کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
سلام
یعنی کسی از بچه های مهاجر سرا هیوستون زندگی نمی کنه ؟ یا کسی حوصله جواب دادن نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: yassaman ، SH1A2R3 ، shkhmo ، mojtaba_k ، mhb161 ، msar
یعنی واقعا نیست؟
من هم کمی اطلاعات نیاز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mhb161 ، msar
سلام یاسمن جان

شما کجا هستید عزیزم؟ من چند روز دیگه ساکن انجا میشم.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mohamad Javad ، mhb161 ، msar
منم میام احتمالا هیوستن اول بهمن-شهر خوبی هست وکارم از دالاس بیشتر وهوا کمی از دالاس گرمتر
case:19###
Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، shkhmo ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، مانترا ، sce ، amairmonre ، mhb161 ، mehdi2014 ، msar
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%88%D9%86
پاسخ
تشکر کنندگان: samin ، SH1A2R3 ، shkhmo ، mojtaba_k ، پسرایرونی ، sce ، mhb161 ، msar

سلام ما هم داريم ميريم هيوستون
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، mhb161 ، msar
(2010-09-26 ساعت 01:31)Amirreza نوشته:  http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%88%D9%86

سلام

من قبلا این موضوع را در سایت سرچ کردم ولی چیزی نیافتم .ممنون از راهنمایی خوبتون.دفعه بعد با دقت بیشتری جستجو میکنم.بازم مرسی از راهنماییتون.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، shkhmo ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، arezoo bj ، mhb161 ، msar
سلام دوستان

من امروز رسیدم هیوستون می خواستم ببینم کسی از دوستان میتونه ما را در زمینه یافتن مکان مناسب راهنمایی کند.همچنین کجا باید برای کلاس زبان ثبت نام کنیم.متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، shkhmo ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، HAZARA ، sce ، amairmonre ، mhb161 ، maria2000 ، milspider ، msar
(2010-09-26 ساعت 05:02)samin نوشته:  سلام دوستان

من امروز رسیدم هیوستون می خواستم ببینم کسی از دوستان میتونه ما را در زمینه یافتن مکان مناسب راهنمایی کند.همچنین کجا باید برای کلاس زبان ثبت نام کنیم.متشکرم

برای اجاره مسکن میتونید از سایت www.rent.com کمک بگیرید. ترجیحا سعی کنید منزلی که اجاره میکنید نزدیک به اتوبان باشه چون از نظر راه و ترافیک خیلی راحت تر هستید. در محدوده memorial park و galleria اجاره کنید. چون از نظر محلی خیلی بهتر از جاهای دیگه هست.
پاسخ
سلام دوستان عزیز مقیم هیوستون

ما تازه واردیم البته هشت ماه لوس انجلس بودیم وچون همسرم اینجا کار بیدا کرد امدیم هیوستون . دنبال یک زوج برای دوستی می گردیم . چون در لوس انجلس
هم بهترین دوستامون را از همین طریق یافتیم. در صورت تمایل لطفا بیغام خصوصی بدید متشکرم.(به علت نداشتن حرف از حرف ب استفاده شد.)
پاسخ
سلام دوستان مقیم هیوستون

یک سوال درمورد کلاس زبان و .... داشتم در لوس انجلس اموزشگاههایی بود به نام occupational centers که همه جور کلاس داشت با قیمت کم .ایا مشابه اون در هیوستون هم هست؟ممنون میشم من را راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: elena ، shkhmo ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، HAZARA ، ASALI ، sce ، soli asali ، H Pier ، mhb161 ، milspider ، msar
من 3 هفته هیوستون زندگی کردم! الان سن آنتونیو هستم. راستش اطلاعات زیادی ندارم که بدم . فقط اینکه شهری است خیلی بزرگ با اتوبانهای پر پیچ و خم. هواش اون موقع که ما بودیم خیلی شرجی بود. یک کم هم نا امنه. جمعیت سیاه پوستها اونجا خیلی زیاده. ما یک شب توی هتل از پنجره شاهد دزدیده شدن وسایل داخل یک ماشین شدیم. جالب بود که سیاه پوسته بدون ترس و خیلی ریلکس شیشه ماشن رو شکست ، چیزهای توی ماشین رو برداشت. یک ماشین دیگه رو هم خالی کرد و سوار ماشینش شد و رفت. تمام این مدت هم دزدگیر ماشینه صدا میکرد. هیچکس هم نیومد ببینه چیه؟! حالا نترسیدا شاید این یک مورد بوده نمیدونم! ما توی هتلی به اسم home stead بودیم با امکانات کامل آشپزی و اینترنت. هفته ای 300$ می دادیم. نزدیک به یک مال بزرگ و چند تا فروشگاه بود. دانشگاههای خوبی داره و به نسبت جاهای دیگه کار بهتر پیدا میشه. البته نه برای ما که تازه اومدیم و سابقه کار توی امریکا رو نداریم. به هر حال کسایی که با برنامه کاری یا تحصیلی خاص میان اینجا که خوبه و گرنه جایی برین که یک نفر آشنا داشته باشین. من فکر می کنم اینکه کجا کار بیشتر پیدا میشه الان اصلا به درد ما نمیخوره. کسایی که تازه مهاجرت میکنن یا از طریق آشناها میرن سر کار و یا از طریق روابطی که خودشون اینجا پیدا می کنن. یک کم شانسیه. ولی من تا حالا ندیدم کسی از طریق رزومه دادن اینجا بره سر کار. شاید هم بوده ها....من ندیدم! ما اینجا خیلی رزومه فرستادیم. برای جاهای مختلف ولی هیچکدوم حتی یک زنگ یا ایمیل هم نزدن. نا امید نیستیم و همچنان ادامه میدیم ولی تنها دلیلی که من فکر میکنم اینه که ما سابقه کار اینجا رو نداریم.
در عوض شوهرم از طریق یک ایرانی که کاملا اتفاقی باهاش آشنا شدیم رفت سر کار. من هم از یک طریق دیگه باز هم به واسطه یک ایرانی دیگه. جالب هم اینه که اول که اومدیم اینجا فقط یک دوست اینجا داشتیم ولی الان خیلی ها رو می شناسیم و هر کدوم توی یک سری موقعیت می تونن به ما کمک کنن.
باز هم اگه چیزی به ذهنم رسید می نویسم.
2010AS3xxx
پاسخ
از دوستان تو هوستون اگه کسی‌ دنبال همخونه هست لطفا با من تماس بگیره من اینجا یه خونه اجاره کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، oxin ، shkhmo ، amairmonre ، H Pier ، mhb161 ، milspider ، msar ، farzadakshi1
سلام
من هم چند روزي انجا بودم
فصل پاييز هوا بسيار خوب و بعضي اوقات باروني بود . شهري كه سرما بدي نداره و نسبت به شهر هاي ديگه مثا آماريلوAMARILLO كه شمال تگزاس گرمتر ه . اگه خواستيد براي كلاس زبان اقدام كنيد برخي جاها مثا كليسا و كتابخانه مي تونه به صورت رايگان وجود داره . خانم ايراني تو كالج community collge بود كه مي تونيد از اون در مورد استفاده از كلاس هاي زبان كمك بگيريدENGLISH AS SECOND LANGUGE رو برگزار مي كنه كه براي بزرگسالان با شهريه پايين تر مي تونيد استفاده كنيد . من نتونستم برم چون تو شروع كلاس من اونجا نبودن .
شهر بسيار پهناوري كه نداشتن ماشين باعث مي شه نتوني به جايي برسي .فقط اتوبوس داره كه اون هم ساعات مشخصي حركت مي كنه . مترو يك مسير بسيار كوتاهي از شهر رو پوشش مي ده . توي مركز شهر مركز WORKFORCE SOLUTION بود كه به افراد براي پيدا كردن كار كمك مي كردن . كلاس نوشتن رزومه . مصاحبه موفق . فرصتهاي شغلي ..... بصورت رايگان برگزار مي شه . و كامپيوتر هايي جهت استفاده عموم بصورت رايگان وجود داره .
من تو فرصت كوتاهي كه اونجا بودم نتونستم كار پيدا كنم و چون دنبال كارهاي اداري گرفتن گرين كارت و ... بودم .
در كل شهر بزرگ با امكانات زيادي . دانشگاههاي رايس و هيستون داون تاون و...
آب و هواي بسيار گرم و مرطوب تو تابستان . كلا شهر ي كه برف توش فكر كنم اصلا" نياد.
براي گرفتن سوشال كه اقدام كردم كفتند بايد گرين كارت داشته باشي . چند روز بعد رفتم و كارمند با اينكه عوض شده بود دوباره همان جواب رو شنيدم . بالاخره مجبور شدم با اتوبوس بزنم برم بتن روچ كه مركز لوييزيانا بود در عرض يك هفته برام سوشال رو فرستادن . دو تا مركز سوشال سكيوريتي داره كه يكي تو DOWN TOWN , ديگري تو انتهاي ايستگاه مترو FANIN STATION بود . به درد ما كه نخورد .
من از اين شهر كلا" بخاطر بزرگي و گسترده بودن خوشم اومد ولي چون ماشين نداشتم نتونستم كل شهر رو بشناسم . اگه سوالي داشتيد و جواب رو بلد بودم در خدمتتون خواهم بود alimasumi@yahoo.com

پاسخ
سلام من هیوستن هستم-شهر خوبی الان که سرد-کارم خوب هست ووست شهر جای بدی نیست-اگه سوال بود در خدمتیم
case:19###
Big Grin

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان