کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فیش حقوقی
نه دوست خوب من بورس نگرفتم من دانشگاه فارسی قبول شدم در سن فرانسیسکو و ترم اول را لون گرفتم ولی چون این ترم معدلم خوب شد بهم این ترم را اسکالر شیپ دادن لطفا پستهای قبلی من را بخونید تا بهتر متوجه بشد و در ضمن
و در ضمن فارماسی نیاز به تافل نداره شما دو سال در کالج پرکوییز ها را برمیدارد و امتحان پیکت که امتحان ورودی مدرسه فارمسی است را باید با نمر بالا قبول شید و بعد از ان به راحتی میتونین از دانشگاه پذیرش بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، lexington ، laili ، looloo ، drkamrani1 ، Farshid22 ، maaref ، golesang ، خانه ، pv-n ، hb2489 ، Daneshjo
از اونجایی که من چند ماهی هست که با جدیت تمام پست های آرش رو در وبلاگش دنبال میکنم، این فرضیۀ دروغ پراکنی رو که بهش نسبت دادید ، به شدت محکوم میکنم.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
sorna عزیز من واقعا برام یه سوال پیش اومده
شما که اینقدر خانواده سطح بالایی دارین و دارن خرج و مخارجتون رو میدن و شمارو به بهترین دانشگاه فرستادن چرا اینقدر از وضعیت امریکا گله میکنین؟
من اگه همچین شرایطی رو داشتم بجز حرفای مثبت و دل نشین هیچی تقدیم مهاجرسراییها نمیکردم چون واقعا هممون یه جورایی بهش مدیونیم
ببخشید اینم میگم اما سعی نکنین با بعضی حرفایی که میزنین موجب ناراحتی بعضی از دوستامون بشین که حرفاشون برای خیلیها مثل ارام بخش میمونه
ممنون
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
سرنا جان
علت اینکه شما به حقوق من شک کرده ای این است که نمی دانی کار من چیست. بله یک مهندس کامپیوتر و برنامه نویس حدود 80 هزار دلار در سال درآمد دارد. ولی من برنامه نویس نیستم و کارم تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای است. البته عنوانم در شغل مهندس نرم افزار ذکر شده است که البته تقریبا بی ربط است چون کار اصلی من مربوط به فیزیک و ریاضی و سپس برنامه نویسی است. در ضمن من در یک شرکتی کار می کنم که وابسته به سیتی است و حقوقم هم بخاطر رکود مالی در دو سال اخیر فقط 3 درصد رشد داشته است که به من قول داده اند در شش ماه اخیر جبران کنند. چند ماه پیش پیشنهاد دیگر کاری من برای یک شرکت دیگر وابسته به سیتی 115 هزار دلار در سال بود که بخاطر دور بودن راه قبول نکردم. سن و تجربه کاری شما و دوستانتان هنوز کم است و وقتی که به سن و سال من برسید و 15 سال سابقه مفید کاری داشته باشید و دوره های تخصصی موردد نیاز را طی کنید حتما بیشتر از این چیزها در خواهید آورد. باز هم تاکید می کنم که ورقه مدرک در پیدا کردن کار خوب و یا پیشرفت در آن هیچ تاثیری ندارد و مهم این است که شما چقدر در کارتان تخصص داشته باشید و البته عادت نکرده باشید که از زیر کار در روید.
از همه اینها گذشته من هدفم از فیش حقوقی, نشان دادن کسریها بودد نه اینکه من چقدر حقوق می گیرم. حالا فرض کنید که این حقوق مال اکبر جوجه است یا باراک اوباما یا دوست شما.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
دوستان حالا یکی یه چیزی گفت تموم شد رفت ،به نظرم بهتره دیگه ادامه اش ندیم و فضای این تاپیک خوب رو خراب نکنیم.
همۀ ما آرش و نوشته هایش را می شناسیم و واقعا فکر می کنم که صداقتش نیاز به دفاع و اثبات نداشته باشه ،پس به نظرم کش دادن این قضیه بیشتر به ضرر فضای این تاپیک تموم می شه.
آرش جان من یک سوال داشتم: شما در جایی با اشاره به ایمیلی که از ادمین گرفته بودی گفتی که کسی که خانه بخرد از دادن این مالیاتها معاف می شود،یعنی اگر شما خانه بخرید کل مبلغ 32199.7یعنی تمام مالیاتی که در سال می پردازید،از شما کم نمی شود؟یا باز هم باید مقداری مالیات پرداخت؟ اگر می شود متن آن ایمیل یا اطلاعاتی در این مورد را هم در اختیارمان بگذارید.
ممنون از شما و اطلاعات بی ریایتان.
افراد انگشت شماری، حاضرند فیش حقوقی خود را در معرض دید دیگران قرار دهند واین یعنی نهایت صداقت وخلوص!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
دوست عزیز وضا مالی خونواده من خوبه ولی من هم چند سال اول خیلی در امریکا بسختی کار کردم و نخواستم منت کسی روی دوشم باشه الان هم مجبور هستم که از خواهرهام کمک بگیرم
چون درسم سخته و وقتی برای کار کردن ندارم و من فکر میکنم هچ کس دوست نداره منت دیگران بالای سرش باشه من هم روزهای خیلی سختی در آمریکا داشتم و به هر کاری تن دادم ت مستقل باشم و نخواهم از خانواده کمک بگیر
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، lexington ، looloo ، honareirani ، drkamrani1 ، Farshid22 ، maaref ، moon_rose ، خانه ، mohammadg846 ، Daneshjo
همه ی این بحث ها سر 2326.93 دلار در دوهفته است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا اگه یک رقم اضافه تر داشت جای شک بود نه این مبلغ........
ببخشید آرش جان ولی میگم اگه شما تشکیل خانواده بدی میری زیر خط فقرها..................Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-03-23 ساعت 03:46)rs232 نوشته:  سرنا جان
علت اینکه شما به حقوق من شک کرده ای این است که نمی دانی کار من چیست. بله یک مهندس کامپیوتر و برنامه نویس حدود 80 هزار دلار در سال درآمد دارد. ولی من برنامه نویس نیستم و کارم تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای است. البته عنوانم در شغل مهندس نرم افزار ذکر شده است که البته تقریبا بی ربط است چون کار اصلی من مربوط به فیزیک و ریاضی و سپس برنامه نویسی است. در ضمن من در یک شرکتی کار می کنم که وابسته به سیتی است و حقوقم هم بخاطر رکود مالی در دو سال اخیر فقط 3 درصد رشد داشته است که به من قول داده اند در شش ماه اخیر جبران کنند. چند ماه پیش پیشنهاد دیگر کاری من برای یک شرکت دیگر وابسته به سیتی 115 هزار دلار در سال بود که بخاطر دور بودن راه قبول نکردم. سن و تجربه کاری شما و دوستانتان هنوز کم است و وقتی که به سن و سال من برسید و 15 سال سابقه مفید کاری داشته باشید و دوره های تخصصی موردد نیاز را طی کنید حتما بیشتر از این چیزها در خواهید آورد. باز هم تاکید می کنم که ورقه مدرک در پیدا کردن کار خوب و یا پیشرفت در آن هیچ تاثیری ندارد و مهم این است که شما چقدر در کارتان تخصص داشته باشید و البته عادت نکرده باشید که از زیر کار در روید.
از همه اینها گذشته من هدفم از فیش حقوقی, نشان دادن کسریها بودد نه اینکه من چقدر حقوق می گیرم. حالا فرض کنید که این حقوق مال اکبر جوجه است یا باراک اوباما یا دوست شما.

سلام

ابتدا من از ارش خان تشکر می کنم که حقوق خود را با جزییات ان در اینجا قرار دادند برای بنده مهم این بود ببینم که یک فرد در امریکا چه کسرواتی از حقوقش کم می شود که در پست اول

به طور کامل گفته شد و این برای من خیلی جالب بود

حال به طور مثال فرض می کنیم ( فرض محال ) که ارش خان حقوق خود را دوبرابر اعلام کرده چیزی که برای من مهم بود را میزان کسری حقوق و اینکه حقوق بازنشستگی از چه سالی پرداخت

می شود ومیزان ماهیانه کسری ان چقدر است

که ان را من فهمیدم و می توانم برای خودم از الان برنامه ریزی کنم و حساب کنم برای اینکه انشالله کارهایم درست شود و به امریکا بیایم
از سایر دوستان هم می خواهم که در صورت امکان این کار را انجام دهند
از دوستان خوبم در این سایت هم می خواهم که در این ایام خوب سال برای درست شدن کارهای من وبقیه علاقمندان دعا کنند تا ما هم بتوانیم به هدفهایمان بررسیم
با تشکر
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، sh-b ، lexington ، rs232 ، hoda_ch ، farzad24 ، usa.lover ، looloo ، honareirani ، drkamrani1 ، kianoush ، Farshid22 ، maaref ، nastaran86 ، behnam_VA ، _USA_ ، خانه ، Daneshjo
من نمی خوام طرف هیچ کسی رو بگیرم اما sornaعزیز فکر میکنم اگر عینک بدبینی رو بردارید خیلی ریلکس تر و با ارامش بیشتری میتونین به زندگی ایده التون دست پیدا کنین
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، lexington ، rs232 ، R.F ، N.D ، looloo ، honareirani ، drkamrani1 ، kianoush ، Hossein81 ، Farshid22 ، mina_s ، maaref ، saied-k ، amir_arian ، behnam_VA ، victorygo ، Daneshjo
سارا جان, بیچاره ادمین این وسط چیکاره بید؟ ایشان همینطوری یک پیغامی برای من گذاشتند که در مورد مالیات بنویس و من از همکارانم سوال کردم و گفتند اگر خانه بخری خیلی به نفعت می شود. الآن هم هنوز مطمئن نیستم قرار شده است که با یک نفر معاملات املاکی صحبت کنم و نتیجه اش را حتما می نویسم. مثلا اگر یک کاندو یا آپارتمان کوچک دو خوابه در شهر خودم بگیرم (نه داخل سنفرانسیسکو) می شود حدود 150 هزار دلار که ده درصد آن می شود 15 هزار دلار پیش و بقیه آن در قسط 30 ساله با سود 5 درصد می شود حدود ماهی 700 دلار که با مالیات و بیمه و غیره می شود حدود ماهی 1000 دلار. در حالی که الآن اجاره اطاق من در همین حدود است. ولی دقیقا نمی دانم که چقدر از مالیاتم کم می شود و باید سوال کنم.
لیلی جان, راستش حقوق من برای یک نفر بد نیست ولی با این حقوق اگر بخواهم در داخل شهر سنفرانسیسکو زندگی کنم برایم مشکل می شود. کسانی که دونفره هستند حتی اگر هر کدامشان 70 هزار دلار هم درآمد داشته باشند مجموع حقوقشان 140 هزار دلار است و راحت تر می توانند زندگی کنند.
اشکان جان,
401k یا بیمه بازنشستگی پلانهای متفاوتی دارد که شما خودتان می توانید انتخاب کنید. من در واقع حداقل آن را در مدت 15 سال گرفتم که اگر بخواهم زودتر از این مدت برداشت کنم, دولت مالیاتهایی را که معافیت داده است پس خواهد گرفت و بیش از یک سوم آن می پرد.
بهرحال بیمه بازنشستگی و بیمه های دیگر ربطی به حقوق ندارد و شما خودتان تعیین می کنید که چقدر بپردازید. البته بخش عمده بیمه درمانی و بیمه بازنشستگی را شرکت می پردازد و بخش دیگر را شما می پردازید.

دیگر فکر کنم اگر سایز پیراهن و شلوارم را هم بنویسم شما همه زندگی نامه من را بهتر از من می دانیدSmile
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آزش جان ببخشید مثل اینکه من بد متوجه شدم و فکر کردم ادمین ایمیلی در این باره داده بوده.در هر صورت ممنون از اطلاعاتتان.
دوستان یک چیز خیلی عجیبی در نوشته هایتان است!!
مگر بقیۀ دوستان چقدر حقوق می گیرند که به نظرشان حقوق آرش کم به نظر میاید ؟!به نظر من ماهی 4650$در ماه حقوق خیلی خوبیست ،مخصوصا برای یک نفر عالیست! من و همسرم با مبلغ خیلی کمتر از این دونفری زندگی راحتی داریم ،حتی می توانیم پس انداز هم کنیم! شماها مگر در قصر زندگی می کنید که خرجتان اینقدر بالاست!! البته کسی که بچه داشته باشد اوضاعش فرق می کند چون بچه خرج تحصیل دارد ،بیمه می خواهد و هزار چیز دیگر که ما بی بچه ها از آن خلاصیم .ولی خرج زندگی در آمریکا بدون درنظر گرفتن اجاره خانه و بیمۀ درمانی برای ما دونفر حدود 1000$ بیشتر نیست. و حالا اگر مبلغ 1500$ هم برای اجاره خانه در نظر بگیریم، (که البته اجاره خانۀ ما کمتر است) و بیمۀ درمانی را هم بیخیال شویم ،با 2500$ می شود در آمریکا دونفری زندگی کرد. ودر صورت بیشتر بودن حقوق می شود بقیۀ در آمد را خرج تحصیل و خوشگذرانی و بیمۀ درمانی نمود.تازه اینهایی که من گفتم در مورد لس انجلس است که به گرانی هم معروف است.
با اظهارات شما ،من که در آمریکا هستم یکهو ترس برم داشت از خرج زندگی در آمریکا ،وای به آنها که در ایران هستند!!بابا اینقدر ها هم که شما می گویید خرج بالانیست به خدا!مگر اینکه من دارم در کشور دیگری زندگی میکنم و خودم خبر ندارم!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
من هم با سارا موافقم و 2500 دلار درآمد خالص در ماه عالی است.
حالا که من دل و روده زدگیم را برای شما تشریح کردم بگذارید مخارجم را هم بنویسم!

1- 1000 دلار اجاره. البته من در محله ای که گران قیمت است یک اطاق اجاره کردم و حمام و دستشویی جدا دارم.چونکه خانه ما به دریاچه چسبیده است اینقدر گران است اگرنه با ماهی 700 دلار می شود در شهر یک اطاق خوب پیدا کرد.
2- 550 دلار قسط ماشین. البته من کار ابلهانه ای کردم که ماشین گران خریدم و یکی از دوستان ایرانی باعث شد و من را وسوسه کرد. بهرحال ماشین گران را به هیچکس توصیه نمی کنم.
3- 85 دلار بیمه ماشین.
4- 100 دلار تلفن.
5- حدود 200 دلار سهم من از آب و برق و گاز و تلفن وتلویزیون و آشغال و کوفت و زهرمار.
6- حدود 100 دلار در ماه بنزین که البته با موتور وسپا فکر کنم به 20 برسه
7- 100 دلار کلاس گیتار
8- حدود 400 - 500 دلار غذا. البته حدود 200 دلار خرید ماهیانه و 300 دلار هم رستوران. اگر کسی در خانه غذا بپزد خیلی ارزان می شود.
9- 0 دلار خرج پوشاک
10- 0 دلار خرج دکتر و دارو
11- حدود 100 دلار در ماه خرید خرت و پرت برای خودم که خوشحال بشم.
حالا جمع بزنیم ببینیم که چقدر میشه.
وای خدای من. شرم آوره!!! من در ماه 2735 دلار خرج می کنم و خودم هم همین الآن فهمیدم!
در صورتی که اوایل با 1500 دلار راحت زندگی می کردم. باید هر چه زودتر یک فکری به حال خودم بکنم و مخارجم را به زیر 2000 برسانم
البته من تازه بیمه درمانی را جزو مخارجم حساب نکردم!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
sorna جان پیشنهاد می کنم یک تاپیک باز کنی و کمی در مورد رشته ای که میخونی، دلیل انتخابش، نحوه پذیرش و ورود به دانشگاه و آینده کاریش و هزینه های تحصیلی تا جایی که امکان دارد توضیح بدهی شاید دوستان تازه مهاجر از تجربه شما استفاده کرده و سریعتر به سر و سامان برسند. داستان مهاجرت مثل ماجرای فیل در تاریکی مولانا است که هر کس روایت خود را دارد، اما هر چه تعداد روایتها بیشتر باشد تازه واردین قطعات بیشتری برای تکمیل پازل پیش رو در اختیار خواهند داشت. از همه کسانی که به بحث سازنده کمک می کنند تشکر می کنم.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
(2010-03-23 ساعت 04:42)rasarasa نوشته:  آزش جان ببخشید مثل اینکه من بد متوجه شدم و فکر کردم ادمین ایمیلی در این باره داده بوده.در هر صورت ممنون از اطلاعاتتان.
دوستان یک چیز خیلی عجیبی در نوشته هایتان است!!
مگر بقیۀ دوستان چقدر حقوق می گیرند که به نظرشان حقوق آرش کم به نظر میاید ؟!به نظر من ماهی 4650$در ماه حقوق خیلی خوبیست ،مخصوصا برای یک نفر عالیست! من و همسرم با مبلغ خیلی کمتر از این دونفری زندگی راحتی داریم ،حتی می توانیم پس انداز هم کنیم! شماها مگر در قصر زندگی می کنید که خرجتان اینقدر بالاست!! البته کسی که بچه داشته باشد اوضاعش فرق می کند چون بچه خرج تحصیل دارد ،بیمه می خواهد و هزار چیز دیگر که ما بی بچه ها از آن خلاصیم .ولی خرج زندگی در آمریکا بدون درنظر گرفتن اجاره خانه و بیمۀ درمانی برای ما دونفر حدود 1000$ بیشتر نیست. و حالا اگر مبلغ 1500$ هم برای اجاره خانه در نظر بگیریم، (که البته اجاره خانۀ ما کمتر است) و بیمۀ درمانی را هم بیخیال شویم ،با 2500$ می شود در آمریکا دونفری زندگی کرد. ودر صورت بیشتر بودن حقوق می شود بقیۀ در آمد را خرج تحصیل و خوشگذرانی و بیمۀ درمانی نمود.تازه اینهایی که من گفتم در مورد لس انجلس است که به گرانی هم معروف است.
با اظهارات شما ،من که در آمریکا هستم یکهو ترس برم داشت از خرج زندگی در آمریکا ،وای به آنها که در ایران هستند!!بابا اینقدر ها هم که شما می گویید خرج بالانیست به خدا!مگر اینکه من دارم در کشور دیگری زندگی میکنم و خودم خبر ندارم!

تا اونجائی که من نوشته های قبلی رو خوندم به غیر از من و حمید عزیز کسی در مورد کم و زیادی حقوق آرش حرفی نزده منهم فقط میخواستم بگم که این حقوق خیلی هم رقم نجومی و عجیبی نیست که بخواهیم تهمت دروغگوئی به دریافت کننده ی اون بزنیم.............

من چند تا از خرجهائی که مجبوریم هر ماه انجام بدیم و هیچ جوری هم نمیشه از زیرش در بریم و اینجا میذارم :

مثل آب و برق و گاز هر کدوم 40 دلار در مجموع میشه 120 دلار
تلفن و تلویزیون و کیبل و اینترنت که میشه 150 دلار........
موبایل 140دلار در ماه.......برای دو تا
هفته ای 70 دلار بنزین میزنیم.....
ماهی 1850 دلار اجاره میدیم....
شش ماهی 750 دلار پول بیمه ی ماشینه
بیمه ی مدیکال هم که نداریم الحمدالله..... ولی اگر بگیریم که دنبالش هم هستیم، برای خانواده ماهی حدود 500 دلار (به جز دندانپزشکی) است.
اینها تازه شد 2660 دلار

خب اگه واقعا بخواهی خوب بخورید و هفته ای دو روز هم برید رستوران میشه ماهی 1000 دلار......
پس در مجموع میشه حدود 3660 دلار .............

حالا خورد و خوراک و خرید و گردش و تفریح رو میشه کم و زیاد کرد ولی اجاره و آب و برق و تلفن مثل آش کشک خاله جون میمونهSmile
توجه داشته باشید که در اینجا در مورد اقساط ماشین و مخارج ماشین و بیمه و چیزهای دیگر مثل مریضی احتمالی (که حتی در صورت بیمه بودن هم باید قسمتیش را شما بدید) و کسانی که بچه دارند خرج بچه رو به اینها اضافه کنید میشه ماهی................
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
یا غیاث المستغیثین
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، laili ، tehranipoor ، ChairMan ، ساشا ، sh-b ، R.F ، lexington ، homeless ، honareirani ، kasra ، kianoush ، Farshid22 ، Behinaz ، nastaran86 ، pro_amin ، saied-k ، MPU ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان