کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشگاههای ارزان در آمریکا برای کسانی که In-state هستند!
کجا دوست دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، msar
(2010-04-21 ساعت 23:52)usa.lover نوشته:  کجا دوست دارید؟

از اون بالا بیا تا کارولینای جنوبی !، با تاکید بر فیلادلفیا(و کلا پنسیلوانیا) و کارولینای جنوبی (مخصوصا کلمبیا)
بازم متشکرم
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
بابا یکی بنویسه این رقمههای هزینه دانشگاه . ترمی - سالی برچه اساسی هست
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
(2010-04-22 ساعت 10:15)adl نوشته:  بابا یکی بنویسه این رقمههای هزینه دانشگاه . ترمی - سالی برچه اساسی هست

سلام. دوستان كلاً توي مباحث مربوط به دانشگاه همه چيز ترمي حساب ميشه يعني هزينه هايي كه توسط دوستان اعلام ميشه مربوط به يه ترم هست.
case no: 2010AS00020xxx
همچنان منتظر نامه دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، mehdi2014 ، msar
(2010-04-22 ساعت 11:04)amirhessam نوشته:  
(2010-04-22 ساعت 10:15)adl نوشته:  بابا یکی بنویسه این رقمههای هزینه دانشگاه . ترمی - سالی برچه اساسی هست

سلام. دوستان كلاً توي مباحث مربوط به دانشگاه همه چيز ترمي حساب ميشه يعني هزينه هايي كه توسط دوستان اعلام ميشه مربوط به يه ترم هست.
اتفاقا در دانشگاههای آمریکا هزینه هایی که در سایتها موجود است هزینۀ هر سال تحصیلیست. نه هر ترم.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
بازم سلام
داشتم يه سايتي رو ميخوندم، فكر كردم ممكنه به درد شما ها هم بخوره. لينكش پائين هست.
http://www.infozee.com/usa/expenses.htm
همچنان منتظر نامه دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Hossein81 ، sohi ، honey62 ، sadeghi897 ، odiseh ، msar

.pdf   comp_inst_09-10.pdf (اندازه 65.63 KB / تعداد دانلود: 1,477) -->
.pdf   comp_inst_09-10.pdf (اندازه 65.63 KB / تعداد دانلود: 1,477) راست ميگي انگار همه جا سالي نه ترميو آخه من هرچي قيمت در آوردم ترميه. به هر حال معذرت.
فايل ضميمه ليست شهريه دانشگاههاي مختلف است.
همچنان منتظر نامه دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، homeless ، rasarasa ، ساشا ، Hossein81 ، mahdicivil ، rad_95 ، parsush ، mahakk ، sadeghi897 ، Lucky Luke ، Lemony ، mehdi2014 ، taleghani ، msar
دوستان با عرض شرمندگی باید عرض کنم که من در نوشتن اشتباه کردم.
هزینه هایی که نوشتم، سالیانه هستند نه ترمی...
چون من در یک لینک شهریه ها رو ترمی دیدم، بعد یادم رفت که برای شما شهریه ها رو سالیانه نوشتم!
خلاصه پوزش میطلبم...
توبه...
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، Hossein81 ، sohi ، rad_95 ، honey62 ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
گوش نکن داداش با همین فرمون برو.گودلاک
خانه دوست کجاست...
پاسخ
با سلام خدمت همتون.
درسته كه ميگن براي گرفتن ليسانس بايد حداقل 40000دلار خرج كني؟
رشته اي مثل مديريت بازرگاني كه كاملا تئوريه چي؟
يه سوال مهمم كه دارم اينه كه من اگه 2 يا 4 ترم (1 يا 2 سال)دانشگاه ايران درس خونده باشم, بيام امريكا همه اون خونده هام هدر ميرن و بايد از اول بيشينم بخونم
يا ارزشيابي ميشه و...
دوره ليسانس چند ساله امريكا؟

خيلي ممنون ميشم اگه به سوالام جواب بدين.
( ياشار,عضو جديدWink )
پاسخ
تشکر کنندگان: rad_95 ، honey62 ، msar ، soheil1993
(2010-06-07 ساعت 13:14)ياشار نوشته:  با سلام خدمت همتون.
درسته كه ميگن براي گرفتن ليسانس بايد حداقل 40000دلار خرج كني؟
رشته اي مثل مديريت بازرگاني كه كاملا تئوريه چي؟
يه سوال مهمم كه دارم اينه كه من اگه 2 يا 4 ترم (1 يا 2 سال)دانشگاه ايران درس خونده باشم, بيام امريكا همه اون خونده هام هدر ميرن و بايد از اول بيشينم بخونم
يا ارزشيابي ميشه و...
دوره ليسانس چند ساله امريكا؟

خيلي ممنون ميشم اگه به سوالام جواب بدين.
( ياشار,عضو جديدWink )

منم می خوام بدونم مدرک کاردانی رو قبول دارن
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یاشار جان، برای معادلسازی واحدها، بستگی داره به دانشگاهی که ایران هستید و دانشگاهی که میخواهید تشریف ببرید! و حتی نمره هاتون!
اما بهتون پیشنهاد نمیکنم این کار رو بکنید، مخصوصاً دروس مدیریت در ایران اختلاف خیلی زیادی با دروس آمریکایی دارند! مطالب دروس مدیریت در ایران مربوط به 15 20 سال پیش هست! خودتون میدونید که مدیریت چه علمی هست!

در مورد هزینه هم بستگی به دانشگاه داره! یه کالج یا دانشگاه ارزون یا یه کامیونیتی کالج میتونه خرج سالینه تحصیل و زندگی شما رو از اون 40 میلیون به 25 میلیون کاهش بده! کار هم 21 ساعت در هفته هست با ساعتی 8 تا 12 دلار ! که خیلی از عزیزان هم غیر قانونی هم کار میکنند!

دوره لیسانس هم در اغلب رشته ها 4 ساله هست!

برای پذیرش کارشناسی، باید آزمون SAT رو حتماً بدید! البته این هم بستگی به دانشگاه داره! تعداد معدودی از دانشگاه ها، این مدرک رو نیاز ندارند! و شاید 2 سال تحصیل شما به این مسئله کمک کنه! آزمون SAT هم خیلی آسونه، ریاضی و ریدینگ و لغت و ... همین!

ولی در کل شما 1 سال دیگه تحصیل کنید، لیسانس میگیرید و میتونید برای Master آمریکا اقدام کنید که از همه نظر به نفع شماست! هزینه، زمان، پذیرش، ویزا، حساب بانکی و ...!

یکسال دیگه هم تحمل کنید! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، ياشار ، Nightsky007 ، Lucky Luke ، Lemony ، mehdi2014 ، مریم فتوحی ، msar ، soheil1993
(2010-06-07 ساعت 16:33)usa.lover نوشته:  یاشار جان، برای معادلسازی واحدها، بستگی داره به دانشگاهی که ایران هستید و دانشگاهی که میخواهید تشریف ببرید! و حتی نمره هاتون!
اما بهتون پیشنهاد نمیکنم این کار رو بکنید، مخصوصاً دروس مدیریت در ایران اختلاف خیلی زیادی با دروس آمریکایی دارند! مطالب دروس مدیریت در ایران مربوط به 15 20 سال پیش هست! خودتون میدونید که مدیریت چه علمی هست!

در مورد هزینه هم بستگی به دانشگاه داره! یه کالج یا دانشگاه ارزون یا یه کامیونیتی کالج میتونه خرج سالینه تحصیل و زندگی شما رو از اون 40 میلیون به 25 میلیون کاهش بده! کار هم 21 ساعت در هفته هست با ساعتی 8 تا 12 دلار ! که خیلی از عزیزان هم غیر قانونی هم کار میکنند!

دوره لیسانس هم در اغلب رشته ها 4 ساله هست!

برای پذیرش کارشناسی، باید آزمون SAT رو حتماً بدید! البته این هم بستگی به دانشگاه داره! تعداد معدودی از دانشگاه ها، این مدرک رو نیاز ندارند! و شاید 2 سال تحصیل شما به این مسئله کمک کنه! آزمون SAT هم خیلی آسونه، ریاضی و ریدینگ و لغت و ... همین!

ولی در کل شما 1 سال دیگه تحصیل کنید، لیسانس میگیرید و میتونید برای Master آمریکا اقدام کنید که از همه نظر به نفع شماست! هزینه، زمان، پذیرش، ویزا، حساب بانکی و ...!

یکسال دیگه هم تحمل کنید! Big Grin

با تشكر از راهنماييتون,من اكثر نمراتم A هست و ميخواستم بدونم كه كه با اين وجود بازهم كسر ميشه از اون سالايي كه تو ايران خوندم براي اونجا خوندنم؟
و اينكه دانشگاههاي تراز بالا آزمون SAT دارن يا پايين؟
تو نيويورك چه دانشگاهي به نظرتون خوب ميشه پذيرش گرفت براي رشته مديريت؟
و يكي از آشنايان هم كه 2ترم شيمي خونده هم ميخواد با من بياد نيويورك. آيا اون ميتونه از سال دوم(ترم سوم) بياد دانشگاه؟ (با نمرات A دانشگاه پيام نور)
و نكته مهم اينكه شرايط گرفتن ويزاي سرمايه گذاري هم برام فراهمه...
خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين دوستان عزيزShy
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، soheil1993
پس یاشار جان لطف کن، سویچ کن رو تایپک ویزای سرمایه گذاری!

چون اگر میتونی ویزای سرمایه گذاری بگیری، اصلاً لزومی نداره با ویزای دانشجویی تشریف ببرید!

در ضمن شهریه دانشگاه ها هم در صورتی که گرین کارت داشته باشید، کمتر میشه و یه سری امکانات دیگه بهتون تعلق میگیره!
پاسخ
تشکر کنندگان: Lucky Luke ، mehdi2014 ، msar
(2010-06-08 ساعت 13:07)usa.lover نوشته:  پس یاشار جان لطف کن، سویچ کن رو تایپک ویزای سرمایه گذاری!

چون اگر میتونی ویزای سرمایه گذاری بگیری، اصلاً لزومی نداره با ویزای دانشجویی تشریف ببرید!

در ضمن شهریه دانشگاه ها هم در صورتی که گرین کارت داشته باشید، کمتر میشه و یه سری امکانات دیگه بهتون تعلق میگیره!

خيلي ممنون.
امكانش هست به باقي سوالاتم هم جواب بدين؟
متشكرمBig Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان