کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روز زن مبارک
روز جهانی زن به همه زنان غیور ایرانی مبارک،Smile
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
با وجود زنان دنیا شاد و زیبا شده است.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
آنگاه خدواند جهان را و خورشيد و ماه و ستارگان و تپه ها و کوهها و جنگلها و سر انجام مرد را آفريد،به آفرينش زن پرداخت.
پيچکها ،لرزش و جنبش علف ها ،سستي ني ها ،نازکي و لطافت گلها ،سبکي برگها،تندي نگاه آهوان ،روشني پرتو خورشيد ،اشک ابرهاي تيره،نا پايداري باد،ترس و رميدگي خرگوش،غرور طاوس،نرمي کرک،سختي الماس،شيريني عسل، درندگي ببر،گرماي آتش،سردي برف،پرگويي کلاغ و صداي کبوتر را يکجا در هم آميخت و از آن زن را آفريد و او را به مرد داد .
روزگار مرد سرشار از خوشبختي شد،زيرا اين وي کسي را داشت که انباز(شريک) خوشي ها و شادهايش باشد. با اين همه، پس از چندي مرد روي به درگاه خداي آورد و گفت:خداوندا !اين موجودي که به من ارزاني داشته اي،زندگي مرا تيره وتار کرده است.يکسره پر چانگي ميکند و جان من را به لبم رسانده است.هرگز مرا تنها نمي گذارد.توجه دايمي مي خواهد.بيهوذه فرياد مي کشد. من آمده ام او را پس بدهم،چراکه نمي توانم با او زندگي کنم.
خداوند زن را پس گرفت. هشت روز گذشت. آنگاه مرد به درگاه خداوند آمدوگفت: خداوندا ! از روزي که زن رفته،زندگي من پوچ وتهي شده است. به ياد مي آورم که او چگونه با من مي رقصد و مي خنديد و زندگي من را سر شار از لذت مي خواست. به ياد مي آورم که او چگونه بر من خود را مي آويخت ،و آنگاه که خورشيد پنهان مي شد و تاريکي پيرامون من را فرا مي گرفت ،زندگي من چه آسوده و شيرين مي گشت .
يک ماه گذشت . دوباره مرد به آستان خداوند آمد و گفت : پروردگارا من نمي توانم او را بشناسم و رفتارش را دريابم ،اما مي دانم که او بيش از آنکه مايه خوشبختي من باشد مايه رنج و آزار من است.
خداوند پاسخ داد : (( به راه خود برو و آنچه که نيک است ،به جاي آر))
مرد شکوه کنان گفت : اما من نمي توانم با او زندگي کنم.
خداوند گفت : (( و بي او هم نمي تواني زندگي کني))
(از افسانه هاي کهن سانسکريت )

سانسکريت = زبان باستاني مردم هندوستان و زبان ديني هندويسم مي باشد. و از لحاظ زبانشناسي با زبان فارسي باستان هم ريشه است. واژه سانسکريت به معني( خود سازه) و بعد ها به معني (فرهنگي) به کار برد شد.

روز زن بر تمامي مادران و زنان شايسته ودوستان عزيزو تمامي ايرانيان در هر کجاي اين کره خاکي که مي باشند مبارک باد .

Smile
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، honareirani ، soroush2031 ، rs232 ، shahram1347 ، سمبل
دوستان من دلم نمی آد این تاپیکو خراب کنم ولی نمی تونم حرف دلمو نزنم....
روز جهانی زن بود ولی واقعا کدوممون حتی یک تبریک در عمل دیدیم؟ شد فقط یک روز اونم بخاطر روز جهانی زن یک راننده مرد تو خیابابون بهتون راه بده یا شد یکبار فقط بخاطر روز جهانی زن یک مرد سعی کنه تو اداره و محل کار ارزش بیشتری واستون قائل بشه و فرق زن با مرد رو کمی درک کنه؟ شد رئیستون بهتون تبریک بگه و در عمل یکبار اونم فقط بخاطر روز جهانی زن از کارهاتون در طول یکسال گذشته قدردانی کنه؟ شد واقعا اون بالایی ها بخاطر روز جهانی زن و درک ارزشش یه قانون هم به نفع زن وضع کنن؟ شد یکبار بخاطر روز جهانی زن واسه اون زن بدبختی که دلش می خواد بچه اش رو از اون نگیرن و این تنها تقاضای اونه قاضی سعی کنه درک بیشتری از زن و احساس مادرانه داشته باشه؟ ....
روز جهانی زن واسه من از روزهای دیگه فقط افسوس بیشتری داشت .....
پاسخ
تبریک من در عمل: من و سحر در روز جهانی زن رسماً ازدواج کردیم که بعنوان کادو خودم رو تقدیمش کردم! من هیچ وقت یادم نمی‌ره تاریخ ازدواجمون. ۸ مارچ (روز زن)
پاسخ
ما خانمهای مهاجرسرا از آقایان محترم مهاجرسرا بخاطر تبریکات پشت سرهم، بی وقفه و صمیمانه شون تشکر میکنیم. (لااقل یادتون نره به همسرانتون تبریک بگید!!!)
پاسخ
(2010-03-09 ساعت 12:00)msnazi نوشته:  تبریک من در عمل: من و سحر در روز جهانی زن رسماً ازدواج کردیم که بعنوان کادو خودم رو تقدیمش کردم! من هیچ وقت یادم نمی‌ره تاریخ ازدواجمون. ۸ مارچ (روز زن)
سحر خانم ومحسن آقا
من هم بنوبه خودم تبریک میگم و از صمیم قلب براتون آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم.
پایدار و برقرار باشین
Smile
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، honareirani ، mohsen324 ، rs232 ، SamiraN ، shr.jafari ، star4631
Big Grin 
این روز بر تمامی خانمهای ایرانی بخصوص مهاجرسراییان محترم مبارک بادااااا...SmileBig Grin
پاسخ
این هم هدیه من به خانمها: این سایت کلیه رادیوهای ایرانی کالیفرنیا و ... است. هر وقت دلتون برای فارسی شنیدن تنگ شد، آقایون را رها کنید و این رادیوهای فارسی زبان را گوش کنید. ( بخصوص کی ار ای ان). البته لینک های مفید دیگه ایی هم داره. ما راهم دعا کنید.Big Grin

http://www.kodoom.com/en/media
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، rs232 ، star4631
(2010-03-09 ساعت 12:00)msnazi نوشته:  تبریک من در عمل: من و سحر در روز جهانی زن رسماً ازدواج کردیم که بعنوان کادو خودم رو تقدیمش کردم! من هیچ وقت یادم نمی‌ره تاریخ ازدواجمون. ۸ مارچ (روز زن)
محسن جان تبریک می گم ایشالله خوشبخت و شاد همیشه در کنار هم زندگی کنید ،سورپرایزمون کردی!!
جناب ادمین باید از شما تجلیل رسمی به عمل بیاره!
"دامادی در روز عروسیش به مهاجرسرا آمد و چند خطی نوشت!!"
این حرکت شما کمتر از شرکت عروس دامادها با لباس عروسی در انتخابات نیست، باید اخبارش همه جا پخش بشه و تیتر روزنامه بشه.
من پیشنهاد می کنم جناب ادمین برای تشکر از این حرکت سمبلیک ،برای شما یک کار پر درآمد تو آمریکا پیدا کنه!
محسن جان کوتاه نیایی ها! باید یک کادوی خوب از ادمین بگیری!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
و خداوند زن را نمک زندگی آفرید تا مرد را از گندیدگی نجات دهد !
روز زن مبارک !

Smile
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
زن هستی ساز و نظم ده و مهر گستر است
سرچشمهء محبت و الطاف داور است

روز زن مبارک
[font=Times New Roman]
NO PAIN NO GAIN
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، سارا کوچولو ، nicole.gemini ، rs232 ، shahram1347
روز چهاني زن خجسته باد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، nicole.gemini ، rs232 ، shahram1347 ، سارا کوچولو
با درود خدمت همه دوستان عزیز مهاجرسرا
چند وقنی بود که گرفتار خونه تکونی و رنگ زدن و انواع عملگی بودم که باعث شده بود نتونم مطلبی بنویسم ولی دورا دور ارادتی داشتم و مطالب رو دنبال میکردم

و اما بعد

این پست رو که دیدم حیفم اومد اولا تبریک خالصانه رو خدمت خانمهای محترم رسما اعلام نکنم دوما کمی از گذشته و دوران باستان نگم

در حدود شش هزار سال پیش به مدت حدودا سه هزار سال زنها بر این سرزمین حکومت میکردند

البته این نوع حکومتها به صورت قبیله ای بود و نه متمرکز

در جشنها و پایکوبیها همه در کنار هم خوش میگذراندند و هیچ کس به هم تبریک نمیگفت و این کلمات که اکنون گاه از روی تملق و ریا گفته میشود اختراع نشده بود و همه در شادیها با ابراز آشکار آن این مفهوم را به هم میرساندند

زنها بسیار قوی بودند تا جایی که گاو سواری میکردند و زنهای باردار تا لحظه تولد نوزاد به فعالیتهای روزمره مشغول بودند و خود بدون کمک قابله ( ماما ) فرزند خود را به دنیا می آوردند و فردای آن روز دوباره به زندگی عادی بازمیگشتند

در آن دوران تنها تفاوت زن حاکم با بقیه مردم چوب دستی مخصوصی بود که وی به دست داشت و آنها تا حد امکان از جنگ و خون ریزی اجتناب میکردند و سعی میکردند با مطلع شدن از حجوم دشمنان به کوه ها پناه ببرند و بدین ترتیب با کمترین میزان خسارت مالی قبیله خود را از خطر نابودی نجات میدادند
.
.
.
منبع : سرزمین جاوید ترجمه ذبیح الله منصوری جلد یک

احساس میشود دوران بازگشت زنها به جایگاه اصلیشان فرا رسیده

روز زن بر تمام خانمهای دنیا و بخصوص خانمهای محترم مهاجرسرا مبارک بادSmileSmileSmile
پاسخ
روز زن بر تمام زنان مبارک باد و روز مرد هم بر تمام مردان مبارک باد. روز مهاجرت هم بر همه مهاجرسراییها مبارک باد. روز ازدواج محسن مبارک باد و تولد سارا کوچولو هم مبارک هم باد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان