کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در آنکارا مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: saeedhei ، assad ، usagreen ، usa.lover ، msar
سلام دوستان ما 6 اکتبر در آنکارا مصاحبه شدیم...
آخرین نفری بودیم که باهامون مصاحبه شد، یک آقای آمریکایی که فارسی رو خوب حرف می زد با مصاحبه کرد، اولش انگشت نگاری بعدش هم قسم خوردیم و تعداد کمی سئوال ، راجع به تحصیلات و شغلمون فقط ازمون پرسید...بعدش هم گفت که باید مراحل اداری کار که همون کلیرینس باشه انجام بشه.....هر جمعه سایت رو چک کنید ببینید که کلیر شدید هر وقت شدید دوباره بیاین برای گرفتن ویزا، بعد هم تبریک گفت که برنده شدیم....همین...کلا خیلی آسون و عالی بود
شماره کیس:2010AS00006XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:1 Jun
تاریخ کارنت شدن کیس: Oct
تاریخ دریافت نامه دوم:28sep
تاریخ مصاحبه:oct
تاریخ دریافت کلیرنس:1 June 2010
جمع تقریبی هزینه ها:
نکته خیلی مهم اینه که دکتر جواب مدیکال رو به هیچ عنوان یک روزه با حتی 2 روزه نمیده....چون سرش خیلی شلوغ حتما 3 روز برای جواب دکتر وقت در نظر بگیرید...حتما سر صبر نکات ریز تر رو در همین تاپیک شرح خواهیم داد...به امید موفقیت همگی شما دوستان
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: Borqa3 ، king_of_sky ، usagreen ، loveusa2010 ، mohammadm64 ، msar
در مورد کار از من و همسرم پرسید که کجا کار می کنید، و در چه زمینه ای؟
در مورد سئوال دوم هم بله ممکنه که مثلا اگر خانم خانه دار باشه یا بچه ها کلیرینس نخورند ولی برای آقا کلیرینس داده بشه و یا بر عکس
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: kash ، mohammadm64 ، msar
بله ما اسپانسر داشتیم...اما فکر کنم اگر نداشته باشید با حساب بانکی خوب و سند ملکیت مشکلتون حل بشه، تجربیات دوستان 2009 در لینک مرتبط با موضوع اسپانسر خیلی مفید هست، توصیه می کنم به اونجا مراجعه کنید
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، msar
سلام،
بله اول باید به مطب دکتر بروید، اونجا صبح ازتون خون میگیرند با عکس از ریه، بعد از ظهر که دکتر میاد پیش دکتر می روید برای معاینه، نکته اینجاست که فقط یک دکتر برای این همه مراجعه کننده وجود داره، شما یا حتما از اینجا از دکتر وقت بگیرید و حتما از 3 روز قبل از مصاحبه اونجا باشید چون جواب دکتر 3 شاید 3 روز طول بکشه، اگر نمی تونید که زودتر برید از آژانس جزیره بهشت بلیط و تور رو بگیرید چون آقای راهواری صاحب آزانس پسرشون اونجا هستند و کمکتون می کنند که همون روز جواب رو از دکتر بگیرید البته پول هم بابت این کار می گیرند، ما چون نمی دونستیم که دکتر 1 روز جواب نمیده وقت کافی در نظر نگرفته بودیم و دیر به ترکیه رسیدیم اما اونجا آقای راهواری خیلی به ما کمک کرد و تونست از دکتر برای ما یک روزه جواب بگیره که فرداش به مصاحبه برسیم....البته نفری 100 دلار بابت این کار گرفت که به نظرم ارزشش رو داشت چون اگر می خواستیم از 3 روز زودتر اونجا باشیم هم همین مقدار باید پول هتل و...می دادیم. البته تضمینی نیست که حتما بتونند یک روزه این کار رو انجام بدند اما چون اعتبار خوبی پیش دکتر داشتند تونستند ......
بعدش هم با جواب دکتر که توی یک پاکت در بسته هستش و باقی مدارک به سفارت می روید برای مصاحبه حتما نیم ساعت قبل از ساعت مصاحبه اونجا باشد....بعد هم به امید خدا مصاحبه میشید اگر مدارکتون کامل باشه و کلیرینس نخورید فرداش ویزا میاد به آدرس هتلتون....آدرس و کارت هتل حتما همراهتون باشه
جمع تقریبی هزینه ها:
به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمایید ... sallllllllllaaaaaaaaaaaaaam
chrtori
shomareye man ine.turkcelle
ye daneshjuye ekipe ma gereft
zaheran rahat midan
hazineha bala rafte
nokaram
bye
INO MERDAX AZ ANKARA FERESTADE , FEK KONAM IN DANESHJO AVALIN NAFARIYE KE BEDONE CLEARANCE VISA GEREFTE EMSAL AZ ANKARA

تشکر کنندگان: N.D ، R.F ، shabnam286 ، mohsen324 ، merdax ، seravin ، sh-b ، MajidShirzadeh ، mary joon ، homeless ، usa.lover ، loveusa2010 ، manila ، msar
سلام مجدد
عکس از ریه رو فکر کنم برای سلامت قلب می گیرند البته مطمئن نیستم فکر کنم از یک دکتر بپرسید بهتر باشه، یک عکس معمولی رادیولوژی از قفسه سینه می گیرند..توی آزمایش خون هم فکر کنم فقط اچ آی وی رو چک می کنند
اما سئوالاتی که دکتر از من پرسید اینا بود:با من کلا انگلیسی حرف زد اما بقیه ها گفتند که باهاشون فارسی حرف زده؟
- رشته دانشگاهی و کارت چیه؟
- تا الان جراحی داشتی؟
- قند خون داری؟
- مشکل مادرزادی؟
- تیروئید؟
- قد؟ وزن؟
- بیماری قلبی؟
از این دست سئوالها ، بعد دل و روده و گردن(تیروئید) رو با دست معاینه می کنه و فشار میده و میپرسه درد داری؟؟....بعدش هم کارت واکسن رو می گیره، ما از ایران برده بودیم همش رو قبول کرد ولی گفت یکی دیگه باید بزنید ( در حالی که ما همه رو زده بودیم)، بعد بابت اون یکی پول گرفت ...همین
خیلی هم دکتر خوش رو و خوش اخلاق و مودبی بود
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: mohsen324 ، sh-b ، king_of_sky ، maryam89 ، پرستو ، usa.lover ، manila ، msar
واکسنی که میزنند ابله مرغان است .اگر قبلا گرفته اید قبل از زدن واکسن بگید که پول اضافه ندهید.

کسایی که میخوان هتل بست وسترن 2000 برن اگه خواستید میوه بخرید یه سوپر هست داخل خیابان سمت راست هتل که سربالایی است.قیمتش با مغازه های نزدیک هتل خیلی فرق می کنه اینم سایتش است www.cagdasmarketler.com
تشکر کنندگان: ALIREZA205 ، seravin ، reza22 ، king_of_sky ، shadi ، پرستو ، Farshid22 ، usa.lover ، mohammadm64 ، msar
reignoffear18 نوشته: mamnoon io7o e aziz, mitooni dar morede karte vaksan yekam tozih bedi? nemishe to hamun turkey vaksanaro zad ?0

چرا میشه همه شو اونجا زد اما به 2 دلیل بهتره اینجا بزنید
1- اینجا خیلی خیلی ارزونتره
2- اگر حدای نکرده به 1 واکسن حساسیت دادید (چون تعداد واکسنهایی که در 1 روز بهتون می زنند زیاده)، ایران باشید
....
اصلا کارسختی نیست، اما از الان حتما شروع کنید چون واکسن هپاتیت در 3 نوبت و احتیاج به زمان داره،
خیلی کار آسونیه یک روز برید انسیتو پاستور بگید برای گرین کارت می خواهم کارت واکسن بین المللی بگیرم، اونها خودشون خیلی واردند و راهنماییتون می کنند.....( از بچه گی یا سربازی یا مدرسه هر چی کارت واکسن دارید با خودتون ببرید)
فکر کنم اگر اینجا بزنید هم راحت تره هم ارزونتره هم توی ترکیه وقت کمتر رو باید بابت مدیکال صرف کنید
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، msar
sh-b نوشته: io7o عزیز
ممکنه برای من توضیح بدین که اسپانسرتون در برگه I-134 چه چیز های رو برای شما تضمین کرده بودن و ایا اگه اسپانسر من برای من نوشتی ۳ ماه ممکن برام مشکل ساز بشه و توی سفارت بگن این زمان کمه و باید بیشتر از این مدت رو برای شما ضمانت میدادن
پیشاپیش از جواب شما سپاس گذارم
برای همیشه از خداوند برایتون خوشی رو ارزو میکنم

نه مشکلی نیست، حتی می تونه اصلا زمان قید نکنه توی فرم...مشکلی پیش نمیادWink
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: sh-b ، msar
آقا من بدون کلير گرفتم.خدايش اگه دعاهاي شماها نبود عمرن نميشد.اينجا فارسي نوشتن از کوه کندن سخت تره حتي با مبدل! خلاصه پاسو دادم يوپي اس که بياره با ويزا.ولي واقعا دنبال اسپانسر نرين,همه اينا چرته.اصلا استرس نداشته باشين.ماها خيلي به خودمون سخت ميگيريم,مراحل کار و سفرنامه هم عين هميشه و پارسالياس,برميگردم تهذان با عليرضا هماهنگ ميکنم به محسن هم بگه که يه ميتينگي به پا کنيم,فعلا خدانگهدار
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

ramin2010 نوشته: مهرداد جان وقعا خوشحالم و بهت تبریک میگم
چندتا سوال هست که ممنون می شم جوابش رو بدی
1. شما اسپانسر نداشتی ؟ اگه نداشتی چه کاری به جاش کردی ؟
2.قبل از مصاحبه موردی نداشته که نگرانت کنه در مورد کلیر شدن , مثلا اینکه کار دولتی داشته باشی یا از این جور چیزا ؟؟؟
با تشکر فراوان
دوست عزیز مهرداد سربازی نرفته بود و سابقه کاری هم اصلا نداشت . توجه داشته باشید همه کلیرنس داریم . اما کلیرنس مهرداد به گفته آفیسر 2 هفته قبل از مصاحبش اومده بوده . (که فکر می کنم برای اینکه سابقه کاری و سفر خارجی اصلا نداشته )
مهرداد اسپانسر هم نداشت و فقط یه حساب بانکی برده بود .

تشکر کنندگان: sh-b ، ramin2010 ، merdax ، kaveh1979 ، mohammadm64 ، bobz ، msar ، copol
شرایط مهرداد مثل من بوده. نمی دونید چقدر خوشحال شدم که ویزا گرفت. هم بخاطر مهرداد گل. هم بخاطر خودم که کلی امیدوار شدم!
برم جدول رو آپدیت کنم. اولین دریافت ویزا در جدول به نام مهرداد میخوره. مبارکه مبارکه.
تشکر کنندگان: R.F ، ALIREZA205 ، merdax ، Monica ، maryam89 ، پرستو ، usagreen ، mohammadm64 ، msar
من هم به merdax گرامی و همچنین به تمامی دوستان انجمن شادباش میگم. نکته ای در باره پیروزی merdax گرامی به ذهنم رسید که اینجا اشاره می کنم.
من سالهاست عضو صدها انجمن شده ام. ولی فقط برای رفع نیاز همان لحظه ثبت نام. اما از روزی که عضو این انجمن شده ام کمینه روزی یک بار به این انجمن سر زده و ساعتها بخشهای مختلف این انجمن رو خواندم. شاید به خاطر 1- نیاز به گردآوری اطلاعات مورد نیازم. 2- مدیریت عالی انجمن 3- یکدست بودن اعضا. merdax گرامی هم همینطور ساعتها صرف گرفتن و دادن اطلاعات کرده و من فکر می کنم که یکی از دلایل اصلی پیروزی merdax گرامی اطلاعات و دلگرمی های همین انجمن بوده. من پرسشی دارم از merdax گرامی که آیا اگر این انجمن نبود و هیچ اسپانسری هم پیدا نمی کردی چند درصد احتمال داشت با حساب بانکی بری و چند درصد احتمال داشت که اصلا برای مصاحبه بری؟ من تصور می کنم که حتا با وجود صدها سایت و وبلاگ، اگر این فروم نبود به سختی های زیادی بر می خوردیم. پس دوستان بیایید همگی در جبران زحمات مدیران و دوستانی که اطلاعات مورد نیاز ما را در بخشهای مختلف این انجمن می ذارن پس ما هم جزئیات مصاحبه رو با وسواس کامل اینجا بذاریم و حتا پس از سفر به آمریکا و به ویژه از شرایط اقامت، کار، تحصیل و ... حتما در اینجا بنویسیم تا دین خود را ادا کرده باشیم.
سپاس
تشکر کنندگان: R.F ، esmail ، babakped ، sh-b ، seravin ، meweadl ، laili ، neli-basi ، javan134 ، Monica ، king_of_sky ، shahram1347 ، jabe ، پرستو ، balot ، Ashkan.R ، merdax ، jan ، sanaz2010 ، aadine ، goli20 ، feligoli ، free_free ، usa.lover ، mehdijamshid ، msar ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان