کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
به جاي بليط بيزنس سفر را طوري برگزار ميشه كرد كه چند روز اروپا
بمونيد يك ويزاي شنگن ميخواد كه با توجه به ويزا امريكا ميگيريد
چند شب هتل مثلا تو پاريس كه هتل هاي مناسبي داره و يك خورده
خرج اضافه كه واقعا ميارزه به سياحتش و مخصوصا كسايي كه بچه دارن
و سفر طولاني اذيتشون ميكنه. اين از بيزنس به مراتب ارزون تر هست.
اين سايت براتون بليط هاي مناسب از اروپا رو چك ميكنه كه تنوع زيادي
داره و قيمت هاي گاهي باور نكر دني هم توشه براي برنامه ريزي گزينه
multi city را انتخاب كنيد
www.kayak.com
يك پرواز هم امارات داره از تهران دبي نيويورك بدون معطلي زياد
فقط اگه مقصد غرب يا جنوب امريكا باشه 2 شب تو نيويورك موندن
كه ديگه عاليه اگه فصل خوبش باشه كه ديگه همون نيويورك ميمونيد خداست!
موفق باشيد
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
اما براي دوستان تبريزي و مشهدي يكي از بهترين گزينه ها پرواز هاي Turkish هست. حسابشو بكنيد آدم از شهر خودش بره و نيازي نباشه بياد فرودگاه تهران كه عملا وسط بيابونه!!!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
چه باحال من نمیدونستم ترکیش از تبریز پرواز داره.خیلی خوبه اینجوری سفر از تبریز به ترکیه خیلی کوتاهه ولی پس چرا اون دفعه که من با ترکیش اومدم تو هواپیما کلی مسافر تبریزی بود ؟تهران هم زندگی نمی کردن!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: sepinod ، shaso ، aydinaghajani
بله شيما خانوم

Turksihپنج روز از هفته از تبريز مستقيم به استانبول پرواز داره. از سال 2006 هم اين پروازها شروع شده.

از اوايل سال 2009 اين شركت به فكر افتاد كه علاوه بر تبريز و تهران، پروازهاش رو از يه شهر ديگه در ايران راه بندازه. اصفهان، شيراز، و مشهد كانديدا بودن. اصفهان رد شد چون فرودگاهش از نظر Turkish استانداردهاي لازم رو نداشت. بين مشهد و شيراز هم نهايتا به دلايل مربوط به بازاريابي مشهد انتخاب شد چون نسبت به شيراز پروازهاي بين المللي كمتري داشت.

برنامه پروازهاي استانبول به تبريز:
هر هفته روزهاي جمعه، شنبه، يكشنبه، دوشنبه و جهارشنبه:

TK1280 - حركت از استانبول 23:10 - ورود به تبريز 03:15 (روز بعد)

==========================================
برنامه پروازهاي تبريز به استانبول:
هر هفته روزهاي شنبه، يكشنبه، دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه:

TK1281 - حركت از تبريز 04:30 - ورود به استانبول 5:50

برنامه پروازهاي استانبول به مشهد:
هر هفته روزهاي جمعه، شنبه، يكشنبه، دوشنبه و چهارشنبه

TK1278 - حركت از استانبول 20:55 - ورود به مشهد 2:15 (روز بعد)

برنامه پروازهاي مشهد به استانبول
هر هفته روزهاي شنبه، يكشنبه، دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه

TK1279 - حركت از مشهد 03:15 - ورود به استانبول 06:20

(2010-01-06 ساعت 16:48)@Š!M نوشته:  چه باحال من نمیدونستم ترکیش از تبریز پرواز داره.خیلی خوبه اینجوری سفر از تبریز به ترکیه خیلی کوتاهه ولی پس چرا اون دفعه که من با ترکیش اومدم تو هواپیما کلی مسافر تبریزی بود ؟تهران هم زندگی نمی کردن!!!
پاسخ
(2010-01-06 ساعت 16:48)@Š!M نوشته:  چه باحال من نمیدونستم ترکیش از تبریز پرواز داره.خیلی خوبه اینجوری سفر از تبریز به ترکیه خیلی کوتاهه ولی پس چرا اون دفعه که من با ترکیش اومدم تو هواپیما کلی مسافر تبریزی بود ؟تهران هم زندگی نمی کردن!!!

نکته در نوشته‌های بالا مستتره! از تبریز برای استانبول پرواز هست، اما سفارت (که هدف عدهٔ قابل توجهی از مسافران هست) در آنکارا واقع شده!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، honareirani ، یه مهاجر ، payam62 ، shaso
حجت جان

ملت يه بار مي رن آنكارا واسه مصاحبه. اما واسه آمريكا رفتن پروازها از استانبول هستش و بارها مي خوان برن و برگردن.

ضمنا ايده بدي نيست كه كسي كه مي خواد بره آنكارا، جاي تهران اومدن از طريق استانبول بره. هم فاله، هم تماشا، هم فرار از فرودگاه خفن تهران.

(2010-01-07 ساعت 10:47)Hojjat نوشته:  نکته در نوشته‌های بالا مستتره! از تبریز برای استانبول پرواز هست، اما سفارت (که هدف عدهٔ قابل توجهی از مسافران هست) در آنکارا واقع شده!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، drkamrani1 ، ساشا ، payam62 ، shaso
(2010-01-07 ساعت 11:01)Ashkan78 نوشته:  حجت جان

ملت يه بار مي رن آنكارا واسه مصاحبه. اما واسه آمريكا رفتن پروازها از استانبول هستش و بارها مي خوان برن و برگردن.

ضمنا ايده بدي نيست كه كسي كه مي خواد بره آنكارا، جاي تهران اومدن از طريق استانبول بره. هم فاله، هم تماشا، هم فرار از فرودگاه خفن تهران.

(2010-01-07 ساعت 10:47)Hojjat نوشته:  نکته در نوشته‌های بالا مستتره! از تبریز برای استانبول پرواز هست، اما سفارت (که هدف عدهٔ قابل توجهی از مسافران هست) در آنکارا واقع شده!

ایرلاین های کمی هستن که از آنکار به امریکا پرواز داشته باشن. اما از استانبول شما دستتون برای انتخاب ایرلاین و روز پرواز بیشتره.

من هم میخوام بعد از گرفتن ویزام، ببینم اگه از آنکارا پرواز درست و حسابی گیرم نیومد، برم استانبول، از اونجا برم
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، drkamrani1 ، payam62 ، pv-n
ترکیش از شهرهای تهران، تبریز و مشهد برای آنکارا پرواز داره ولی با یک توقف (چند ساعته) در استانبول
پاسخ
تشکر کنندگان: drkamrani1 ، ساسان ، مانترا ، payam62
ممکنه در مورد بهترین گزینه برای رفتن به ویرجینیای غربی هم توضیح بدین ؟
ممنون Smile
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
(2010-01-06 ساعت 14:17)soheilbadami نوشته:  به جاي بليط بيزنس سفر را طوري برگزار ميشه كرد كه چند روز اروپا
بمونيد يك ويزاي شنگن ميخواد كه با توجه به ويزا امريكا ميگيريد
چند شب هتل مثلا تو پاريس كه هتل هاي مناسبي داره و يك خورده
خرج اضافه كه واقعا ميارزه به سياحتش و مخصوصا كسايي كه بچه دارن
و سفر طولاني اذيتشون ميكنه. اين از بيزنس به مراتب ارزون تر هست.

من دقیقا همین کار رو کردم،1هفته المان بودم،ولی واقعا هیچ تاثیری در کوتاه شدن سفر و کم شدن رنج اون نداره،چون از اروپا به امریکا هم ادم 18ساعتی تو راهه که پدر ادم در میاد .در ضمن صرف داشتن ویزای امریکا به راحتی به ادم ویزای اروپا نمیدن،ما که داشتیم با ویزای کاری و دعوت خود المان می رفتیم تو سفارت کلی بهمون گیر دادن که شما اصلا چطوری ویزای امریکا داری؟مدارکی بیار که ثابت کنی تو لاتاری برنده شدی،سند خونت رو بیار و از این حرفها،خلاصه سفر به اروپا همراه خانواده زیادم کار راحتی نیست و خرجش هم واقعا بالاست.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
یه سوال فنی؟
اگه بخواهیم به هر دو سمت شرق و غرب امریکا بریم در هر دو صورت باید از اروپا بریم؟
مسلما اگه به شرق بخواهیم بریم که از اروپا نزدیکتره. ولی اگه بخواهیم به غرب بریم از آسیای شرقی مسافت کمتر هستش یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
مساله اينه كه اگه بخواي از آسياي شرقي بري، خطوط هوايي داراي Connection مناسب كه در تهران دفتر فروش داشته باشند رو سخت مي توني گير بياري.

البته من دوتاشو معرفي مي كنم بهت و اگه دفتر فروششون رو گير نياوردي بهم خبر بده.

يكي Cathay Pacific هست كه مال كشور هنگ كنگ هستش و يكي ديگه هم China Souhern Airlines هست كه مال چين هست.

(2010-01-08 ساعت 16:46)honareirani نوشته:  یه سوال فنی؟
اگه بخواهیم به هر دو سمت شرق و غرب امریکا بریم در هر دو صورت باید از اروپا بریم؟
مسلما اگه به شرق بخواهیم بریم که از اروپا نزدیکتره. ولی اگه بخواهیم به غرب بریم از آسیای شرقی مسافت کمتر هستش یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، farzaddv2009 ، یه مهاجر ، سارا کوچولو ، rasa
ممنون اشکان جان!
فعلا من رو یو.اس.آ راه نمیدن! Big Grin
محض اطلاعات پرسیدم. Big Grin
هر موقع وقتش شد از حضورتون استفاده می کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من یه پروازی رو داشتم از روی سایت ایرلانش چک میکردم(الان خاطرم نیس کدوم بود)، نوشته بود که ساعت 12:45 pm و در روز 12 march به فرودگاه connection میرسیم و در ساعت 6:10 am روز 13 march پرواز به مقصد اصلی(امریکا) هست.
حالا از ساعت 12/45 تا 6/10 فرداش رو بهمون هتل یا جایی رو میدن که استراحت کنیم یا باید سرمون را روی کفش و چمدونامون بذاریم؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-08 ساعت 19:38)meweadl نوشته:  من یه پروازی رو داشتم از روی سایت ایرلانش چک میکردم(الان خاطرم نیس کدوم بود)، نوشته بود که ساعت 12:45 pm و در روز 12 march به فرودگاه connection میرسیم و در ساعت 6:10 am روز 13 march پرواز به مقصد اصلی(امریکا) هست.
حالا از ساعت 12/45 تا 6/10 فرداش رو بهمون هتل یا جایی رو میدن که استراحت کنیم یا باید سرمون را روی کفش و چمدونامون بذاریم؟

نه دوست عزیز ایرلاینها این خدمات رو نمیدن.البته توی بیشتر فرودگاه ها فضاهای مناسبی برای مسافرائی که دو یا چند پرواز باید داشته باشن در نظر گرفته شده حتی مکانهائی برای خواب.اگه هم مسافری نتونه مدت طولانی در فرودگاه بمونه باید با هزینه خودش یه شب اقامت بگیره.6 ساعت اختلاف پرواز انچنان زیاد نیست فکر نمی کنم مسافری بخاطرش بخواد اتاقی در هتل بگیره ضمن اینکه زمان رفت و امد به نزدیکترین هتل به فرودگاه رو حداقل دو ساعت در نظر بگیریم برای 4 ساعت خواب توی اتاق بنظرم اصلا نمی صرفه!
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، honareirani ، meweadl

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان