کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبريك به مناسبت فرا رسيدن نوروز ۱۳۸۹
سارای خیلی عزیز من هم با لیلی موافقم چون در هنگام خوندن داستان به شدت به یاد دایی جان نا.پلئو.ن و مش. قاسم افتادم.
در ضمن آینشتاین اول آلمانی بود و بعد آمریکایی شد و در آخر به طور افتخاری بهش پاسپورت اونجا که اشغال شده را دادن. اما گالیله ایتالیایی بود و در ضمن حدود 450 سال قبل نظریه اش را مطرح کرد نه دویست سال.
ولی کلیت قضیه درسته، حالا میخواد دکتر حسابی باشه یا اصغر آقا بقال.
تشکر کنندگان: lexington ، ChairMan ، سارا کوچولو
دوستان و عزیزان عید همگی مبارک
من یه دوست دارم که الان آمریکاست از همین طریق لاتاری برنده شد اولین صحبتی که با من داشت وقتی که رسید اونجا این بود (البته با حسرت زیاد)جاهای ذیدنی ایران را قبل ازمهاجرت برین ببینین که مثل ما آه نکشین دوستان فکر کنم که این عید واسه ما با تمام نوروزهای گذشته فرق کنه پس با سفر به مکانهای تاریخی که توریستها کلی واسش هزینه میکنن این توصیه رو نادیده نگیریم و ایران بزرگ را بهتر ببینیم . (چو ایران مباد تن من مباد) آب در کوزه و ما تشنه لبان گرد جهان میگردیم
(2010-03-05 ساعت 02:32)Shahoo52 نوشته:  دوستان و عزیزان عید همگی مبارک
من یه دوست دارم که الان آمریکاست از همین طریق لاتاری برنده شد اولین صحبتی که با من داشت وقتی که رسید اونجا این بود (البته با حسرت زیاد)جاهای ذیدنی ایران را قبل ازمهاجرت برین ببینین که مثل ما آه نکشین دوستان فکر کنم که این عید واسه ما با تمام نوروزهای گذشته فرق کنه پس با سفر به مکانهای تاریخی که توریستها کلی واسش هزینه میکنن این توصیه رو نادیده نگیریم و ایران بزرگ را بهتر ببینیم . (چو ایران مباد تن من مباد) آب در کوزه و ما تشنه لبان گرد جهان میگردیم

من هم دو سه بار خواستم از کوزه آب بخورم، یا دسته کوزه رفت تو چشمم، یا آبش یه جورایی ما رو یا یه چیزایی انداخت، یا کوزه اش لب پر بود، زد دک و دهنمون را زخم و زیلی کرد، یا اینکه از کوزه به عنوان آفتابه استفاده شده بود و ..... خلاصه به این نتیجه رسیدم که: آب در کوزه و ما دنبال آب پرتقال می گردیم.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، ChairMan ، nnazi_2005 ، honareirani ، ساشا ، Hashem
شاید دونستن این نکته برای خیلی ها جالب باشه که: ماهی قرمز در سفره هفت سین ایران جایگاهی نداره!

80 سال پیش به همراه ورود چای به ایران ماهی قرمز نیز که سمبل عید چینی ست به سفره های هفت سین مراسم عید نوروز ما وارد شد غافل از اینکه در عید چینی ماهی قرمز را رها میکنند تا زندگی جریان یابد و ما ماهی قرمز را اسیر تنگ بلورین میکنیم تا همزمان با رشد سبزه های سفره هایمان و باروری زمین هر روز او را به مرگ نزدیک و نزدیک تر کنیم .

جالب است بدانید در هیچ کدام از مراسم سنتی مان در مورد نوروز ماهی قرمز جایگاهی ندارد در میان رسوم زرتشتی در سفره عید انار به نشانه باروری و عشق و یا سیب سرخ درون ظرف آب مقدس رها میشود تا عشق و باروری همچنان پاینده بماند. اگر ایرانی ها می دانستند که ماهی قرمز هیچ ریشه تاریخی در سفره هفت سین ندارد به جای پرداخت برای خرید و قتل ماهی های قرمز به بهانه عید، سیب قرمز یا انار را در آب رهامیکردند که ریشه در تاریخ این دیار دارد .

عجیب نیست اگر تابلوی معروف هفت سین کمال الملک را در کاخ گلستان به تماشا بنشینیم و ببینیم که او نیز ماهی قرمز را میان سفره هفت سینش طراحی و نقاشی نکرده است!!
http://www.7seen.com/
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، payman R ، OverLord ، star4631 ، Hashem
عید عید امسال قشنگتر از هر سال .
همه پلنگک بزنید .
بچه ها حالا که یادی از انیشتین شدن اجماعا" صلوات.
من هم به نوبه خودم عید باستانی و داستانی هزار دستانی رو به تمام بچه های مهاجرسرا ، به تمام مسلمین و مسلمات ، به تمام کاتولیکین و کاتولیکات ، به تمام ارمنین و ارمنات ، به تمام کسانی که مارا در ساخت این مجموعه یاری کردند ، به تمام شهدای هشت سال دفاع مقدس و خونین ، به تمام جانبازان و جان بر کفان ، به تمام گمنامین و مفقودالاثرات ، به تمام مدیرهای دنیا به غیر از مدیرهای زورگو و مستبد ، به تمام جامعه مهندسین ، به تمام جامعه پزشکین ، به تمام جامعه بیکارین ، به تمام شرکت نفتی ها ، به تمام بچه های محل ، به اصغر آقا و اکبر آقا و احمد مولا ، به تمام بچه های NA ، به تمامی ورزشکاران ، به تمامی زیبارویان جهان ، به تمامی مادرهای فولاد زره ، به تمامی خودم و خودتان تبریک وتهنیت عرض میکنم.
امید است زیر سایه الله سردتان بشود و برید یه خورده تو آفتاب وایسید.
در ضمن رحلت جانسوز و جانگداز دوست خوبم سید صدرا رو به شما اساتید اهل فن تبریک و تسلیت عرض نموده .
همچنین به روح انیشتین در این روز شنبد (شنبه) فاتحه ای میفرستم و رحم الله یقرا مع الفاتحه الصلوات .
در ضمن قابل توجه دوستان من الان چیزی مصرف نکردم من خدایی روی فاز های مختلفم .
قربون خدا برم همیشه ذهنمون کیف و نعشه آفریده.
خبر داری تو ایران یه بحث داغ تو بورسه !
.
.
.
نه بابا خوشه بندی رو نمیگم
.
.
.
.
سرکاری چیه ! باور کن اینبار سرکاری نیست !
.
.
.
.
انت...خا...با...ت...کدومه بابا ! … اینو نمیخوام بگم که …
.
.
.
دوستت دارم کجا بود ! مگه دیوونه شدم ؟
.
.
.
.
سال نو مبارک ! … الان تنها خبر جدید همینه ! سال نوی خوبی داشته باشید !
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
باز بهــــار میرســــد، درد دلـم تو چاره کن
شعلــه آشکــــار را، با نگـــــهی نظاره کن

وای بهـــــار من تـــوئی، بار دگــر ز راه دور
آي و بـه آتشم بــزن، بـر جگرم شراره کن

ناز نگـاه نــرگسی ازلـب ســــوسنی بگو
دفچه بیار و دف بزن، رشته غصه پاره کن

سبزه بیار و فــــال گیر بهر بتان سیمگون
دست بـزن به حافظی باز تو استخاره کن

داغ بنــــه تو بـــر لبــم بــا لب داغ و آتشــت
غمزه ز چشم من بخر؛ ناز، تو بر ستاره کن

فن جــــدید بوســـه را شرح بده به عاشقان
نعره عاشقانه شــــو شعله نــــو شراره کن

عشق مرا نهان نکن بار دلــــم گران مکن
قصه دل سپــــردنم بر همــــه آشکاره کن

دست بســاغری ببر گرمـــی لعـــل من بجــو
گوش بسینه ام بنه هر نفسم شمـــــاره کن

پيشاپيش اين نوروز باستاني را به همه هموطنان عزيزم، بخصوص دوستان خوب مهاجر و مهاجرسرائي خودم تبريک عرض نموده و اميدوارم در همه مراحل زندگي (از جمله مهاجرت) کامياب و سربلند باشيد.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
تشکر کنندگان: shahram1347 ، admin ، laili ، lexington ، darya ، nnazi_2005
يه تقويم توپ خوشگل مشتي از 1389 هم واستون مي‌ذارم.
فقط يه عيبي داره، تعطيلات رسمي توش مشخص نشده!

.pdf   Gahnameh_Farhangi_1389.pdf (اندازه 1.99 MB / تعداد دانلود: 146) -->
.pdf   Gahnameh_Farhangi_1389.pdf (اندازه 1.99 MB / تعداد دانلود: 146)
اینهم رفتن به استقبال نوروز از نوع شهریار قنبری:

باشد که در سال نو بتوانیم
هم چنان عاشقانه دروغ بگوئیم و دست در جام توطئه بشوئیم و جز شکست دیگران چیزی نجوئیم. چرا که چند تا از ما بسیار پر روئیم
هم چنان از خاطرات جعلی آویزان شویم و با گفتن قصه های دروغین درمان شویم. خاطره جعلی بگو تا کامرواباشی
باشد که در سال نو
هم چنان اخم کنیم، از همگان طلب کار باشیم، معلم اخلاق دیگران باشیم اگرچه خود بی بند و بار باشیم
همچنان ثابت کنیم که حرف مرد ایرانی یکی است و اوست که تنها تخم دو زرده هستی است
هم چنان در حضور دیگران چه چه و به به کنیم و در غیبتشان اه اه کنیم.
هم نان خود را بخوریم و هم حلیم حاج عباس را هم بزنیم چرا که نان خوردن به تنهایی لطفی ندارد. آدم باید بتواند دیگران را از نان خوردن باز دارد
کهنه های خود را به جای تازه ها بفروشیم و در خواب کردن و سنگ قلاب کردن دیگران بیش از پیش بکوشیم
باشد که در سال نو
هم چنان دست در جیب در برابر میکروفن ها و دوربین ها بنشینیم و خاطره های باسمه ای قرقره کنیم و نوشته های دیگران را بدون ذکر نام صاحب نوشته بخوانیم و آواز خوانان را صاحبان ترانه بدانیم و در نقش عاشق سوزناک، مسیح ناجی، خواب دشنه ببینیم و از عشق و معرفت بگوئیم
/سال نو چنین باد
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: indmehdi ، lexington ، Ali Sepehr ، shahram1347
حالا اينقدر بهتون تبريک ميگم، تا تبريک‌دونم در بياد!!!Big Grin

در موسم بهار ـ
كز مهر بامداد ـ
تك دختر نسیم ـ
مشاطه وار، موی مرا شانه میكند ـ
آندم كه شاخ پر گل باغی بدست باد ـ
خم می شود كه بوسه زند بر لبان من ـ
وانگاه، نرم نرم ـ
گلهای خویش را به سرم دانه میكند ـ
آن لحظه، ای رمیده ز من! در بر منی ـ
در خاطر منی .

اردیبهشت ماه
یعنی: زمان دلبری دختر بهار
كز تكچراغ لاله، چراغانی است باغ
وز غنچه های سرخ ـ

تك تك میان سبزه، فروزان بود چراغ
وانگه كه عاشقانه بپیچد بدلبری
بر شاخ نسترن ـ
نیلوفری سپید ـ
آید مرا بیاد كه : نیلوفر منی
در خاطر منی
تشکر کنندگان: laili ، ساشا ، nicole.gemini ، kavoshgarnet ، nnazi_2005 ، shahram1347
(2010-03-13 ساعت 13:17)indmehdi نوشته:  يه تقويم توپ خوشگل مشتي از 1389 هم واستون مي‌ذارم.

من تبريك سال نو رو پيشتر عرض كردم ولي اين تصاوير جالب با تقويم برام رسيده بودم جالبه بك گراند كامپيوترتون كنيد.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، lexington ، kavoshgarnet ، indmehdi ، Ali Sepehr ، ساشا ، nnazi_2005 ، shahram1347
(2010-03-15 ساعت 10:03)m.memari نوشته:  
(2010-03-13 ساعت 13:17)indmehdi نوشته:  يه تقويم توپ خوشگل مشتي از 1389 هم واستون مي‌ذارم.

من تبريك سال نو رو پيشتر عرض كردم ولي اين تصاوير جالب با تقويم برام رسيده بودم جالبه بك گراند كامپيوترتون كنيد.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.jpg   ?????.jpg (اندازه 243.97 KB / تعداد دانلود: 169)
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، ساشا ، kavoshgarnet ، lexington ، indmehdi ، Ali Sepehr ، shahram1347
مطلب بسیار جالبی در مورد هفت سین از دکتر ناصر انقطاع

[عکس: attachment.php?aid=1012]

-->
تشکر کنندگان: laili ، indmehdi ، afsan2010 ، یه مهاجر ، lexington ، m_s_1368 ، elli ، shahram1347
با سلام
بهار بهترین بهانه برای آغاز و آغاز بهترین بهانه برای زیستن
آغاز بهار بر شما مبارک .
موفق و تندرست باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان: honareirani ، indmehdi ، lexington ، shahram1347

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان