کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
سلام دوستان من از برندگان 2012 هستم

من دیپلمم 11 ساله هست وپیش دانشگاهی ندارم و می خوام برای جبران دیپلم (چون اونا میگن باید 12 ساله باشه) سابقه کار ارائه بدم با توجه به اینکه طبق قانون ایران دیپلم حساب میشه توی فرم high school diploma رو علامت بزنم؟

سابقه کارم باید مطابق رشته تحصیلی دیپلم باشه یا ربطی به هم نداره؟

لطفا راهنمایی کنید چون نمیدونم تو فرم چی بزنم
تشکر کنندگان:
sسلام به همه ي دوستان.
من برنده ي 2012 با كيس نامبر 26000 هستم.
هزار و يك سوال در مورد تكميل مدارك دارم كه همه رو ميپرسم.
1.ليسانس زبان انگليسي دارم.توي ثبت نام لاتري سابقه كار كمتر از يك سالو زدم.تا الان شده يك سال و نيم سابقه تدريس البته بدون سابقه بيمه.حالا نميدونم توي فرم 122 ميتونم چيزي بنويسم يا نه؟!با توجه به اينكه تدريس اونم در مقطع ابتدايي توي ليست شغلهاي معرفي شده ي خودشون ستاره دار بود و موقعيت خوبي داشت.
نميدونم نوشتنش شانس قبولي رو بالا ميبره يا نه؟!
چرا يكي ميگه بزن .يكي ميگه نه؟؟
2.لازمه اسم مداس راهنمايي و دبستانم بنويسم يا نه؟
3.يك سال از دانشگاه خودم به يه دانشگاه ديگه ميهمان بودم.لازمه اونم بنويسم؟
پيشاپيش ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-07-25 ساعت 20:53)royce نوشته:  سلام دوستان من از برندگان 2012 هستم

من دیپلمم 11 ساله هست وپیش دانشگاهی ندارم و می خوام برای جبران دیپلم (چون اونا میگن باید 12 ساله باشه) سابقه کار ارائه بدم با توجه به اینکه طبق قانون ایران دیپلم حساب میشه توی فرم high school diploma رو علامت بزنم؟

دوست عزيز اونا مدرك ديپلمو 12ساله قبول دارند و 11سال قبول نمي كنند بهتره سابقه كار اونم خصوصي جور كني
(2011-07-25 ساعت 22:30)نخجير نوشته:  sسلام به همه ي دوستان.
من برنده ي 2012 با كيس نامبر 26000 هستم.
هزار و يك سوال در مورد تكميل مدارك دارم كه همه رو ميپرسم.
1.ليسانس زبان انگليسي دارم.توي ثبت نام لاتري سابقه كار كمتر از يك سالو زدم.تا الان شده يك سال و نيم سابقه تدريس البته بدون سابقه بيمه.حالا نميدونم توي فرم 122 ميتونم چيزي بنويسم يا نه؟!با توجه به اينكه تدريس اونم در مقطع ابتدايي توي ليست شغلهاي معرفي شده ي خودشون ستاره دار بود و موقعيت خوبي داشت.
نميدونم نوشتنش شانس قبولي رو بالا ميبره يا نه؟!
چرا يكي ميگه بزن .يكي ميگه نه؟؟
2.لازمه اسم مداس راهنمايي و دبستانم بنويسم يا نه؟
3.يك سال از دانشگاه خودم به يه دانشگاه ديگه ميهمان بودم.لازمه اونم بنويسم؟
پيشاپيش ممنون

دوست عزيز براي مقطع ليسانس به بالا سابقه كار نيازي نيست چون ممكنه به خاطر همون 1سال سابقه كار دولتي كلير بخورين
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید من یه سوال داشتم از حضورتون ، و اون اینکه من بخاطر ندارم در فرم اول ثبت نام گزینه‌های قسمت تحصیلات چی‌ بود و من هم کدام رو علامت زدم . می‌شه لطفا بگید گزینه‌ها چی‌ بودند ؟ و سوال بعد اینکه مقطع فوق لیسانس advanced degree یا university degree هست ؟
ممنون ازپاسختون
تشکر کنندگان:

سلام
دوست گرامی برای اینکه شایستگی دریافت ویزا رو داشته باشید . احتیاج به دو شرط هست .
1- دیپلم 12 ساله که در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود و در نظام جدید با پیش دانشگاهی 12 سال کامل میشه.
( من خودم دیپلم کاردانش 11 ساله داشتم ولی چون دانشجو بودم ایرادی نگرفت .سفارت من ابو ظبی بود ولی آنکارا ایراد میگیره )
2- شر ط دوم اینه که شما در شغلی که در لیست مشاغل وزارت کار آمریکا احتیاج به 2 سال آموزش داره شما در طی 5 سال گذشته 2 سال کار عملی داشته باشید . ( نه اینکه آموزش دیده باید)
و این دو شرط ارتباطی به هم ندارند و یک نفر میتونه هر 2 شرط رو داشته باشه یا فقط یکیشو. و نیازی نیست دیپلم و شغل مورد نظر مطابق هم باشند.
شما اگر به سایت (http://dvselectee.state.gov/) مراجعه کنید و در قسمت ( step 1) که در همین مورد توضیح داده یک مثال هم زده که به چه سایتی بربد و چگونه متوجه بشید که شرایط رو از نظر شغل دارید یا نه؟

تشکر کنندگان: Donkey chance
(2011-08-08 ساعت 22:15)AmericanHamid نوشته:  

سلام
دوست گرامی برای اینکه شایستگی دریافت ویزا رو داشته باشید . احتیاج به دو شرط هست .
1- دیپلم 12 ساله که در ایران در نظام قدیم 12 ساله بود و در نظام جدید با پیش دانشگاهی 12 سال کامل میشه.
( من خودم دیپلم کاردانش 11 ساله داشتم ولی چون دانشجو بودم ایرادی نگرفت .سفارت من ابو ظبی بود ولی آنکارا ایراد میگیره )
2- شر ط دوم اینه که شما در شغلی که در لیست مشاغل وزارت کار آمریکا احتیاج به 2 سال آموزش داره شما در طی 5 سال گذشته 2 سال کار عملی داشته باشید . ( نه اینکه آموزش دیده باید)
و این دو شرط ارتباطی به هم ندارند و یک نفر میتونه هر 2 شرط رو داشته باشه یا فقط یکیشو. و نیازی نیست دیپلم و شغل مورد نظر مطابق هم باشند.
شما اگر به سایت (http://dvselectee.state.gov/) مراجعه کنید و در قسمت ( step 1) که در همین مورد توضیح داده یک مثال هم زده که به چه سایتی بربد و چگونه متوجه بشید که شرایط رو از نظر شغل دارید یا نه؟
ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز

فقط یک سوال شما برای اثبات دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل گرفتین و ترجمه کردین میشه متنش رو بفرمایید.

تشکر کنندگان:
(2011-08-08 ساعت 23:04)royce نوشته:  ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز

فقط یک سوال شما برای اثبات دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل گرفتین و ترجمه کردین میشه متنش رو بفرمایید.
خواهش میکنم دوست عزیز
اول اینو بگم که شما سعی کنید هر جوری شده پیش دانشگاهی رو بگیرید به دانشجو بودن زیاد دل خوش نباشید . چون همونطوری که گفتم در سفارت آنکارا این مورد رو رد میکنند. و اگر دانشجو هستید سعی کنید تا حد اکثر تایستان سال دیگه مدرکتون رو بگیرید که اگر خدای نکرده کسر مدرک خوردید فرصت داشته باشید مدرکتون رو ببرید.

و راه اثبات دانشجو بودن اینه که شما کارت دانشجویی را و یک گواهی اشتغال به تحصیل که از دانشگاه میگیرید بدید به دارالترجمه اونا خودشون ترجمه میکنند با متن خودشون. ونیازی به به مهر دادگستری و وزارت خارجه هم نمیباشد .من حتی ریز نمرات رو هم با مهر دانشگاه بردم ترجمه و به همراه مدارک تحویل دادم

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان