرفتم. خواستم بگم دور من يكي رو خط بكش. نمي تونم بهت اطلاعات بدم.

(2010-03-25 ساعت 11:10)R.F نوشته:  من یه سوال واسم پیش اومده!Big Grin
یعنی از این همه کسی که رفتن اونجا, یه دونه گرافیستم توشون نبوده که بیاد اینجا و یه ذره چیزهایی که دیده و تجربه کرده رو بهمون بگه؟!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، kavoshgarnet ، honareirani
چشم! آسوده باش, دور شمارو از الان خط میکشیم!Big Grin
البته من بیشتر مدِ نظرم همون بچه هایین که رفتن اونجا و دارن تو این رشته فعالیت میکنن!

(2010-03-25 ساعت 11:28)Ashkan78 نوشته:  ببين من خط صاف رو با خط كش به زحمت مي كشم.

توي دوره دانشگاه اگه Autocad رو ازم مي گرفتي نقشه كشي صنعتي «صفر تمام» مي شدم. هنوز هم نرفتم. خواستم بگم دور من يكي رو خط بكش. نمي تونم بهت اطلاعات بدم.

(2010-03-25 ساعت 11:10)R.F نوشته:  من یه سوال واسم پیش اومده!Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Ashkan78 ، honareirani ، OverLord ، sh-b
نقل قول:من یه سوال واسم پیش اومده!
چراااا آخه؟!
----------------------------------------------------------------------------
سلام دوستان من گرافیست هستم و در امریکا زندگی میکنم سوالی دارید در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، kavoshgarnet ، R.F ، sasan
درود بر شما دوست عزیز که حضورتان در اینجا نعمتی است برای من و RF عزیز که جواب سوالات مجهول خود را خواهیم یافت.
punny جان لطف کن و یک مقدار از شرایط کار گرافیک در امریکا و مناسب ترین شهر ها برای بازار کار و حدود درآمد و اینکه یک گرافیست چه دانسته هایی باید داشته باشد و اینکه دانستن چه چیزهایی از ضروریات یک گرافیست در امریکا می باشد و اینکه کار بیشتر روی چه مباحث و فعالیت هایی است.
بابت اینکه بیش از حد پرسیدم معذرت میخوام ولی یک دنیا ممنون خواهم شد اگر کمی از اطلاعات خودتون رو با ما قسمت کنید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، R.F
خواهش میکنم دوست عزیز خوشحال میکنم بتونم کمکی کنم
خوب اول اینکه من نمیدونم منظور شما گرافیستی است که در ایران تحصیل کرده و تجربه کاری هم داره و حالا به امریکا رفته ( خود من)! یا کسی که در امریکا تحصیل کرده ؟ چون خیلی موضوع فرق میکنه.
البته من حدس میزنم منظور شما کیس اولی باشه.در مورد سوالاتی که پرسیدید باید بگم اینجا در امریکا سطح کار های هنری و خصوصا گرافیکی خیلی خیلی بالاست اکثر گرافیستهای اینجا بسیار قدر هستند و البته درآمد خیلی خوبی هم دارند . دانستن نرم افزار فتوشاپ بطور حرفه ای از ضروریات است و البته freehand یا illustrator برای طراحی وکتور.برای وب دیزاینر ها هم که کار سختتر هست و نرم افزارهای زیادی هست.
اینها فقط نرم افزار بوذ ولی همونطور که بقیه دوستان هم گفتند و تمام گرافیستها هم از از جمله خود من شدیدا روش تعصب داریم کسی که نرم افزار بدونه صرفا گرافیست محسوب نمیشه و اینجا این مساله خیلی نمود بیشتری داره .گرافیست باید ایده های جدید و نو داشته باشه و بروز باشه و تحصیلات مرتبط داشته باشه.اگر اینجا بخواهید کار گرافیک انجام بدید معمولا اولین چیزی که از شما میخواهند مدرک معتبر دانشگاهی است.(حتی از ایران)بعد تجربه کاری و بعد هم یک رزومه قوی (وب سایت شخصی از کارهای قوی) در ایران همونطور که شاهد بودیم در خیلی شرکتها افراد اجرا کار زیاد بودند اینجا هم هست ولی گرافیست نامیده نمی شه اینجا کار تیمی هستش و گرافیست بیشتر ایده میده.اگر اینجا تحصیل کنید در رشته گرافیک که دیگه پیدا کردن کار خوب خیلی راحت میشه .در مورد ایالتها و بازار کار پرسیده بودید که باید بگم خیلی فرقی نداره من از کالیفرنیا و واشینگتن و تگزاس خبر دارم که خیلی خوبه اینجا مثل ایران نیست که فقط در تهران بازار کار خوب بود و در شهرستانها کمتر.اینجا اکثر ایالات دانشکده های هنر خیلی عالی داره و بازار کار هم بهتره البته اگر بخواهید با ایرانیها کار کنید باید برید کالیفرنیا!
در مورد سوال دیگه ای که پرسیدین : بیشتر کار در چه زمینه ای هستش باید بگم اینجا کارها گرافیکی به دو دسته اصلی تقسیم میشه : گرافیک دیزاین و وب دیزاین.با این حساب مشاغل زیادی هم هست که هر آرتیستی با اون دسته بندی میشه مثل:
POWERPOINT DESIGNER
CONCEPTUAL DESIGNER
Flash Advertising Designer
Creative Director
SENIOR DESIGNER / ART DIRECTOR
UI Designer
VISUAL DESIGNER
Mobile Interaction Design
Illustrator
Game Artist
Web Technical Project Manager
print designer
و و و کلی شاخه های دیگه .خلاصه امیدوارم تا حدی تونسته باشم جواب سوالاتتون رو بدم اگر باز هم سوالی داشتید حتما بپرسید منهم که در ایران بودم خیلی دلم میخواست کسی راهنمایم کنه که چه چیزهایی اینجا همه است .توصیه من به کسی که میخواد بیاد اینجا فقط اینه که رزومه قوی داشته باشید.کارهای خوبی مثل طراحی و تصویرسازی و لوگو و عکاسی این کارهاست که اینجا ارزش داره .بر عکس ایران کارهای دستی و اجراهای دستی کلی اینجا به درد میخوره.چیزی که مهمه ایده هستش و دست قوی در طراحی و دانستن تکنیکهای مختلف مثل گواش و مدادرنگی و پاستل و ....
اگر خواستید میتونم چند نمونه کاری از سبکهای کاری اینجا رو براتون بفرستم.
پاسخ
punny جان اول از هم واقعا مرسی که جواب دادی , کم کم داشتم نا امید میشدم!TongueWink
در مورد اینکه گفتی اونجا سطح اکثر گرافیست ها خیلی بالاست درسته ,اما مایی که تو ایران درس خوندیم با توجه به اینکه اکثر استادها به روز نیستن و هنوز دارن مطالب و روش های کاری روتدریس می کنند که شاید چند سالی باشه او روش کاربرد نداره و ... , برای هم سطح شدن با گرافیست های اونجا چه باید کرد وخود شما اولش خیلی به مشکل برخوردین یا نه؟!
در مورد نرم افزارهایی که اونجا الان استفاده میشه و همینطور دسته بندی شغل های زیر مجموعه این رشته بازم ممنون. اطلاعات خیلی مفیدی دادی.
راستی در مورد تعصب بگم این تعصبی هست که هممون داریم, ولی من حقیقتی که تو ایران دارم میبینم رو گفتم! البته اینکه گفتی اونجا این مساله نمود بیشتری داره و طرف باید تحصیلات مرتبط داشته باشه و ... این موضوع برای یه گرافیستی که رشته تحصیلیش بوده برای پیدا کردن شغل امیدوارکننده تره.Smile

punny جان اگه اطلاعاتی هم در مورد تحصیل تو مقطع فوق لیسانس رشته گرافیک داری , ممنون میشم یه توضیحی بدی.Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani
درود بر شما
punny جان منظورم همان مورد اول بود که شما توضیح کاملی فرمودید.
تشکر بسیار از توضیحات کامل شما.
اما چند سوال دیگر :
1. در مورد اینکه فرمودید:"اگر بخواهید با ایرانیها کار کنید باید برید کالیفرنیا!" به چه دلیل است؟ منظور از کار کردن با ایرانی ها چیست؟ منظورتان برای چه گروهی از ایرانیان آنجا می باشد؟ صاجبان مشاغل ایرانی یا اینکه کارفرمای ایرانی؟
2. اگر لطف کنید کمی در مورد شاخه طراحی های چاپی توضیح کامل تری ارائه بدید.
3. در مورد کارهای چاپی ، در امور مربوط به چاپ و نظارت چاپ چه اطلاعاتی از شرایط آنجا دارید؟
4. ارزش مدرک کارشناسی گرافیک در یک دانشگاه دولتی ایران در آنجا تا چه میزان است؟
اگر لطف کنید نمونه کارهاتون رو هم بدید که یک دنیا ممنون تان خواهم شد.
باز هم سپاس از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F
سلام دوستان ببخشید دیر جواب میدم مسافرت بودم فرصت نشد.
در مورد سوال honareirani عزیز :
در مورد کالیفرنیا حتما شنیدید که ایرانیهای موجود در کالفرنیا خصوصا لس آنجلس خیلی زیاد هستند و طبعا اونجا مشاغلی هم ایجاد کرده و اکثرا برای ایرانیها ه کار میکنند مثلا رستورانهای ایرانی شرکتهای تبلیغاتی دفاتر تجاری و و و و که عموما مشتریهای ایرانی هم داره اگر زبان بلد نباشد و دوست نداشته باشید با امریکاییها کار کنید بهتره برید کالیفرنیا و اونجا کار کنید با کارفرمای ایرانی و اکثرا مشتریهای ایرانی.که البته من همچین چیزی را( شخصا )توصیه نمیکنم .
در مورد شاخه های طراحی چاپی هم اینجا سیستمهای چاپ کمی با ایران فرق میکنه و اصولا پیشرفته تر هستش ولی تمام مشاغل قبل از استخدام training دارند و یک ناظر چاپ هم شاخه شغلیش با یک گرافیست فرق میکنه و من هم خیلی اطلاعاتی در این مورد ندارم .
در مورد ارزش مدرک گرافیک اگر لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای معتبر و سراسری شناخته شده باشه کاملا مورد قبوله و فقط معادل سازی میشه اگر بخواهید ادامه تحصیل بدید اول باید و باید نمره تافل خوب و بالا داشته باشد و همینطور نمونه کارهای خیلی خوب و قوی و همینطور ترجمه مدرک و ریز نمرات بعد در دانشگاه مقصد میتونید به راحتی با این مدارک ادامه تحصیل بدید .
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، R.F ، feligoli ، sib 24 ، nicole.gemini ، schaghayegh ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان