کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سخنی از ما
سلام و تبریک عید به صورت مختصر به همه بر و بچه های پرروحیه،باتجربه،پرامید،سلامت،موفق،درستکار و ایرانی عزیز مهاجرسرا
اول یه تذکر کوچولو بدم که این تاپیک کاملا جدیه و دوستان و عزیزان ِ عزیز تر از جانِ من که بیشتر تخصص در امور تبادل انرژی و سرحالی از طریق شوخی یا فان یا اسپمینگ دارن رو من دعوت به خوندن میکنم و براشون آرزوی سلامتی و شادابی هرچه بیشتر دارم و امیدوارم تجربه جدی ای اگر دارند برای ما به نگارش دربیارند که ما و همه ما به هر تجربه ای در این برهه زمانی به شدت نیازمندیم
میدونین که همه ما توی زندگی تجربیات خالص و اخص خودمون رو داریم که ممکنه بدون حساب کتاب از نظر زمانی برای دیگران با شدت و ضعف بیشتر یا کمتری اتفاق بیفته
اینو اضافه کنین به نکته بسیار قابل توجه که همه ما کم و بیش به اون اعتقاد داریم ولی جو سرزمین ما طوریه که کمتر در مورد این موضوع به باور عملی میرسیم
اونم اینه که شاید واقعا به جز فاکتورهای عملیاتی و شخصیتی،بسیاری از ما در موارد دیگه ای از افراد بسیار مشهور و قَدَر در جهان کمتر نباشیم ای بسا تجربیاتی که من در مورد تنیس دارم رو ناپلئون نداره!! در مورد شمشیرزنی هم دقیقا برعکس همین صادقه!
منظورم اینه که بیاین به خودمون جرات بدیم و اگر تجربه ای داریم که فکر میکنیم به درد دوستای عزیزمون میخوره و حتی اگه شده فقط 1نفر هم بتونه ازش استفاده کنه،اون رو بیان کنیم
اینو باید بگم که من از 2سال قبل شروع کردم جملات خلاصه و چکیده هرکدوم از استنتاجهای عملی یا ذهنی یا تجربیات خودمو که حداقل برای خودم ارزشمن بودند توی دفترچه ای یادداشت کردم و اتفاقا آذرماه همین امسال بود که برابر اصل همون دفترچه رو با دستنویس خودم به عزیزترین فرد زندگیم تا به حال(البته در کنار مادرم) تقدیم کردم و به نظرم این جملات چون هویت ما باعث به وحود اومدنشون شده بسیار ارزشمند تر از کادوییه که ما پول میدیم و میخریم
خلاصه اینکه این جملات رو از نظر ادبی و غنای مفهومی هرچی میتونیم بهتر میکنیم و اینجا مینویسیم،در صورت تمایل هم یه توضیح یه خطی دربارش میدیم اون زیر و حتی الامکان با رنگ دیگه ای اون رو یادداشت میکنیم،شاید برای خودمون هم درآینده یادآوری این نکات،کلید یادآوری سختی ها و شادی ها،دوری ها و نزدیکی ها،احساسها و عواطف و هزاران نکته دیگه باشه
برای روشن شدن موضوع من خودم آغاز میکنم،امیدوارم اساتید و رفقای گرامی هم همراهی لازم رو داشته باشند
به امید سلامت،موفقیت،رفاه و شادی و پیروزی ایران و ایرانی

[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، idn ، farzad24 ، Hamid55 ، nicole.gemini ، lexington ، Ashkan.R ، homeless ، rs232 ، looloo ، سارا کوچولو ، espahbod
با کسی بحث کن که حرفتو کامل بشنوه،بعد ازت سوال کنه و بعد نظرشو بگه ؛
نه کسی که اول نظرشو بگه،بعد ازت سوال کنه و بعد از همه اینها حرفتو کامل بشنوه!
/
خوب این مهمترین خطکش من در سنجش میزان منطقی بودن،کار درست بودن یا به قول خیلیا روشن فکر بودن یا نبودنِ افراده
شما اینو به وضوح در مورد فرد مصاحبه کننده میبینید با وجود این که فکر میکنین باید برعکس باشه
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
«شادترین مردم لزوماً بهترین چیزها را ندارند، بلکه بهترین استفاده را از هرچه سر راهشان قرار میگیرد؛ میبرند»

این برای من یعنی اینکه بسیاری را دیدم که توی ایران ماشین دوتا دوتا، خانه و آپارتمان دوتا دوتا، باغ و ویلا و ...داشتند وخلاصه از همه نظر تامین بودند؛ ولی نمیتوانستند از داشته های خود بهترین لذت را ببرند و باز فکر میکردند که آنطرف آبها، بهتر و بهتر است. در حالیکه این افراد از آن دسته کسانی هستند که اگر پایشان به خارج کشور هم برسد؛ نمیتوانند زندگی کنند. چراکه برمبنای داشتن «بیشتر و بیشتر» زندگی خود را میچرخانند. ولی آن کسی که باورش براین است که آنچه برایش اکنون رخ میدهد و خداوند و تقدیر در پیاله ی سرنوشتشان ریخته است؛ بهترین است و.... مطمئناً لذت کامل آن را خواهد برد.

واسه ی همینه که من هم بهترین استفاده ها رو از این کامپیوتر گازوییلی محل کارم میکنم و تا میشه با شما گپ میزنم. راستی «مردکس» عزیز، من هم معتقدم که بحث با یک شخص پخته ی اجتماعی، یعنی شنیدن کامل حرفها و پاسخ کامل. ولی در مقابل هم یادگرفتم وقتی که یه نفری برای فضولی کردن(نه کسب اطلاعات) به سراغم میاید و مرا سوال پیج میکنه!! جواب سوالاتش را با سوال پاسخ میگویم. مثلاً حقوقت چنده؟ ازش میپرسم: حقوق شما چطوره؟ خوبه؟ کفاف زندگی رو میده؟ و..... جالبه که با سوال پیچ کردن متقابل نه اینکه فضولی آنها رو بی پاسخ گذاشته اید؛ بلکه اصلاً یادشان هم میرود که چی پرسیده بودند.

برای همین هم به دوستانی که در کش و گیر مصاحبه و ویزا و... هستند تجربه ام را گفتم که وقتی اینجور افرادی که از سر حسادت و انرژی منفی شما را به سوال میگیرند؛ شما هم از آنها بپرسید: برای چی این سوال را میپرسی؟ نکنه میخوای شما هم کاری در زمینه ی خارج شدن از کشور بکنی و ....؟... ببخشید خیلی حرف زدم....بدرود
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، shr.jafari ، kavoshgarnet ، sh-b ، payam_prz ، honareirani ، laili ، rs232 ، looloo ، espahbod ، hvm ، indmehdi ، Ali Sepehr ، سمبل

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان