کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
با سلام

من یکی از عضوهای قدیمی هستم ولی به علت مشغله های کاری زیاد که در اینجا (منطقۀ ولی ) دارم نتونستم بیام که براتون مطلب بزارم. الان من اینجا هستم و منتظر سوالهای شما در مورد منطقه لس آنجلس و تا حدودی کارهایی که توی کل آمریکا مشترک میباشد هستم.خوشحال میشم اگر سوالهاتون رو واضح بپرسید و از کلی پرسیدن بپرهیزید.
به عنوان مثال خواهشاً نپرسید : زندگی در لس آنجلس چطوریه؟
این یه سوال کلی و جوابی که منطقاً شما باید بگیرید هم باید کلی باشه و جوابش هم میشه این : هر روز باید کار کرد (7 ساعت کار مفید) ، خرید کرد ،رانندگی کرد و از آب و هوا لذت برد.
پس با این تفاسیر من منتظر سوالهای شما هم وطنان و دوستان هستم.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، laili ، honareirani ، elli ، اليزا ، Hossein81 ، OverLord ، Soofia ، 20reza ، hoda_ch ، Ziba ، lexington ، jam_14051 ، agadondol ، Ali Sepehr ، farzad24 ، kasra ، looloo ، R.F ، Ashkan.R ، سارا کوچولو ، megaholding ، sanaz2010 ، mary joon ، babak2010 ، frozen mind ، online27H ، بنيتا ، shayanm ، امیلا ، amir416 ، aminghshiraz ، mahshad ، Iman-gta ، fatemehtm ، Kaveh90 ، sasan_rock ، hamedrouhi ، AvRiMcM ، lorecance ، سروش سعیدی ، ahmadzaq ، 2011e man ، maxsoulfly ، farnaz82 ، ali.narooei ، vahidvm60 ، bahar1359 ، sinswimer ، tata63 ، Yashar1989 ، davoood63 ، SH1A2R3 ، alinet ، mgy ، cmbt ، kourosh2011 ، Amin1357 ، maka2 ، New York ، Pitter ، سمبل ، wushu kung fu ، mori5050 ، meysam afjeh ، SANI HAGHIGHI ، perna ، tooska68 ، f.khorasani ، hooman9922 ، behrooz ramezani ، hana_fd ، j1970 ، battosai ، پرنیان90 ، sasbk ، r_ent ، ستاره نوید ، FaFaGoodBoy ، HB_USA ، arezoo bj ، Emma_a432 ، bayat_r ، Gerdoo ، Saiban ، Sepasttian ، ipedram ، hushmandco ، FMANIS ، زری وحدتی ، nika ، hossien_501 ، amir0_0amir ، Dr Sara ، 5ina ، saeed_gh ، ford ، storagemeter ، ماتیتی ، rtt ، behfaza ، Terme ، Ali CA ، مرآت74 ، mohammadg846 ، shekari ، we are one ، ojee ، سيبك ، pey.com ، Lemony ، Samia ، adonis2006 ، armin021 ، kage.omid ، setarewon ، goliii ، mohamad92 ، aaraam ، nasam ، taherifar ، booktab_pub ، حاجی واشنگتن ، r.bazargan ، manheb1 ، msar ، samane1363 ، nedaba ، Siamak ، ayden ، copol ، biparva ، Moody ، caprice ، shahzadeh
(2010-05-04 ساعت 22:00)charisma8 نوشته:  با سلام

من یکی از عضوهای قدیمی هستم ولی به علت مشغله های کاری زیاد که در اینجا (منطقۀ ولی ) دارم نتونستم بیام که براتون مطلب بزارم. الان من اینجا هستم و منتظر سوالهای شما در مورد منطقه لس آنجلس و تا حدودی کارهایی که توی کل آمریکا مشترک میباشد هستم.خوشحال میشم اگر سوالهاتون رو واضح بپرسید و از کلی پرسیدن بپرهیزید.
به عنوان مثال خواهشاً نپرسید : زندگی در لس آنجلس چطوریه؟
این یه سوال کلی و جوابی که منطقاً شما باید بگیرید هم باید کلی باشه و جوابش هم میشه این : هر روز باید کار کرد (7 ساعت کار مفید) ، خرید کرد ،رانندگی کرد و از آب و هوا لذت برد.
پس با این تفاسیر من منتظر سوالهای شما هم وطنان و دوستان هستم.

شاد و سلامت باشید.

دوست عزیز
ممنون از راهنماییتون..قرار گرفتن در محیط زندگی جدید میتونه موارد جدیدیو تو ذهن فرد ایجاد کنه..اگر شما لطف کنید برای شروع بحث هر آنچه به ذهنتان برای تازه واردها مفید است ذکر کنید ممنون خواهیم بود.بعضی اوقات بعضی نکته ها از اصل قضیه مهمتر میشن.
موفق و سلامت باشید
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
duste aziz mamnoon az komakhaoon
mandar dar los angles mantahe shermanox zedegi mikonam fekr konam dakhele vally hastesh . mitoonid clas zaban be mamoarefi konid dar hamin havali bahe?

دوست گرامی لطفا فارسی تایپ کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، SH1A2R3 ، maka2 ، behfaza ، armin021 ، mohamad92 ، taherifar ، r.bazargan ، msar
با سلام خدمت Ziba
بله شرمن اوکس هم جزء منطقه Valley لس آنجلسه.

در مرحله اول:
شما میتونید یه تحقیق کنید همون حوالی خودتون ببینید که دبیرستان هست یا نه. بیشتر دبیرستان های دولتی عصرها برای بزرگسالان کلاس دارند و برای ثبت نام هم باید 2$ بپردازید.من نمیتونم براتون پیدا کنم چون دقیق نمیدونم در کدوم محله شرمن هوکس هستید،اگر هم الان براتون آدرس بزارم یه مقدار دقیق نیست و شما گم راه میشید.
در مرحله دوم:
شما میتونید برید توی هنرستان فنی و حرفه ثبت نام کنید.البته خیلی کلاسها و دوره های دیگه ایی هم دارند که میتونید بعد از گذروندنشون گواهی نامه بگیرید و باهاش کار پیدا کنید.براتون لینک وب سایتش رو میزارم که میتونید آدرس واطلاعات دیگه ایی رو که می خواهید پیدا کنید.

west valley occupational center
http://www.wvoc.net

در مرحله سوم:
در منطقه وینتکا که جزۀ وود لند هیلزه و حدوداً بیست دقیقه با شما فاصله داره یه کالج دولتی هست که میتونید از اینجا تحصیلات خودتون رو در آمریکا شروع کنید.برای ثبت نام باید به صورت آن لاین ثبت نام کرد و بعد آن لاین کلاس اضافه کنید و ... .
به نظر من وقت رو تلف نکنید و از همین کالج شروع کنید.
اگر شهروند کالیفرنیا باشید (یعنی بیشتر از 1 سال در کالیفرنیا بوده باشید) و بهشون نگید که لیسانس دارید میتونید از دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوض میباشد و لازم نیست به دولت برش گردونید.اسمش پی یرس کالجه

Pierce College

http://www.piercecollege.edu

شاد و سلامت باشید
پاسخ
با سلام خدمت Hossein81

بازم کار رو سخت کردید و سوال کلی پرسیدید ولی دوست دارم به این سوال شما یه جواب کلی بدم که ممکنه یه مقدار به شما شک وارد کنه.

برای شروع در مورد زندگی کردن در خارج از کشوری که داخلش متولد شدید، باید خیلی چیزها رو در نظر بگیرید و بپذیرید. اولین کاری که باید انجام بدهید اینه که کلمه پذیرفتن رو هیچ وقت و به هیچ عنوان فراموش نکنید.

می خوام یه مقدار مطلب بنویسم و سعی میکنم که عمومی باشه و کمتر از نظرات شخصی استفاده کنم.ولی در بعضی مواقع ممکنه که یه مقدار نظر شخصی هم باهاش مخلوط کنم و شما لطف کنید و از من حقیر نارحت نشید.

اولین گام : تمام کارهایی رو که دارید در راه گرفتن ویزا و آمدن به اینجا انجام میدهید روی یک ورق کاغذ بنویسید و همیشه همراه خودتون داشته باشید،به این خاطر اینو میگم که بعد از یه مدت خیلی کوتاه که در اینجا زندگی میکنید تمام اون کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا انجام داده اید رو فراموش میکنید و دوباره هوای ایران به سرتون میزنه و ایران ایران میکنید.

زندگی کردن در لس آنجلس به خصوص در منطقه ولی به هیچ عنوان شبیح به اون تصویرهای ذهنی که الان تو ذهتون دارید نیست.جمعیت مهاجرین مختلف از سراسر دنیا بیش از حد زیاده و به همین دلیل هیچ کدوم از مهاجرها دوست ندارند که با فرهنگ امریکایی زندگی کنند و هر ملیتی داره با فرهنگ خودش در اینجا زندگی میکنه و به نحوی دارند از معنای آزادی سوۀ استفاده میکنند.البته مهمترین نکته که باید در نظر داشته باشید اینه که اینجا دروغ هم هست و به نسبت اون چیزی که فکر میکنید خیلی زیاد تره،پس به هر کسی یا سازمانی اعتماد 100% نکنید.
اینجا جمعیت آمریکای جنوبی(مکزیکی ،گواتمال، السالوادور،شیلی ،و ... )خیلی زیاده و مشکل اصلی بیکاری و گیر آوردن کار هم به خاطر جمعیت زیاد اینهاست ،چونکه تمام کارها رو اینها با کمترین توقع انجام میدهند و تقریباً هیچوقت هم اعتراض ندارند.جمعیت ایرانیهاهم در اینجا خیلی خیلی زیاده که ترجیح میدم در موردش چیزی ننویسم.
حالا من نمیدونم که شما چند ساله و یا مجرد یا متعهل هستید ولی هر کسی و با هر وضعیتی که هستید با این دید بیایید اینجا که دارید به خودتون این فرصت رو میدید که دوباره متولد بشید.پس هر کسی و با هر سمتی و هر مقامی که هستید و د ارید میایید اینجا این رو بپذیرید که همه چیز رو باید از اول شروع کنید که شامل یادگیری زبان جدید ،نحوه رفت و آمد در اجتماع ،کار با سازمانها و غیره و غیره.پس وقتی که اینجا آمدید با خودتون این رو مرور نکنید که من توی ایران برای خودم کسی بودم ولی حالا اینجا باید برم توی یه فروشگاه ساده یه کار ساده انجام بدم.
تشکیل زندگی در اینجا تفریبا 2 تا 5 سال زمان میبره ،پس عجله نکنید و یه مقدار زمان به خودتون بدید .اینجا یه خوبی که داره اینه که اگر توی مسیر زندگی بیفتید اتوماتیک وار همۀ کارها پیش میره . 
به خاطر اینکه از مبحث دور نشم همین جا مطلب رو تموم میکنم و منتظر نظر شما میمونم.

یه جمله از دیل کارنگی براتون مینویسم که فکر میکن برای تمام انسانها لازمه:

به روی گذشته و آینده دربهای محکم وفولادین ببندید وبگذارید و هر روز را برای همان روز زندگی کنید.

یک بار دیگه:

تمام کارهایی رو که برای رسیدن به اینجا دارید انجام میدهید فراموش نکنید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، lexington ، jam_14051 ، اليزا ، darya ، ساشا ، farzad24 ، maryamjay ، elli ، hoda_ch ، kasra ، mohsen324 ، یه مهاجر ، Hossein81 ، kianoush ، EMS ، honareirani ، mehspeed ، Ashkan.R ، حامد ، سارا کوچولو ، payam_prz ، bahram_fadakar ، megaholding ، jayjay ، Hamid55 ، sanaz2010 ، feligoli ، javan134 ، mary joon ، babak2010 ، frozen mind ، jalaldaiy ، پرستو ، امیلا ، has55 ، rayan.s ، usa ، Iman-gta ، hamedrouhi ، lorecance ، amirf_jesus ، ahmadzaq ، arshida ، sepinod ، boshra ، rohambasir ، funnybluesolea ، ali.narooei ، vahidvm60 ، bahar1359 ، rs232 ، tata63 ، humsun ، SH1A2R3 ، alinet ، kourosh2011 ، zer0c00l ، maka2 ، Pitter ، wushu kung fu ، سمبل ، f.r ، Danoosh ، mirman ، Azi b ، mori5050 ، alaleh_al ، tooska68 ، hooman9922 ، silia ، el333 ، battosai ، tiba ، Acaro ، mojgan rezaee ، pari2013 ، sayeh_m ، sasbk ، Tina T ، r_ent ، FaFaGoodBoy ، HB_USA ، arezoo bj ، Emma_a432 ، bayat_r ، sadeghi897 ، satin ، Asy ، mdtrmd ، ARSHIYA USA ، ماری ماه ، artinjoon ، mrbonbon ، hushmandco ، زری وحدتی ، godot ، hossien_501 ، amir0_0amir ، erfan AK ، admeyl ، usa lover ، Lemony ، Dr Sara ، Leila12020 ، mercedeh2011 ، A.d ، saeed_gh ، Marmar4661 ، Rock ، behrang3001 ، ماتیتی ، behfaza ، Terme ، AFSHIN-PIC ، Ali CA ، golegandom ، meghdad matador ، مرآت74 ، Kingrazor ، mohamad92 ، moqadam ، y.n ، الدورادو ، shekari ، uranus88 ، mehrdad pharm ، qeshmi ، we are one ، ojee ، 90173092 ، پادتنش ، pey.com ، alirezapoya ، tapartoor600 ، goliii ، مرجان شعبانی ، aaraam ، adonis2006 ، armin021 ، kage.omid ، sal0811 ، anahita 62 ، remarya ، آلیس-1980 ، nasam ، taherifar ، booktab_pub ، r.bazargan ، manheb1 ، amirrrrrrr ، vahid1432 ، msar ، lighthouse ، samane1363 ، meysam313 ، جهان20 ، a2r ، ao_alireza ، bozorg ، copol ، ستوده ، matin86 ، ELNAZ21 ، saeedm ، Pedraaam ، American Darlin
سلام charisma8
من 20 روزی هست که اومدم به (ولی) victory & reseda
و کسی را در اینجا ندارم.برای پیدا کردن کار چکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
البته تخصصم مترجمی زبان انگلیسی است اما فکر نکنم به درد بخوره.متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، lorecance ، joibarton ، SH1A2R3 ، maka2 ، saman_aryan2012 ، arezoo bj ، bayat_r ، exxedus ، behfaza ، ojee ، armin021 ، taherifar ، msar
دوست عزیز
برای تحصیل در همان کالج دولتی تقریباً چقدر باید کنار بذاریم؟
شما در نظر بگیرید پس از یکسال Instate شده باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، lorecance ، bahar1359 ، SH1A2R3 ، maka2 ، ojee ، armin021 ، taherifar ، msar
با سلام خدمت کسری
در مرحله اول:
رسیدن بخیر.با محله تو آشنا هستم.
در مرحله دوم :
درست میگی یه مقدار کار پیدا کردن با مدارکی که ما از ایران داریم سخته پس بیخیال اون باش و از تواناییت در مورد زبان استفاده کن.
اینجا هم مثل ایران باید آشنا داشته باشی حتی برای کارهای ساده.
من بهت قول نمیدم ولی اگه جایی رو دیدم که استخدام دارند بهت میگم.اما گامهایی که میتونی برداری اول از همه در این منطقه باید حتما ماشین داشته باشی بعد از تهیه ماشین برو توی فروشگاهای بزرگ(سعی کن توی فروشگاهایی بری که به مواد غذایی مربوطه ) و سراغ منیجر رو بگیر و فقط و فقط با خود منیجر صحبت کن اگر ازت پرسیدن چه کاری داری بگو میخوام خصوصی باهاش صحبت کنم.این مهمترین کاره برای شروع.میدونم که کار توی این فروشگا ها یه مقدار سخته ولی باید یه طوری شروع کرد.به خودت زمان بده همه چیز درست میشه.اینجا کار کردن عیب و عار نیست و کسی به نوع کار انسان توجه نمیکنه،مهم اینه که کار داشته باشی.
یه لینک هم برات میزارم برو توش و یه فرم پر کن .این فرم برای کارهای دولتیه که میتونی توش رزومه خودتو بزاری و یا در آینده ویرایشش کنی.در این وب سایت میتونی لیست شغل ها رو ببینی و هر کدومش هم توضیحات خودش رو داره.
پس در کنار پیدا کردن کار این رو هم پر کن و برای بعضی از شغل ها هم درخواست بده.

http://jobs.ca.gov/OEC/index.aspx

توی این سایت هم میتونی خیلی چیزها رو پیدا کنی.

http://losangeles.craigslist.org

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
من شنیدم برای داشتن کارهای دولتی باید سیتیزن بود........درسته؟
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، SH1A2R3 ، maka2 ، arezoo bj ، bayat_r ، sadeghi897 ، ojee ، armin021 ، taherifar ، msar
با سلام
اگر شهروند کالیفرنیا شده باشید و بهشون نگفته باشید که مدرکی بالاتر از دیپلم دارید و ثابت کنید که جزء افراد کم درآمد(Low income) هستید میتونید از خودت دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوضه و بهش میگن financal aid.
این هم وب سایتش که میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید.

http://www.fafsa.ed.gov

حالا بگیم که نمی خواهید از این استفاده کنید،اگر خودتون بخواهید شهریه رو بپردازید برای هر واحد باید 26$ بپردازید.البته اگر هنوز شهروند نباشید باید یه شهریه جداگونه بپردازید که مبلغش 926$.
هزینه ترم ها رو نمیتونم بهتون بگم چون بستگی به تعدا واحدتون داره .ولی برای بعضی از رشته ها که دو سال اولش رو میتونید توی کالج باشید تقریبا میتونید 60 واحدی رو پاس کنید و بعد این دروس رو به دانشگاهی که براش درخواست کردید و قبلتون کردند منتقل کنید و ما بقی دروس تخصصی رو اونجا پاس کنید و لیسانستون رو بگیرید.
بجز شهریه باید پول کتاب ، رفت و آمد ، اجاره خونه و خورد و خوراک هم در نظر داشته باشید.البته اگر برای کمک هزینه دولتی قبول بشید اونها تمام این حساب کتاب هارو انجام میدهند و یه مبلغ چشم گیری برای کل ترم بهتون میدن و شما فقط درس می خونید،که خیلی از ایرانی ها با سن بالا شون دارند از این طریق هم درس میخونن و هم زندگی میکنن.

شاد و سلامت باشید.

(2010-05-05 ساعت 10:53)laili نوشته:  من شنیدم برای داشتن کارهای دولتی باید سیتیزن بود........درسته؟

با سلام
درسته ولی بجز سیتیزن برای کسانی که گرین کارت دارند کار دولتی هست.فقط باید براش درخواست کرد و از مصاحبش موفق بیرون بیای.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
مرسی. سن من و خانمم بالا نیست و مشکلی برای شروع مجدد تو دانشگاه نداریم. فقط می‌خواستم بدونم که اگه aid بگیریم همه خرج‌ها رو می‌دن که شما فرمودید اینطوره.
من تصمیم دارم به مدت یکسال صبر کنم تا هم زبان یاد بگیرم هم Instate بشم
تو این یکسال هم یه جوری زندگی رو می‌چرخونیم دیگه... حالا یا از جیب یا یه کاری پیدا می‌کنیم.
سناریو من چطوره؟ خوبه؟
پاسخ
(2010-05-05 ساعت 11:35)msnazi نوشته:  مرسی. سن من و خانمم بالا نیست و مشکلی برای شروع مجدد تو دانشگاه نداریم. فقط می‌خواستم بدونم که اگه aid بگیریم همه خرج‌ها رو می‌دن که شما فرمودید اینطوره.
تو این یکسال هم یه جوری زندگی رو می‌چرخونیم دیگه... حالا یا از جیب یا یه کاری پیدا می‌کنیم.
سناریو من چطوره؟ خوبه؟

محسن جان سناریوت که حرف نداره فقط باید ببینی بازیگرهاش چطوری اجراش میکنندSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
با سلام خدمت charisma8
ممنون از اطلاعات مفیدی که اینجا در اختیار همه میزارین
در مورد کلاس های فنی و حرفه ای و دوره های مختلفی که درش برگزار می شه و میتونیم با گواهی نامش کار پیدا کنیم گفته بودید . ممنون میشم در مورد این کلاس ها بیشتر توضیح بدید ؟؟ مثلا هزینش چقدر هست - هر دوره برای گرفتن مدرک چقدر طول میکشه - چه کلاس هایی درش برگزار میشه - شرایط شرکت در این کلاس ها چی هست ( گرین کارت - سیتیزنی - 1 سال در کالیفرنیا بوده باشیم ) ؟؟؟ و اگه من قبل از مهاجرتم , داخل ایران یکی از این کلاس های فنی حرفه ای مثلا ارایشگری رو برم و مدرک بگیرم بهتر هستش یا بعد از مهاجرتم در لس انجلس این دوره را بگذزونم و مدرک بگیرم بهتر هست ؟!
پیشاپیش از جوابتون تشکر می کنم
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، bayat_r ، hushmandco ، erfan AK ، mercedeh2011 ، armin021 ، mohamad92 ، taherifar ، msar ، copol
(2010-05-05 ساعت 11:57)laili نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 11:35)msnazi نوشته:  مرسی. سن من و خانمم بالا نیست و مشکلی برای شروع مجدد تو دانشگاه نداریم. فقط می‌خواستم بدونم که اگه aid بگیریم همه خرج‌ها رو می‌دن که شما فرمودید اینطوره.
سناریو من چطوره؟ خوبه؟

محسن جان سناریوت که حرف نداره فقط باید ببینی بازیگرهاش چطوری اجراش میکنندSmile

یعنی نقش‌هاش سخته؟!
من که همه جور نقش بازی کردم تو زندگی...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، lorecance ، armin021 ، mohamad92 ، taherifar ، msar
با سلام
در مرحله اول : اصلاً به خاطر بلد نبودن زبان خودتون رو محدود نکنید برید جلو و خواسته خودتون رو بدست بیارید.تا توی جامعه قرار نگیرید زبانتون هم خوب نمیشه.
یه ضرب المثل :
تا زمین نخورید ،سوارکاری یاد نمی گیرید.برید توی جامعه و اینقدر اشتباه حرف بزنید تا راه بیفتید.
یه وب سایت براتون میزارم که میتونه توی زبان خیلی خیلی بهتون کمک کنه،
www.eslpod.com
این یه وب سایته با لهجه لس آنجلسی و هر روز یه متن براتون میزاره با توضیحات کاملی که در مورد اون متن میباشه ،اینطوری شما با نحوه صحبت کردن و بسیاری از اصطلاحات اینجا آشنا خواهید شد.

سناریو خوبی دارید ولی یه پیشنهاد یه روز برید توی کالج و از دفتر financial aid شرایط جدید رو بپرسید ،شاید یه بند یا تبصره اضافه کرده باشند و بتونید قبل از اینکه instate بشید ازشون کمک رو بگیرید.اگر قانون عوض شده باشه میتونید توی ماه May براش درخواست کنید.با تمام این حرفها بیکار نشینید و هر طور شده یه کار پیدا کنید.راستی هر وقت توی کالج ثبت نام کنید میتونید توی همون کالج هم کار گیر بیارید ،البته بهتون 40 ساعت در هفته نمی دهند ولی پایه حقوقشون از 11$ شروع میشه و تکس ازش کم نمیشه تازه برنامه کاریتون رو با کلاستون میتونید تنظیم کنید.از دو راه میشه براش اقدام کرد: از طریق همون financial aid یه فرم ازشون بگیرید و پر کنید و یا برید توی قسمتهای مختلف کمپس(کتابخانه،کافه تریا و ... )و از هر قسمتی برگه درخواست کار رو پر کنید وبهشون بدید،که لازمه اینها اینه که شما جزء دانشجویان اون کالج باشید.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان