کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2010-05-24 ساعت 10:15)sanaz2010 نوشته:  دوستان سئوالي برام پيش آمده كه فكر كنم تو اين تاپيك بهتره مطرح بشهالبته قبلا مطرح كرده بودم ولي دوستان پيشنهاد دادند در تاپيك ديگري مطرح بشه .
من آمار خوندم (بدون سابقه كار در رشتم )ولي سابقه كار فروش اتومبيل و حسابداري فروش(كه با حسابداري مالي فرق داره ) دارم ،اسپانسرم لس آنجلس زندگي مي كنه و من مي خوام در بدو ورود به همين شهر برم ،اما با صحبتهايي كه با دوستان داشتم هيچ كس لس آنجلس رو براي يه تازه وارد تاييد نمي كنه .همه ميگن:
1-اين شهر براي تو خيل گرونه
2-اين شهر فرصت كاري به توي تازه وارد نمي ده (با يه زبان معمولي )و با تخصصهايي كه داري
3-ايراني هاي ساكن لس آنجلس منتظر فرصتن تا يه آدم از همه جا بيخبر و اغفال كنن
خلاصه دوستان مي خوام بدونم كسي ايالت ديگه اي رو پيشنهاد مي ده؟

سلام دوست عزیز شما می تونی بری جایی مثل vallejo حتی san jose توی همین کالیفرنیا که خیلی ارزون تر ه ......
اما قطعا نه لس انجلس برو نه جایی که ایرانیه
مخصوصا خانم های ایرانیی که (*********)...........
(با نهایت احترام برای همه دختران قصد توهین ندارم ) ( البته بکم از نوشتم رو حذف کردم)
اما زور داره وقتی از کنارش رد میشی زنیکه طوری بلند حرف بزنه که کاملا بشنوی داره میگه (( اه این ایرانی ها همه جا هستن ))
البته اگه مواجه شدی یاد صبر ایوب یا سرعت اینترنت ایران بیافت ( دومی بهتره )
فقط خواهشا وقتی می ریم امریکا این فرهنگ مزخرفمون رو نبریم و با آغوش باز پذیرای فرهنگ جدید باشیم ( اول با خودمم)
پ ن : منظور san jose شهر town های اطراف هست مثل los gatos و........
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، da2016 ، tata63 ، ali72 ، mirman ، exxedus ، we are one ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، bozorg ، copol ، matin86 ، caprice ، ArjenPSN_23
(2010-05-07 ساعت 11:23)charisma8 نوشته:  با سلام خدمت Ziba
اول در مورد هنرستان
اگر توی .haskell ave‎ در Sherman Oaks زندگی میکنی هنرستان توی Winnetka به شما نزدیکتره .به غیر از اون یکی هست که توی North hills و شما با اون فاصله زیادی دارید. براتون لینک وب سایتش رو میزارم که میتونید اطلاعات بیشتر ی در موردش بدست بیاورید.

http://www.nvoc.org

و اما در مورد گواهی نامه:
اگر SSN یا همون سوشیال سکیوریتی رو داری معطل نکن و برو DMV و برای گواهی نامه درخواست کن .البته DMV که توی خیابان Sherman Way هست امتحان آییه نامه رو به زبان فارسی هم میگیره و فکر کنم راحت میتونید پاس کنید.برای آییه نامه میتونی 3 بار امتحان بدی که در بار اول اگه 8 غلط داشته باشی قبولی و در بار دوم وسوم 3 غلط .برای امتحان شهری هم 3 بار میتونی امتحان بدی ، اگرتا 15 غلط توی چک لیستی که دارند براتون تیک بزنن قبولید در غیر اینصورت نه ، که فکر کنم هزینش 31$ میشه برای 3 بار .راستی برای امتحان شهری باید خودت ماشین ببری .تا موقعی که گواهی نامه میگیری برو DMV و برای آی دی (ID ) کارت درخواست کن، برای آی دی اونا فقط سوشال سکیوریتی رو نیاز دارند. اگر اینو بگیری دیگه نیازی نیست مدارک شناسایی خودت رو همراهت داشته باشی و هر جا که ازت میپرسن آی دی میتونی اونو نشون بدی .فکر کنم هزینش 21$و یا چند دلاری بیشتره.

و در آخر در مورد کالج

الان میتونی برای کالج ثبت نام کنی ولی فقط آنلاین.البته فراموش نکن که کلاسهای تابستون کوتاه مدته و فشرده هستند که کلا 5 هفته طول میکشه تموم بشن .برنامه کلاسهای تابستونی هم توی وب سایت کالج هست که میتونی ببینیش .

آی دی رو حتما بگیر حتی اگه برای گواهی نامه هم درخواست کردی.

در مورد هر کدوم که خواستی میتونم بیشتر برات توضیح بدم .

شاد و سلامت باشید.

سلام
به نظرم توضیحات بالا کاملا اما فارسی امتحان نده یکم فعل و فاعلش جابه جاست اذیت میشی
دیکشنری هم می تونی ببری
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir.80 ، Sepasttian ، taherifar ، behfaza ، msar
(2010-06-08 ساعت 01:27)senator274@gmail.com نوشته:  سلام دوست عزیز شما می تونی بری جایی مثل vallejo حتی san jose توی همین کالیفرنیا که خیلی ارزون تر ه ......
اما قطعا نه لس انجلس برو نه جایی که ایرانیه
مخصوصا خانم های ایرانیی که (*********)...........
(با نهایت احترام برای همه دختران قصد توهین ندارم ) ( البته بکم از نوشتم رو حذف کردم)
اما زور داره وقتی از کنارش رد میشی زنیکه طوری بلند حرف بزنه که کاملا بشنوی داره میگه (( اه این ایرانی ها همه جا هستن ))
البته اگه مواجه شدی یاد صبر ایوب یا سرعت اینترنت ایران بیافت ( دومی بهتره )
فقط خواهشا وقتی می ریم امریکا این فرهنگ مزخرفمون رو نبریم و با آغوش باز پذیرای فرهنگ جدید باشیم ( اول با خودمم)
پ ن : منظور san jose شهر town های اطراف هست مثل los gatos و........

1- سن حوزه اصلا شهر ارزونی نیست و ایرانی هم زیاد داره.
2-من نمیدونم شما کجا هستی و چه تجربه ای از آمریکا داری...اما اینجا امکان نداره کسی با توهین در مورد ایرانی بودن شما حرفی بزنه میتونم بگم برعکس هم خوشبختانه ایرانیها اینجا هنوز از ارج و قرب خوبی بین آمریکائیها و سایر ملتها برخوردارند.
3- ممنون از اینکه در مورد فرهنگ تذکر دادید ..منم با شما هم عقیده ام Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، shr.jafari ، Hossein81 ، aadine ، پرستو ، tata63 ، battosai ، etefag ، bayat_r ، erfan AK ، we are one ، taherifar ، behfaza ، msar ، matin86 ، caprice
............... منهم در مراوده با خیلی از ایرانی ها چه در ایران و چه در اینجا مشکل داشتم و دارم. ولی هیچ وقت نه از کسی متنفر بودم، نه فرار کردم. در این مدت هم 2 تا خانواده را از خیل عظیم ایرانی های لوس آنجلس که تقریبا هر روز میبینم بعنوان دوست انتخاب کرده ام.
شما هم میتونید با ایرانی های اینجا آشنا بشوید و یکی دوتاشون را انتخاب کنید برای مراوده. بالاخره یکی را پیدا میکنید که مثل شما فکر کنه!!!! بعد از مدتی متوجه میشوید که با یک هموطن میتونید رابطه دوستی بسیار صمیمی تری برقرار کنید. Wink
اینرا یادتون باشه آنچیزی که اول از همه محل اقامت مهاجر را معلوم میکنه، داشتن آشنایی و یا فامیلی در غربت و زندگی موقت در کنار آنهاست. پس تا یاد گرفتن را ه و چاه باید چشمهارا کمی روی هم گذاشت تا بعدا مثلا یک موقعیت بهتری حالا در یک ایالت دیگر و بدور از هر چه شما نمیخواهید و .... پیدا کرد.Big Grin
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، nochen ، honareirani ، sanaz2010 ، Hossein81 ، hitab ، sunset ، battosai ، etefag ، exxedus ، m.mehdi ، we are one ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، matin86
بچه ها كسي در مورده burbank
چيزي ميدونه؟ آخه بابام گير داده بريم اونجا....ولي چيزي ازش نميدونم....ميشه كمك كنيد
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، behfaza ، msar
جزو لوس آنجلس کانتی است. بالای شهر (شمال شرق) لوس آنجلس. ایرانی زیاد داره. البته اسپانیش هم . تابستان هایش گرم است. البته نه به گرمی و شرجی ولی. از آنجا براحتی میتونید تا لوس آنجلس رفت و آمد کنید. در نتیجه اگر کارتون در لوس آنجلس باشه، مشکل زیادی نخواهید داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، ali234 ، we are one ، taherifar ، behfaza ، msar ، copol ، matin86
[quote='nicole.gemini' pid='55696' dateline='1276029750']
نقل قول:تابستان هایش گرم است. البته نه به گرمی و شرجی ولی.
[quote]

نیکول جان منظورت اینه که ولی آباد ما شرجیه؟!!! جل الخالق ! اینجا که به هوای خشک معروفه. ما هم که اینجا زندگی می کنیم نه رطوبتی حس کردیم نه خشکیی! البته احتمالش هست تابستون چون بارون نمیاد و اینجا هم نسبت به دریا در گودیه هوا خشک بشه ولی به هیچ وجه مرطوب نمی شه.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
قيمتاش چي؟ گرونه؟ ......يعني واسه خونواده ي 4 نفري سالي چقد حدودي خرج دارن....آخه ما زياد نميتونيم با خودمون پول بياريم واسه يه مدتي..
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
(2010-06-09 ساعت 07:05)rasarasa نوشته:  [quote='nicole.gemini' pid='55696' dateline='1276029750']
نقل قول:تابستان هایش گرم است. البته نه به گرمی و شرجی ولی.
[quote]

نیکول جان منظورت اینه که ولی آباد ما شرجیه؟!!! جل الخالق ! اینجا که به هوای خشک معروفه. ما هم که اینجا زندگی می کنیم نه رطوبتی حس کردیم نه خشکیی! البته احتمالش هست تابستون چون بارون نمیاد و اینجا هم نسبت به دریا در گودیه هوا خشک بشه ولی به هیچ وجه مرطوب نمی شه.

من نمیدونم شما کدوم ".... ولی " هستی!!!Big Grin ولی اگر در محدوده van nuys هستی، بدلیل جنگلهای ملی لوس آنجلس که اطرافش را گرفته، و در گودی هم است هوا در تابستان مقداری شرجی میشه. بهمین دلیل هم است که آنقدر سرسبز است. من هر بار از hollywood freeway به سمت بالا میایم، یاد سرسبزی جنگلهای شمال میافتم. البته هوایش اصلا به حد شمال شرجی نمیشه، ولی همان حد شرجی و دم، هم زیباست.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، Pedraaam
(2010-06-09 ساعت 08:44)nefarioos نوشته:  قيمتاش چي؟ گرونه؟ ......يعني واسه خونواده ي 4 نفري سالي چقد حدودي خرج دارن....آخه ما زياد نميتونيم با خودمون پول بياريم واسه يه مدتي..
قیمتهاش متوسطه. خرج یک خانوادۀ 2نفره تقریبا ماهی 1800 و برای خانوادۀ 4نفره با یک خانۀ دوخوابه احتمالا حداقل ماهی 2500 باشد (البته این را بهتر است دوستانی که ایالوارند ومی دانند نظر بدهند).قیمتی که گفتم حداقل خرج است و صد البته بستگی داره که بخواهید چند تا ماشین بخرید، چندتا خط موبایل بگیرید و خانۀ چند خوابه اجاره کنید. وبرای تحصیل به کجا بروید ولی کلا قیمتهاش از نظر خورد وخوراک مثل شهرهای ارزانتری مثل لاس وگاس است ،خوراکیهای ایرانی به مراتب از بقیۀ شهرهای آمریکا ارزانتر است. پول گاز خیلی ارزان و معمولا مجانیست.قیمت برق هم خوب است.اجارۀ خانه ها متوسط است ویک خوابه از 1000به بالاست.

نقل قول:من نمیدونم شما کدوم ".... ولی " هستی!!! ولی اگر در محدوده van nuys هستی، بدلیل جنگلهای ملی لوس آنجلس که اطرافش را گرفته، و در گودی هم است هوا در تابستان مقداری شرجی میشه. بهمین دلیل هم است که آنقدر سرسبز است. من هر بار از hollywood freeway به سمت بالا میایم، یاد سرسبزی جنگلهای شمال میافتم. البته هوایش اصلا به حد شمال شرجی نمیشه، ولی همان حد شرجی و دم، هم زیباست.
والا ما درسن فرناندو ولی در خیابان شرمن وی هستیم و محل کار همسرم هم در همان ون نایز است ولی تاکنون هیچ گونه رطوبتی رویت نشده .اتفاقا ما وقتی به لس آنجلس و سانتامونیکا می رویم تازه کمی رطوبت حس می کنیم که همیشه هم از کم بودن رطوبت در مجاورت اقیانوس متعجب می شیم .احتمالا شما درروز خاصی گذرت به این طرفها افتاده، چون اهالی سن فرناندو ولی معمولا از خشکی هوای اینجا شکایت دارند.
راستی کسی میدونه چرا لس انجلس و شهرهای مجاورش با اینکه در کنار اقیانوس هستند اصلا شرجی نیستند؟!! شمال خودمون کنار یک وجب دریاچۀ خزر بود ،آدم از رطوبت نابود می شد ولی این اقیانوس به این بزرگی چرا اینقدر بی بخاره؟!

پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، kianoush ، honareirani ، Hossein81 ، battosai ، ali234 ، ginjer ، we are one ، mohamad92 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، Pedraaam
BURBANK چي سر سبزه؟
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2010-06-09 ساعت 12:25)nefarioos نوشته:  BURBANK چي سر سبزه؟
تا جایی که من دیده ام همۀ شهرهای کالیفرنیا سرسبزهستند .این عکس را هم که گویا عکس بربنک هست را از اینتر نت برای شما گرفتم که خیالت راحت شه. راستی چرا با گوگل مپ یک سری به شهر موردنظرتون نمی زنید می تونید همۀ خیابونها و جزییاتشم ببینید !

[عکس: burbank03_2003%20copy.jpg]

پاسخ
2تا ساختمان بلند بيشتر نداره
خهمه خونه ها ويلايي اند؟
باباي من زنيور دار بوده قبلا ميخواد بياد اونجا همون كارو ادامه بده به نظر شما تو burbank جواب ميده؟
راستي وضع عسل اونجاها چطوره؟؟؟
تاریخ دریافت نامه دوم:
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2010-06-09 ساعت 14:44)nefarioos نوشته:  2تا ساختمان بلند بيشتر نداره
خهمه خونه ها ويلايي اند؟
باباي من زنيور دار بوده قبلا ميخواد بياد اونجا همون كارو ادامه بده به نظر شما تو burbank جواب ميده؟
راستي وضع عسل اونجاها چطوره؟؟؟
اگر اطلاعاتی راجب پرورش زنبور یا پرورش هر حیوان دیگه ای کسب کردید حتما بدید. ممنونم . چون مدرک دانشگاههی منم مهندسی کشاورزی و دامپروری هست شاید بشه یک کسب وکاری برای خودم راه اندازی کنم همچنین از حمایت های دولتی اطلاعاتی گرفتید بدید
متشکرم
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: nefarioos ، Hossein81 ، taherifar ، behfaza ، msar ، samane1363 ، copol
یک حقیقت مهم برای زندگی در لس آنجلس آلودگی هوا و ترافیک است. می‌خواستم بدونم این آلودگی هوا و ترافیک تا چقدر با تهران قابل مقایسه است؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان