کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
یه کاری یادتون بدم:

یه نسخه از نرم افزار PDF Factory روی سیستمتون نصب کنین (البته زدن یوزر پس یادتون نره، وگرنه پایین صفحاتتون رد پا میذاره!)
وقتی فرمهاتون رو پر کردین به جای ذخیره کردن گزینه پرینت رو بزنین و از توی لیست پرینترها گزینه PDF Factory رو انتخاب کنید... یه فایل PDF تحویلتون میده که اونو میتونین ببرین پرینت بگیرین...

در کل دست زدن به فرمت صفحات فقط برای اینکه بتونین داخلشون تایپ کنین به نظر من خیلی ایده جالبی نیست...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان:
يه سوال ديگه از دوستان، توي سايت گفته كه صفحه اي كه روي اون باركد خورده رو با فرم هاي مرحله اول بفرستيد. بايد اصل اونو بفرستيم يا كپي؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان:
(2010-06-02 ساعت 11:33)saman33 نوشته:  يه سوال ديگه از دوستان، توي سايت گفته كه صفحه اي كه روي اون باركد خورده رو با فرم هاي مرحله اول بفرستيد. بايد اصل اونو بفرستيم يا كپي؟

فرقی نمیکنه
2010AS3xxx
تشکر کنندگان:
1-مدرک فوق دیپلم vocational school درسته?
2- گزینه 4 فقط بنویسم انکارا اخه میخوام انکارا باشه ولی تو نامم ابوظبی نوشته؟
3- فوق لیسانس advanced degree?
شماره کیس: 2011AS00042000
تاريخ دریافت نامه قبولي : 31/4/2010
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 12/7/2010
تاریخ کارنت شدن کیس: sep
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان خوش شانسم
توجه داشته باشید که فرم هایی که دوستان لینکشو میذارن توئ سایت فرم های قدیمی هستش . فرم ها رو فقط از این سایت http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html دانلود کرده و تکمیل کنید و دقت کنید که تنها راه شما برای درست رسیدن به هدف همین لینکه برید ترجمش کنید و همون کاری رو انجام بدید که تو این لینک هست نه برداشت های شخصی بعضی از دوستان که بعدا پشیمون میشید. از مدیران سایت هم خواهش میکنم که اطلاعات اشتباه رو از توی سایت حذف کنن. من سعی میکنم اینو براتون ترجمه کنم و رو سایت بذارم هرچند که خودم هنوز نامه ای سری اولمو پست نکردم.
Shy
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: khabaloo ، odiseh
(2010-05-27 ساعت 15:37)nokia2600 نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 22:54)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان
من که مدرک کاردانی دارم باید در قسمت 6 که Education هستش گزینه university Degree را تیک بزنم ؟

من فكر ميكنم بايد university Degree تيك بزنيد.

مدرک کاردانی برابر با associate degree هست که جزو مدارک دانشگاهی حساب میشه پس university degree رو علامت بزنید.
«خدایا! بازم دار از اینکه نانم و حتی نامم را در پسِ ایمانم افکنم!»
«خدایا! کاش خود را جای انسان می نهادی و
می دانستی که در این دنیا
انسان بودن و ماندن چه دشوار است،
برای انکه می فهمد و از احساس سرشار است!»

دکتر علی شریعتی
تشکر کنندگان:
سلام مادر من براش پاكت امده ولي فرمي براي پر كردن توش نيست ميشه راهنمايم كنين؟ من فقط فرم 122 و 230 بايد پر كنم؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-04 ساعت 15:30)hamid1243 نوشته:  سلام مادر من براش پاكت امده ولي فرمي براي پر كردن توش نيست ميشه راهنمايم كنين؟ من فقط فرم 122 و 230 بايد پر كنم؟
http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf
http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

از اینجا بگیرید
دیگه فرم تو پاکت نیست
تشکر کنندگان:
(2010-06-03 ساعت 10:29)mim نوشته:  1-مدرک فوق دیپلم vocational school درسته?
2- گزینه 4 فقط بنویسم انکارا اخه میخوام انکارا باشه ولی تو نامم ابوظبی نوشته؟
3- فوق لیسانس advanced degree?

1- نه مدرک فوق دیپلم Associate Degree هستش
vocational school فکر کنم همون هنرستان فنی حرفه یا کارودانش خودمون هستش یا هر مدرکی که در موسسات آموزشی همراه با کار عملی یاد گرفتی اما هنوز هم کاملا در این مورد مطودن نیستم! اگه دوستان اطلاعات دقیق تری دارن یتری کنن! اما فوق دیپلم همون Associate Degree هستش و گزینه university degree رو علامت بزن!
2- بله فقط نویس Ankara, Turkey
3- فوق لیسانس هم به احتمال زیاد جزو University degree هستش و Advanced degree واسه دکترا هست!
می دانستی که در این دنیا

دکتر علی شریعتی
تشکر کنندگان:
(2010-06-04 ساعت 15:30)hamid1243 نوشته:  سلام مادر من براش پاكت امده ولي فرمي براي پر كردن توش نيست ميشه راهنمايم كنين؟ من فقط فرم 122 و 230 بايد پر كنم؟
اولا تبریک!
بله فقط 122 و 230 رو پرکن!
دوتا عکس هم 5*5 هم ضمیمه اش کن
کیس نامبرت رو هم بالا سمت راست تمام برگه بنویس
البته اگه پدر و یا شما فرزندان زیر 21 سال و مجرد رو هم که تو فرم ثبت نام نوشتین وا سه هرکدوم فرم 230 رو پر کنین و عکس هم بذارین! اگه خدای ناکرده نام فرزندان و همسر رو حتی اگه نمیخوان گرین کارت بگیرن ننوشتین سریعتر با KCCDV@state.gov تماس بگیرین و راهنایی بخواین!
در آخر هم برچسب رو بچسبون پشت پاکت و پستش کن!
می دانستی که در این دنیا

دکتر علی شریعتی
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان گل مهاجر سرا.
من نامه قبولیم هفته پیش گرفتم و مجرد هم هستم. (فقط گرین واسه خودم میخوام) ، میخواستم ببینم فقط فورم 122 پر کنم کافی هست دیگه ؟ نیازی نیست فرم 230 هم پر کنم ؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-04 ساعت 22:12)strange نوشته:  سلام بر دوستان گل مهاجر سرا.
من نامه قبولیم هفته پیش گرفتم و مجرد هم هستم. (فقط گرین واسه خودم میخوام) ، میخواستم ببینم فقط فورم 122 پر کنم کافی هست دیگه ؟ نیازی نیست فرم 230 هم پر کنم ؟

دوست عزیز هر دو را باید پر کنید
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: mr.amir ، User
قرم ترجمه شده را کسی داره ؟ 122 و 230 ؟؟

ببیتم سوالاش چیه به انگلیسی جواب بدم
تشکر کنندگان: khabaloo
دوستان امیدوارم همیشه پر انرزی باشید
1-فرم dsp-122 قسمت 1 اگه middle name نداریم باید n/a بزاری(.ghasemi.ali.n/a)درسته؟
2-قسمت 4 نوشتم( u.s embassy in turkey -ankara) درسته؟
3-قسمت 6من دانشجو مهندسی هستم .دبیرستان ریاضی فیزیک بودم چی بزنم؟
4-قسمت 7باید الان امضا کنم؟
خیلی لطف میکنید که با تمام وجود ما رو راهنمایی میکنید
اجرتون با خدا
تشکر کنندگان:
(2010-06-05 ساعت 12:30)vahid tavassol نوشته:  قرم ترجمه شده را کسی داره ؟ 122 و 230 ؟؟

ببیتم سوالاش چیه به انگلیسی جواب بدم

فرم 122 تو همین تاپیک وجود داره، صفحه اول رو ببین
فرم 230 هم توی یکی از ارسال ها در تاپیک 230 وجود داره.
موفق باشید
(2010-06-05 ساعت 15:35)american نوشته:  دوستان امیدوارم همیشه پر انرزی باشید
1-فرم dsp-122 قسمت 1 اگه middle name نداریم باید n/a بزاری(.ghasemi.ali.n/a)درسته؟
2-قسمت 4 نوشتم( u.s embassy in turkey -ankara) درسته؟
3-قسمت 6من دانشجو مهندسی هستم .دبیرستان ریاضی فیزیک بودم چی بزنم؟
4-قسمت 7باید الان امضا کنم؟
خیلی لطف میکنید که با تمام وجود ما رو راهنمایی میکنید
اجرتون با خدا

هر جا اطلاعاتی ندارید بنویسید N/A
آنکارا هم مینوشتی کافی بود.
شما آخرین مدرکتون دیپلم هستش.
الان باید امضا کنید
(2010-06-01 ساعت 23:24)free_free نوشته:  با درود خدمت همه دوستان مهربونم
من هنوز نفهمیدم این فرم هایی که تو مرحله اول باید بفرستیم چند تا هستش و موضوعش چیه؟
از دوستان عزیزی که میتونن به این سوال ها جواب یدم خواهش میکنم که توی هر تالار یه توضیح کوچیک راجع به کلیت کار بدن که همه در چریان قرار بگیرن
خیلی زیاد ممنونCool
[/quote]

فرم ها دو تا هستش. 122 و 230

در ضمن مدیریت سایت هم برای دسترسی بهتر به اطلاعان برای هر بحثی یک تالار جداگانه برای گفتگو ایجاد کرده اند. برای "توضیح کوچیک راجع به کلیت کار" هم یک تاپیک وجود دارد به نام لاتاری از آغاز تا پایان. کمی جستجو کافیست تا بیابیدش!

موفق باشید
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Mahdi6513

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان