کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قوانین مهاجرت به قاره سبز برای افراد متولد اروپا
(2010-11-08 ساعت 15:40)@Š!M نوشته:  با توجه به شرایط کاریم که در شرکت از همه ملیتها در کنار هم کار میکنن و دیدن وضعیت مشابه خیلی از همکارانم این اطلاعات رو دادم......
شیما خانم واقعا ممنونم. بسیار خوب و عالی توضیح دادید. واثعا سپاسگذارم
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
[b][b][b][b]با سلام
من وقت گرفتم از سفارت، باهاشون هم ایمیلی صحبت کردم و راهنمایی خواستمو اونا میگن تنها کاری که می تونن انجام بدن اینه که ویزا بدن، من تا اونجا برم، اونا اونجا تصمیم بگیرن، چیز دقیقی ولی نگفتن! به نظر شما، از طریق تحصیل میشه اونجا برای اقامت گرفتن اقدام کرد!؟

با تشکر!Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.یک سال هست دانشجو ایتالیام و می خواستم بدونم اگه برای خواهرم که در ایران هست و بارداره دعوت نامه بفرستم ویزا بهش میدن؟ و اگه بچه رو اینجا به دنیا بیاره به بچه شناسنامه ایتالیایی میدن یا فقط باید از سفارت ایران شناسنامه بگیریم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-12 ساعت 19:21)imaneda نوشته:  سلام.یک سال هست دانشجو ایتالیام و می خواستم بدونم اگه برای خواهرم که در ایران هست و بارداره دعوت نامه بفرستم ویزا بهش میدن؟ و اگه بچه رو اینجا به دنیا بیاره به بچه شناسنامه ایتالیایی میدن یا فقط باید از سفارت ایران شناسنامه بگیریم؟؟؟

در مورد ویزا اگه شرایطش رو داشته باشن فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . در مورد شناسنامه هم در مورد ایتالیا اطلاعات 100 درصد ندارم . شناسنامه ایتالیایی بعید میدونم . اگر هم بدن تابعیت ایرانی محسوب میشه اما مطمئنم محل تولد شهر مذکور در ایتالیا ثبت میشه . ولی برای گرفتن اقامت دائم فرزند ، فرزند میبایست تا 18 سالگی ایتالیا ساکن باشه. ولی میتونه در آینده شرایط مهاجرت رو براشون تسهیل کنه البته اگه قوانین تا اون موقع تغییر نکنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2013-07-12 ساعت 19:41)barvos نوشته:  
(2013-07-12 ساعت 19:21)imaneda نوشته:  سلام.یک سال هست دانشجو ایتالیام و می خواستم بدونم اگه برای خواهرم که در ایران هست و بارداره دعوت نامه بفرستم ویزا بهش میدن؟ و اگه بچه رو اینجا به دنیا بیاره به بچه شناسنامه ایتالیایی میدن یا فقط باید از سفارت ایران شناسنامه بگیریم؟؟؟

در مورد ویزا اگه شرایطش رو داشته باشن فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . در مورد شناسنامه هم در مورد ایتالیا اطلاعات 100 درصد ندارم . شناسنامه ایتالیایی بعید میدونم . اگر هم بدن تابعیت ایرانی محسوب میشه اما مطمئنم محل تولد شهر مذکور در ایتالیا ثبت میشه . ولی برای گرفتن اقامت دائم فرزند ، فرزند میبایست تا 18 سالگی ایتالیا ساکن باشه. ولی میتونه در آینده شرایط مهاجرت رو براشون تسهیل کنه البته اگه قوانین تا اون موقع تغییر نکنه .

خب
این بچه باید مثل بقیه ویزا و اجازه اقامت بگیره، من این رو شنیدم که پاس نمیدن اما شناسنامه صادر میکنن. ولی چون خواهرم هنوز اقامت اینجا رو ندارهاین سوال پیش اومده. البته اون هم برای سال بعد با ویزای دانشجویی میاد اما بچه قبل از این به دنیا میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام،
خواهرم باردار هست و میخواد با ویزای توریستی بیاد ایتالیا، در ضمن برای سال بعد هم از طریق ویزای تحصیلی میخواد بیاد،اما بچه زمستون به دنیا میاد، میخواستم بدونم
1- که اگه بچه این جا به دنیا بیاد شناسنامه ایتالیایی بهش میدن یا نه
2- این که پاس نداره یعنی باید برگرده ایران تا با مادرش ویزا بگیره؟ چه کاری میشه کرد؟
3-اگه من دعوت نامه بدم میتونه بیاد اینجا به دنیا بیاره بچه رو ؟
4- میشه ویزاش رو باز تمدید کرد ؟بچه باید چیکار کنه؟
ممنون میشم جواب بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-30 ساعت 16:33)imaneda نوشته:  با سلام،
خواهرم باردار هست و میخواد با ویزای توریستی بیاد ایتالیا، در ضمن برای سال بعد هم از طریق ویزای تحصیلی میخواد بیاد،اما بچه زمستون به دنیا میاد، میخواستم بدونم
1- که اگه بچه این جا به دنیا بیاد شناسنامه ایتالیایی بهش میدن یا نه
2- این که پاس نداره یعنی باید برگرده ایران تا با مادرش ویزا بگیره؟ چه کاری میشه کرد؟
3-اگه من دعوت نامه بدم میتونه بیاد اینجا به دنیا بیاره بچه رو ؟
4- میشه ویزاش رو باز تمدید کرد ؟بچه باید چیکار کنه؟
ممنون میشم جواب بدید.

بچه یه گواهی تولد در ایتالیا دریافت میکنه همین! تو اروپا که چیزی به شکل شناسنامه نداریم. و این گواهی هیچ امتیازی نه برای اقامت بچه و نه برای مادرش نداره...در هر صورت اگه واقعا قصد سفر توریستی دارن زایمان در ایتالیا توصیه نمیشه چون باید بعد برن سفارت و برای برگشت بچه به ایران مراحل اداری اش رو طی کنن.باید براش شناسنامه و پاس ایرانی صادر شه
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
با سلام
من مادر همسرم سیتیزن ایتالیاست
ولی همسرم تا حالا اقدام برای اقامتش نکرده
الان باردارم ایا اگر انجا فرزندم را بدنیا بیاورم به واسطه مادر بزرگش به او اقامت ایتالیا می دهند یا خیر؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-21 ساعت 12:44)seta_setayesh نوشته:  با سلام
من مادر همسرم سیتیزن ایتالیاست
ولی همسرم تا حالا اقدام برای اقامتش نکرده
الان باردارم ایا اگر انجا فرزندم را بدنیا بیاورم به واسطه مادر بزرگش به او اقامت ایتالیا می دهند یا خیر؟
با تشکر

به اندازه کافی در این رابطه تو فرومهای مختلف اروپا اطلاعات داده شده . جواب شما متاسفانه منفیه . فرزند شما بخاطر اقامت مادربزرگش دارای شرایط لازم برای اخذ اقامت نیست . لطفا قبل از مطرح کردن سوال ، وقت بگذارید و فرومها رو مطالعه کنید تا از پرسیدن سوال تکراری اجتناب بشه . پیشاپیش از همکاریتون ممنونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Saeedv13 ، یه مهاجر ، ParsTrader

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان