کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2009-12-23 ساعت 18:45)shima.m نوشته:  
(2009-12-23 ساعت 17:14)سارا کوچولو نوشته:  دوستان عزیز ،من یه سوال داشتم :
میخواستم بدونم بهترین ایرلاین برای بردن حیوانات خانگی به آمریکا کدومه؟

بيشتر ايرلاينها خدمات كم و بيش مشابهي دارن.اول از همه شما مسايل مربوط به قرنطينه رو بايد در نظر بگيرين.از كجا به امريكا مي خواين برين؟به كدوم ايالت؟بعضي از ايالتها قوانين قرنطينه سختي داره

درباره حمل پت با هواپيما اگه پت زير 6 يا 8 كيلو باشه(بسته به ايرلاين)مي تونين داخل كابين ببرين و باز بسته به ايرلاين به ازاي هر كيلو 12 تا 20 يورو ازتون هزينه مي گيرن.من با لوفتانزا و KLM زياد با پت سفر كردم البته در اروپا و از هر دو راضي بودم

ممنون.راستش مال خودم نیست ولی یکی از فامیلامون میخواد از تهران بره واشنگتن دی سی و خیلی نگران بردن پتشه و یه سری اطلاعات در مورد همین قرنطینه و بردن پت توی کابین هواپیما میخواست چون پتش هم زیر 6 کیلو هست.لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارین که قرنطینه ی اونجا چطوریه و کدوم ایرلاینا در مورد بردن پت توی کابین سخت گیری نمیکنن به منم بگین.
بازم ممنون.
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، rbrb-2015
(2009-12-23 ساعت 20:40)سارا کوچولو نوشته:  ممنون.راستش مال خودم نیست ولی یکی از فامیلامون میخواد از تهران بره واشنگتن دی سی و خیلی نگران بردن پتشه و یه سری اطلاعات در مورد همین قرنطینه و بردن پت توی کابین هواپیما میخواست چون پتش هم زیر 6 کیلو هست.لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارین که قرنطینه ی اونجا چطوریه و کدوم ایرلاینا در مورد بردن پت توی کابین سخت گیری نمیکنن به منم بگین.
بازم ممنون.

سارا جان راستش درباره قرنطينه ايالتهاي امريكا دقيق نميدونم.چون هر ايالت امريكا مثل يه كشور مستقل بحساب مياد و هر كدوم قوانين خودشون رو دارن.اما كلا بردن پت از ايران به بعضي از كشورها(كه بيماري هاري در اون سالهاست ريشه كن شده بسيار دشواره)و اين كشورها بين 2 تا 6 ماه پت رو قرنطينه مي كنن و قبل از ورود هم تست خون بايد بگيرن و كلي پروسه ديگه.

پتي كه قراره سفر خارجي داشته باشه حتما بايد براش ميكروچيپ نصب شه(دامپزشكي ها انجام ميدن) و تائيدئيه سلامت از دامپزشك كه بايد تو اداره كل دامپزشكي هم يه نامه براي فرودگاه بگيرين.سن پت بايد بالاي سسه ماه باشه.همه واكسنها رو سر موعد دريافت كرده باشه.

درباره اروپا :انگليس،ايرلند،سوئد،نروژ و يه دو سه تاي ديگه خيليييييييييي سخت مي گيرن خصوصا از ايران كه آمار بيماري هاري ش خيلي بالاست چون اين كشورا به هيچ وجه هاري نداره.

كانادا قرنطينه نداره اما امريكا بعضي ايالتها داره كه متاسفانه من ليستي ازش ندارم.اگه براي اين اشناتون امكان داشته باشه كه مدتي قبل از رفتن به امريكا در كانادا اقامت كنن همه چي حله وگرنه بايد مراحل قرنطينه واشنگتن رو بپرسن.بيشتر قرنطينه هاي پت امريكا هم در خود امريكا انجام نميشه!!!! معمولا پت رو در كشوري كه مسافر ترانزيت بوده نگه ميدارنSad

زير 6 كيلو هم كه هست با هر ايرلايني خودشون ترجيح ميدن برن تفاوت چنداني نداره بجز در قيمت و محدوديت اندازه باكس كه دارن.اونم خود اژانس هواپيمائي ميگه باكس چقد بايد باشه و ضمنا حتما موقع تهيه بليط بايد به اژانس بگن تا با ايرلاين هماهنگ شه چون محدوديت تعداد براي حضور پت در هر هواپيما هست و اگه تعداد به حد نصاب رسيده باشه ايرلاين ميگه بايد مسافر در تاريخ ديگه اي سفر كنه.....حتما هم بگين كه خودشون آنلاين يا تو اژانس صندليشون رو انتخاب كنن البته اگه صندلي خالي باشه كه ميشه جابه جا شد اما اگه نه بهتره كه يه جاي خوب با فضاي باز بگيرن مثل صندليهاي كنار در اضطراري.والا با وجوديكه خود ايرلاين اندازه استاندارد باكس رو ميگه و مدعيه كه باكس در اون اندازه زير صندلي جا ميشه معمولا جا نميشه!!!!!!!!!! من همه ايرلاينهائي كه امتحان كردم نشد كه نشد بغير از صندلي خلبان ها كه هنوز امتحان نكردمBig Grinبه اشناتون بگين امتحان نكنن...مجبورن يا روي يه صندلي ديگه بذارن باكس رو يا تو فضاي باز كنار در اضطراري البته اگه باكس خيلييييييييي كوتاه باشه جا ميشه اما پت بدبخت تا رسيدن كمرش خورد ميشه.10 ساعت قبل از پرواز هم بگو غذا به پت ندن .آب مشكل نداره.توي گوشش هم پنبه بذارن چون موقع تيك آف و لندينگ خيلييييييييي مي ترسن.اعصاب براشون نميمونه و اون وقت ممكنه بدجور از خجالت همه مسافرا در بيان.
پاسخ
(2009-12-23 ساعت 16:38)meweadl نوشته:  یکی نمیخواد بگه این "مایلیج" چیه؟! Shy

دوست عزيز به مسافت طي شده هر مسافر طي يه سفر گفته ميشه.شما از هر ايرلايني كه استفاده ميكني امكان ساخت يه پرفايل تو سايتش داري و اينجوري ميتوني بعد از هر سفر از طريق پروفايلت ثبت كني كه در فلان تاريخ از اين مبدا به اين مقصد رفتي.همه اينا در سوابق شما ثبت ميشه و هر ايرلاين بعد از يه مسافتي يه امتيازهائي ميده .مثلا شما پول بليط اكونومي ميدي اما از بيزنس استفاده مي كني.يه جور امتياز براي مسافرهاي دائمي ايرلاينهاست
پاسخ
سارا جان يه سري اطلاعات ديگه هم برات پيدا كردم.طولاني بود ديگه ترجمه نكردم.البته باز تاكيد ميكنم حتما خودشون هم بپرسن چون بعضي وقتا ايالت به ايالت قوانين فرق داره.البته اين سايت معتبره و من هر كشوري كه با پت خواستم بر با اين چك كردم اطلاعاتش درست بوده

following conditions.

All domestic dogs and cats must be free of evidence of disease communicable to humans when examined at the port of entry. If the animal is not in apparent good health, further examination by a licensed veterinarian may be required at the owner's expense.

SCREWWORM: If the pet is arriving in the United States from a country that is infested with screwworm then not more than five days prior to entry the veterinarian in the country of origin must certify that the pet has been inspected for screwworm and the results are negative. If this is not done then the pet will be quarantined in the US. THIS APPLIES ONLY TO A LIMITED NUMBER OF PETS ARRIVING FROM A COUNTRY WITH A HIGH INCIDENCE OF SCREWWORM.

HAWAII & GUAM: Dogs and Cats arriving in Hawaii or Guam, both of which are free of rabies, are subject to that state's/ territory's quarantine requirements, and the following information does NOT apply.

Dogs Cats & Ferrets must be vaccinated against rabies at least 30 days before entering the United States. This requirement does not apply, however, to puppies less than three months of age or to dogs originating or located for at least six months in areas designated by the U.S. Public Health Service as being rabies-free.

The following procedures pertain to dogs arriving from areas that are not free of rabies:

A valid rabies vaccination certificate should accompany the animal. This certificate should be in English or be accompanied by a translation in to English. It should identify the animal, the dates of vaccination, the expiration date of the rabies vaccine, and be signed by a licensed veterinarian. The rabies vaccination must be given at least 30 days prior to entering the US.

If a vaccination has not been performed, or if the certificate is not valid, the animal may be admitted if it is confined immediately upon arrival at a place of the owner's choosing. The dog must be vaccinated within four days after arrival at the final destination, but no more than 10 days after arrival at the port of entry. The animal must remain in confinement for at least 30 days after being vaccinated.

If the vaccination was performed less than 30 days before arrival, the animal may be admitted but must be confined at a place of the owner's choosing until at least 30 days have passed since the vaccination.

According to the U. S. Department of Agriculture, your pet must be at least eight weeks and weaned at least five days before flying. (Some airlines may set a higher minimum such as three months. For this type of vacation, puppies really are not suitable.)

Young puppies must be confined at a place of the owner's choosing until they are three months old, then they must be vaccinated. They must remain in confinement for 30 days. Dogs that arrive in Hawaii or Guam, both of which are free of rabies, are subject to the state's or territory's quarantine requirements, in addition to whatever other Public Health Service requirements, above, apply.

Turtles - Turtles with a carapace (shell) length of less than 4 inches may not be imported for any commercial purpose. An individual may import as many as six of these turtles for noncommercial purposes. Larger turtles are not subject to CDC regulations

As for rabbits, Guinea pigs, hamsters, ferrets, and other pet rodents, there are no CDC or USFWS restrictions or requirements on these animals if brought in as pets.

Pets taken out of the United States and returned are subject to the same requirements as those entering for the first time. This means that U.S. residents returning to the U.S. might need to get a Certificate of Health from an international vet if you stay in the foreign country for more than 10 days.

لينك :
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، drkamrani1 ، hosseinfsf ، payam62 ، msar ، rbrb-2015
شیما جان با اجازت متن های لاتین نوشته ات رو چپ چین کردم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: soltan ، یه مهاجر ، سارا کوچولو ، payam62 ، msar
سلام به همه بچه های خوب مهاجرسرا
یه سئوال داشتم
با وجود داشتن ویزای لاتاری باز هم باید حتما بلیط دو سره گرفت؟
اگر تمام ابرهای آسمان ببارند گلهای قالی نخواهند شکفت این قانون زیر پا ماندن است

yes we can
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، msar
(2009-12-29 ساعت 11:07)soltan نوشته:  سلام به همه بچه های خوب مهاجرسرا
یه سئوال داشتم
با وجود داشتن ویزای لاتاری باز هم باید حتما بلیط دو سره گرفت؟

خیر
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، soltan ، payam62 ، msar
(2009-12-12 ساعت 00:44)joseph نوشته:  با شرکت هواپیمایی AlItalia قیمت فقط رفت از تهران به آتلانتا 800 دلاره.
مدیر آژانس گفت درحال حاضر مناسبترین قیمت نسبت به سرویسدهی خوبش همین شرکته. باز هم خودتون میتونید بپرسید. راستش من خودم که برنده نشدم، ولی برای یکی از دوستان سوال کردم. ولی اینو مطمئنم که از امارات بهتره.

رتبه‌بندی‌های رسمی که رتبه امارات رو خیلی بالاتر از آلیتالیا گذاشتن.

در مورد قیمت هم والا من هفته پیش با یکی صحبت کردم که رفت و برگشت با لوفتانزا یا کی ال ام (یادم نیست کدوم) رو برای همین مسیر داده بود ۱۴۰۰ تا.
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، payam62 ، msar
(2009-12-29 ساعت 21:34)Hojjat نوشته:  
(2009-12-12 ساعت 00:44)joseph نوشته:  با شرکت هواپیمایی AlItalia قیمت فقط رفت از تهران به آتلانتا 800 دلاره.
مدیر آژانس گفت درحال حاضر مناسبترین قیمت نسبت به سرویسدهی خوبش همین شرکته. باز هم خودتون میتونید بپرسید. راستش من خودم که برنده نشدم، ولی برای یکی از دوستان سوال کردم. ولی اینو مطمئنم که از امارات بهتره.

رتبه‌بندی‌های رسمی که رتبه امارات رو خیلی بالاتر از آلیتالیا گذاشتن.

در مورد قیمت هم والا من هفته پیش با یکی صحبت کردم که رفت و برگشت با لوفتانزا یا کی ال ام (یادم نیست کدوم) رو برای همین مسیر داده بود ۱۴۰۰ تا.
اینها چیزهایی بود که آژانس به من گفت. راست و دروغشو دیگه نمیدونم. خوب بهتره بریم از آژانسهای دیگه بپرسیم ببینیم چجورییاست.
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
در مورد ایرلاین برای سفر من پیشنهاد میدم اصلا به اسم ورسم ایر لاین توجهی نکنید و بگردید ارزونترین پرواز ممکن رو پیدا کنید.
ما با لوفتانزا که خیر سرش آلمانیه و اسم ورسمی داره راهی آمریکا شدیم و تا مقصد انواع و اقسام زجرهای بشری رو متحمل شدیم.صندلیها به شدت به هم نزدیک بودند و چون بدبختانه از همون آلمان سوار شده بودیم ،هر چی آدم گردن کلفت المانی بود با ما همسفر شده بود .یک آدم که بی اغراق خیلی بیشتر شبیه غول چراغ بود صندلی جلویی من رو با فشار وزنش به حالت افقی در اورده بود و یک خانمی هم در همون حد و اندازه پشتم نشسته بود که هر بار میخواستم صندلیم رو یک کم از حالت 90 درجه در بیارم با فشار پاهاش نمیذاشت.
از پذیراییشون هم همینقدر بگم که در اون پرواز نفس گیر و طولانی ،حدود 5 ساعتی هیچی بهمون ندادند بخوریم .یک بار هم که روده کوچیکه بزرگه رو قورت داد و ما اعتراضکی کردیم خانم مهماندار لطف کرد یک لیوان آب دستمون داد.
بعد از تحمل این سفر مشقت بار پاهای سِر شده مون رو انداختیم گل گردنمون وبا یک لبخند بزرگ وارد فرودگاه لس انجلس شدیم ،ولی این لبخندهم به سرعت روی لبامون ماسید چون تازه متوجه شدیم پرواز محترم لوفتانزا یکی از ساکامون رو جا گذاشته،خلاصه اولین قدمهای ما به خاک پاک آمریکا تبدیل شد به در به در دویدن به دنبال ساک.که البته با دعاهای فک و فامیل و صلواتهای نذری مادرم بعد از یک هفته ساک ما پیدا شد ،اگه فکر کردید که موضوع اینجا به خوبی و خوشی تموم میشه کور خوندیدSmile
قشنگی قضیه اینه که ساکی که برای ما اوردن دیگه حتی قابل شناسایی هم نبود،یکی از چرخهاش در اومده بود و کفِش هم پارگیهای عمیقی دیده میشدو میشد گفت که اون رو در گل هم غلتونده بودند،ولی ما که از پیدا شدن ساک سرمست بودیم وقعی ننهادیم و با یک لبخند بزرگِ دیگر رفتیم سراغ خالی کردن ساک .و ضربه نهایی رو لوفتانزا اینجا به ما زد که دیدیم تمام وسایل داخل ساک که بسته بندی داشتند به طرز وحشیانه ای پاره شده ،وسایل گلی بودند ،و چند تا از اونها در اثر ضربه قُر شده بودند..طوریکه ما به این نتیجه رسیدیم که احتمالا ساک ما از هواپیما بیرون پرت شده ،افتاده در یک طویله ای که متعلق به یکی از نازیهای فراری جنگ جهانی بوده و بعد از کشف برای پیدا کردن بمبی که در اون جا سازی شده به شدت مورد تفتیش پلیس المان قرار گرفته.
جالب تر اینه که این قضیه در واقعیت اینقدر به طرز کاریکاتورگونه ای غلو شده است که وقتی تعریف می کنی کسی باور نمیکنه.خلاصه که بیخودی برای این لوفتانزا و امثالهم پول خرج نکنید
من پیشنهاد میدم اگه میتونید برای سفرهای طولانی مثل آمریکا بلیط بیزینس کلاس بگیرید ،چون واقعا ارزشش رو داره آدم در این سفر پول بیشتری خرج کنه و جای بهتری بشینه ،نه اینکه پول بیشتری بده که با پرواز مثلا بهتری بره،چون سفر خیلی خیلی طاقت فرساییه.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
rasara عزیز لوفتانزا چقدر بهتون خسارت داد؟
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، payam62 ، msar
بلیط بیزینس کلاس لوفتهانزا 5 میلیون تومنه..........................نکنید از این کارها .......آدم ایران قدر پول و نمیدونه میاد اینجا میبینه صد دلاری چه ارج و منزلتی دارهSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-01-04 ساعت 19:51)rasarasa نوشته:  در مورد ایرلاین برای سفر من پیشنهاد میدم اصلا به اسم ورسم ایر لاین توجهی نکنید و بگردید ارزونترین پرواز ممکن رو پیدا کنید.

همه این مشکلاتی که شما گفتین دوست عزیز در هر ایرلاینی ممکنه پیش پیاد حتی در بهترین ایرلاین منتهی اونچه که ایرلاینها رو متمایز میکنه درصد این مشکلاته.تو یه ایرلاین می بینی ۱۰ درصد چمدونا گم میشه و تو یکی دیگه ۲ درصد و.............و بر اساس این چیزا هم رتبه بندی می کنن و ایرلاینها درجه بندی میشن حالا شما بدشانس بودین و همه اتفاق های بد براتون در یه بار سفر افتاده اما به مفهوم بد بودن ایرلاینی که می گین نیست چون بطور مثال من که تقریبا همیشه با لوفتانزا سفر میکنم اکثر مواقع کاملا راضی بود برعکس یه بار با ترکیش رفتم و مثل شما کلی بلا سرم اومد و الان اگه همه بگن ترکیش خیلی خوبه من باور نمی کنم علی رغم اینکه کلی مسافر راضی داره پس این چیزا در خیلی از مواقع نسبیه.هیچ گرونی هم بی حکمت نیست اگه بی دلیل بود اختلافی هم بین اکونمی یا فرست کلس نبود.درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Ali Sepehr ، honareirani ، سارا کوچولو ، drkamrani1 ، sanaz2010 ، mns2000 ، payam62 ، msar
(2010-01-04 ساعت 19:54)sadra_sepehr نوشته:  rasara عزیز لوفتانزا چقدر بهتون خسارت داد؟

اولش که همه به ما گفتن بیخود پیش رو نگیرید چون شما ایرانی هستید کسی تره هم براتون خرد نمیکنه،ولی ما کار خودمون رو کردیم و یک شکایت بلند بالا برای لوفتانزا نوشتیم ،اونها هم گفتند برید یک ساک تا 100$بخرید رسید جنساتون که خراب شده رو هم بفرستید ما پولش رو میدیم،ما هم که تو آمریکا دستمون به جایی بند نبود از شم ایرانی خودمون استفاده کردیم و کلی از قبضای خرید خاله رو که مقیم اینجاست رو براشون فرستادیم،یک ساک 100$ی هم خریدیم و هنوز از مغازه خارج نشده پسش دادیم وقبض اصلی خرید رو طی یک عملیات محیر العقول کش رفتیم و تحویل لوفتانزا دادیم اونها هم تمام رسیدها رو جمع زدند و مبلغ 432$برامون چک فرستادند.حالا فکر کنیداگه ما ایرانی نبودیم و الگومون گربه مرتضی علی نبود چقدر میتونستیم خسارت بگیریم؟!
(2010-01-04 ساعت 21:01)laili نوشته:  بلیط بیزینس کلاس لوفتهانزا 5 میلیون تومنه..........................نکنید از این کارها .......آدم ایران قدر پول و نمیدونه میاد اینجا میبینه صد دلاری چه ارج و منزلتی دارهSmile

من که نگفتم کسی بلیط بیزینس لوفتانزا بگیره ،گفتم اگه کسی استطاعت مالی داره بلیط بیزینس یک پرواز ارزون به مراتب ارزشش بیشتر از بلیط اکانمی یک پرواز گرونه.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
من خودم خیلی سعی کردم توی پرواز بریتیشی که مد نظرمه یه بیزنس گیر بیارم! یه بلیط اکازیونم گیرم اومد ولی هرکار کردم این 2میلیون ونهصد و پنج هزار تومنو دیدم میتونم یک و صد و پنجاشو بدم اکونومی،یک و هفتصد و پنجاشو اونجا سه ماه زندگیمو بچرخونم! خلاصه نشد! به کسیَم پیشنهاد نمیکنم چون در بهترین حالت بچه ها یا وضع مالی منو دارن یا اگه بهترن دیگه جزو پولدارا حساب میشن و 2ونهصد با 5 تومن فرق نداره براشون
خلاصه ما که بیخیالش شدیم!
ولی کسی اگه داشت اینکارو بکنه،خیلی خوبه ظاهرا!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، honareirani ، rasarasa ، kavoshgarnet ، drkamrani1 ، ساسان ، rasa ، mns2000 ، payam62 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان