کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چهارشنبه سوری در آمریکا
(2010-03-16 ساعت 00:22)idn نوشته:  هر کسی قطعا نظر خودش رو داره ونظرش محترم هستش (واسه همه نظر ها تشکر زدم)
ولی واسه من خیلی فرق نمی کنه Wink
یه چند روز این ور و اونور که ملت تو دردسر نیوفتن از زندگیشون بزنن ، حتی تولد یکی از دوستام آخر مهر بود ولی ما بهمن (بین دو ترم ) گرفتیم که راحت تر باشیم Big Grin
یا من که اسفندیم کادومو اردیبهشت گرفتم

اینارو ولش کن ، من فقط برم ، 365 روز سال رو 4شنبه سوری میگیرم ،سال تحویل میگیرم، تولد م.....

من افتخار آشنائي با شما را نداشتم. اما به احتمال 99% شما يک پسر مجرد هستيد.
چون اينگونه موارد از نان شب براي خانوما مهمتره. ضمناً وقتي متأهل شدي، کاملاً درک مي‌کني که در موارد مذکور جنابعالي، ساعت و دقيقه و ثانيه و صدم ثانيه هم بسيار بسيار مهمه!!! حتي از شب زود اومدن و با رفقا بيرون نرفتن! Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، idn ، یه مهاجر ، SamiraN ، ساشا ، sohi ، aNTea ، battosai ، taherifar
فردا چهارشنبه سوری در لوس آنجلس یادتون نره:
زمان: سه شنبه، ۱۶ مارس ۲۰۱۰
6:00 PM - 10:00 PM
مکان: Bonyad Iman (Iranian Muslim Association of North America)
3376 Motor Ave
Los Angeles, CA 90034-3712,
United States

مراسم سنتی چهارشنبه سوری را در تاریخ سه شنبه 16 مارس برگزار می کند. این برنامه شامل غرفه های غذاهای سنتی همراه با موسیقی و برنامه های تفریحی، وسایل بازی برای بچه های و مراسم سنتی پریدن از روی آتش می باشد.
محلهای تهیه بلیط: کیو مارکت، وودلندهیلز مارکت در ولی- سان مارکت و کتابفروشی پارس در وست وود و شیرینی فروشی ستاره در سانتا مونیکا
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، idn ، یه مهاجر ، SamiraN ، kavoshgarnet ، aNTea ، battosai ، taherifar
اگه این جوریه که تا آخر عمر مجرد می مونم Big Grin حوصله این چیزا رو ندارم
می گم که چرا همون دمه در جایی که مراسم هست بلیت نمیفروشن ؟؟؟واسه این که شلوغ نشه 10 تا گیت بزارن
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: SamiraN ، taherifar
به نظر من مهم اينه كه هر كاري در زمان خاص خودش انجام بشه ف اما در شرايط خيلي خيلي خاص تا يك روز عقب و جلو شدن ايرادي نداره .

بچه ها ببخشيد كه من خيلي كم ميتونم به سايت سر بزنم ، گرفتاري هاي خاصي پيدا كردم كه اميدوارم به زودي حل بشه. برام دعا كنيد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، usa.lover ، merdax ، SamiraN ، aNTea ، taherifar
(2010-03-16 ساعت 10:39)idn نوشته:  اگه این جوریه که تا آخر عمر مجرد می مونم Big Grin حوصله این چیزا رو ندارم
می گم که چرا همون دمه در جایی که مراسم هست بلیت نمیفروشن ؟؟؟واسه این که شلوغ نشه 10 تا گیت بزارن

آخه اون "دمه در"، مسجد است و جای مناسبی برای بلیط فروختن نداره!!Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: idn ، SamiraN ، taherifar
خیلی ناراحت کنندس که همه مردم (ایرانی یا غیر ایرانی) وقتی میخوان بعضی مناسبات رو (مثل ولنتاین) اجرا کنن دقیقا همون روز اینکارو میکنن. فقط کافیه روز 25بهمن (14 فوریه) برید تو خیابونا و اطراف رو ببینید. اونوقت بعضیا این روز سنتی رو چند روز قبلش جشن می گیرن!!! حالا مگه قرار بوده چه کار خاص و زمان بری انجام بدن که نمی تونستن وسط هفته 2-3 ساعت دور هم جمع شن؟
آیا این افراد مراسمی مثل کریسمس یا ولنتاین رو هم همین طور جشن می گیرن؟ بعید می دونم....
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، یه مهاجر ، merdax ، SamiraN ، Hamid55 ، honareirani ، lexington ، sohi ، aNTea ، taherifar
من فکر میکنم که فقط همون مریلند بود که چهارشنبه سوری رو شنبه سوری برگذار کرد.....چون در لس آنجلس و اورنج کانتی که جمعیت اصلی ایرانیهای مقیم آمریکا رو تشکیل میده این مراسم امروز یعنی روز اصلی خودش برگذار میشه...و در سنتا مونیکا بیچ لس آنجلس قراره برای ایرانیها خودشون آتش درست کنند و چهارشنبه سوری رو جشن بگیرند ....
در هر صورت به نظر من همین که ایرانیها اصرار دارند که این سنت شیرین خودشون و به هر قیمتی که شده زنده نگه دارند خودش جای خوشحالی داره ...همین که بعد از گذشت زمان و زندگی در یک کشور غربی باعث نشده این پیوندهای عمیق سست بشه مایه ی مباهاته....همین که اصرار دارند به کوری چشم دشمنان فرهنگ ایرانی این جشن و برگذار کنند جای تشکر داره....مهم اینه که اون آتش روشن بشه...مهم اینه که این سنت حفظ بشه...باید به دنیا نشون داده بشه ما هم ملت شادی هستیم که برامون سنتهامون قابل احترامه و برای برگذاری این سنت نهایت تلاشمون و میکنیم.....مهم روز نیست ...مهم اسم نیست....مهم رنگ نیست....مهم نشان دادن اصل قضیه است که ایرانیها همیشه به بهترین وجه این کار و انجام میدهند.............

در نهایت ما باید ازشون ممنون باشیم که باز هم با وجود تمام مشکلاتی که دارند این روز و جشن میگیرند و هنوز هم سعی در حفظ این سنت دیرینه دارند.....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ahmad2020 ، SamiraN ، looloo ، یه مهاجر ، kavoshgarnet ، honareirani ، lexington ، aNTea ، golbano ، taherifar
از الان واسه سیزده بدر مرخصی بگیرید و برنامه ریزی کنید که 12 یا 11 یا 10 بدر نشه که دربه در میشیم .ناراحت چهارشنبه سوری که شده شنبه سوری هم نباشید.میتونید که قضا شو به جا بیارید و هر چهارشنبه هر جائی بودید اونجارو جشن بگیرید تا جبران ح.ت.ک ح.ر.م.ت بشود .
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، rasarasa ، idn ، lexington ، taherifar
امشب در کالور سیتی، لوس آنجلس چهارشنبه سوری برگزار شد. جای همه گی خالی. کامپیوترم مشکل پیدا کرده، اگر درست شد عکس هاشو میگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، kavoshgarnet ، aNTea ، taherifar
ما هم امشب چهارشنبه سوری به یاد ماندنی داشتیم،جای همگی خالی .
امشب با توجه به شنیده هایمان دست دوستان راگرفتیم و به سمت ساحل سانتا مونیکا راه افتادیم.آخرین پیچ جاده که تمام شد و وارد خیابان کنار دریا شدیم هی چشم گرداندیم که ببینیم آن آتش بزرگی که می گویند کجاست.چندین مایل رفتیم،دریغ از حتی یک کبریت که مثلا کسی برای سیگارش آنرا روشن کرده باشد. تا رسیدیم به اسکله و پارکی که در آنجاست . هی گوش گرداندیم ببینیم از جایی طنین دلنواز فارسی به گوشمان می خورد یا نه.ساحل در آن ساعت شب شلوغ بود ولی هیچکدام از آن آدمها ایرانی به نظر نمی آمدند.
اینجا بود که گوشی را برداشتیم و دست به دامن هر چه ایرانی که در لس انجلس می شناختیم شدیم، همه گفتند" نه بابا ما تا به حال نرفتیم.یا 15سال پبش رفتیم جَوِش فلان بود دیگه نرفتیم. شنیده ایم تو سانتامونیکاست ولی جایش را دقیق نمی دانیم و..."
ما هم که نا امید از همه جا بودیم گفتیم حداقل برای خودمان خوشی کنیم آتش که پیدا نکردیم ، لااقل کنار دریا غذایمان را بخوریم، غذایمان تمام نشده بود که دوستی زنگ زد وگفت بیایید ببینید اینجا چه خبره، آتیش و دیسکو ودی جی و آش رشته و ...
خلاصه ما آخرین لقمه را زده و نزده به سمت ساحل مذکور راه افتادیم.که فاصله اش حدود 20 دقیقه رانندگی بود و درپشت فرودگاه لس آنجلس واقع شده بود.

مراسم تا 10 شب بود و ما حدود 10 و چند دقیقه ،تازه توانستیم ماشینمان را در جای پرتی پارک کنیم. و تا محل مربوطه پیاده گز کنیم.بگذریم از اینکه همه به سمت ما می آمدند و ما به سمت دریا می رفتیم و چقدر نگاههای متعجب دیدیم و متلک شنیدیم. ولی ما با اعتماد به نفس فراوان خود را به ساحل رساندیم وحتی از روی اجساد باقیماندۀ چند آتش هم پریدیم.
ساحل مذکور پرتترین جاییست که میشد مراسمی در آن صورت بگیرد و فکر کنم فقط سالی یک بار به مدد ایرانیان رونقی می گیرد ،صدای هواپیماها که از بغل گوش آدم می گذرند اجداد هر چه هواپیماست را مورد عنایت خاص قرار میدهند . فکر می کنم در حالت طبیعی هیچ بنی بشری حاضر نشود برای تفریح پا در چنین ساحل پر سر و صدایی بگذارد ، در میان شنها جایگاههای مخصوصی برای برپایی آتش وجود داشت که دائمی به نظر میآمد.
با اینکه مراسم تمام شده بود ولی هنوز عدۀ زیادی وجود داشتند که دلشان نمیامد مراسم را ترک کنند و از روی یک آتش بزرگ می پریدند و عده ای هم با موسیقی زندۀ شبیه جنوبی که توسط دو نفر نواخته میشد می رقصیدند. البته قبل از اینکه ما برسیم دی جی مربوطه حسابی مردم را با حرکات موزون تخلیۀ انرژی کرده بود ولی خب در آنموقع شب همان حرکات ناموزون چند جوان سر مست با آن صداهای ناهنجار و لحن لاتی هم برای ما قابل تماشا و مطالعه بود . مانده بودم که این چند نفر چگونه از تور آفتابه و طرح جمع آوری در ایران جان سالم به در برده اندو توانسته اند ویزای آمریکا بگیرند !!
در هر چند قدم ماشینهای پلیس در ساحل شنی ایستاده بودندو خیلی مودبانه از مردم خواهش می کردند که مراسم را به اتمام برسانند ،ولی تا 11 و خورده ای که ما آنجا بودیم هنوز پلیس داشت مردم را التماس می کرد که تمامش کنند.
عده ای دیگر هم با یک پرچم بزرگ که ما آخر هم نفهمیدیم برای چه حزبیست از روی آتش می پریدندو مرگ بر آنچه خود می دانید و جد و آباد حکومت میگفتند.خلاصه که از چهارشنبه سوری امسال خاکسترهایش نصیب ما شد ولی جایتان خالی بود که به ما بخندید. ما که حسابی به خودمان خندیدیم.حداقل فهمیدیم که این سانتامونیکا بیچ که می گویند در آن چهارشنبه سوری بر پاست،کجای ساحل به این بزرگی واقع شده است که ایشالا سال دیگر خود را به موقع برسانیم.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
خوش به حالتون.اینجا که خبری نبود.من که فعلا ساکن اسلو هستم از ماه ها پیش درباره محل و نحوه برگزاری مراسم ایرانیان پرس و جو کردم اما نتیجه زیادی نگرفتم البته در حال حاضر برای کاری در پراگ هستم و مسلما اینجا هیچ خبری نبود.اینجا ایرانیان زیادی زندگی نمی کنن هرچند در جائی مثل نروژ هم فکر نمی کنم مراسمی برپا شه.ولی یادمه توی لندن خیلی خوب ایرانی ها همه مراسم و جشنها رو انجام میدادن.بنظر میاد بیشترین مهاجرین ایرانی ساکن در اروپا در انگلیس و آلمان باشن چون من تو لندن خیلی وقتا فروشگاه های ایرانی می دیدم یا کسائی که با هم فارسی حرف میزنن اما در اسکاندیناوی نه.جتی در سوئد که جمعیت قابل توجهی از ایرانیان در این کشور هستن

امسال من چهارشنبه سوری نداااااااااااااااااااشتم.

ضمن اینکه لحظه تحویل سال روی زمین نیستم و در اسمان به سمت تهران در حرکتم!!!

خدا این سال رو با این تحویل سالش برای من بخیر کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، rasarasa ، kavoshgarnet ، laili ، lexington ، shahram1347 ، Hossein81 ، free_free ، aNTea ، taherifar
نوید جان من نفهمیدم کدوم پست شما پاک شده؟اما چرا توی این تاپیک مطرح کردین؟بنظرم اگه در بخش نظرات و پیشنهادات مطرح میکردین بهتر و سریعتر جواب میگرفتین چون همه مدیران اونجا رو می خونن
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، free_free ، taherifar
شیما جان تاپیک چهارشنه سوری . ولی الان منتقل میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، taherifar
(2010-03-14 ساعت 20:06)@SH!M نوشته:  چهارشنبه سوری با طعم بلال در مریلند!

غروب شنبه سیزدهم مارچ، علیرغم بارش نم نم باران، مراسم چهارشنبه سوری با تلاش جمعی از دانشجویان دانشگاه مریلند برای هفدهمین سال پیاپی در این ایالت برگزار شد.

شاید این موضوع کمی تعجب برانگیز باشد چراکه دو سه روزی به چهارشنبه سوری فرصت باقی است، اما باتوجه به مشغله کاری ایرانیان ساکن آمریکا در روزهای اواسط هفته، برگزاری این مراسم در روز شنبه صورت گرفت.

ایرانیان حومه واشنگتن دی سی از ایالتهای مریلند و ویرجینیا گردهم آمدند تا با پریدن از روی آتش این سنت دیرینه را زنده نگه دارند.

این مراسم با اجرای موسیقی توسط جمعی از جوانان هنرمند و رقص و پایکوبی شرکت کنندگان در زیر چادری که به این منظور فراهم شده بود همراه بود. البته غذاهای و خوراکی های خوشمزه ایرانی نیز همچون آش رشته طعمی دلچسب به این چهارشنبه سوری یا بهتر بگیم شنبه سوری داده بود.

به نقل از بی بی سی

چه حیف شد ما دیر فهمیدیم .برای فردا شب برنامه ای دارید ما در potomac مریلند هستیم.ممنون
sara1981
شماره کیس : 2010AS00024XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 july
کنسولگری: Ankara
تاریخ دریافت نامه دوم:23 July 2010
تاریخ مصاحبه:04 august 2010
دریافت کلیرینس:24 august 2010.
تاریخ دریافت ویزا:1 sep 201
تاریخ ورود به امریکا:15 January
جمع تقریبی هزینه ها:7500 دلار برای 2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
از بین دوستان کسی از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در لوس آنجلس- بغیر از بنیاد ایمان و ساحل سانتامونیکا، - در جای دیگری خبر دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان