کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میزان جنایت در آمریکا
راستی مونیکا خانوم شما هنوز جواب سوال منو ندادی ها!
راجع به اون هواپیما و خلبان!
اونی که من گفتم درست بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، Iman-gta ، msar
نمی دونم والا... من می دونم که طرف خلبان یه هواپیمای مسافربری بوده که نمی دونم موتورش مشکل داشته یا چرخهاش باز نمی شده برای همین هواپیما رو روی آب فرود میاره و گروه امداد و نجات هم مسافرا رو جمع می کنن...

کلیپش رو اگر داری برام بفرست Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Iman-gta ، mavarfan ، lighter ، msar
پس ما اینجا از شما آپدیت تریم! Big Grin
تو مهاجرسرا میگه فایل ضمیمه شده بیش از حد بزرگ است. حداکثر طول مجاز 1024 کیلوبایت است!!!!
برات ای میل میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، Iman-gta ، mavarfan ، msar
(2010-05-08 ساعت 00:55)Monica نوشته:  آخ گقتی پل عابر پیاده! من همیشه ازش متنفرم، خوشحالم که اینجا فرت و فرت توی خیابوناش محل عبور عابر پیاده داره... (من ترس ار ارتفاع دارم، برای همین ار هر چی پله و جوب و اینجور چیزا می ترسم!) Tongue

قربونت ایران هم کم خط عابر پیاده نداشت اما امان از صبوری رانندگان محترم.حالا اینجا جالبه از خیابون هم نمیخوای رد شی راننده توقف میکنه التماست میکنه برو هی میگی جون بچ ام من الان نمیخوام رد شم ول کن نیست.بجای پل هوائی هم که زیرگذر هست که هم به درد تو میخوره که ترس از ارتفاع داری هم کلی مغازه داره ادم حوصله اش سر نمیره داره از خیابون رد میشه هم دیگه خسته نمیشی اینقد از این پله ها بری بالاBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Iman-gta ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
(2010-05-08 ساعت 01:35)hvm نوشته:  من فكر نمي كنم آزادي حمل سلاح تاثيري در ميزان جرم و جنايت داشته باشه
در كانادا حمل سلاح آزاد نيست اما جرم و جنايت خيلي كم اتفاق مي افتد
در آمريكا آزاد است باز هم (بالنسبه)جرم و جنايت كم است
در سومالي آزاد نيست ولي جرم زياد است
در پاكستان آزاد نيست اما سلاح در دست افراد بسيار زياد است و جرم وجنايت هم بيداد ميكند
با توجه به اينكه جنايت هميشه محتاج سلاح نيست اما:
در بحث جرم شناسي سلاح را به انواع مختلفي تقسيم ميكنيم كه يكي از آنها سلاح گرم است و باز از ميان سلاحهاي گرم تنها معدودي از آنها شامل قانون آزادي حمل در آمريكا ميشوند در صورتي كه جنايت را ميتوان با انواع اسلحه گرم يا سرد و يا حتا چيزهايي كه در عرف سلاح ناميده نمي شوند اما ميتوانند آلت قتاله شوند (مانند كلنگ و داس و كارد سلاخي و پاره آجر و غيره )
بنابراين عوامل موثر در كاهش و يا افزايش جنايت را در جاي ديگر بايد جست
البته من كلا با حمل سلاح مخالفم اما اين مسئله تقريبا در آمريكا جا افتاده و بايد با آن يك جوري كنار بياييم

کاملا موافقم.میزان جرم و جنایت علل مختلفی داره و تا حد زیادی سطح فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی میتونه موثر باشه.مثلا در جوامع ناامن اصلا نیزی به ازاد بودن اسلحه نیست مردم دست خالی همدیگرو خفه می کنن اما بسیاری از قتلها هم در زمانی صورت گرفته که شخص عصبانی بوده و در لحظه دنبال تخلیه روانی خودش بوده و اگه اسلحه نداشته شاید درگیری ه کتک کاری ختم میشده اما با وجود اسلجه باعث کشته شدن و بعد هم پشیمونی قاتل شده.بسیاری از افرادی که مرتکب قتل میشن برنامه قبل برای این کار ندارن اما شرایط براشون مهیا بوده و عصبانیت هم مزید بر علت شدهSad
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، elli ، parmida.722 ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
دادگاهی در نیوزلند مردی را که به صورت اتفاقی زن مورد علاقه خود را کشته بود به 3 سال و 4 ماه زندان محکوم کرد.
به گزارش خبرآنلاین، این حادثه در دسامبر گذشته زمانی رخ داد که سامانتا هندرسون 20 ساله آماده شده بود تا از جاستین پل گلدستون عکس بگیرد. این در حالی بود که جاستین تفنگی را در دست خود گرفته بود.

قاضی دادگاه در این باره گفت، او قانع شده که متهم عمداً با تفنگ شلیک نکرده، اما می دانسته که این اسلحه پر از فشنگ است.

بنا بر اظهارات قاضی، تصاویر ضبط شده در حافظه دوربین نشان می دهد: متهم این پرونده وقتی با تفنگ سامانتا را که برای عکس گرفتن از او آماده شده بود نشانه گیری کرده، می دانسته تفنگ پر از فشنگ است.

قاضی در ادامه گفت: تصور این عمل که فردی با بی ملاحظگی تفنگی را به سوی شخص دیگری نشانه گیری می کند، در حالی که انگشتش بر روی ماشه قرار دارد خیلی سخت است.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، ADONIS ، honareirani ، rs232 ، Iman-gta ، mavarfan ، امیر مهاجر ، msar
چرا تاثیر داره چون اگه به پلیس دسترسی نداشته باشی میتونی جون خودت وخانوادت رو نجات بدی .
یه سوال اونجا چه جوری میشه جواز حمل سلاح گرفت فکر کنم یه کالیبر 50 یا 45 لازمم بشه!
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Electronic-Arts ، msar
سلام یه سوالی درباره همین اسلحه داشتم گفتم تو همین تاپیک بپرسم
فرض کنید من اسلحه دارم و تو خونم هستم یا در بیرون تو ماشینم یه دفعه یک یا چند تا دزد میان منو با اسلحه تهدید میکنن , در این شرایط من اگر اونا رو بکشم به جرم قتل منو میگیرن یا دفاع از خود بوده ؟ چون تو ایران که انقدر افتضاحه که همین چند وقت پیش یکی از آشناهای ما از بانک میاد بیرون دو تا دزد جلوشو میگیرن با چاقو اونم چاقوی خود دزد ها رو میزنه تو پای یکیشون و اون یکی هم که اینو میبینه فرار میکنه حالا اومدن آشنای ما رو گرفتن گفتن نمیبایست به اون چاقو میزدی حالا آشنای ما باید جریمه بده اگر هم چاقو نمیزد خودش چاقو میخورد
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، امیر مهاجر ، msar
(2010-12-21 ساعت 21:12)Electronic-Arts نوشته:  سلام یه سوالی درباره همین اسلحه داشتم گفتم تو همین تاپیک بپرسم
فرض کنید من اسلحه دارم و تو خونم هستم یا در بیرون تو ماشینم یه دفعه یک یا چند تا دزد میان منو با اسلحه تهدید میکنن , در این شرایط من اگر اونا رو بکشم به جرم قتل منو میگیرن یا دفاع از خود بوده ؟ چون تو ایران که انقدر افتضاحه که همین چند وقت پیش یکی از آشناهای ما از بانک میاد بیرون دو تا دزد جلوشو میگیرن با چاقو اونم چاقوی خود دزد ها رو میزنه تو پای یکیشون و اون یکی هم که اینو میبینه فرار میکنه حالا اومدن آشنای ما رو گرفتن گفتن نمیبایست به اون چاقو میزدی حالا آشنای ما باید جریمه بده اگر هم چاقو نمیزد خودش چاقو میخورد
این دیگه مربوط میشه به مشکلات اینجا حالا خدا رو شکر که بلایی به سر اشناتون نیومد البته اونجا هم به همین راحتی نمیتونی رو هر کسی اسلحه بکشی و اون بدبخت رو بفرستی مسافرت اون دنیا...اونجا هم قانون خودش رو داره که بهتره قبل از هر اقدامی از اون اطلاع کامل داشته باشی.
www.thegunsource.com این رو هم برای دوستان عاشق سلاح گرم وسرد که الان در دیار کفر تشریف دارن و حالش رو میبرن گذاشتم که شب زیر بالشتشون خالی از سلاح نباشه.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Electronic-Arts ، frozen mind ، امیر مهاجر ، lighter ، msar
جرم یک عمل انسانی هستش، یعنی کلاً تعریف شده جامعه بشری هستش. حالا سوال اینه که آیا سلاح یا یه مقدار دقیق تر firearm (البته اگر منظور دوستان رو درست متوجه شده باشم)، می تونه به وقوع جرایم کمک کنه یا نه؟

من می گم بله، می تونه و کمک کرده و می کنه.

درسته که می شه جوامع مختلف رو با هم مقایسه کرد و نتایج جالب هم برای طرفداری گرفت، اما به نظرم این چیزی رو توی واقعیت عوض نمی کنه. توی iceland تعداد کمی پلیس وجود داره و این پلیس ها مسلح به سلاح گرم هم نیستند. توی ایران جرم هایی اتفاق می افته، در حد و اندازه خودش. توی ژاپن کمتر اتفاق می افته. توی کانادا کمتر و الی آخر. حالا اینکه من بگم مثلاً توی تهران فلان اتفاق و فلان اتفاق افتاد، پس اینا در مقابل امریکا هیچی نیست، پس حمل سلاح خوبه یا تاثیری نداره، عملاً دور شدن از بحث هستش، به نظر من.

تفاوت جامعه ای که توش نگهداری سلاح گرم سبک برای شهروندان آزاده با جامعه ای که اینطور نیست اینها می تونه باشه:

- در جامعه آزادتر، ما می دونیم که علاوه بر مجرم ها، هر شهروند دیگری هم می تونه سلاحی که برای کشتن انسان دیگه ای ساخته شده، داشته باشه. توی جامعه محدود تر ما می دونیم که فقط مجرم ها سلاح دارند و پلیس هم برای مقابله با اونها آماده ست. اما پلیس که نمی تونه برای محافظت از "کل جامعه" در مقابل "کل جامعه" آماده باشه. نوجوان 17 ساله ای که به هم دبیرستانی هاش شلیک می کنه، قاتل نبوده و نیست. اما ما شرایطی رو فراهم کردیم که کسی که قبلاً در همین جامعه، به لطف مدرنیته از نوع با حالش، به انواع اقسام ناهنجاری ها دچار شده بوده، حالا به یک قاتل تبدیل بشه. اونم از نوع دردناکش، توی جامعه هم سالان. تا 30 ثانیه پیش حداکثر یک نوجوان ناهنجار بودی، حالا مرتکب قتل عمد شدی. با احتساب خانواده ها و دوستان نزدیک، زندگی خیلی ها توی 30 ثانیه تغییر پیدا می کنه. خیلی ساده باید یک قطعه 50 گرمی فلزی رو، با انگشت اشاره در حدود 6 تا 10 میلی متر، به سمت عقب حرکت بدی.

- توی جامعه آزاد تر، ما می دونیم که بر اثر سهل انگاری توی مراقبت از این سلاح ممکنه خطراتی عده ای بیگناه و بی خبر رو تهدید کنه. بچه، پیر، بزرگ، جوان. مثلاً دسترسی یک نوجوان به اسلحه والدین، در نهایت می تونه زندگی یک یا چندین خانواده رو به طور کلی تغییر بده. توی جامعه محدود تر، ما می دونیم که بچه کوچیک ما ممکنه با دسترسی به وسایل برقی، یا ابزارها خودش یا دیگران رو به خطر بندازه، اما این خطر همیشه یک اتفاقه. من می تونم باور کنم که یک بچه با یک کلت همبازی اش رو اتفاقی کشته، اما نمی تونم باور کنم که همون بچه در همون شرایط با بخاری برقی یا اتو اینکار رو با همبازی اش بکنه. من می تونم تصور کنم که یک نوجوان توی یک فشار عصبی تصمیم بگیره که با کلت والدین اش، کسی رو که اذیتش کرده رو تنبیه کنه. اما هیچ وقت نمی تونم تصور کنم همون نوجوان تصمیم بگیره بره دریل رو از توی گاراژ برداره و یک تصفیه حساب بی رحمانه راه بندازه.

- ما می دونیم که اخلاقیات توی دنیا روز به روز کمرنگ تر می شه. ما می دونیم که هر روز آدم های بیشتری توی سنین مختلف، از بین قشر های مختلف و با شرایط مختلفی، به جمع کسانی که مشکلات روانی حاد یا حتی پیش پا افتاده دارند اضافه می شن. و ما می دونیم که توی جامعه آزاد تر هر کدوم از این افراد می تونن به سلاح نیمه اتوماتیک گرم مجهز بشن. سلاحی که می تونه از توی یک ماشین در حال حرکت، کسی رو جلوی در خونه اش از پا در بیاره. اصولاً این سلاح برای همین ساخته شده: "مرگ یا آسیب شدید". روز به روز دانشمندان بی طرف، در شرکت های مهربان، سعی می کنند سلاح هایی بسازند که "بازده یا performance" بهتری داشته باشند. یعنی اینکه، سلاح گرون تر، روی iron sight یا همون نشونه فلزی، قطعه ای از فیبر نوری یا fiber optic داره. این کار باعث می شه شما اون بخشی رو که هدف گرفتید، بهتر ببینید، مثلاً دقیقاً یک نقطه روی سر، روی قلب، یا یک شعاع 25cm روی سینه که می تونه بیشترین خطر رو داشته باشه. اون سلاح گرون تر، و البته علمی تر، اون نقطه رو به لطف علم برای شما مشخص تر از بقیه تصویری که در حال دیدن هستید می کنه. می تونید یک تصویر flow یا blur شده از هدف رو در نظر بگیرید که یک نقطه روی اون مشخص تره. سلاح گرون تر از آلیاژی ساخته می شه که لوله سلاح پس از شلیک گلوله اول، بخاطر حرارتی که ایجاد شده، تاثیر کمتری روی شلیک گلوله دوم و بقیه گلوله ها بگذاره. سلاح بهتر سلاحی هست که ماشه اون مقدار کمی جای حرکت/خلاصی داره، یعنی اینکه شما می تونید مطمئن باشید که وقتی زمان مناسب رسید، در کمتر از کسری از ثانیه، توی لحظه ای که به سلاحتون نیاز دارید، شلیک می کنه و توی زمان مناسب ماشه به جای اصلی خودش بگرشته و برای شلیک دوم آماده هستش.

سوال خیلی ساده هستش: آیا مجوز خرید و نگهداری سلاح گرم دستی، در تعداد جنایت/نوع جنایت/فردی که اقدام به جرم می کنه، تاثیری فزاینده ای داره؟ ... من می گم، بله، داره.

خانمها، یک ذره خشن می شه این بخش می تونید نخونید. توی واقعیت، ما توی فیلم ها، توی داستان ها، توی روزنامه ها، توی صحبت های روزانه و ... می بینیم، می شنویم، می خونیم و در موردش خیلی عادی صحبت می کنیم که فلان جرم به وسیله یک سلاح گرم سبک قابل حمل نیمه اتوماتیک ارزون چینی اتفاق افتاده. ما یعنی، من و شما، به علاوه همون بچه ی کوچیک که داره از جامعه الگو می گیره، به علاوه همون آدمی که زندگی اش رو توی همین جامعه باخته یا دنیایی از آرزوهایی دست نیافته داره و هزاران هزار آدم دیگه. حالا ما می شینیم و خیلی راحت در مورد این قضیه صحبت می کنیم که خب، آره دیگه، سلاح هست ما هم احساس خطر نمی کنیم دیگه، اصلاً مگه چند نفر کشته می شن؟ ما که ندیدیم، ما که نشنیدیم. حالا بعضی ها گفتن ولی اینجا که نبوده. ای بابا، یک عده بچه مردن، مرگ حقه! همه ما می میریم بالاخره. پدر مادرش؟ یادشون می ره دیگه، آدمیزاده ... سلاح واسه دفاع شخصیه! بله!

حالا تصور کنیم که هر روز توی همون رسانه هایی که کلاً زندگی ما ها رو گرفتن و ما هم از این واقعه خیلی خوشحالیم، با این موضوع در ارتباط بودیم که شخصی به طرز فجیعی شخص دیگه ای رو کشته یا بهش آسیب زده. مثلاً اسید ریخته روش، یا سوزندتش، یا با چاقو اینقدر شکنجه داده اون شخص رو تا مرده. و بعد بیاییم نگاه کنیم ببینیم که ای بابا، اسید همه جا هست، بنزین همه جا هست، چاقو همه جا هست. اوه اوه اینجا چه جامعه بدی، اه اه. چرا؟ چون مرگ دردناکی هستش؟ مگه ما تجربه کردیم؟؟ نه، فقط اون بخش انسانی مون یک ذره "چندشش" می شه، همین و تمام. این یک عکس العمل سطحی یا سطحی ترین عکس العملی هستش، که واسه همه ما ها اتفاق می افته، یک عکس العمل غریضی. اینکه من رو کاناپه بشینم، و اگر کسی اومد تو به سمت صورت و بدنش شلیک کنم، چه شوخی چه جدی، نه خنده داره، نه قابل توجیه، نه درست، نه انسانی، نه مدرن، نه مثال زدنی و هزاران هزار تا "نه" دیگه. اینی هم که من برای محافظت از خودم در مقابل حیوانات، سلاح کمری نگه دارم توی خونه ام، عذر بدتر از گناه هستش.

تفاوت ما با بخش دیگه موجودات زنده (حیوانات/گیاهان) اینه که، ما انسان ها تله هایی می سازیم که توی کمتر از یک ثانیه، استخوان پای یک جاندار دیگه رو می شکنه، واسه اینکه ما بتونیم از پوستش لباس های چند هزار دلاری درست کنیم برای انسان های متمدن جوامع متمدن مون. لباس هامون رو بفروشیم و بشیم و چیزهای دیگه ای بخریم که ما رو تبدیل به یک انسان متمدن از یک جامعه متمدن بکنه. تفاوت ما با بقیه هستی اینه که همه ما هر سال هزاران هزار کوسه رو شکار می کنیم، ازشون می ترسیم، دربارشون فیلم می سازیم، از خوردن گوشتشون لذت می بریم و پزش رو به اطرافیان می دیم، از نخاع اش گرون ترین داروهای نه معالج، نه پیش گیرانه، نه درمان کننده، بلکه داروهای نیمه موثر برای چند نوع خاص از سرطان می سازیم، اما هیچ کدوممون نمی دونیم به طور میانگین سالیانه فقط 9 حمله از سمت کوسه ها به سمت انسان ها می شه، که توی 6 یا 7 مورد، خود شخص مقصر هستش (حالا به دلایلی که اینجا طولانی می شه) و که باعث می شه کوسه تصور کنه، با یک ماهی (غذا) طرف هستش، نه یک انسان شخیص، متمدن قرن بیست و یکم که اومده یک کم موج سواری کنه و از طبیعتی که ارث پدری بوده، لذت ببره. چرا نمی دونیم، ... چون اهمیتی نداره. به همین سادگی! ... (یا کوسه ها یاد می گیرن که از انسان عاقل که ابداً وحشی نیست، فرار کنند یا نسل شون منقرض می شه، این هم به همین سادگی)

ببخشید که هم طولانی شد، و هم یک مقدار رفت توی حاشیه. اگر خیلی تند رفتم، ببخشید. می دونم احتمالاً عده ای رو ناراحت کردم، فقط بگم که نمی خواستم کسی رو متهم کنم یا سخنرانی راه بندازم، یا بشم محافظ حقوق بشر یا فعال محیط زیست. و منظور بدی هم از گفتن این حرف ها نداشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، maxsupermax ، msar ، P.R
آیا آزادی حمل و نگه داری سلاح باعث افزایش جنایت شده است؟
مورد بحث است.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violenc...ted_States

آیا میزان قتل با اسلحه در آمریکا بالاست؟
در بین کشور‌های پیشرفته بالاترین است (به نسبت جمعیت چندین برابر بقیه)!
http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violence

چرا سلاح در آمریکا آزاد است؟
به دلایل مختلف، از جمله دانستن حق سلاح به عنوان حقوق اولیه فردی، امکان دفاع گرو‌ه‌های شبه نظامی مردمی در مواقع مختلف، دفاع در برابر ظلم حکومت، دفاع شخصی، دلایل تاریخی و ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Political_a...ted_States
پاسخ
تشکر کنندگان: fall_asleep ، Iman-gta ، امیر مهاجر ، msar
(2010-05-08 ساعت 01:37)honareirani نوشته:  راستی مونیکا خانوم شما هنوز جواب سوال منو ندادی ها!
راجع به اون هواپیما و خلبان!
اونی که من گفتم درست بود؟

احتمالاً قضیه این بوده:
http://en.wikipedia.org/wiki/US_Airways_Flight_1549
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، امیر مهاجر ، msar
(2010-05-08 ساعت 01:35)hvm نوشته:  من فكر نمي كنم آزادي حمل سلاح تاثيري در ميزان جرم و جنايت داشته باشه
در كانادا حمل سلاح آزاد نيست اما جرم و جنايت خيلي كم اتفاق مي افتد
در آمريكا آزاد است باز هم (بالنسبه)جرم و جنايت كم است
در سومالي آزاد نيست ولي جرم زياد است
در پاكستان آزاد نيست اما سلاح در دست افراد بسيار زياد است و جرم وجنايت هم بيداد ميكند
با توجه به اينكه جنايت هميشه محتاج سلاح نيست اما:
در بحث جرم شناسي سلاح را به انواع مختلفي تقسيم ميكنيم كه يكي از آنها سلاح گرم است و باز از ميان سلاحهاي گرم تنها معدودي از آنها شامل قانون آزادي حمل در آمريكا ميشوند در صورتي كه جنايت را ميتوان با انواع اسلحه گرم يا سرد و يا حتا چيزهايي كه در عرف سلاح ناميده نمي شوند اما ميتوانند آلت قتاله شوند (مانند كلنگ و داس و كارد سلاخي و پاره آجر و غيره )انجام داد
بنابراين عوامل موثر در كاهش و يا افزايش جنايت را در جاي ديگر بايد جست
البته من كلا با حمل سلاح مخالفم اما اين مسئله تقريبا در آمريكا جا افتاده و بايد با آن يك جوري كنار بياييم

البته این مقایسه خیلی خوبی نیست، بقول همون آمریکایی‌ها (یا انگلیسی زبان‌ها) سیب رو با پرتقال نمی‌شه مقایسه کرد، چه برسه به بادمجون یا چغندر!

همونطور که گفتید جرم جنایت در کانادا خیلی کمتر از آمریکا است و بقیه کشورهای پیش رفته هم همین طور، حتا در مکزیک و کلمبیا هم که جرم و جنایت خیلی زیاده اسلحشون رو از آمریکا تهیه و به کشورشون قاچاق می‌کنن! (البته بجاش مواد مخدر به آمریکا قاچاق می‌کنن.)
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، msar
یک نکته مهم در باره جنایت در آمریکا اینه که نود درصد از مقتولین و مجروحین جنایی، از خود خلافکارها و گنگسترها هستند و نه درصد هم در محله های ناجور زندگی می کنند. و یک درصد هم ممکنه که یقه افراد سالم رو بگیره.

این آماری که دادم سرانگشتی بود و محاسبه دقیق نداشته ام و فقط از آمار جنایات در محله ها و شهرهای مختلف و قبل از مهاجرتم درآوردم.

یک نکته مهم دیگه اینه که دوستان از خطرات آگاه باشند و روش دوری کردن از خطرات را یاد بگیرند به هر حال همه ایالتهای آمریکا جنایت اتفاق می افته ولی نسبت به جمعیت آمریکا رقم خیلی ناچیزی می شه.

------------------------------------------
ویرایش شد
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 22:19)kavoshgarnet نوشته:  امیر جان به نظر من بهتره در آمارهای بالا به جای جرم و جنایت کلمه قتل و یا جنایت تنها استفاده بشه چون در همین شیکاگو هفته ای شش الی هفت تا جرم سنگین مثل شلیک و زخمی کردن با گلوله اتفاق می افته. حالا اگر جرم های سنگین دیگه که از اسلحه استفاده نمی شه به آن اضافه بشه آمار جرم خیلی بالاتر از 9 تا برای شیکاگو میشه. ولی 9 قتل در شیکاگو قابل قبوله و با توجه به اخباری که من از رادیوهای محلی می شنوم گمان کنم امسال آمار قتلهای شیکاگو به بیش از پانزده نفر هم برسه.
کاوشگر جان، ممنون از تذکرت. اشتباه از من بود که راجع به عددها درست توضیح ندادم. [اصلاح کردم]
این عددها شاخص جرم توأم با خشونت و جنایت هستش و نه تعداد اونها. به این معنی که به هر شهری عددی بین 1 تا 10 اختصاص داده میشه. 1 یعنی کمترین میزان جرم و جنایت و 10 یعنی بدترین میزان جرم و جنایت. یعنی برای شیکاگو 9 به منزله جرم و جنایت خیلی زیاد خواهد بود.
نکته دیگه اینکه این جرمها شامل جرم هایی است که توأم با زورگیری و خشونت باشه و دزدیها یا جرائمی که در اونها از خشونت و زور استفاده نمیشه، مثلا دزدی ماشین یا دوچرخه یا دزدی از خانه وقتی کسی نیست، در شاخص دیگری مشخص شده به اسم Property Crime.
(2012-07-20 ساعت 22:19)kavoshgarnet نوشته:  یک نکته مهم در باره جنایت در آمریکا اینه که نود درصد از مقتولین و مجروحین جنایی، از خود خلافکارها و گنگسترها هستند و نه درصد هم در محله های ناجور زندگی می کنند. و یک درصد هم ممکنه که یقه افراد سالم رو بگیره.

این آماری که دادم سرانگشتی بود و محاسبه دقیق نداشته ام و فقط از آمار جنایات در محله ها و شهرهای مختلف و قبل از مهاجرتم درآوردم.

یک نکته مهم دیگه اینه که دوستان از خطرات آگاه باشند و روش دوری کردن از خطرات را یاد بگیرند به هر حال همه ایالتهای آمریکا جنایت اتفاق می افته ولی نسبت به جمعیت آمریکا رقم خیلی ناچیزی می شه.

این فرمایش شما هم قابل توجه دوستانی است که از این آمارها نگران شدند و در واقع خبر خوبی است برای این دسته از عزیزان.
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، hamedhamed ، kavoshgarnet ، zina s ، lighter ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان