کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشگاههای ارزان در آمریکا برای کسانی که In-state هستند!
دوستانی که علاقمند به تحصیل با بودجه کم هستند، مخصوصاً اوایل مهاجرت، میتونند از این دانشگاههای ارزان و با کیفیت و معتبر بهره ببرند...
دقت فرمایید که شما باید به مدت 1 سال در یک ایالت بمونید تا In-state آن ایالت محسوب بشید.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، به پست شماره 11 همین تاپیک ( راساراسای عزیز) مراجعه فرمایید.

من خودم چند تا دانشگاه رو معرفی میکنم، امیدوارم شما هم همکاری کنید...

دوستان هر دانشگاه یکسری هزینه داره که بهش میگن هزینه های پنهان (Miscellaneous Fees ) یا بعضی مواقع میگن (miscalculation). توجه داشته باشید که این هزینه ها هم کم نیستند! مثلا دانشگاه تیلورمالزی برای رشته توریسم 7 میلیون تومان شهریه میگیره، 2 میلیون تومان هم هزینه هایی مثل : هزینه امتحانات، استفاده از خدمات دانشگاه و ... )
باید سعی کنید جیک و پوک دانشگاهی که میخواهید تشریف ببرید رو در بیارید که خدایی نکرده بعداً نگید دروغ گفتند!

این هزینه ها بصورت سالیانه میباشند...
----------------------------------------------------------------------------------------

San Diego State University

شهریه این دانشگاه 3122$ هست. مشکلی که این ما بین هست اینه که هزینه زندگی در سن دیگو بالاست...البته شهریه ها بستگی به رشته دارند، اما میانگینش اینه...
هنرایرانی داره بندری میرقصه حالا! دست بالا....آها...بیا.... Big Grin

لینک دانشگاه
لینک شهریه

University of Nevada

این دانشگاه در دو شهر شعبه داره: یکی رنو و دیگری لاس وگاسCool...شهریه اش هم 3500$ هست.

لینک دانشگاه شعبه لاس وگاس
لینک شهریه (1)
لینک شهریه (2)
لینک شهریه (3)
لینک دانشگاه شعبه رنو
لینک شهریه

California State University-Long Beach

این دانشگاه 2864$ شهریه میگیره! دانشگاه بسیار خوبی هست و بسیار بخشنده! البته همه میدونید این نقشه آمریکاست که جوانان کشور ما رو به اونجا بکشونه و فاسدشون کنه! Tongue

لینک دانشگاه
لینک شهریه (1)
لینک شهریه (2)

----------------------------------------------------------------------------------------
حالا نوبت شماست که اطلاعات رو بریزید رو...
بازم پیدا میکنم میگم...

موفق باشید...
پاسخ
usaloverجان ممنون از کمکهای همیشگیت به دوستان .
در مورد شهر لاس وگاس باید بگم که به هیچ وجه هزینۀ زندگی بالا نیست و به راحتی می توان خانۀ ارزان و باکیفیت خوب پیدا کرد. و قیمت ماشین هم پایین تر است و خلاصه همه چیز ازرانتر است که مردم جذب این بیابان پیشرفته شوند. ولی زمستانهای سرد وخشک و تابستانهای داغ و خشک دارد. وتعداد ایرانیهایش هم خیلی کم است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
خوب شد گفتید...ویرایشش کردم! ممنون
ولی من در هر سایتی دنبال قیمتهای خونه و حمل و نقل میگشتم، همه قیمت ها فضایی بودند...ولی چون شما اونجا بودید و میفرمایید پایین هستند، ما هم قبل داریم!
اصلاً آقا جان من میرم لاس وگاس، چه شهری از لاس وگاس برای رشته من بهتر؟!!!
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، honareirani ، kavoshgarnet ، white pigeon ، honey62 ، sadeghi897 ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2010-04-15 ساعت 16:41)usa.lover نوشته:  San Diego State University

شهریه این دانشگاه 3122$ هست. مشکلی که این ما بین هست اینه که هزینه زندگی در سن دیگو بالاست...البته شهریه ها بستگی به رشته دارند، اما میانگینش اینه...

محمد 3122$ برای یک سال است یا نیم سال؟ یا برای تمام دوره است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، usa.lover ، white pigeon ، sadeghi897 ، Lemony ، msar
حمید اگر این سوال رو از خود دانشگاه بپرسی، درجا یه بورس تحصیلی بهت میدن!!!
خوب شد گفتی برادرم...
پست اول ویرایش شد...
پاسخ
تشکر کنندگان: white pigeon ، honareirani ، mehdi2014 ، msar
سلام من هفته پیش رفتم دانشگاه ارواین برای MBA
برای کسانی که مقیم هستند 29.000 تا میشد.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، sh-b ، white pigeon ، usa.lover ، indmehdi ، honareirani ، mehdi2014 ، msar
(2010-04-16 ساعت 20:20)اریو نوشته:  سلام من هفته پیش رفتم دانشگاه ارواین برای MBA

اریو جان ممکن بیشتر و دقیقتر توضیح بدید که این مبلغی که ذکر کردین مربوط به 1 ترم هست یا 1 سال یا اینکه مربوط به کل دوره تحصیله؟؟
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: white pigeon ، honareirani ، Hossein81 ، rad_95 ، babak_LosAngeles ، msar
(2010-04-16 ساعت 20:20)اریو نوشته:  سلام من هفته پیش رفتم دانشگاه ارواین برای MBA

اگه financial aid بگیریم چقدرشو می‌دن؟ 
پاسخ
تشکر کنندگان: white pigeon ، indmehdi ، honareirani ، mehdi2014 ، msar
سلام دوستان
سوالم اينه براي اينكه در آمريكا دانشجوي in-state محسوب بشي ضمن داشتن گرين كارت چند وقت بايد در يه ايالت مقيم باشيم؟ من برنده لاتري هستم مي خواستم بدونم اگر گرين كارت بگيرم بافاصله مي تونم براي دانشگاه به عنوان in-state اقدام كنم؟ ضمننا ً مداركي كه نشون ميده كه من چند وقت توي يه ايالت بودم شامل چيا ميشه؟مثلاً گواهينامهو اجاره نامچه و ...؟
case no: 2010AS00020xxx
همچنان منتظر نامه دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، Lemony ، msar
در پست اول توضیح داده شده که یک سال هست!
خواهش میکنم که اگر کسی از مدارک لازم برای اثبات 1 سال ماندن در یک ایالت خبر داره، به من بگه تا در پست اول قرار بدم که اطلاعات اصلی در اول تاپیک باشه...
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، amirhessam ، honareirani ، soroush2031 ، WIKIMAN ، honey62 ، msar
تا جایی که من دیده ام برای این استیت بودن به idیا گواهینامه نگاه میکنند و با تاریخ آن می سنجند و اصلا کاری با گرین کارد ندارند چون گرین کار در تمام ایالتها یکیست .البته مواردی هم شنیده ام که به طرف علاوه بر مثلا گواهینامه اش که برای آن ایالت است ،گفته اند که چیز دیگری برای اثبات حضورت در این ایالت بیاور، که آنوقت با قبض برق یا قرارداد اجاره خانه یا هر چیز دیگری می شود آن را اثبات کرد.
البته محمد جان بهتر است این را هم یادآور شویم که این استیت بودن لزوما در همۀ ایالات یک ساله نیست و در برخی ایالتها مثل تگزاس به گفتۀ دوستان، 6ماهه است.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
میشه جواب دوستان (هنر ایرانی و ام اس نازی )را بدهید تا ما هم مستفیذ بشویم.اگه یه راهی پیدا میشد که این ا سال الاف نشیم خیلی عالی بود.خوبه از الان یه اجاره نامه به دوستان بگم درست کنند.
خب بابا چرا میزنی ؟خب یه لحظه زرنگ بازیم گل کرد .
میدونم داری میگی اینجا ایران نیست از این زرنگ بازی ها بر نمیداره .باشه ما که یک عمر هدر دادیم اینم روش.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
دستتون درد نکنه اگه میشه همه دانشگاه ها را بنویسید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
(2010-04-21 ساعت 13:10)nhzgroup نوشته:  دستتون درد نکنه اگه میشه همه دانشگاه ها را بنویسید ممنون

3 تا دانشگاه ارزون دیگه پیدا کردم، بزودی مینویسم...
پاسخ
تشکر کنندگان: nhzgroup ، homeless ، noobnoobi ، mehdi2014 ، msar
(2010-04-21 ساعت 23:19)usa.lover نوشته:  
(2010-04-21 ساعت 13:10)nhzgroup نوشته:  دستتون درد نکنه اگه میشه همه دانشگاه ها را بنویسید ممنون

3 تا دانشگاه ارزون دیگه پیدا کردم، بزودی مینویسم...
ممنون
عزیز یکم بیا شرق آمریکا
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honey62 ، noobnoobi ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان