کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
همه چیز درباره گذرنامه
Wink 
(2010-05-26 ساعت 08:57)hasti_banoo نوشته:  ایسنا : رييس پليس گذرنامه و اتباع بيگانه از صدور گذرنامه الكترونيكي در شش ماهه دوم سال جاري خبر داد.

سرهنگ صادقي روز دوشنبه در حاشيه حضور در مركز نظارت همگاني نيروي انتظامي «197» افزود: در شش ماهه دوم سال جاري گذرنامه‌هاي الكترونيكي به جاي گذرنامه‌هاي فعلي صادر خواهد شد كه بر اساس مصوبه مجلس در بودجه امسال مبلغ صدور اين گذرنامه‌ها 50 هزار تومان است و هيچ تفاوتي با قيمت گذرنامه‌هاي فعلي ندارد.

وي در رابطه با ويژگي‌هاي گذرنامه الكتريكي هم خاطرنشان كرد: تراشه‌اي در گذرنامه‌هاي الكترونيكي تعبيه شده است كه اطلاعات متقاضيان در آن درج شده است و زماني كه صاحب گذرنامه از گيت‌ها گذر كند، اطلاعات ثبت شده در اين گذرنامه‌ها با اطلاعاتي كه در محل صدور اخذ گذرنامه جمع‌آوري شده است، تطبيق داده مي‌شود.

لینک خبر

من هم این خبر رو دیده بودم با این تفاوت که این گذرنامه الکترونیک یا بیومتریک فقط برای موارد سیایسی و خدمات صادر میشه، میخواستم ببینم تا حالا کسی از دوستان از نوع جدید گذار نامه دریافت کرده یا نه ، ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-07-19 ساعت 23:27)ساری نوشته:  ببخشید یک سوال
از پاسپورت زیارتی میشه برای سفرهای دیگه استفاده کرد؟ شنیدم که جدیدا زیارتی واسه سفرهای دیگه هم میشه! آیا راسته؟؟؟ برای لاتاری قبول شدم واسه اون میپرسم

دوست من پاسپورت که زیارتی غیر زیارتی نداره اون ویزاست که هر کشوری که بخواهی بری باید از سفارت اون کشور دریافت کنی
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
پاسخ
(2011-07-21 ساعت 14:42)hassan1358arab نوشته:  
از پاسپورت زیارتی میشه برای سفرهای دیگه استفاده کرد؟ شنیدم که جدیدا زیارتی واسه سفرهای دیگه هم میشه! آیا راسته؟؟؟ برای لاتاری قبول شدم واسه اون میپرسم

دوست من پاسپورت که زیارتی غیر زیارتی نداره اون ویزاست که هر کشوری که بخواهی بری باید از سفارت اون کشور دریافت کنی
خیر دوست محترم شما باید پاسپورن بین المللی داشته باشی پاسپورت زیارتی رو فقط در همون تاریخی که زده و برای همان کشور بایداستفاده کنی که قبلا برای کربلا بود به نظرم وبعد از اون سفر اون پاسپورت رو باطل میکنند

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، ساری ، behfaza ، msar
(2011-07-21 ساعت 15:14)zohreh36 نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 14:42)hassan1358arab نوشته:  

خیر دوست محترم شما باید پاسپورن بین المللی داشته باشی پاسپورت زیارتی رو فقط در همون تاریخی که زده و برای همان کشور بایداستفاده کنی که قبلا برای کربلا بود به نظرم وبعد از اون سفر اون پاسپورت رو باطل میکنند

با سلام
الان مدت هاست که تمامی پاسپورت ها به یک شکل و با اعتبار 5 سال صادر میشوند پس فرقی بین نوع پاسپورت زیارتی با غیر زیارتی وجود نداره و هردوی آنها در خارج از ایران به یک اندازه اعتبار دارند. نکته مهم اینه که هنگام خروج از ایران چون در سیستم نوع خروج شما زیارتی درج شده است در صورتیکه مامور گذرنامه بفهمد به جای دیگری سفر میکنید می تواند از خروج شما جلوگیری کند.
در رابطه با اجازه خروج ،خوشبختانه مدتی هست که اجازه خروج غیرعلمی(سیاحتی) هم اجرا میشود که به راحتی میتوانید به این روش اجازه خروج به مقصد هر کشوری بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواه اجازه خروج به لینک زیر که در سایت وظیفه عمومی هست مراجعه کنید
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.as...8db36d1e55

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، msar ، tirgas
فکر کنم شما منظورمنو نفهمیدید .

یکی از فامیل های ما پسری حدوداً 16یا17ساله با خانوادش رفته بودند ترکیه از اونور هم سوریه . اینطور که معلوم بود پسره به عنوان مراقب برای مادربزرگش که مسن رفته وهیچ هزینه ای هم بابت پاسپورت نداده.

ممنونم
پاسخ
میبخشید من اومدم جواب بدم، ارسال قبلیم هم پاک شد Big GrinBig GrinBig Grin
خب اولا ایشون که بالای 18 نیستنSmile احتمالا ایشان که زیر 18 سال هستند، یا همراه مادربزرگ که به عنوان قیم ایشان نشان داده شده یا همراه پاسپورت پدر یا مادر بودند که هزینه نکردند
از طرفی با توجه به اینكه بر اساس قانون، سن قانونی 18 سال می باشد و این افراد می توانند مستقلا و بدون نیاز به اجازه ولی، برای دریافت گذرنامه اقدام نمایند؛ مضاف بر اینكه افراد بالای 18 سال دیگر قادر نخواهند بود به عنوان همراه در گذرنامه پدر یا مادر مسافرت نمایند. موافقت نظام وظیفه هم که مفصل و بسته به شرایط افراد، متفاوت هست. این در حدی که من میدانستم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، majidusa01 ، behfaza ، msar
(2011-09-25 ساعت 19:40)comrun نوشته:  میبخشید من اومدم جواب بدم، ارسال قبلیم هم پاک شد Big GrinBig GrinBig Grin
خب اولا ایشون که بالای 18 نیستنSmile احتمالا ایشان که زیر 18 سال هستند، یا همراه مادربزرگ که به عنوان قیم ایشان نشان داده شده یا همراه پاسپورت پدر یا مادر بودند که هزینه نکردند
از طرفی با توجه به اینكه بر اساس قانون، سن قانونی 18 سال می باشد و این افراد می توانند مستقلا و بدون نیاز به اجازه ولی، برای دریافت گذرنامه اقدام نمایند؛ مضاف بر اینكه افراد بالای 18 سال دیگر قادر نخواهند بود به عنوان همراه در گذرنامه پدر یا مادر مسافرت نمایند. موافقت نظام وظیفه هم که مفصل و بسته به شرایط افراد، متفاوت هست. این در حدی که من میدانستم

دوست خوبم ممنون از پاسخ شما .Tongue

ودرمورد سن 18سالگی که فرمودین تا اونجاییکه من میدونستم سن خاصی وجود نداشت فقط وجود دیپلم ضروری بود اگر میشه در این باره هم یه توضیح مختصر بفرمایینCool

ومن تو یه جاهایی میشنوم ومیخونم که دیپلم دبیرستان بدون پیش رو هم قبول دارن قضییه این چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، behfaza ، msar
(2011-09-25 ساعت 22:47)majidusa01 نوشته:  دوست خوبم ممنون از پاسخ شما .Tongue
ودرمورد سن 18سالگی که فرمودین تا اونجاییکه من میدونستم سن خاصی وجود نداشت فقط وجود دیپلم ضروری بود اگر میشه در این باره هم یه توضیح مختصر بفرمایینCool
ومن تو یه جاهایی میشنوم ومیخونم که دیپلم دبیرستان بدون پیش رو هم قبول دارن قضییه این چیه؟
الان برای نوزاد هم (در صورت درخواست) گذرنامه جدا صادر میشه
برای بالای 18 سال امکان همراه بودن نیست
من تا حالا چیزی راجع به ارتباط دیپلم و پیش دانشگاهی با صدور گذرنامه چیزی نشنیده بودم. یکی 2تا لینک راجع به صدور گذرنامه (هم مربوط به داخل ایران هم خارج) که دیدم، (مثل ارسال 12) چیزی در مورد دیپلم و اینجور چیزا ندیدم. اگر بعدا" خودتون در مورد شرایط درخواست مشمولها (محصلها و دانشجوها) برای نامه موافقت نظام وظیفه تحقیق کردید، اینجا بنویسید تا منم بدونم. ممنون از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01 ، behfaza ، msar
(2011-09-26 ساعت 07:01)comrun نوشته:  
(2011-09-25 ساعت 22:47)majidusa01 نوشته:  دوست خوبم ممنون از پاسخ شما .Tongue
الان برای نوزاد هم (در صورت درخواست) گذرنامه جدا صادر میشه
برای بالای 18 سال امکان همراه بودن نیست
من تا حالا چیزی راجع به ارتباط دیپلم و پیش دانشگاهی با صدور گذرنامه چیزی نشنیده بودم. یکی 2تا لینک راجع به صدور گذرنامه (هم مربوط به داخل ایران هم خارج) که دیدم، (مثل ارسال 12) چیزی در مورد دیپلم و اینجور چیزا ندیدم. اگر بعدا" خودتون در مورد شرایط درخواست مشمولها (محصلها و دانشجوها) برای نامه موافقت نظام وظیفه تحقیق کردید، اینجا بنویسید تا منم بدونم. ممنون از شما

خیلی ممنون دوست گرامی فکر کنم سوال من خیلی واضح نبودRolleyes با این حال جوابمو گرفتم و از شما به خاطر پاسخگویی سریع تشکر می کنمTongueTongueTongue

پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، tamanna ، behfaza ، msar
با سلام به تمامي دوستان

يكي از نزديكان بنده از بانك ملي ارز گرفت و توي پاسش مهر زدن ولي نتونست بره مسافرت .

بنده خدا تا چند وقت ديگه هم پاسش باطل ميشه و بايد براي تعويض اقدام كنه , آيا براش مشكلي پيش مياد و بهش گير ميدن و .....

از دوستاني كه اطلاعاتي دارن لطفا" راهنمايي كنن. ممنون
To Wounds From One[font=Arial][/font]
پاسخ
(2011-10-15 ساعت 09:40)kamranjon نوشته:  با سلام به تمامي دوستان

يكي از نزديكان بنده از بانك ملي ارز گرفت و توي پاسش مهر زدن ولي نتونست بره مسافرت .

بنده خدا تا چند وقت ديگه هم پاسش باطل ميشه و بايد براي تعويض اقدام كنه , آيا براش مشكلي پيش مياد و بهش گير ميدن و .....

از دوستاني كه اطلاعاتي دارن لطفا" راهنمايي كنن. ممنون

دوست عزیز خیر در زمینه تعویض گواهینامه در دفاتر پلیس +10 هیچگونه توجهی به مسائل ارزی نمی شود. نوش جونش
پاسخ
تشکر کنندگان: kamranjon ، behzadb57 ، behfaza ، msar
(2011-10-09 ساعت 01:49)nimar123 نوشته:  با سلام به نظر شما برروی نوشتن اسم چقدر سخت میگیرند مثلا اسم من رامین به معنای زاده رم و شاد که به شکل اشتباه
ramin
نوشته میشود که تلفظش میشود رمن
در صورتی که اگر در بابیلون تلفظ کلمه زیر را داشته باشید
romain که تلفظ رامین هست درست است
در ضمن romain در ضمن این اسم در اروپا بسیار پر طرفدار است ممکن به دلیل اروپایی بودن این نام نام را به غلط ramin بنویسند متشکرم اگر توضیح دهید

ملاک نوشته شماست و به ویژه تطبیق آن با پاسپورت و کسی به معنی اسم توجهی ندارد و متاسفانه استانداردی در ایران برای نوشتن فارسی به لاتین تهیه نشده و معمولا ما با حرف الف که "آ" تلفظ شود در تبدیل به انگلیسی مشکل داریم. اما ملاک اصلی استانداردی است که اداره گذرنامه ایران دارد ولی شما می توانید هر طوری که می خواهید از اداره گذرنامه بخواهید که اسم شما را به لاتین بنویسد به شرطی که در محدوده تلفظ اسم شما باشد. در هر صورت در هیچ کشوری به آن توجه نمی کنند اما به نظر من همان
Ramin
بهتر است چون در تلفظ آمریکایی به تلفظ رامین در فارسی نزدیک تر است. و اگر
Romin
انتخاب کنید بسیاری آن را بد تلفظ می کنند. در هر صورت تلفظ صحیح اسم از معنی آن مهمتر است. االبته در تبدیل به لاتین.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، storagemeter ، nimar123 ، behfaza ، msar
(2011-10-19 ساعت 01:34)nimar123 نوشته:  ... آیا ممکن است نام خانوادگی مثلا برادر و خواهر را مثل هم ننویسند مثلا یکی را بهم چسبیده بنویسند و در کشور دبی مشکل دار شوند چون شنیدم در دبی باید فامیل باشید و غیر فامیل در یک خانه نمی توانند باشند متشکرم
البته که کار از محکم کاری عیب نمیکنه. من 3 سال دبی و 1 سال شارجه زندگی کردم و سالها به امارات رفت و آمد و کار کردم. قانون یه چیزه، اجراش یه چیز. مثلا در دبی اجاره ویلا به مجرد غیرقانونیه ولی فکرشم نمیشه کرد که چه جمعیتی در ویلاها مجردی هستن. در مورد همخونه در آپارتمان هم همینطور. خیلیا بدون نسبت دارن باهم زندگی میکنن، حتی چند نفری. ولی اگر مساله ای پیش بیاد، اونم اضافه میشه به case. مثل رانندگی درحال مستی که خیلی هست ولی تا رانندگی خطرناک یا تصادفی پیش نیاد، همینجوری پلیس امارات کسیو متوقف نمیکنه که مدارک بخواد یا دهنشو بو کنه. مثلا یکبار در همسایگی من توی شارجه یه واحدی بود که کسی برای پسرش اجاره کرده بود و اونم بی در و پیکرش کرده بود، انواع و اقسام آدما هر ساعت شبانه روز رفت و آمد و سر و صدا میکردن و چون اون ساختمون خانوادگی بود، همسایه ها به security اعتراض کردنو کار به پلیس کشید و بالاخره مجبور شد خونه رو قبل از موعد تخلیه کنه. ولی اگر رفتار مناسب و معقولی داشتن، مثل اکثریت هم کیف و زندگیشون براه بود هم گذرشون به پلیس و محکمه نمیافتاد.

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nimar123 ، ladanlove ، storagemeter ، Hamid_110 ، behfaza ، msar ، tirgas
دوستان سلام
من زماني كه براي مصاحبه به تركيه رفتم در هنگام ورود افسري كه گذرنامه ها را چك ميكرد و مهر ورود به انكارا را وارد پاس ميكرد به من گير داد كه نام پدرت در مشخصات ما نيست!!!! به نظر شما اين مشكل از كجا آب ميخورد ؟ آيا بايد به پليس+10 مراجعه كنم؟ آيا كسي تا بحال به همچين موردي برخورده؟ البته خود افسر با تماس تلفني با چند نفر به صورت دستي نام پدرم را در مشخصات بنده تايپ نمود اما در هنگام خروج از تركيه باز همين مشكل وجود داشت و اين كار مجددا تكرار شد!!!!
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
میشه اسم و فامیل با اسپل خودمون بنویسن توی پاسپورت؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان