کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشگاههای ارزان در آمریکا برای کسانی که In-state هستند!
(2010-06-08 ساعت 11:53)ياشار نوشته:  با تشكر از راهنماييتون,من اكثر نمراتم A هست و ميخواستم بدونم كه كه با اين وجود بازهم كسر ميشه از اون سالايي كه تو ايران خوندم براي اونجا خوندنم؟
و اينكه دانشگاههاي تراز بالا آزمون SAT دارن يا پايين؟
تو نيويورك چه دانشگاهي به نظرتون خوب ميشه پذيرش گرفت براي رشته مديريت؟
و يكي از آشنايان هم كه 2ترم شيمي خونده هم ميخواد با من بياد نيويورك. آيا اون ميتونه از سال دوم(ترم سوم) بياد دانشگاه؟ (با نمرات A دانشگاه پيام نور)
و نكته مهم اينكه شرايط گرفتن ويزاي سرمايه گذاري هم برام فراهمه...
خيلي ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين دوستان عزيزShy

دوستم، من عرض کردم، اینکه بتونید واحدهاتون رو تطبیق بدید، مستقیماً به دانشگاهی که میخواهید تشریف ببرید، مرتبط هست!

در مورد پیام نور، من خودم پیام نور درس میخوندم و از اون وقتی که فهمیدم، آمریکا مدرک پیام نور رو تحویل نمیگیره، انصراف دادم! البته کار نشد نداره! اما کارتون سخت میشه! منظورم اینه که درست و حسابی ارزشیابی نمیشه!

دانشگاههای آمریکا برای مقاطع کاردانی و کارشناسی مدرک SAT رو لازم دارند! اما شاید دانشگاه خصوصی یا دانشگاه دولتی رنک بالایی ( معمولی ) پیدا کنید که این مدرک رو نخواهد!

برای دانشگاه مدیریت حقیقتش نمیدونم! یعنی تابحال به تور من نخورده که تحقیق کنم!

وقتی میتونید با ویزای سرمایه گذاری تشریف ببرید، کار اشتباهی هست که ویزای تحصیلی بگیرید، مگر اینکه قصد برگشت به سرزمین گل و بلبل رو داشته باشید!

پیروز باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، msar ، soheil1993
دوستان این پی دی اف خلاصه دانشگاههای ارزان و گران دولتی و خصوصی هست!
امیدوارم به دردتون بخوره!
سربلند باشید...

فایل‌های پیوست
.pdf   American.pdf (اندازه 112.39 KB / تعداد دانلود: 762)
پاسخ
با عرض تشكر ازتون به جهت لينك مفيدتون.
ببخشيد.
ميشه بپرسم ازتون كه براي هر ترم اينقده يا ساليانه؟

خيلي ممنون و با آرزوي موفقيت براي شما و همه مردم دنيا.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
عزیزم اینا سالینه هستند!

یه عمری همه برامون آرزوی موفقیت کردند، ولی کو موفقیت؟
تف تو این زندگی!
خرج دانشگاههای درجه یک آمریکا از دانشگاههای درجه 10 مالزی کمتره! آخه بری به کی بگی؟
خاک تو سرشون که ویزا نمیدن!
به جان خودم اگر آفیسر بهم ویزا نداد، قسم میخورم سفارت رو میریزم به هم! خداوکیلی شکایت میکنم!
یه مشت چینی مینی و هندی چرک میرن ویزا میگیرن، به ایرانی های بدبخت تو سری خور که میرسه، میگن : ویزا نداریم برو خونتون!
پاسخ
تشکر کنندگان: engineerx ، ساری ، honey62 ، msar
(2010-07-21 ساعت 22:04)usa.lover نوشته:  عزیزم اینا سالینه هستند!

یه عمری همه برامون آرزوی موفقیت کردند، ولی کو موفقیت؟
تف تو این زندگی!
خرج دانشگاههای درجه یک آمریکا از دانشگاههای درجه 10 مالزی کمتره! آخه بری به کی بگی؟
خاک تو سرشون که ویزا نمیدن!
به جان خودم اگر آفیسر بهم ویزا نداد، قسم میخورم سفارت رو میریزم به هم! خداوکیلی شکایت میکنم!
یه مشت چینی مینی و هندی چرک میرن ویزا میگیرن، به ایرانی های بدبخت تو سری خور که میرسه، میگن : ویزا نداریم برو خونتون!

عزیزم شما اونجا خودت رو تو سفارت کنترل کن

بیا دق دلیت رو سر باعث و بانیش خالی کن! Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Hossein81 ، R@mtin ، perna ، pr.kia ، msar
سلام دوستان،
من از برندگان لاتاري 2010 هستم. همسرم سال سوم مقطع دكتري است و تا سال ديگر از پايان نامه اش دفاع خواهد كرد. به نظر شما بهتر است دنبال يك پذيرش دكتري جديد باشد يا در ايران دفاع كرده و براي POST PHDاقدام كند؟ البته او در هر شرايطي به ايران برخواهد گشت و دفاع خواهد كرد. اگر بخواهد به عنوان فرصت مطالعاتي وارد يكي از دانشگاه ها شود Fundاي نميدهند، چگونه ميتوان از استاد fund گرفت؟
پاسخ
اینم برای پیدا کردن دانشگاه ارزان در آمریکا:

http://www.collegescholarships.org/resea...-colleges/
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، usa.lover ، الی الی ، mahakk ، pr.kia ، sadeghi897 ، Lucky Luke ، noobnoobi ، mehdi2014 ، SomeOneX ، msar
سلام
یه خبر خوب واسه کسائی که میخواهند قبل از 1 سال با هزینه in state بروند به کالج.
من از دوستام در واشنگتن و ویرجینیا شنیدم که میتونیم واسه یک شهروند آمریکائی کار کنیم و ایشون هزینه مارو به دانشگاه بصورت in state بده وما با ایشون معامله کنیم.یعنی در واقع از کانال ایشون شهریه رو بدیم.حالا بچه های کالیفرنیا بگن ببینیم آیا این قضیه توی کالیفرنیا هم هست؟به چه عنوانی است ؟ممنون از توجه شما
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، hamed_gh ، Hossein81 ، azin ، honey62 ، sadeghi897 ، Lucky Luke ، noobnoobi ، msar ، soheil1993
سلام به شما خواننده عزیز.امیدوارم که حالتون خوب باشه.در رابطه با بورس تحصیلی هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم دکترا وقتتون رو میگیرم.
خب من 20 سالمه دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه ازاد.خیلی علاقه به تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا مخصوصا دانشگاه هاروارد و دیگر دانشگاهای معتبر دارم.خب وضعیت مالی خانواده چندان خوب نیست اما فوق العاده استعداد خوب و تلاش زیادی دارم.به طوری که همیشه جز بهترینها توی دانشگاه بودم.
حالا میخواستم اگه میشه به من بگید که:
1.برای 5سال ارشد و دکترا به طور میانگین چقد هزینه تحصیل و چقد هزینه زندگی باید بدم؟کلا سالیانه چقد باید هزینه کنم.
2.راهی برای کمردن هزینه هست؟؟؟
3.با وجودی که گفتم شرایط مالی خانوادگی چندان خوب نیس آیا میشه به دانشگاه هاروارد رفت؟؟؟؟
4.ایا امکان داره که بورس تحصیلی هم بگیرم که کل هزینه ها اعم از زندگی و تحصیل یا اکثرشو پرداخت کنن؟؟؟؟
5.من در رشته های شنا و اسکی مهارت دارم شنیدم که به ورزش ها هم کمک هزینه تعلق میگیره.امکان بهره وری از این کمک هزینه برای من هست.چگونه؟؟؟
6.ایا میشه هم اوجا کار کرد هم درس خوند؟؟؟به طوریکه به درسام لطمه ای وارد نشه؟؟؟؟
7.معدل خوب کارشناسی تاثیری در کم شدن هزینه ها داره؟؟؟
8.چه اقداماتی از همی الان باید برا اخذ ویزا و پذیرش تخصیلی انجام داد؟؟

لطفا اگه خوساتید مشاوره بدید بیشتر نگاهتون به دانشگاه هاروارد و ام ای تی باشه بعد بقیه داشگاه ها.
منتظرانه منتظر جوابتون هستم.
خیلی دوستتون دارم.
خدا نگهدار
پاسخ
سلام به همه خوانندگان.امیدوارم که خوب باشید.من از Ultraseaboy تشکر میکنم که جوابو به من لطف کرد.خب دوست عزیز و دوستان گرامی در مورد هزینه تحصیل گفتید که حدودا هر ترمی 1500دلار میشه.خب قبول.پس هزینه های زندگی و امد و رفت به کشور عزیزمون و هزینه های ثبت نام و .... چقد میشه؟؟؟؟
Ultraseaboy جوابایی لطف کردن.اما یه خوره برام نا مفهومه و موضوع رو باز نکردن.البته Ultraseaboy خیلی گله که جواب داده اما بهم حق بده که اطلاعات کامل تری داشته باشم.خب یکی بهم میگه که هزینه های سالیانه زندگی چقد میشه ؟؟؟
خب بعد کمک هزینه ای کی میدن شرایط اخذش چطوریه؟؟؟ ایا به همه تعلق میگیره؟؟؟؟ خب چقد هست؟؟؟ شاید بگید که موسسه های مختلفی کمک هزینه میده و مقداراشون باهم فرق میکنه.خی این قبول.اما حرف من اینه که به طور میانگین چقد میدن؟؟؟؟ به صورت ترمی میدن؟؟؟؟ سالیانه میدن؟؟؟؟ خب این موسسات که کمک هزینه میدن چه سودی میبرن از این کارشون؟؟؟؟
من شنیدم دانشگاها اجازه کار پاره وقت هم میدن.
حالا دوستان عزیزی که اطلاع دارن برای رشته عمران چه دانشگاه هایی خوب یا عالی هستن.
و ترمی 1500 دلار برای کدوم دانشگاه هاست؟؟؟
بهد دوره دکتری یا phd عمران در امریکا 3ساله هست یا 4 ساله؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.بالا غیرتا به همه سوالا جواب بدید.که فک کنم سوالایی هست که توی ذهن هرکسی باشه.فقط لطفا کمک کنید.
منتظرم.خدانگهدار
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، msar
دوستان عزیز من نمیدونم اینجا جای مناسبی برای طرح این پرسش هست یا خیر.
از دوستانی که امتحان تافل ای بی تی دادند خواهش میکنم اگه معلم خوب یا کلاس زبان خوبی میشناسید برای من توی پیغام ها معرفی کنید.
پیشاپیش ممنونم
کیس نامبر: 38***
رویت قبولی: 15 جولای
ارسال فرمها: 1 اگوست
مصاحبه:
ویزا:
همراهان:0
پاسخ
دوستان در این آدرس http://www.finaid.org/otheraid/stateresidency.phtml اطلاعاتی در مورد مدت زمان و شرایط in-state شدن نوشته. پایین صفحه می‌تونید اطلاعات هر ایالت را جداگانه پیدا کنید.
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، كاميلا ، emrah66 ، mahakk ، Lucky Luke ، noobnoobi ، msar
(2010-07-23 ساعت 01:47)soroush2031 نوشته:  سلام
یه خبر خوب واسه کسائی که میخواهند قبل از 1 سال با هزینه in state بروند به کالج.
من از دوستام در واشنگتن و ویرجینیا شنیدم که میتونیم واسه یک شهروند آمریکائی کار کنیم و ایشون هزینه مارو به دانشگاه بصورت in state بده وما با ایشون معامله کنیم.یعنی در واقع از کانال ایشون شهریه رو بدیم.حالا بچه های کالیفرنیا بگن ببینیم آیا این قضیه توی کالیفرنیا هم هست؟به چه عنوانی است ؟ممنون از توجه شما
ببخشيد يعني چطور ميشه اينكار عملي نيست!!Sad شما اسم نوشتيد و دانشجو هستيد و يكي ديگه حساب كنه و شما به حسابش پول بريزيد. اونموقع كسي با مسئله in-state كه ديگه مشكلي نداشت. همسايه اي , دوستي , فاميلي بلاخره يكي پيدا ميشد ديگه ؟؟!!
دوستني كه تجربه دارن لطفا بفرمايند كه آيا امكانش هست كسي از بدو شروع اقامتش هم بتونه كار بكنه و هم تو دانشگاه درس بخونه و از پس مخارج زندگي بربياد منظورم اگه برنده لاتاري باشي و همراه خانواده بيايي و هنوز هم شرايط In - state رو نداشته باشي؟؟ يا بايد كمي از جيب بخوري؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: malekan ، honey62 ، msar ، soheil1993
دوستان کسی که با ویزای f1 به امریکا رفته باشه .. نمی تونه برای In-state شدن اقدام کنه ؟ ؟
پاسخ
نه دوست من فکر نمیکنم کسی با ویزای اف1 in state بشه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان