کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تسهیلات در صدور ویزای شنگن
(2012-04-26 ساعت 16:52)پيتوك نوشته:  سلام

من تازه عضو شدم و اگر نوشتن اينها اينجا ممنوعه من رو ببخشيد كه بي‌خبرم
من درخواست ويزاي شنگن دادم به سفارت آلمان. به اصطلاح ويزاي نود روزه. تعداد دفعات ورود و خروج رو هم
Multiple
زدم. حالا مي‌خواستم ببينم بعد از اتمام نود روز امكان تمديد اين ويزا براي حداكثر يك ماه ديگه هم وجود داره يا خير؟ اگر مي‌شه، كسي اطلاع داره شرايطش چه جوريه؟
و دوم اينكه بعد از اتمام مدت زمان اين ويزا، امكان اين وجود داره كه از يك كشور ديگه عضو شنگن خارج بشم؟ يعني مثلاً ورودم از آلمان باشه و خروجم از اتريش؟

ممنونم

سلام . دوست من با درخواست ویزای شما موافقت شد ؟اگر امکان داره شرایطتون رو بگین چون بنده هفته دیگه نوبت دارم .ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام
یک شرکت معتبرفرانسوی ازمن دعوت به عمل آورده وتمام مخارج منو درطول سفر یک هفته ای متقبل شده ولی سفارت فرانسه درتهران ویزا نمیده فکر می کنید علت چی باشه؟
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 11:01)مهربخش نوشته:  با سلام
یک شرکت معتبرفرانسوی ازمن دعوت به عمل آورده وتمام مخارج منو درطول سفر یک هفته ای متقبل شده ولی سفارت فرانسه درتهران ویزا نمیده فکر می کنید علت چی باشه؟
علت رو باید از خودشون بپرسی شاید اون شرکت معتبر نیست اگه شرکت براتون دعوت نامه کاری فرستاده قبلش باید همون شرکت تو روزنامه های محلی و روزنامه های اتحادیه اروپا به مدت 1 هفته اگهی جذب نیرو بده اگه پیدا نکرد اون وقت میتونه از نیروی خارج از اروپا استفاده کنه ولی من چند روز پیش سفارت فرانسه بودم اقای افیسر خیلی ادم خوش برخورد و مودبی بود خیلی هم راهنمایی کرد در ضمن من میخواستم ویزای توریستی بگیرم در مورد سند پرسیدم گفت اگه سند مالکیت نداری مشکلی نداره و اجباری نیست

پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، mrhj50 ، msar
یک سؤال بچه ها،برادر من از دانشگاه اسپانیا پذیرش گرفته و ما ایران نیستیم، امروز که رفتیم در مورد مدارک ازشون سوال کنیم آب پاکی را رو دست ما ریختند که باید از ایران اقدام کنیم تا حالا کسی همچین چیزی شنیده؟واقعیت داره آیا؟
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2012-07-12 ساعت 15:49)shahyad نوشته:  
(2012-07-12 ساعت 11:01)مهربخش نوشته:  با سلام
علت رو باید از خودشون بپرسی شاید اون شرکت معتبر نیست اگه شرکت براتون دعوت نامه کاری فرستاده قبلش باید همون شرکت تو روزنامه های محلی و روزنامه های اتحادیه اروپا به مدت 1 هفته اگهی جذب نیرو بده اگه پیدا نکرد اون وقت میتونه از نیروی خارج از اروپا استفاده کنه ولی من چند روز پیش سفارت فرانسه بودم اقای افیسر خیلی ادم خوش برخورد و مودبی بود خیلی هم راهنمایی کرد در ضمن من میخواستم ویزای توریستی بگیرم در مورد سند پرسیدم گفت اگه سند مالکیت نداری مشکلی نداره و اجباری نیست

با تشکر از شما

شرکت دعوت کننده بسیار معتبر است درآن شکی نیست ولی با توجه به اینکه من کارمند دولت ایران هستم فکر نمی کنیداین ویزا ندادن با تحریم هااروپا علیه ایران ارتباط داشته باشه؟
پاسخ
سلام
امیدوارم کسی باشه که زودتر جوابم رو بده پیشاپیش ممنونم- من و همسرم و 1 بچه ی 6 ماهه قصد سفر توریستی به اروپا رو داریم می خواهیم خودمون اقدام کنیم واسه گرفتن ویزا یعنی به آژانس مراجعه نکنیم
چه مدارکی می خواد؟ اصلا کجا باید بریم؟ همسرم 31 و من 29 ساله هستیم سند ملکی هم نداریم فکر می کنید به هر دو همزمان ویزا میدن؟ گردش حسابی که گفته شده باید جداگانه هر کدوم داشته باشیم چون حساب به نام همسرم هست؟ راستی ماشین هم بعنوان ملک حساب میشه؟کدوم کشور سختگیری کمتری به نسبت بقیهی کشورهای اروپایی داره؟
پاسخ
سلام...ببخشید من یک سوال داشتم.
من می خوام برای آمریکا اقذام کنم....اما برای بالا بردن درصد ویزا گفتن که یا ویزا شنگن بخوره بد نیست.
خوستم ببینم اگه من با تور برم اروپا ..ویزای شنگن تو پاسپورتم میخوره؟ یا باید به صورت انفرادی از طریق سفارت خودم اقدام کنم؟ آیا درسته که اگه با تور برم.. به صورت گروهی ویزا میدن و مهر شنگن تو پاس من نمیخوره؟
ممنون میشم کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، msar
(2012-07-16 ساعت 00:41)safaha نوشته:  سلام
امیدوارم کسی باشه که زودتر جوابم رو بده پیشاپیش ممنونم- من و همسرم و 1 بچه ی 6 ماهه قصد سفر توریستی به اروپا رو داریم می خواهیم خودمون اقدام کنیم واسه گرفتن ویزا یعنی به آژانس مراجعه نکنیم
چه مدارکی می خواد؟ اصلا کجا باید بریم؟ همسرم 31 و من 29 ساله هستیم سند ملکی هم نداریم فکر می کنید به هر دو همزمان ویزا میدن؟ گردش حسابی که گفته شده باید جداگانه هر کدوم داشته باشیم چون حساب به نام همسرم هست؟ راستی ماشین هم بعنوان ملک حساب میشه؟کدوم کشور سختگیری کمتری به نسبت بقیهی کشورهای اروپایی داره؟

سلام
دوست عزیز مقصد شما کدوم کشوره؟
هر کشوری که انتخاب کردی برو سایت سفارتش
بعد در قسمت ویزای توریستی تمام مدارک رو لیست کرده.
وقتی مدارک رو تکمیل کردید وقت سفارت میگیرین. برای وقت گرفتن هم خودتون
از طریق سایت سفارت اقدام کنید. و در زمان مصاحبه هر 3 نفر حضور پیدا کنین
چون طبق قانون جدید همه انگشت نگاری میشن.

در مورد حساب بانکی که به نام همسر شماست نمیدونم. اما بهتره ریسک نکنید و یک حساب به نام خودتون ارایه بدین.

درخواست سفارت برای ملک صرفا برای تایید وابستگی مالی شما به ایرانه
سند هرگونه دارایی میتونه مورد قبول باشه
حتی برای بعضی کشورها مثل اتریش اجاره نامه ی رسمی هم مورد قبوله.

طبق تجربه ی دوستان ایتالیا سختگیری کمتری داره.

اگه سوالی هست در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، mrhj50 ، nora ، msar
(2012-07-20 ساعت 19:07)sk8erdude نوشته:  سلام...ببخشید من یک سوال داشتم.
من می خوام برای آمریکا اقذام کنم....اما برای بالا بردن درصد ویزا گفتن که یا ویزا شنگن بخوره بد نیست.
خوستم ببینم اگه من با تور برم اروپا ..ویزای شنگن تو پاسپورتم میخوره؟ یا باید به صورت انفرادی از طریق سفارت خودم اقدام کنم؟ آیا درسته که اگه با تور برم.. به صورت گروهی ویزا میدن و مهر شنگن تو پاس من نمیخوره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

چیزی به اسم مهر شنگین وجود نداره دوست عزیز .شما از هر طریقی به اروپا بری ویزا باید بگیری بنابراین فرقی نداره.البته باید برای ویزا از سفارت کشوری که عضو شنگین هست اقدام کنین .حالا من نمی دونم واقعا ویزای شنگین برای امریکا موثر باشه یا نه.اینو کی گفته به شما؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mehrdad-hp ، nora ، msar
سلام دوستان...

من 9 اردیبهشت نوبت برای سفارت بلژیک دارم...منتهی برای اینکه سفارت در خواست ویزام رو قبول کنه میخوام درخواست21 روزه بدم و دعوتنامه دوستم هم که بلژیکی هست 21 روزه هست...ممنون می شم 2 سوالم رو جواب بدید

1. چون دعوتنامه دوستم هم 21 روزه هست آیا احتمال اینکه سفارت مهربون باشه و بیشتر از 21 روز ویزا بده هست؟

2. آیا میشه بعد از ورود به بلژیک ویزا رو تمدید کرد؟ شرایطش چیه و هزینش چقدره؟

ممنونم
پاسخ
(2013-04-11 ساعت 20:24)nasimnasim نوشته:  سلام دوستان...

من 9 اردیبهشت نوبت برای سفارت بلژیک دارم...منتهی برای اینکه سفارت در خواست ویزام رو قبول کنه میخوام درخواست21 روزه بدم و دعوتنامه دوستم هم که بلژیکی هست 21 روزه هست...ممنون می شم 2 سوالم رو جواب بدید

1. چون دعوتنامه دوستم هم 21 روزه هست آیا احتمال اینکه سفارت مهربون باشه و بیشتر از 21 روز ویزا بده هست؟

2. آیا میشه بعد از ورود به بلژیک ویزا رو تمدید کرد؟ شرایطش چیه و هزینش چقدره؟

نخیر . تا جایی که من اطلاع دارم در صورت موافقت با صدور ویزا ، از شما بلیط رفت و برگشت اونهم حداکثر 21 روزه میخوان و به تاریخ رفت و برگشت بلیطتون برای شما ویزا صادر میشه. در مورد تمدید از اونجا میتونید اقدام کنید که باز شاید تایید یا رد بشه اما شرایطش رو نمیدونم .

ممنونم

(2012-07-12 ساعت 18:28)farnaz82 نوشته:  یک سؤال بچه ها،برادر من از دانشگاه اسپانیا پذیرش گرفته و ما ایران نیستیم، امروز که رفتیم در مورد مدارک ازشون سوال کنیم آب پاکی را رو دست ما ریختند که باید از ایران اقدام کنیم تا حالا کسی همچین چیزی شنیده؟واقعیت داره آیا؟

بله صحت داره . شما باید از خاکی که تبعه اون خاک محسوب میشید اقدام کنید مگر اینکه مثل امریکا داخل کشور سفارت نداشته باشه که در آنصورت باید از نزدیکترین سفارت در کشور هم مرز خاکی یا آبی که خود دولت آن کشور اعلام میکنه اقدام بشه .اما اگر اقامت دائم آن کشوری که در اون ساکن هستید رو داشته باشن برادرتون قضیه طور دیگری میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، gbtm ، msar
سلام خدمت دوستان اینجا کسی هست که بار اول شنگن گرفته باشه ولی بار دوم که اقدام کرده باشه رد کنن؟!!
من یه بار رفتم سوئد در سال 2010 و برگشتم الان برای بار دوم میخوام اقدام کنم احتمال دادن ویزا چغدر البته دفعه اولم خودم تعجب کردم بهم دادن چون 24 سالم بود نه متاهل بودم نه مدرک کاری داشتم 15 میلیونم تو حسابم بود اونم دقیقه 90 قبل از پرینت حساب واریز کردم خدایش خودم شاخ در آوردم
پاسخ
(2013-10-18 ساعت 03:15)arashkochaki نوشته:  سلام خدمت دوستان اینجا کسی هست که بار اول شنگن گرفته باشه ولی بار دوم که اقدام کرده باشه رد کنن؟!!
من یه بار رفتم سوئد در سال 2010 و برگشتم الان برای بار دوم میخوام اقدام کنم احتمال دادن ویزا چغدر البته دفعه اولم خودم تعجب کردم بهم دادن چون 24 سالم بود نه متاهل بودم نه مدرک کاری داشتم 15 میلیونم تو حسابم بود اونم دقیقه 90 قبل از پرینت حساب واریز کردم خدایش خودم شاخ در آوردم

خوش به حالت من که سنم بالای 31 بود موجودی و کار دعوتنامه و همه چی هم ردیف بود 10 روزم میخواستم برم سفارت فرانسه ردم کرد.
شما وقتی بار اول با این شرایط گرفتی بار دوم معمولا راحت تر یدن البته باید بگم کارهاشون هیچ حساب کتابی نداره ممکنه ندن در ضمن الان موجودی بیشتری باید داشته باشین. من دیدم کسی و که هیچ حساب بانکی که جز مدارک اصلی بود نداد اما ویزا گرفت اونم 2 ماهه.
پاسخ
مرسی از راهنمایی تون متاسفم که ویزا رو نگرفتی تو این که کارهاشون حساب کتاب نداره کاملا موافقم ولی سابقه و کار اون طرفی که برات دعوت نامه میفرسته و این که چغدر مالیات به دولت میده بسیار تاثیر داره من زن عموم برای مادرش دعوت نامه فرستاد بعد مادرش اومد سوئد درخواست اقامت کرد بعد نتونست طاقت بیاره برگشت ایران بعد پنج سال که زن عموم بچه دار شد دوباره براش دعوت نامه فرستاد دیگه نذاشتن بره نه مادرش نه خواهرش چون سابقش خراب شده بود حسابی.....
پاسخ
عزیزانی که به هر دلیل وارد کشوری میشن و درخواست اقامت به هر دلیلی میکنن ، اگه با اقامتشون موافقت نشه یا حتی متقاضی قبل صدور رای درخواستشو پس بگیره با توجه به قوانین هر کشوری مدت خاصی وارد بلک لیست میشه و گرفتن ویزا حتی ویزای توریستی یا بازدید از خانواده براش غیر ممکن میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس ، Saeedv13 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان