کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چه مزایایی باعث تصمیم به مهاجرت شما می‌شود؟
رسیدن به آرامشی متفاوت از محیط فعلی
15.07%
102 15.07%
امکان پیشرفت اجتماعی
15.81%
107 15.81%
تجربه‌ای متفاوت از احترام به حقوق شهروندی
13.44%
91 13.44%
تجربه سایر فرهنگ‌ها
10.04%
68 10.04%
رفع مشکل عدم سازگاری با محیط فعلی
9.90%
67 9.90%
تجربه‌ای متفاوت از آزادیهای فردی
12.70%
86 12.70%
سایر مزایا
9.75%
66 9.75%
تجربه استفاده از امکاناتی متفاوت
13.29%
90 13.29%
مجموع 677 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مزایای مهاجرت به آمریکا
- لطفا هرگونه بحث درباره مزایای مهاجرت را در اینجا انجام دهید.
- درباره مشکلات مهاجرت لطفا در اینجا بحث نکنید برای این منظور تاپیک جداگانه‌ای ایجاد شده است.
- لطفا در نظرسنجی شرکت نمایید.

====
گزینه هشتم "تجربه استفاده از امکاناتی متفاوت" را امروز سوم می 2010 اضافه کردم و با توجه به اینکه بیشترین رای 34 و کمترین آن 27 تا به الان بوده است مقدار اولیه آن را از 27 و برابر کمترین رای قرار دادم. یعنی انگار 27 نفر تا به الان رای داده‌اند ولی در واقع اینطور نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، laili ، R.F ، usa.lover ، hvm ، megaholding ، shahram1347 ، OverLord ، honareirani ، looloo ، farshadsh ، mohammadrezah ، taherifar
كاوشگرنت جان كاشكي گزينه همه موارد رو هم در نظر سنجي قرار مي داديد.
“Success comes in cans; failure in can'ts
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، megaholding ، OverLord ، honareirani ، looloo ، farshadsh ، taherifar ، roadhog
من با گزینه های kavoshgar عزیز یک جمله ساختم:
به اعتقاد من عدم ساز گاری با محیط فعلی باعث میشه که هر انسانی به دنبال کسب تجربه سایر فرهنگ ها باشه و وقتی که آزادی های فردی و حقوق شهروندی رو در فرهنگی پیدا می کنه این امکان براش به وجود می آ د که از نظر اجتماعی رشد کنه و در نهایت به آرامشی متفاوت از محیط فعلی ، دست پیدا کنه !!!

پس نتیجه می گیریم که رسیدن به" آرامش " در بر گیرنده گزینه های دیگر می باشد.
خودمم نفهمیدم چی نوشتم!

پاسخ
من به همه گزينه ها راي دادم اما ميتونم همه را در يك كلام خلاصه كنم:
مهاجرت به آمريكا=تلف نكردن عمر

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
کاووشگر عزیز مرسی.
در مورد گزینه ها باید بگم,مواردی که نوشتی همشون ایده آل هستند.
در واقع مواردی که بهترین هستند و هر کسی می خواد بهشون برسه.

رسیدن به آرامش چیزیه که اینجا نداریم و همه در تلاش برای به دست آوردنشیم.
پیشرفت اجتماعی جزو اهداف هر فردی هست.
احترام به حقوق شهروندیمون بارها زیر پا گذاشته شده و حس خوبی خواهیم داشت وقتی برامون ارزش قائل باشن و به حقوقمون احترام بگذارند.
تجربه سایر فرهنگ ها, انسان همیشه در جستجوی کشف ناشناخته ها و چیزهای جدیده.دیدن و زندگی در کنار انسان هایی با فرهنگ های متفاوت جالبه و کلی بهمون چیز یاد میده.
رفع مشکل عدم سازگاری با محیط فعلی(داریم کاملا لمسش می کنیم ,بماند که هنوز امید به رفعش داریم...)
آزادیهای فردی چیزیه که هر انسان آزاده حق داره داشته باشه و...
سایر مزایا :امکان پرورش استعدادها, امکان تحصیل در دانشگاه هایی بهتر, و در کل امکان تجربه خیلی خیلی چیزهایی دیگه با توجه به امکانات زیاد و پیشرفته ای که برای زندگی هست .
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
ممنون از کاوشگر عزیز و رزا عزیز و کیانوش عزیز و مخصوصاً استاد عزیز...
جالبه کمترین رای مال تجربه سایر فرهنگها هست! Big Grin
آخه من فکر میکنم ما ایرانی ها وقتی تازه وارد آمریکا میشیم، مثل جوجه تازه از تخم در اومده، نمیدونیم فرهنگ چیه! Big Grin
چون واقعاً شدیم هم رنگ جامعه ای که واژه فرهنگ برایشان یک چیز مرموز هست، یه چیزی تو مایه های موز Big Grin صد البته پوستش روی زمین...
من هم میتونم فقط یه چیز را بگویم فعلاً چون الان اصلاً حس فکر کردن به این مسائل نیست و فقط دنبال راهش هستم که برم، و اونم این هست :
مهاجرت به آمریکا = مهاجرت به سمت زندگی و انسانیت
ماندن در ایران = بَ بَ کردن، چارقد ،پوست پفک، دولا و راست شدن مثل لولای در و کمد
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، hvm ، kavoshgarnet ، elli ، megaholding ، ساشا ، R.F ، OverLord ، honareirani ، looloo ، سروش سعیدی ، qeshmi ، taherifar
جدا از حقوق اجتماعي و فردي و ترس از آينده كه پيش زمينه من براي مهاجرته. محك زدن خودم و توانايي هام در محيط جديد يكي از مسايل منه. ديديد هي به خودمون مي گيم اگه اين كار رو انجام داده بودم اين مي شد يا اگه فلان رشته رو خونده بودم اون مي شد...منم مي گم برم از دست اين لوپ ذهني نجات پيدا كنم. شايد برم اصلا هيچ پيشرفتي هم نكنم و درجا بزنم ولي حداقل از اين فكر خلاص مي شم. مورد ديگه براي من زندگي كردن به روش خودم و به دور از هرگونه تعارف و تمجيدهاي توخالي و دروغ هاي مصلحتي و قانون گريزي ايه.
پاسخ
محمد جان آخه واقعا تجربه ی سایر فرهنگها جزو علل و مزایای مهاجرت به حساب نمیاد.....حداقل برای من که اینطوری نبود....گاهی آدم اینقدر احساس فشار میکنه که به تنها مسئله ای که برای مهاجرت فکر نمیکنه همین آشنائی با فرهنگهای دیگه است.......
مهاجرت مقوله ی پیچیده و پر فشاریه و کسی که تصمیم میگیره این کار رو انجام بده هدفهای مهم تری داره تا بخواد با فرهنگ دیگه ای آشنا بشه....
برای کشورهای جهان سوم و کشورهائی که مردمش زیر فشارند این اصلا پارامتر مهمی محسوب نمیشه و فقط برای کسانی کاربرد داره که بخوان از سر دلخوشی مهاجرت کنند و فقط قصدشون دنیا گردی و آشنائی با فرهنگ سایر ملل باشه نه ماها.....................
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، usa.lover ، OverLord ، honareirani ، looloo ، zara man ، سروش سعیدی ، نخجیر ، farshadsh ، آنی ، taherifar
سلام

قابل توجه دوستان میشه همه گزینه ها رو هم انتخاب کرد

منم همین کار رو کردم! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، OverLord ، honareirani ، looloo ، farshadsh ، taherifar
من که هدف اولم گرین کارت بود, بعدش هم پاسپورت امریکایی. البته باطوم خوب هم بی تاثیر نبود!
من هم به هر هفت گزینه رای دادم ولی موقع کلیک کردن سایر مزایا دگمه را محکم تر فشار دادم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-05-02 ساعت 10:39)rs232 نوشته:  من که هدف اولم گرین کارت بود, بعدش هم پاسپورت امریکایی. البته باطوم خوب هم بی تاثیر نبود!
من هم به هر هفت گزینه رای دادم ولی موقع کلیک کردن سایر مزایا دگمه را محکم تر فشار دادم.

راست ميگيد پاسپورت آمريكايي رو فراموش كردم.Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، looloo ، OverLord ، shahram1347 ، taherifar
به نظر من مهم ترین اینها 1- امکان پیشرفت اجتماعی ست که شامل همه پیشرفت ها میشه برای مثال اگر این جا بگی می خوام فضانورد بشم می گن بروبابا محال اصلا بی خیالش شو و ....... ولی اگر تو آمریکا بگی می خوام فلان کارو کنم نه تنها روحیتو نمی گیرن بلکه تشویقتم می کنن
2- حقوق شهروندی که خیلی مهم وبه نظر من تو آمریکا فرق نمی کنه گدا باشی یا پولدار همه از یک حقوق بر خوردارند ولی این جا فصله ی طبقاتی اون قدر زیاده که نگو تازه محدود کسانی پیدا می شن که به حقوق شهروندی احترام بذران
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: elli ، usa.lover ، OverLord ، honareirani ، looloo ، farshadsh ، taherifar
من هم تقريبا تمام موارد رو تيك زدم.
به نظر من هرجا بري بهتر از اينجاست.
جايي باشه كه آدم احساس امنيت و آرامش داشته باشه.
جايي كه بتوني زندگي كني.
...
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، honareirani ، looloo ، farshadsh ، shooli ، taherifar
موافقم overlord جان
هر جایی بهتر از اینجاست. حتی افغانیستان!
من هم همه رو تیک زدم و واقعا واسه من یکی تمام این گزینه ها درسته!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، looloo ، OverLord ، farshadsh ، shooli ، taherifar
با سلام وجود (زیر ساخت)
موفق باشید.
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، OverLord ، mohammadrezah ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان