کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
با سلام خدمت دوستان عزيز
چنانچه دوستاني در اين سايت تجربه زندگي يا كار يا تفريح و گردش در شهر هوستون رادارند يا چنانچه اطلاعاتي از اين شهر دارند لطفا جهت اطلاع در اين تاپيك قرار دهند.بنا بر اطلاعات اينجانب اوضاع كار در اين شهر هنوز بد نيست و ركود چندان به اين شهر نرسيده است
با سپاس
پاسخ
دوستان من هم به این اطلاعات نیاز دارم، مخصوصآ اینکه در مورد هوستون توی فورم های فارسی چیزی ندیدم. به خصوص در مقایسه هوستون با LA و NW دوست دارم ببینم شما چی می گید.
ممنون
پاسخ
خوشالم که میبینم بلاخره دو نفر به فکر هیوستون افتادن...نمیدونم چرا همه میخوان اول کاری برن LA و NW یا حتی واشنگتن دی سی. شاید به خاطر تاثیر تبلیغات تلوزیونی و فیلمهای هالیوودی باشه!
من مجموعا ۵-۶ ماهی هیوستون زندگی/کار کردم. به نظر من یکی از بهترین شهرها برای کار و زندگی برای تازه واردین میباشد. چرا؟ چون که هیوستون به عنوان چهارمین شهر بزرگ امریکا از جاذبه های شهر های بزرگ برخوردار میباشد ولی در عین حال از لحاظ گرانی اصلا قابل مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ مخصوصا LA و NW نیست. مالیات در تکزاس نسبت به ایالت های دیگه کمتر میباشد. به علت وجود ذخایر نفت و گاز و پالایشگاها در این ایالت هزینه بنزین کمتر میباشد. در کل از نظر سیاسی هم ایالت قدرتمندی هست بطوری که طبق قانون تنها ایالتی هست که هر زمانی میتواند اعلام استقلال و از ایالات متحده جدا شود...البته احتمال این اتفاق نزدیک به صفر هست و خود امریکایی ها معتقد هستن این قانون تشریفاتی هست ولی باز نشان از قدرت سیاسی این ایالت داره. سیستم نقلیه عمومی در این شهر چندان پیشرفته و گسترده نیست برای همین هم داشتن ماشین ضروری هست. در کل کابو های شهر نشین تگزاس اسبا شون را با تراک های بزرگ عوض کردن و عاشق ماشین های بزرگ هستن و یه جمله معروف هست که میگنEverything is bigger in Texas
مردمان هیوستن نسبت به دیگر شهر های بزرگ امریکا مهربان تر و صمیمی تر هستن. این شهر از نظر بهداشت و سلامت جزو بهترین شهرهای امریکاست. تیم های ورزشی خوبی دارد و میزبان مسابقات ورزشی پر هیجانی در طول سال هست. با مکانهای گردشگری مثل سن آنتونیو، فلوریدا، و غیره فاصله کمی داره (۳-۴ ساعت رانندگی که تو امریکا زمان کمی حساب میشه). رستوران های متنوع و خوبی داره، از جمله تعداد زیادی رستوران و مغازه ایرانی. نزدیک به ساحل مکزیک میباشد، ساحل گلوستون نیم ساعت با ماشین از هیوستون فاصله داره. وجود فرودگاه بزرگ IAH و یه فرودگاه داخلی دیگه دسترسی هوایی به دیگر شهرها را بسیار آسان نموده،
البته از نظر امنیتی باید یه مقدار مواظب بود و در بعضی از مکانهای مرکز شهر بعد از ساعت خاصی رفت و آمد را محدود نمود که این موضوع در مورد بیشتر جاهای امریکا صادق هست. من اگه دوباره برگردم امریکا هیوستون جزو ۲ گزینه اولم برای شروع خواهد بود.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، kavoshgarnet ، mohsen324 ، sh-b ، paydarh ، summery_armin ، leili ، homeless ، سارا کوچولو ، Spiritual ، SamiraN ، sasan ، darya ، satusa ، maxsupermax ، Amirreza ، WIKIMAN ، kianoush ، M!LAD ، samin ، Amir78 ، iliad ، AmericanHamid ، Linspire ، oxin ، mori ، Jav3 ، lorecance ، AMIN3Y ، ابی22 ، free_free ، gadfly ، farzad-it ، soniarazmi ، nastaran86 ، mitr.p ، reniraf ، New York ، ali.narooei ، mahdicivil ، alirezamk ، a.behzadi ، Masoudpish ، SH1A2R3 ، Man ، mehrdad288 ، mohammadm64 ، MPU ، emran_no ، Dr.Fox ، ASALI ، hoda2012 ، shkhmo ، outlaw ، Emad_L ، funnybluesolea ، mnajafinobar ، به گل ، anikoo ، mrr777 ، امیر مهاجر ، frz61 ، اردوان ، lilac ، etefag ، پسرایرونی ، behzad7 ، younes77 ، bakhshandehgy ، amir0_0amir ، مانترا ، barsa ، parastoo mohajer ، majid r ، shima1364 ، afsoon77 ، barmak ، el333 ، MoonGardian ، aslant ، HAZARA ، ARSHIYA USA ، maryamkambiz ، فربد ، mani.iht ، saeed_gh ، victorygo ، mehrdad.mohajersara ، mohammad hossein safi ، arezoo bj ، سمانه777 ، hesam.inanloo ، شهلا 1346 ، Rouzbeh1976 ، nooshshahnar ، M_Rad ، mahdi/sh ، سودایه کریمی ، HRSH ، sce ، achi686 ، saeeds61 ، Almond ، valencia ، A.R.R ، ghafari88 ، enchantress_boy ، MEHDIREZAEI ، Rock ، pooya.n ، Hedieh20 ، FMANIS ، maryam.zahedi68 ، سمنانی ، اریوبرزن ، H Pier ، yousef_eidi ، mehrdad pharm ، vahideh.jo ، ehsun ، batigoal_189 ، s.s.h ، farzad47 ، ali1982 ، ffrfar ، amiz.abdollah ، mehdi110 ، soli asali ، amairmonre ، arman_m ، شرقی غمگین ، mohammadg846 ، sdf2004r ، soheila_chem ، tabassom ، mhb161 ، من نسترن ، MEHR52 ، mehdi.aus ، meghdad matador ، ebi1988 ، mitra_921 ، نوروز ، amohammadiazar ، hamid_fs3 ، pari pariaaa ، Mehdimlm ، Fifi2015 ، Mana Moli ، neda fard ، qeshmi ، kopenhak84 ، adonis2006 ، ojee ، lighter ، we are one ، lilasafa ، Lemony ، alireza_guitar ، cchajar ، ahmad120 ، samansaba ، Reza20002 ، a.rahaa ، najmekazeminejad ، سروین 93 ، m007 ، puryapurya ، milspider ، قصه گو ، odiseh ، Nazilann ، لیلای ، mina85 ، Sepideh.hedipes ، radman87 ، sia 1306 ، mehdi2014 ، Rooz ، pouria.narimisa ، Danoosh ، amin arefi ، امین 13 ، smhh7441 ، motinus ، MOHAMMADKHANI ، apoornaki ، Sam2014 ، javadi436 ، Mehdi121 ، afrand ، p.arsa ، پارسا یی ، babisondes ، mrlzdh ، masoud768 ، Abdorrezaa ، Farshid22 ، farzad parsa ، Masbafa ، ajab1 ، behfaza ، مرآت74 ، manheb1 ، msar ، visa2015 ، lighthouse ، omid2004 ، sadjad znl ، us345 ، AliReza.Sh ، Liberation ، Iaccept ، mfarazz ، ALISHARIFI ، مریم49 ، feidom30 ، asiaug ، lotttery2015 ، jupiterx ، Arshia2000 ، samane1363 ، azra.amin ، babak82 ، sadegh_fojica ، nik.truth ، soheilz ، Fardad205 ، cupcake ، bia2mob ، alirezanz ، Rira_1982 ، asbebarfi ، copol ، م.صاد ، نسل سوخته ، pnasgari ، alirezafarhang81 ، pishtaz611 ، miladhektor ، ehsan_2005_6 ، microbit ، biparva ، ostokhan ، Ebrahimikia ، ALI122
حمید جان سپاس و اگه میشه یه خورده ریزتر توضیح بده مثلاً مخارج حدودی اجاره خونه, خورد و خوراک ماهانه, جاهای دیدنی و ......
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
با سلام
من در مورد هيوستون كمي تحقيق كرده ام
هواي اونجا گرم است و تابستانها خيلي شرجي ميشود يه چيزي مثل جنوب ايران
تعداد مكزيكن ها و سياه پوستان زياد است و اگر بخواهيد پياده روي كنيد نبايد پول همراه داشته باشيد
اجاره يك آپارتمان 120 متري خوب يه چيزي در حدود ماهانه 500 دلار است
مردم خونگرمي دارد و خيلي راحت ميشود با آنها دوست شد
ايراني زياد دارد
ماليات كمتري دارد
اكثر ايرانياني كه مدتها پيش در آنجا ساكن بوده اند هنوز هم ترجيح ميدهند به آنجا بازگردند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Hamid55 ، homeless ، سارا کوچولو ، Spiritual ، summery_armin ، SamiraN ، satusa ، maxsupermax ، Amirreza ، Amir78 ، iliad ، Linspire ، oxin ، lorecance ، AMIN3Y ، ابی22 ، nastaran86 ، mitr.p ، reniraf ، New York ، ali.narooei ، mahdicivil ، Man ، mohammadm64 ، MPU ، a.behzadi ، Dr.Fox ، ASALI ، shkhmo ، outlaw ، Emad_L ، somayeh8159 ، mojtaba_k ، anikoo ، mrr777 ، امیر مهاجر ، myfriendsmy2010 ، etefag ، پسرایرونی ، behzad7 ، younes77 ، bakhshandehgy ، amir0_0amir ، سمانه777 ، مانترا ، parastoo mohajer ، shima1364 ، barmak ، MoonGardian ، HAZARA ، فربد ، mani.iht ، victorygo ، humsun ، arezoo bj ، hesam.inanloo ، شهلا 1346 ، Rouzbeh1976 ، MEHDIREZAEI ، Hedieh20 ، FMANIS ، yousef_eidi ، sce ، s.s.h ، ffrfar ، mehdi110 ، soli asali ، amairmonre ، H Pier ، mohammadg846 ، mhb161 ، lighter ، meghdad matador ، ebi1988 ، mitra_921 ، Fifi2015 ، maria2000 ، qeshmi ، we are one ، lilasafa ، Lemony ، ojee ، a.rahaa ، r.bazargan ، m007 ، puryapurya ، milspider ، Nazilann ، sia 1306 ، mehdi2014 ، Rooz ، pouria.narimisa ، amin arefi ، امین 13 ، smhh7441 ، MOHAMMADKHANI ، Mehdi121 ، p.arsa ، mrlzdh ، arash bollori tabar ، Abdorrezaa ، Farshid22 ، ahmad120 ، behfaza ، مرآت74 ، msar ، lighthouse ، omid2004 ، Iaccept ، mfarazz ، asiaug ، jupiterx ، sadegh_fojica ، soheilz ، bia2mob ، alirezanz ، asbebarfi ، copol ، valencia ، pishtaz611 ، ostokhan ، ALI122
سلام به همه دوستان
من خودم الان حدود 4 ماهی میشه که هوستون هستم . من که اینجارو دوست دارم فقط یکم آب و هواش مشنگه یعنی یه روز سرد یه روز گرم یه روز بارونی ولی در کل از نظر هزینه زندگی خیلی به صرفه هست و فروشگاهی مثل وال مارت و 99 سنت هست که خرید کردن از اونا خیلی صرفه اقتصادی داره . اینجا خیلی ایرانی داره و همشونم نسبتاً وضع مالی خوبی دارن و مردم اینجا هم مثل مردم خوزستان خودمون خون گرم هستند و از نظر مراکز علمی میشه هوستون کامینیتی کالج و یونیور سیتی هوستون رو نام برد . در کل اینجا خوبه و من دوستش دارم اگه سوالی بود من با کمال میل جواب میدم
شماره کیس: AS30XXX
نامه اول: 2008 may
ارسال مدارک: june 2008
تاريخ مصاحبه : 2009 13 july
دریافت نامه دوم: 5june 2009
تاريخ گرفتن ويزا بدون كليرنس :2009 14 july
تاریخ ورود به غربت : 24 october
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، homeless ، سارا کوچولو ، Spiritual ، summery_armin ، SamiraN ، javan134 ، maxsupermax ، Amirreza ، Amir78 ، oxin ، Jav3 ، lorecance ، AMIN3Y ، ابی22 ، nastaran86 ، reniraf ، New York ، ali.narooei ، mahdicivil ، satusa ، SH1A2R3 ، mohammadm64 ، MPU ، Dr.Fox ، a.behzadi ، ASALI ، shkhmo ، Emad_L ، somayeh8159 ، mojtaba_k ، به گل ، anikoo ، mrr777 ، امیر مهاجر ، frz61 ، myfriendsmy2010 ، etefag ، پسرایرونی ، behzad7 ، bakhshandehgy ، amir0_0amir ، مانترا ، parastoo mohajer ، MoonGardian ، HAZARA ، younes77 ، maryamkambiz ، mani.iht ، victorygo ، arezoo bj ، سمانه777 ، HRSH ، sadeghi897 ، ghafari88 ، MEHDIREZAEI ، pooya.n ، FMANIS ، yousef_eidi ، mehrdad pharm ، soror faridi ، sce ، m.taj ، s.s.h ، farzad47 ، ffrfar ، mehdi110 ، soli asali ، amairmonre ، H Pier ، mohammadg846 ، mhb161 ، ebi1988 ، mitra_921 ، نوروز ، pari pariaaa ، Mehdimlm ، Fifi2015 ، Neo ، we are one ، soheila_chem ، lilasafa ، Lemony ، ojee ، a.rahaa ، milspider ، قصه گو ، sia 1306 ، mehdi2014 ، Rooz ، pouria.narimisa ، amin arefi ، m.ghoreishi ، امین 13 ، smhh7441 ، MOHAMMADKHANI ، p.arsa ، masoud768 ، Farshid22 ، behfaza ، مرآت74 ، manheb1 ، msar ، lighthouse ، omid2004 ، shahram.mis1356 ، Iaccept ، mfarazz ، masood_by ، Arshia2000 ، babak82 ، sadegh_fojica ، soheilz ، alirezanz ، copol ، valencia ، alirezafarhang81 ، ehsan_2005_6 ، microbit ، ostokhan ، ALI122
(2010-03-07 ساعت 02:17)hvm نوشته:  تعداد مكزيكن ها و سياه پوستان زياد است و اگر بخواهيد پياده روي كنيد نبايد پول همراه داشته باشيد

یعنی از نظر امنیتی اینقدر مشکل داره ! همه ی مناطقش به این شکل هست یا فقط محله های خاص ؟
بده من اون دولول رو !
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
من پسر خالم که یک بیزنسمن بزرگ هست، سالهاست که هیوستون زندگی می کنه، علت اینو دلم می خواد بدونم . ضمن اینکه راضی هم هست. یعنی هیوستون واقعآ جزو چند شهر لوکس آمریکا هست؟ اگرچه وقتی رفتم جواب این سوالم معلوم میشه!
پاسخ
دوستان عزيز
بسيار خوشحال شدم كه دوستاني در ارتباط با اين شهر اظهار نظر كرده اند .من هم از طرق مختلف شنيده ام كه هوستون شهر بسيار خوبي بويژه براي تازه واردين هست.اگر دوستان در ارتباط با مدارس اين شهر،هزينه متوسط يك خانوار 4 نفره ،قيمت مسكن و ماشين و ساير موارد اطلاعاتي دارند ممنون ميشوم اطلاع دهند.در ضمن مركز دانشگاهي اين شهر هم معروف است.
موفق باشيد
پاسخ
سلام
وضعیت کار در هیستون چطوره؟ من لیسانس الکترونیک دارم و 13 سال تجربه و کار در پالایشگاه های نفت و گاز، به من گفته شده که اگه برم هیستون شانس کار در پالایشگاه ها خیلی زیاده برام! واقعاً اینجوریه؟ هیوستن چند پالایشگاه داره و چه پالایشگاه هایی؟ دالاس چی؟ هیچ آشنایی ندارم و بین لوس آنجلس و دالاس و هیوستون موندم.بنظر شما چیکار کنم؟؟
پاسخ
راستش من همسرم 5-6 سالی هست که داره در هیوستون زندگی میکنه، خود من هم قراره انشالله زمانی که رسیدم همونجا باشم. تمام موارد نقل شد از دوستان را از بابت وضعیت کار و زندگی و اقتصاد طبق شنیده ها و تجربیات زندگی همسرم تایید میکنم. البته باید در مورد امنیت در شب این را گفت که خود ما توی ایران خیلی جاها در طول روز امنیت جانی نداریم، مثلا ممکن هست توی یکی از جاهایی که در شهر حس میکنید خیلی امنیت داره وسط روز با چاقو و قمه آدم را زورگیر کنند و تمام پول و زندگیش را ببرند (برای خودم پیش اومده)، یا دم در خانه خودتون که فکر می کنید خیلی محله امنی دارید ضبط ماشین یا حتی خود ماشین را بدزدند. یا توی خیابان های خیلی شلوغ و پررفت و آمد کیف قاپی کنند.
این مسائل در همه جای دنیا هست، ممکن هست مقداری کم و زیاد داشته باشه.
ولی من در این مدت چند سال غیر از یک مورد که در مورد برادر همسرم بوده در هیوستون (زورگیری واسه سرقت پول) هیچ چیز دیگه نشنیدم.
از نظر ایرانی های مقیم در هیوستون هم باید بگم که غالب افراد از نظر اقتصادی و تحصیلات در رده های بالایی قرار دارند و جامعه نسبتا بزرگی هم دارند.
از نظر موقعیت کاری با یک جستجو خیلی سطحی می توانید وضعیت کار و اشتغال را متوجه بشید (البته خود من باید برم اونجا ببینم چه کاری گیرم میاد) اما ظاهرا میشه مشاغل خوبی دست و پا کرد.
واسه دوستانی که در زمینه های نفت و پتروشیمی تحصیل کردند و یا سابقه کار دارند این ایالت و این شهر مرکز این علم هست. چند نفری را من دیدم که رشته تحصیلی اونها مرتبط با این رشته بوده و وارد هیوستون شده اند.
از نظر قدرت خرید هم و وضعیت قیمت ها نسبت به سایر ایالت ها و شهر های بزرگ که من شنیدم مناسب هست .
برای ایرانی ها با هر نوع سلیقه و عقیده جای مناسبی هست، چون همه جور مکانی چه مذهبی و چه غیر مذهبی برای ایرانی ها فراهم هست.
تنها مورد قابل ایراد در هیوستون وضعیت آب و هموایی اون هست که شهر کاملا اقیانوسی هست (خیلی از روز ها گرم و شرجی)
امیدوارم اطلاعات کافی به دوستان داده باشم.
پاسخ
می گم با توجه به شرایطم که در پست 10 ذکر شده، هیوستون شانس کار بیشتر دارم یا دالاس یا لوس آنجلس؟لطفاً اظهار نظر کنید چون زود باید بلیط بگیرم و وقتی نیست! کجا برم ؟؟؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، shkhmo ، mojtaba_k ، sce ، soli asali ، amairmonre ، mhb161 ، ojee ، msar ، Iaccept
(2010-09-03 ساعت 22:29)javan134 نوشته:  می گم با توجه به شرایطم که در پست 10 ذکر شده، هیوستون شانس کار بیشتر دارم یا دالاس یا لوس آنجلس؟لطفاً اظهار نظر کنید چون زود باید بلیط بگیرم و وقتی نیست! کجا برم ؟؟؟!

پیشنهاد میکنم در مورد ایالت های دیگه هم تحقیق کنی دوسته عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: javan134 ، maxsupermax ، shkhmo ، mojtaba_k ، sce ، mhb161 ، ojee ، msar ، Iaccept

[b]
هيوستون
[/b]

هیوستون (هوستون) شهری است در ایالت تگزاس از کشور ایالات متحده امریکا.

این شهر از لحاظ جمعیتی (در محدوده شهری) چهارمین شهر بزرگ آمریکاست و جمعیتی بالغ بر ۵٬۲۷۰٬۰۷۷ نفر دارد.
پیشینه

هیوستون نام خود را از ژنرال سام هیوستون گرفته است که باعث شکست نهایی ارتش مکزیک و عقب نشینی آنان از تگزاس گردید.
اقتصاد
هیوستن دارای بزرگ‌ترین مرکز درمانی دنیا به نام مرکز درمانی تکزاس (Texas Medical Center) می‌باشد [. خطوط متروریل (قطار شهری هیوستون) مرکز شهر را به مرکز درمانی تکزاس متصل میکند.

شهر هیوستون مرکز تأسیسات نفتی آمریکا و ششمین بندر دنیا از لحاظ حجم مبادلات بشمار می‌‌رود.

از شرکتهای بزرگی که در این شهر مرکزیت دارند میتوان سیسکو، کونوکو فیلیپس، سیتگو، و کامپک را نام برد.

مراکز علمی-فرهنگی

مرکز فضایی جانسون در شهر هیوستن واقع است. از دانشگاههای بسیار معتبر هوستون می‌توان دانشگاه‌های رایس، مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس، دانشگاه هیوستون، و دانشکده پزشکی بیلور را نام برد.

در سال ۲۰۰۶ علی و گیتا صابریون، دو ایرانی مقیم شهر هیوستون در تگزاس مبلغ ۱۰ میلیون دلار به مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس اهدا کردند.در سال ۲۰۰۷ این مرکز دانشگاهی برترین مرکز درمانی سرطان ایالات متحده در میان مراکز تحقیقاتی-درمانی آمریکا شناخته شد.

از دانشگاههای دیگر این شهر میتوان دانشگاه زنان تگزاس و مرکز علوم درمانی دانشگاه تگزاس در هیوستون را نام برد.

دانشکده پزشکی بیلور در رده‌بندی‌ ۱۰ دانشگاه برتر از ۱۵۰ دانشگاه علوم پزشکی در آمریکا در سال ۲۰۰۷ قرار دارد.

سیستم کتابخانه شهری کتابخانه عمومی هیوستون ۳۷ شعبه عمومی دارد.

مرکز هنرهای نمایشی هابی و پارک هرمان از جذبه های دیگر شهر می باشند.
پاسخ
سلام

من و همسرم می خواییم به هیوستون نقل مکان کنیم از دوستان عزیزی که انجا زندگی می کنند می خواستم اطلاعاتی در زمینه یافتن مکان مناسب برای زندگی
واطلاعاتی برای شناخت بیشتر شهر دریافت کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، fairwall ، yassaman ، mitr.p ، emankh101 ، shkhmo ، mojtaba_k ، امیر مهاجر ، achi686 ، saeeds61 ، elihovi ، sce ، mhb161 ، m.mina ، ojee ، قصه گو ، msar ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان