کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
من با لاتاري دارم ميرم آمريكا(البته هنوز نرفتم مصاحبهBig Grin)
دانشجوي ترم 4عمران با معدل الفBig Grin
ميخوام بدونم واسه من كه بدون پذيرش دارم ميرم آمريكا چطوري بايد درسمو ادامه بدم
چطوري ميشه مكاتبه كرد با دانشگاهها واسه ثبت نام؟
كسي هست كه بتونه كمك كنه؟Smile
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
سوال جالبی هست خود من که اطلاعاتم کم هست فکر می کنم مثل شهروند آمریکا حساب بشید و چون دانشگاه دولتی بودید فکر کنم بتونید اونجا وارد دانشگاه بشید البته هیچ اطلاعاتی ندارم منم مشتاقم ببینم دیگر دوستان چه نظری دارند

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: usagreen ، سروش کچویان ، honey62 ، nika ، ojee ، afshinghwink ، msar ، t_arian_n ، Daneshjo ، nedaba
دوست عزیز بهتره که ریز نمرات دروسی که پاس کردید رو از دانشگاه به صورت مهر و موم شده بخواهید و بعد ترجمه شان کنید! برای اینکه بتونید اینجور ریز نمرات را ترجمه کنید، باید از دانشگاه بخواهید که کارهای مرتبطش را انجام دهند، چون ممکن هست ریز نمرات را دریافت کنید ولی بعداً برای ترجمه اش با مشکل بربخورید در وزارت خارجه!
این ریز نمرات فقط و فقط میتونن به شانس شما برای گرفتن پذیرش کمک کنند! اینکه چه دانشگاهی بودید، برای اونها هیچ اهمیتی نداره! بعید میدونم دانشگاهی در آمریکا وجود دارشته باشه که بتونید دروستان را درش تطبیق بدهید! اگر هم باشه، دانشگاههای درجه $%$^ Big Grin هستند! بهتره بگم عمراً بتونید!
به نظر من بهتره که فعلا وارد آمریکا بشوید، بعد از چند وقت که خوب جا افتادید، میتونید اپلای کنید! اگر هم که عجله دارید، میتونید به سایت دانشگاه یا دانشگاههایی که به دردتون میخورند بروید و د قسمت Admission سایت فرم اپلیکیشن ( Application) را پر کنید( برای بعضی از دانشگاهها باید فرم را دانلود کنید) و هزینه اپلیکشن را هم، همان وقت توسط دبیت کات، مستر کارت و ... پرداخت کنید! معمولا بین 1 هفته تا 1 ماه جوابش رو میدهند.
حتما نیاز به تاقل یا آیلز دارید!!! تافل برای آمریکا کاربردی تر هست!
توجه داشته باشید که معمولا هر دانشگاه در سال 2 بار Intake داره! شما هر وقتی که دوست داشته باشید میتونید اپلای کنید اماً Intake مهمه که چه زمانی باشه!
اگر سوالی دارید، من و همکارانم در خدمت شما هستیم! Big Grin Big Grin Big Grin
لطفاً برای تماس با ما تأمل نکنید!!!
در انتظار شما میمانیم... Big Grin
پاسخ
به نظرم (کاملا نظر شخصیه) شما که دانشگاه خوبی درس می خونی (فردوسی مشهدی دیگه؟) و معدلتم الف هست، به نظرم بهتره دَرست رو تکمیل کنی بعد بری چون برای پذیرش از دانشگاههای بهتر موقعیتت تثبیت شده تره و یه مدرک با معدل خوب داری و توی این دو سال می تونی برای GRE و TOEFL تلاش کنی که نمره های خوبی بیاری و می تونی وقت بزاری با استادا مکاتبه کنی که به دانشگاه بهتری بری و هزینه ات هم کمتر میشه دیگه چون لیسانست رو مجانی گرفتی و برای ارشد بهتر از دانشگاه می تونی ساپورت مالی بگیری.
برای اطلاعات جامع تر بهتره سری به سایت http://applyabroad.org بزنی که خیلی راهنمای خوبی هستش Smile
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
(2010-03-18 ساعت 21:18)usa.lover نوشته:  دوست عزیز بهتره که ریز نمرات دروسی که پاس کردید رو از دانشگاه به صورت مهر و موم شده بخواهید و بعد ترجمه شان کنید! برای اینکه بتونید اینجور ریز نمرات را ترجمه کنید، باید از دانشگاه بخواهید که کارهای مرتبطش را انجام دهند، چون ممکن هست ریز نمرات را دریافت کنید ولی بعداً برای ترجمه اش با مشکل بربخورید در وزارت خارجه!
این ریز نمرات فقط و فقط میتونن به شانس شما برای گرفتن پذیرش کمک کنند! اینکه چه دانشگاهی بودید، برای اونها هیچ اهمیتی نداره! بعید میدونم دانشگاهی در آمریکا وجود دارشته باشه که بتونید دروستان را درش تطبیق بدهید! اگر هم باشه، دانشگاههای درجه $%$^ Big Grin هستند! بهتره بگم عمراً بتونید!
به نظر من بهتره که فعلا وارد آمریکا بشوید، بعد از چند وقت که خوب جا افتادید، میتونید اپلای کنید! اگر هم که عجله دارید، میتونید به سایت دانشگاه یا دانشگاههایی که به دردتون میخورند بروید و د قسمت Admission سایت فرم اپلیکیشن ( Application) را پر کنید( برای بعضی از دانشگاهها باید فرم را دانلود کنید) و هزینه اپلیکشن را هم، همان وقت توسط دبیت کات، مستر کارت و ... پرداخت کنید! معمولا بین 1 هفته تا 1 ماه جوابش رو میدهند.
حتما نیاز به تاقل یا آیلز دارید!!! تافل برای آمریکا کاربردی تر هست!
توجه داشته باشید که معمولا هر دانشگاه در سال 2 بار Intake داره! شما هر وقتی که دوست داشته باشید میتونید اپلای کنید اماً Intake مهمه که چه زمانی باشه!
اگر سوالی دارید، من و همکارانم در خدمت شما هستیم! Big Grin Big Grin Big Grin
لطفاً برای تماس با ما تأمل نکنید!!!
در انتظار شما میمانیم... Big Grin

سلام
من ممنون ميشم كه شمارتونو داشته باشم و باهاتون مشاوره كنم.
در ضمن اين اپلاي كه شما ميگيد من مطلع ام منتها مشكل اينه كه من كارت اعتباري بين الملي ندارم در اون صورت بايد چه كار كنم؟
(2010-03-18 ساعت 22:11)Ali-J نوشته:  به نظرم (کاملا نظر شخصیه) شما که دانشگاه خوبی درس می خونی (فردوسی مشهدی دیگه؟) و معدلتم الف هست، به نظرم بهتره دَرست رو تکمیل کنی بعد بری چون برای پذیرش از دانشگاههای بهتر موقعیتت تثبیت شده تره و یه مدرک با معدل خوب داری و توی این دو سال می تونی برای GRE و TOEFL تلاش کنی که نمره های خوبی بیاری و می تونی وقت بزاری با استادا مکاتبه کنی که به دانشگاه بهتری بری و هزینه ات هم کمتر میشه دیگه چون لیسانست رو مجانی گرفتی و برای ارشد بهتر از دانشگاه می تونی ساپورت مالی بگیری.
برای اطلاعات جامع تر بهتره سری به سایت http://applyabroad.org بزنی که خیلی راهنمای خوبی هستش Smile

مشكل اينه كه من گرين كارتو بردم. و نميتونم دو سال صبر كنم ويزام از بين ميره
ميشه پاس سفيد بگيرم و برگردم و بعد از تموم شدن درسم دوباره برم؟
اگه ميشه كمكم كنيد.
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، Lemony ، afshinghwink ، msar ، Daneshjo
منم با نظر علی موافقم!
اما یه چیز : مهمترین دوره آکادمیک در دانشگاه، مقطع لیسانس هست! البته اگر رشته تون رو دوست داشته باشید! از طرف دیگه دانشگاههای ایران از پیام نور گرفته تا تهران همه یکسری دروس معینی که همه مشابه هستند رو ارائه میدهند! این دروس نسبت به دروس آمریکا میشه گفت چیز قابل توجهی نیست! از نظر به روز رسانی که فوق العاده هستند! تمام منابع کتب فارسی در دانشگاه به 10 سال پیش به قبل مربوط میشوند.( چیزی که من دیدم و همچنین از اساتید پرسیدم!)
بنابراین برای تحقیقات دوره فوق لیسانستون باید دوباره دروس آمریکایی که آپدیت و کاملترند رو بخونید! میشه همون آش و همون کاسه!
به نظر من به قول علی میتونید یک لیسانس مجانی بگیرید، اما این تنها مزیتش هست نسبت به درس خواندن در آمریکا!
در ضمن سیستم تحصیلی و دروس در ایران و آمریکا خیلی با هم فرق دارند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، sib 24 ، sanaz2010 ، maaref ، Omidooo ، honey62 ، خانه ، Lucky Luke ، Lemony ، ojee ، afshinghwink ، jazirehh ، mehdi2014 ، gema ، msar ، Daneshjo ، nedaba
سلام
البته یه تاپیکی داشتیم که مهرداد عزیز توی اون تاپیک در مورد پذیرش گرفتن و بحث مالی صحبت های خوبی داشتند . به اون تاپیک هم میتونید سر بزنید .
من هم یه جورایی گیجم !‌ چند تا مشکل وجود داره : نه اونقدر پول دارم که مستقیم برم یه دانشگاه ثبت نام کنم مثلا برا فوق و مطمئنا باید برم کار کنم در ابتدا در حالی که من آرزو دارم اونجا دانشگاه برم .
بحث بعدی که دوستمون هم اشاره کردن سیلابس های متفاوت دانشگاه ها با هم هست و حتی اگر منبع یکی هم باشه باز هم تفاوت در تدریس و خیلی موارد دیگه وجود داره مثلا شما برو کورس های MIT رو ببینید و با دروسی که خودتون خوندین مقایسه کنید . بنابر این فکر کنم برای فوق هم بخواهیم یه دانشگاه نسبتا خوب بخونیم باید خیلی خیلی تلاش کرد البته هر چی دانشگاه شما اینجا بهتر باشه مطمئنا سختی کمتری رو باید تحمل کرد .
البته من یه پیشنهاد دارم :
در مواردی که درباره ی دانشگاه های امریکا صحبت میشه و سوال پرسیده میشه دوستان به http://applyabroad.org ارجاع داده میشن . این سایت بسیار عالی هست ولی مشکلی که وجود داره اینه که در این سایت حجم اطلاعات بسیار زیادی درباره ی انواع ویزاها ی تحصیلی و ...وجود داره ولی به صورت خاص در مورد کسانی که گرین کارت دارند برای ادامه تحصیل اطلاعات کمی وجود داره واگر هم باشه گم هست .اگر دوستانی با اون فورم آشنایی دارن و قبلا این اطلاعات رو بیرون کشیدن و یا میتونند اطلاعاتی در باره ی کیس گرین کارت و ادامه تحصیل جمع آوری کنند در تالاری جداگانه قرار داده بشه .
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
(2010-03-18 ساعت 22:25)nefarioos نوشته:  سلام
من ممنون ميشم كه شمارتونو داشته باشم و باهاتون مشاوره كنم.
در ضمن اين اپلاي كه شما ميگيد من مطلع ام منتها مشكل اينه كه من كارت اعتباري بين الملي ندارم در اون صورت بايد چه كار كنم؟

دوست عزیز، بهتره که همینجا مشاوره داشته باشیم. شاید مشکل شما، مشکل کسی دیگر هم باشد.
میتونید با موسسات اعزام دانشجو هماهنگی کنید! اگر نه میتونید با تاجرها، موسسات بین المللی و ... صحبت کنید! خیلی ها اینجور کارتها رو دارند و میتونن کمکتون کنند!
راستی اگه 70 واحد به بالا پاس کرده باشید، میتونید انصراف بدید و مدرک کاردانی تون رو بگیرید! در اینصورت میتونید مستقیم ادامه بدید و کارشناسی رو بگیرید!
پاسخ
تشکر کنندگان: Justin.B23 ، maaref ، honey62 ، younes77 ، mehdi2014 ، taleghani ، msar ، Daneshjo ، nedaba
دوستان چرا شما مسالۀ مهم instate شدن را در نظر نمی گیرید.کسی که با گرین کارت کارد آمریکا می شود باید یکسال در ایالتی که می خواهد درس بخواند، زندگی کرده باشد تا instateمحسوب شود .وگرنه هزینۀ دانشگاه برای out of stateها دوبرابر است که منطقی به نظر نمیاید که در چنین شرایطی وارد دانشگاه شویم.
دوست عزیز من به شما پیشنهاد می کنم که تا جاییکه می توانید درستان را بخوانید و در تعطیلات بین دوترم به آمریکا بیایید و گرین کارد و آی دی بگیرید دوباره به ایران برگردید و درستان را ادامه دهید.و دوباره 6 ماه برگردید که گرین کاردتان باطل نشود،چون باید 6ماه درسال را در آمریکا به سر برید.و بعدا که درستان در ایران تمام شد احتمالا با همان آی دی شما را به عنوان insatate آن ایالت حساب می کنند مگر اینکه خیلی گیره باشند و از شما قبض آب و برقی چیزی بخواهند که باز هم آدم می تواند یکجوری وانمود کند که در آن ایالت زندگی کرده. و بعد با مدرک ایران وریز نمراتتان که در اینجا باید evaluateشود مدرک معادل لیسانس می گیرید و واحدهای پیش نیاز رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید( که می تواند خیلی هم بی ربط به رشتۀ خودتان باشد )را پاس می کنید و معمولا بعد از 3 سال درس خواندان فوق لیسانس می گیرید.
البته این هم در نظر داشته باشید که گرفتن مدرک وریز نمرات از دانشگاههای دولتی ایران پروسۀ وقت گیریست و معمولا آدم مجبور می شود کلی پول بدهد و مدرکش را بخرد .(در مورد میزان پولی که باید پرداخت کنید از دانشگاه سوال کنید)مگر اینکه یکسال از اتمام تحصیلتان گذاشته باشد و ادارۀ کاریابی هم 6 ماه نتوانسته باشد کاری برایتان پیدا کند، که در اینصورت مدرک را مجانی می دهند. از الان طریقۀ گرفتن مدرک و ریز نمرات را از دانشگاهتان جویا شوید. در ضمن اکثر دانشگاههای آمریکا 3 توصیه نامه از اساتیدتان را می خواهند، این را هم در نظر داشته باشید و با اساتیدی که سرشان به تنشان می ارزد رابطۀ خوب داشته باشید تا برایتان توصیه نامه بنویسند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
bebakhshid engilisi minevisam felan ye modat moshkel dare laptopam ,
Avalan :dar morede dars khundan begam behetun ke , man emrooz emtehane GRE dadam va madarekamam ham az iran ba khudam ovordeh budam , tavajoh konid ke 3 ta recommendation lettereke ostadeton emza karde bashe ro to packate daneshgah begzarid va daresho mohr konid , rize nomaratetono az daneshgah begirid bedid tarjome rasmi ba taeed dadgostari o omor khareje , bad ham TOFEL o GRE o Statement of purpose o az in karaye alaki ,
Dovoman Big Grinar morede vam ham site http://www.fafsa.ed.gov/ mirid va application ro ghabl az deadline mifrestid zarfe 3 rooz bahaton tamas migiran o karetoon hal mishe , deghat konid ke aslan niyaz nist ke aval admission begirid bad baraye vam apply konid , har che zood tar bayad baraye vam apply konid ,
Sevoman : Dar morede instate ham bayad begam shoma ke az iran varede eyalati mishid o to on eyalat hesab baz mikonid o mobil migirido o driver license on eyalat ro darir instate hesab mishid , ta jaye ke man fahmidam in ghaziye ziyad mohem nist va daneshgaha sakhtgir nistan darmoredesh , ziyad ham negaran nabashid foghesh terme aval out of state hesab mishid ama bad az 6 mah instate hesab mishid va poole ezafe ro daneshgah beheton barmigardone ,
Chaharoman :Foghe lisance inja 2 sal hast
Panjoman : az edame tahsil inja natarsid ,say konid age sabeghe kar darid az karfarma tonam recommendation letter begirid .

DAR MOREDE CARTE ETEBARY HAM HAR KASI KHAST AZ CARTE MAN MITUNE ESTEFADE KONE .(ghabele tavajohe dallal ha nazire kasaye ke sari mikhan maskhare bazi dar biyaranSmile man in kar ro kamelan FREE OF CHARGE ANJAM MIDAM . albate tavajoh konid carte etebariye man faghat baraye kasani ke mikhan baraye daneshgah apply konam free of charge ghabele estefade hast ,
baratoon arezuye movafaghiyat mikonam
agar komaki az daste man bar miyad mitunid ba man tamas begirid

پاسخ
علیرضا جان ممنون از اطلاعات خوبت، حرفهای من وشما در مواردی با هم مغایرت داره و این قضیه خیلی جالبه. والبته بیشتر بر می گرده به اینکه در آمریکا در هر شهر و ایالتی انگار یک قانون جدا گانه ای برقرارست.من به کالجی در لاس وگاس رفتم و با نگاه کردن به آی دی من گفتند که باید یکسال اینجا باشی تا این استیت حساب بشی، حالا نمی دونم شما کجا هستید که به شما گفته اند 6 ماهه این استیت می شید . در نوادا قضیۀ این استیت بودن بر خلاف چیزی که شما می گید خیلی هم مهم و حیاتی بود چرا که برای بیش از 6 واحد علاوه براینکه باید پول هر واحد را 2 برابر می پرداختیم باید 4000$ هم پول اضافه می دادیم.
فوق لیسانس در چند رشته ای که من دیدم 3 ساله بود ولی شما می گید 2 ساله ،پس نتیجه می گیریم که این قضیه هم به رشته بستگی داره. برای گرفتن وام هم به ما گفتند که اول باید مدرکتون evaluateشود و بعدا به شما وام تعلق می گیرد .
چند سوال هم دارم برای evaluateنباید خود دانشگاهمان در ایران نمره ها را مستقیم به مرکز مورد نظر بفرستد؟ مگر نباید مهرو موم شده باشد؟ می شود خودمان دستی بگیریم و بدهیم ترجمه کنند و با خودمان بیاوریم و بدهیم برای ارزیابی؟ اگر می شود بگویید که اطلاعات شما مربوط به کدام شهر وایالت است.ممنون
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
من دارم يه چيزايي دست گيرم ميشه
ولي بازم گيجم
يكي همين قضيه ي برگردوندنه پوله اضافي در صورت مقيم شدن
اين واقعا درسته؟
دوم وام؟ من كه تازه واردم ميتونم وام بگيرم واسه ادمه تحصيل؟ بعد نحوي باز پرداختش چطوريه؟
3. من برم به استادم چي بگم؟ بگم چه نامه اي بنويسه؟ در صورتي كه من هنوز دانشگاهي رو تو آمريكا انتخاب نكردم؟
4. اين evaluate كردن ريز نمرات تو ايران تقريبا چقدر طول ميكشه؟ حدودي ميخوام بدونم كي بايد پيگيرش بشم؟
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، free_free ، sterseRumstow ، honey62 ، nika ، Lemony ، msar ، lighthouse ، Daneshjo ، nedaba
چه بحث خوبی!
ای کاش یکی از مدیرها که وقت داره این تاپیک را با تاپیک مهرداد ادغام کنه (دانشجوی گرین کارت برده...)

من هم سوالی از دوستان با تجربه بپرسم
من و سحر وسط لیسانس هستیم و هرطور که حساب می‌کنیم نمی‌تونیم بریم آمریکا گرین کارت بگیریم و برگردیم و هی بریم و برگردیم تا هم گرین کارتمون باطل نشه هم درسمون رو تمام کنیم. ما می‌خواهیم بریم آمریکا ادامه تحصیل بدیم. از دوباره از مقطع لیسانس می‌خواهیم ادامه بدیم. آیا راهی وجود داره که این واحد ها را «تطبیق» بدیم که دوره لیسانسمون کمتر طول بکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shr.jafari ، Jav3 ، sanaz2010 ، free_free ، Omidooo ، honey62 ، nika ، amairmonre ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
اين بحثو من را انداختمBig Grin
از همين تريبون آمادگي خودمو واسه مديريت اين بخش اعلام ميكنمBig Grin
(چه رويي ام دارما)
دوستان بيا وسط بحثو گرمش كنيم از دوستاني كه اونطرف هستن ام ميخوام
بيان و كمك كنن
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، nika ، خانه ، sara_82 ، mehdi2014 ، msar ، Daneshjo ، nedaba
(2010-03-19 ساعت 12:09)msnazi نوشته:  چه بحث خوبی!
ای کاش یکی از مدیرها که وقت داره این تاپیک را با تاپیک مهرداد ادغام کنه (دانشجوی گرین کارت برده...)

من هم سوالی از دوستان با تجربه بپرسم
من و سحر وسط لیسانس هستیم و هرطور که حساب می‌کنیم نمی‌تونیم بریم آمریکا گرین کارت بگیریم و برگردیم و هی بریم و برگردیم تا هم گرین کارتمون باطل نشه هم درسمون رو تمام کنیم. ما می‌خواهیم بریم آمریکا ادامه تحصیل بدیم. از دوباره از مقطع لیسانس می‌خواهیم ادامه بدیم. آیا راهی وجود داره که این واحد ها را «تطبیق» بدیم که دوره لیسانسمون کمتر طول بکشه؟
جواب ایشون باسه منم مهمه .
پاسخ
تشکر کنندگان: sodaye_aseman ، nika ، msar ، Daneshjo ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان