کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
دوستان من 4 سال تو یه جایی که متعلق به خودم بود کار میکنم یعنی اجاره کرده بودم -اما بیمه نکردم بنا به دلایلی و همچنین پروانه کسب هم نمی خواست (چه قدر دلیل!!!!) . من فقط برگه های مالیاتی رو دارم که اسمم توش بوده - به نظر شما دارالترجمه اینا رو برای صدور گواهی قبول می کنه ؟؟ و یا اصلا اگر بخواهم ثابت کنم به چه صورت هست
من لیسانس کامپیوتر با گرایش نرم افزار دارم با این مدرک شما چی رو پیشنهاد می کنید ؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-09 ساعت 18:12)saint نوشته:  دوستان من 4 سال تو یه جایی که متعلق به خودم بود کار میکنم یعنی اجاره کرده بودم -اما بیمه نکردم بنا به دلایلی و همچنین پروانه کسب هم نمی خواست (چه قدر دلیل!!!!) . من فقط برگه های مالیاتی رو دارم که اسمم توش بوده - به نظر شما دارالترجمه اینا رو برای صدور گواهی قبول می کنه ؟؟ و یا اصلا اگر بخواهم ثابت کنم به چه صورت هست
من لیسانس کامپیوتر با گرایش نرم افزار دارم با این مدرک شما چی رو پیشنهاد می کنید ؟؟

اگه لیسانس داری همون کافی است و احتیاجی به سابقه کار (گواهی سابقه کار) نیست
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: babak2010
من می خوام فرم هامو بدم دارالترجمه پر کنه. شماره یه دارالترجمه که این کار رو انجام می ده می تونید به من بدید؟
تشکر کنندگان:
سلام .من جند تا سوال دارم.1.اگر کسی منزلی رو در ایران رهن کرده باشه باید قولنامه اون رو ترجمه کنه؟
2.ترجمه پرینت از حساب موسسه های مالی و اعتباری قابل قبول هست؟
3. اگر کسی ماشین داشته باشه مدارک اونم باید ترجمه کنه؟
تشکر کنندگان:
ترجمه شناسنامه مجرد (2 سری) + کپی برابر با اصل پاسپورت (2 سری) + تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه = 42 هزار تومان !

که 25 هزار تومان آن برای تاییدیه هاست (5000 تومان برای تایید هر مدرک در دادگستری، 500 تومان برای هر مدرک در امور خارجه و مابقی هم پول تمبر امور خارجه) . سهم دارلترجمه 17 هزار تومان شد.

من به دارالترجمه ای در میرداماد مدارک رو دادم که معروف هم هست. البته امروز از دو جای دیگه در عباس آباد قیمت گرفتم هر دو بخش مربوط به خودشون رو گرونتر گفتن. با این حال روی نرخ تاییدیه ها توافق وجود داشت!
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
سلام
1- دارالترجمه ماندگار، خیابان
طالقانی، نبش بهار جنوبی، تلفن:
88300859 خیلی منظم هستش. و
تقریبا اشکال توی ترجمه هاش
صفره! سر وقت هم تحویل میده.
)ترجمه هام رو اینجا میدم من(
2- دارالترجمه زبان های دنیا- ضلع
شمالی میدان انقلاب. )تنها
مشکلش اینه که میگه مثلا 5 روز
دیگه، بعد 5 روز دیگه که میرید،
میگه چند روز دیگه بیاید. نمیشه
روی زمانش حساب کرد. اما بالاخره
انجام میده(
3- دارالترجمه ایرانیان خ انقلاب،
بین 12 فرودین و فخر رازی- آقای
یوسفی. باید خیلی دقت کنی که
مدارکت رو گم نکنه. توی ترجمه هاش
هم اشکال های وحشتناک پیش میاد
)مثلا همه ی تاریخ ها رو باید حتما
کنترل کنی، از دومیه خوش قول
تره، اما یه مقدار گرونتر حساب
میکرد! ( تا حالا سه تا اشتباه
وحشتناک در حق من انجام داده که
مهمترینش تاریخ ازدواج من بود که
1989 نوشته بود!!!!!!
امیدوارم مفید باشه
موفق باشید
(2010-06-12 ساعت 14:39)doreenheimbach نوشته:  من می خوام فرم هامو بدم دارالترجمه پر کنه. شماره یه دارالترجمه که این کار رو انجام می ده می تونید به من بدید؟

فکر کردم فقط دارالترجم خواسته بودین. اون بالایی ها که نوشتم فرم پر نمی کنند (دارالترجمه هستن)
مدیران عزیز اگر پست حالت تبلیغ داره از حذف تا معدوم کردنش! اختیار با شماست Smile
تشکر کنندگان: Donkey chance ، AMIN3Y ، mirzamemar
سلام به همگی

خواستم بپرسم مدارک واسه چی میره وزارت امور خارجه؟
و اینکه فرستادن مدارک به وزارت خارجه توسط دارالترجمه انجام میشه یا خودمون باید بفرستیم؟؟

چه مدارکی باید به تایید وزارت خارجه برسه؟؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
سلام .من جند تا سوال دارم.1.اگر کسی منزلی رو در ایران رهن کرده باشه باید قولنامه اون رو ترجمه کنه؟
2.ترجمه پرینت از حساب موسسه های مالی و اعتباری قابل قبول هست؟
3. اگر کسی ماشین داشته باشه مدارک اونم باید ترجمه کنه؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 14:38)kaveh1979 نوشته:  سلام به همگی

و اینکه فرستادن مدارک به وزارت خارجه توسط دارالترجمه انجام میشه یا خودمون باید بفرستیم؟؟

واسه اینکه بعد از دادگستری توسط وزارت خارجه هم باید مهر بشه. البته بعضی ها میگن واسه سفارت آمریکا لازم نیست ولی به نظر من کار از محکم کاری عیب نمی کنه.
اگر تهران هستید که خود دارالترجمه انجام میده. اگر نه بعضی دارالترجمه ها یه قیمت نسبتا بالایی رو می گیرن و می فرستند تهران وزارت خارجه البته خیلی هم طول می کشه. به صرفه تر اینه که بعد از تایید دادگستری خودتون ببرید تهران به ادرس:
خیابان امام خمینی خیابان سی تیر کوچه انتخابیه
یک روزم بیشتر طول نمی کشه...صبح که بدید تا نهایتا 3 بعد از ظهر تحویل می گیرید
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، AMIN3Y
(2010-06-15 ساعت 15:04)maryamjay نوشته:  

واسه اینکه بعد از دادگستری توسط وزارت خارجه هم باید مهر بشه. البته بعضی ها میگن واسه سفارت آمریکا لازم نیست ولی به نظر من کار از محکم کاری عیب نمی کنه.
اگر تهران هستید که خود دارالترجمه انجام میده. اگر نه بعضی دارالترجمه ها یه قیمت نسبتا بالایی رو می گیرن و می فرستند تهران وزارت خارجه البته خیلی هم طول می کشه. به صرفه تر اینه که بعد از تایید دادگستری خودتون ببرید تهران به ادرس:

ممنون که جواب دادید..

چه مدارکی را باید ببرم وزارت خارجه؟؟

بازم ممنون
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 15:20)kaveh1979 نوشته:  
(2010-06-15 ساعت 15:04)maryamjay نوشته:  

ممنون که جواب دادید..

چه مدارکی را باید ببرم وزارت خارجه؟؟

بازم ممنون
همه رو... یعنی هر چی رو که بردید ترجمه(مدارک تحصیلی، شناسنامه، سند ازدواج،....) بعد از تایید دادگستری ببرید وزارت خارجه
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، alirezagh ، AMIN3Y
محل تولد من در شناسنامه و مدارک تحصیلی باختران میباشد (بعد از انقلاب نام کرمانشاه به باختران تغییر یافت. ولی مجددا همون کرمانشاه شد!!) ولی در پاسپورت کرمانشاه میباشد. ایا ایجاد مشکل میکنه؟ لازمه از ثبت احوال نامه ای بگیرم که توضیح داده باشه این تغییر نام هارو و اونو ترجمه کنم؟؟
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
(2010-06-22 ساعت 14:09)frozen mind نوشته:  ديروز رفتم دارالترجمه تا اصل مدارك + ترجمه هاي رسمي رو تحويل بگيرم. از يازده تا مدركي كه ارائه كرده بودم پنج تاش نبود. هرچي گشتن پيدا نكردن. نمي دونم گم كردن يا چه بلايي سر مدارك من اومده Sad

متاسفم دوست عزیز. البته من قبلا به این مورد برخورد نکرده بودم اما بنا بر احتیاط ، مدارک رو مرحله به مرحله برای ترجمه می برم تا هم از نظر هزینه مشخص تر باشه که چی به چیه و هم احتمال مشکلاتی مثل مورد پیش آمده برای شما کمتر بشه.

دارالترجمه موظفه بنا به رسیدی که به شما داده و روی اون باید نوشته شده باشه چه مدارکی رو تحویل دادید، کل مدارک رو سالم بهتون برگردونه. جایی که من رفتم، زمان تحویل یکی یکی مدارک اصل رو به من تحویل داد و بعد هم برای تمام ترجمه ها و certified copy ها ، دونه به دونه مهرها و امضاها رو به رویت رسوند! تا بعدا جایی برای ابهام نباشه. حتی تاکید کرد یه بار تاریخ ها و اسامی و .. رو همونجا چک کنم.

به هر حال ممکنه مدارک شما تو پرونده افراد دیگری قرار گرفته باشه و انشاا.. به زودی پیدا میشه
تشکر کنندگان: frozen mind ، AMIN3Y ، امیر مهاجر
دوستان سئوالي داشتم:
گواهي تمكن بانكي كه در صفحه 1 گفته شده چي هست ؟ بجاي اسپانسره با اونم جزو مداركه؟بايد پول زيادي توي حساب باشه؟
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان:
(2010-06-22 ساعت 14:09)frozen mind نوشته:  ديروز رفتم دارالترجمه تا اصل مدارك + ترجمه هاي رسمي رو تحويل بگيرم. از يازده تا مدركي كه ارائه كرده بودم پنج تاش نبود. هرچي گشتن پيدا نكردن. نمي دونم گم كردن يا چه بلايي سر مدارك من اومده Sad

نگران نباشید. بعد از صرف مدتی پیداش می کنند.
اما درعوض استرس زیادی به فرد وارد می کنند.
من هم از این موارد برام پیش اومده بود قبلا اما پیدا می کنند.

دوستمون هستی بانو راه خوبی پیشنهاد داده، مرحله به مرحله خود ببری برای تاییدیه ها.
اما برای یه کم برای افراد شاغل ها وقت گیره و سخته.
امیدوارم زود پیداشون کنند.

موفق باشید
(2010-06-22 ساعت 15:19)naeiji1974 نوشته:  دوستان سئوالي داشتم:
گواهي تمكن بانكي كه در صفحه 1 گفته شده چي هست ؟ بجاي اسپانسره با اونم جزو مداركه؟بايد پول زيادي توي حساب باشه؟

دوست عزیز به تاپیک اسپانسر و مدارک مرتبط و نیز تاپیک نداشتن اسپانسر و راه حل ها مراجعه کنید.
تشکر کنندگان: frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان