کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
(2010-05-21 ساعت 23:32)sarfarash نوشته:  سوال بعدی اینکه توی وبسایت وزارت خارجه نوشته که باید از پل.ی.س ایران باید گواهی عدم سوء پیشنه دریافت کنیم. اما توی مدارکی که اشکان عزیز تیتروار برای من نوشته بود، حرفی از سوء پیشنه نبود؟! و حتا یک جای دیگه هم خوندم که سوء پیشینه پل.ی.س اران رو قبول ندارن.
همچین چیزی صحت داره؟

من تقريبا به طور كامل كل پستهاي سايت رو خوندم(2009 به بالا)
تا جايي كه يادمه...نه لازم نيست...چون قبول ندارن..
بازم اگر كسي مطمئن باشه بياد بگه بهتره...
با آرزوي روزهاي طلايي در US....
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
تشکر کنندگان: honareirani ، User ، loony ، abnanta ، payam62
(2010-05-21 ساعت 23:32)sarfarash نوشته:  
(2010-05-21 ساعت 23:02)laili نوشته:  یکی از سوالات دوستانی که قبول شده اند دونستن زمان خروجشون از کشور بعد از گرفتن ویزاست. و اینکه آیا میشه همراهها با شخص برنده وارد بشن یا نه؟

مرسی از شما لیلی جان،
یه سوال هم من بپرسم، (البته این صرفا از سر کنجکاویه وگرنه واسه ما ترم اولی ها خیلی زوده از این حرفا بزنیم!) بیمه هم نیازه برای سفر به آمریکا؟

سوال بعدی اینکه توی وبسایت وزارت خارجه نوشته که باید از پل.ی.س ایران باید گواهی عدم سوء پیشنه دریافت کنیم. اما توی مدارکی که اشکان عزیز تیتروار برای من نوشته بود، حرفی از سوء پیشنه نبود؟! و حتا یک جای دیگه هم خوندم که سوء پیشینه پل.ی.س اران رو قبول ندارن.
همچین چیزی صحت داره؟

نه بیمه نیازی نیست.
اونم نیازی نیست.درست خوندید اصلا گزارش پلیس ایران رو قبول ندارند چون ممکنه بعضی ها به دلیل بدحجابی و رفتن به مهمونی مورد لطف قرار گرفته باشند و براشون سوءپیشینه درست شده باشه که از دید اونها این جرمها مسخره است.فقط اگه بیشتر از 6 ماه در یک کشور خارجی اقامت داشتید باید از پلیس اون کشور عدم سوء پیشینه بگیرید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: Monica ، User ، loony ، mahdi14u ، abnanta ، AMIN3Y ، payam62
با تشکر از جواب سوالها ممنونم
شماره کیس:**2011AS000012
تاریخ دریافت نامه اول:چهارشنبه29اردیبهشت تهران19 می
محل مصاحبه:ابوظبی
با توجه به شرایط کاری خودم وخانمم وتحصیل فرزندم میتونم طوری برنامه بریزم که چه موقع وارد امریکا بشم مثلا تابستان سال اینده؟
در ضمن بعد از دریافت گرین کارت مجبورم تو امریکا بمونم یا میتونم برم وبیام؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان: mehran61 ، abnanta ، payam62
(2010-05-22 ساعت 13:10)drmahmoodi نوشته:  با تشکر از جواب سوالها ممنونم
با توجه به شرایط کاری خودم وخانمم وتحصیل فرزندم میتونم طوری برنامه بریزم که چه موقع وارد امریکا بشم مثلا تابستان سال اینده؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم ویزایی که به شما میدن یک اعتباری دارد که تا قبل از تمام شدن اعتبار باید وارد خاک امریکا شده باشید و همچنین شما میتوانید وقتی گرین کارت را دریافت کردید به ایران یا کشورهای دیگر سفر کنید فقط مشروط به اینکه جمعا 6 ماه + 1 روز در سال را در خاک امریکا باشید
در غیر اینصورت به دادگاه مهاجرتی فرستاده میشید و اگر نتوانید ثابت کنید که مشکل حادی داشتید که نتنستید به امریکا برگردید
گرین کارت شما را باطل خواهند کرد
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: User ، mehran61 ، BEHROOZ51 ، abnanta ، AMIN3Y ، payam62
بچه ها نامه بچه های تهران اکثرا چهارشنبه 29 می به دستشون رسیده برا باقی بچه ها که در شهر های دیگه زندگی مکنند شما چه تخمینی می زنید ؟
شهراهای بزرگ منظورم مثل شیراز -مشهد-اصفهان و....
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان: abnanta ، payam62
(2010-05-22 ساعت 13:20)ashoury نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 13:10)drmahmoodi نوشته:  با تشکر از جواب سوالها ممنونم
تا اونجایی که من اطلاع دارم ویزایی که به شما میدن یک اعتباری دارد که تا قبل از تمام شدن اعتبار باید وارد خاک امریکا شده باشید و همچنین شما میتوانید وقتی گرین کارت را دریافت کردید به ایران یا کشورهای دیگر سفر کنید فقط مشروط به اینکه جمعا 6 ماه + 1 روز در سال را در خاک امریکا باشید
در غیر اینصورت به دادگاه مهاجرتی فرستاده میشید و اگر نتوانید ثابت کنید که مشکل حادی داشتید که نتنستید به امریکا برگردید
گرین کارت شما را باطل خواهند کرد
در صورت موفقيت آميز بودن مصاحبه و درج ويزا در پاسپورت شما ، اين ويزا 6 ماه از تاريخي كه شما ويزا را دريافت كردين اعتبار دارد. شما مي بايست تا قبل از تمام شدن ويزا حتما وارد خاك آمريكا بشين. البته تاريخ مصاحبه رو خودتون مي تونيد عوض كنيد . طي نامه اي با سفارتي كه معرفي كردين براي مثال ابوظبي شما اعلام مي كنيد كه در تاريخ اعلام شده مشكل دارين و درخواست تغيير اونو ميدين. شما ميتونين بگين از فلان تاريخ به بعد من مي تونم بيام ولي تاريخ فيكس شده اي نمي تونين اعلام كنيد. خود سفارت براتون تاريخ جديد رو مي فرسته.
رهايي آرزو و گير ندادن به آن! با همه وجود، رويا را به كاينات دادن و منتظر سخاوت بيكران روزگار بودن، راز بي‌بديل به آرزو رسيدن است.[/quote]
تشکر کنندگان: User ، abnanta ، AMIN3Y
(2010-05-22 ساعت 15:22)greenheart نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 13:20)ashoury نوشته:  [quote='drmahmoodi' pid='51395' dateline='1274517618']
گرین کارت شما را باطل خواهند کرد در صورت موفقيت آميز بودن مصاحبه و درج ويزا در پاسپورت شما ، اين ويزا 6 ماه از تاريخي كه شما ويزا را دريافت كردين اعتبار دارد. شما مي بايست تا قبل از تمام شدن ويزا حتما وارد خاك آمريكا بشين.

دوستان سلامی دوباره
این جواب رسما منو نگران کرد!!!
اینکه من باید 6 ماه + 1 روز حتما باید در خاک آمریکا باشم!
البته خود من همیشه به این عقیده دارم که "بگذار برسیم به رودخونه، اونو هم یه کاریش می کنیم"
drmahmoodi جان فکر کنم من و شما یه کمی شرایط مشابهی داشته باشیم!
من الان کلی برنامه برای همینجا دارم که باید قبل از رفتن انجام بدم!

nasr عزیز، فکر کنم باید یک تا دوهفته منتظر باشی! چون پست سفارشی نیست که! همینجوری میندازن قاطی بقیه ی نامه ها! اما دیرو زود داره! سوخت و سوز نداره! مطمئن باش!

ببین شاید بتونید برای اینکه مطمئن تر بشید و یه کم دلتون آروم بگیره، زنگ بزنید به گمرک و اداره تجزیه مراسلات پستی، تو چهار راه لشگر. البته می دونم کار سختیه، اما شاید بیارزه به انجام دادنش! قسمت مراسلات خارجی رو باهاشون صحبت کنید و ازشون بخواید که برای شما پیگیری کنن که آیا نامه ای براتون اومده یا نه!
البته من یکبار گذرم افتاده اونجا میدونم چه جهنمیه! بنابراین اگر بتونین خودتون حضوری برین اونجا و پیگیر باشین میتونین جواب بگیرین.
من اینکارو کردم که دارم میگم. فقط باید عنوان کنید که شما منتظر یک نامه بسیار مهم از آمریکا هستین. و باید براشون توضیح بدید که بیشتر این نامه ها در تاریخ 29 اردیبهشت توی تهران توزیع شده اند.

من اینقدر از دستم برمیاد که گفتم.
ای کاش میتونستم بیشتر کمک کنم.

برای همتون روزی خوب، شاد و سرحال آرزو می کنم.
تشکر کنندگان: laili ، mehran61 ، abnanta ، AMIN3Y ، Ali agha
(2010-05-22 ساعت 16:11)sarfarash نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 15:22)greenheart نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 13:20)ashoury نوشته:  [quote='drmahmoodi' pid='51395' dateline='1274517618']
گرین کارت شما را باطل خواهند کرد در صورت موفقيت آميز بودن مصاحبه و درج ويزا در پاسپورت شما ، اين ويزا 6 ماه از تاريخي كه شما ويزا را دريافت كردين اعتبار دارد. شما مي بايست تا قبل از تمام شدن ويزا حتما وارد خاك آمريكا بشين.

دوستان سلامی دوباره
این جواب رسما منو نگران کرد!!!
اینکه من باید 6 ماه + 1 روز حتما باید در خاک آمریکا باشم!
البته خود من همیشه به این عقیده دارم که "بگذار برسیم به رودخونه، اونو هم یه کاریش می کنیم"
drmahmoodi جان فکر کنم من و شما یه کمی شرایط مشابهی داشته باشیم!
من الان کلی برنامه برای همینجا دارم که باید قبل از رفتن انجام بدم!

nasr عزیز، فکر کنم باید یک تا دوهفته منتظر باشی! چون پست سفارشی نیست که! همینجوری میندازن قاطی بقیه ی نامه ها! اما دیرو زود داره! سوخت و سوز نداره! مطمئن باش!

ببین شاید بتونید برای اینکه مطمئن تر بشید و یه کم دلتون آروم بگیره، زنگ بزنید به گمرک و اداره تجزیه مراسلات پستی، تو چهار راه لشگر. البته می دونم کار سختیه، اما شاید بیارزه به انجام دادنش! قسمت مراسلات خارجی رو باهاشون صحبت کنید و ازشون بخواید که برای شما پیگیری کنن که آیا نامه ای براتون اومده یا نه!
البته من یکبار گذرم افتاده اونجا میدونم چه جهنمیه! بنابراین اگر بتونین خودتون حضوری برین اونجا و پیگیر باشین میتونین جواب بگیرین.
من اینکارو کردم که دارم میگم. فقط باید عنوان کنید که شما منتظر یک نامه بسیار مهم از آمریکا هستین. و باید براشون توضیح بدید که بیشتر این نامه ها در تاریخ 29 اردیبهشت توی تهران توزیع شده اند.

من اینقدر از دستم برمیاد که گفتم.
ای کاش میتونستم بیشتر کمک کنم.

برای همتون روزی خوب، شاد و سرحال آرزو می کنم.

دوست عزیز من این مطلب که من گفتم 6 ماه + 1 روز مطلبی است که برای یک نفر که گرین کارت داشت پیش آمده بود و داشتند گرین کارتش را باطل می کردند و زنگ زده بود به کانال IPN و داشت با وکیل مهاجرتی امریکا صحبت می کرد و ایشون این قانون را اونجا اعلام کرد
این مطلب را از این جهت گفتم که سندیت آن را من خودم از زبان یک وکیل آمریکایی شنیدم
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: User ، mehran61 ، abnanta ، AMIN3Y
سلام. ببخشید یک سوال داشتم. کجا نوشته که غیر از 2 فرم 122و 230 عکس هم لازمه؟ دوم اینکه باید برای زن و شوهر 2 تا فرم 122و 2تا فرم 230 پر بشه ؟ برای هر نفر چند تا عکس باید بفرستیم؟ و اینکه فایل عکس را بفرستیم یا عکس چاپ شده را؟
ممنون اگر کسی جواب بده.
تشکر کنندگان: abnanta
(2010-05-22 ساعت 17:39)baharehz نوشته:  سلام. ببخشید یک سوال داشتم. کجا نوشته که غیر از 2 فرم 122و 230 عکس هم لازمه؟ دوم اینکه باید برای زن و شوهر 2 تا فرم 122و 2تا فرم 230 پر بشه ؟ برای هر نفر چند تا عکس باید بفرستیم؟ و اینکه فایل عکس را بفرستیم یا عکس چاپ شده را؟
ممنون اگر کسی جواب بده.

دوست عزیز تبریک های گرم مرا پذیرا باشید.
توی وبسایت وزارت لاتاری! منظورم همون dvselectee.state.gov نوشته که چه مدارکی رو باید بفرستین:
1- فرم 122 فقط توسط برنده اصلی پر شود
2- فرم 0230 برای همه افرادی که موقع ثبت نام اینترنتی ثبت نام شده اند.
3- دو قطعه عکس برای همه افراد. این عکس ها باید دارای مشخصات همون عکسی باشند که شما موقع ثبت نام آپلود کرده اید! یعنی اینکه بطور خلاصه: گردی صورت را کاملا نشان دهد، عینک آفتابی، موی مصنوعی، یا هر چیزی که چهره را بپوشاند، نداشته باشد. دو تا گوش در عکس معلوم باشند. و در نهایت اینکه سایز عکس ها 5*5 سانتی متر باشند. عکس نباید کشیدگی داشته باشد. و کاملا طبیعی باشد.

شما باید عکس چاپ شده را همراه با فرم های بالا به آدرسی که روی اون برچسب هست بفرستید. یعنی اینکه با پست های خارجی مانند دی اچ ال، یا تی ان تی ارسال کنید. هزینه ارسال یک بسته زیر 500 گرم نزدیک به 40 هزار تومان است. (البته بعضی جاها بالا پایین داره!)
بنابراین باید اون برچسب رو روی پاکت بچسبونید!

اگر باز هم پرسشی بود شک نکنید و حتما بفرستید. دقت کنید توی پر کردن فرم ها اشتباه نداشته باشید.

دوستان عزیزی که توی این انجمن هستند اینقدر خوب و باحوصله جواب میدهند که هر کسی رو ترغیب می کنه به خوب بودن! بچه های اینجا همه یک پارچه ماه اند!

باز هم کمکی بود بروی چشم.
تشکر کنندگان: Elf ، laili ، mehran61 ، bhe ، abnanta ، Donkey chance ، AMIN3Y ، alonak
(2010-05-22 ساعت 17:39)baharehz نوشته:  سلام. ببخشید یک سوال داشتم. کجا نوشته که غیر از 2 فرم 122و 230 عکس هم لازمه؟ دوم اینکه باید برای زن و شوهر 2 تا فرم 122و 2تا فرم 230 پر بشه ؟ برای هر نفر چند تا عکس باید بفرستیم؟ و اینکه فایل عکس را بفرستیم یا عکس چاپ شده را؟
ممنون اگر کسی جواب بده.

تو سايت توقسمت توضيحات عكس اورده مثلاگفته بايد 5در5سانت باشه اگه عينكي هستين با عينك باشه ودرصورت داشتن حجاب فقط سر پوشيده باشه يعني تمام صورت و گوشها!:
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان: User ، abnanta
نقل قول:دوست عزیز من این مطلب که من گفتم 6 ماه + 1 روز مطلبی است که برای یک نفر که گرین کارت داشت پیش آمده بود و داشتند گرین کارتش را باطل می کردند و زنگ زده بود به کانال IPN و داشت با وکیل مهاجرتی امریکا صحبت می کرد و ایشون این قانون را اونجا اعلام کرد
این مطلب را از این جهت گفتم که سندیت آن را من خودم از زبان یک وکیل آمریکایی شنیدم

دوست من ازتون بسیار سپاسگزارم. این نکته باعث شده من یک مقدار زیادی تغییر در برنامه هام ایجاد بشه. راستش من یک مشورت بسیار جدی نیاز دارم با شما دوستان باتجربه و آگاه. اجازه بدید من فردا این مساله رو با شما مطرح کنم.

باز هم از شما سپاسگزارم.
تشکر کنندگان: mehran61 ، abnanta
(2010-05-22 ساعت 00:33)Elf نوشته:  
(2010-05-21 ساعت 23:32)sarfarash نوشته:  سوال بعدی... سوء پیشینه پل.ی.س اران رو قبول ندارن.
همچین چیزی صحت داره؟

من تقريبا به طور كامل كل پستهاي سايت رو خوندم(2009 به بالا)
تا جايي كه يادمه...نه لازم نيست...چون قبول ندارن..
بازم اگر كسي مطمئن باشه بياد بگه بهتره...
با آرزوي روزهاي طلايي در US....

مرسی دوست عزیز من!

وقتی که اینجا یک نفر سوال می پرسد و چند نفر پاسخ می دهند، دلیلش آن نیست که می خواهند اطلاعاتشان را نشان دهند، خیر ! دلیلش اینست که می خواهند بگویند چقدر انسان های نوع دوست در میان ما وجود دارد و ما باید کمی چشمانمان را باز کنیم تا این همه دوستی و عشق را دریافت کنیم.

آرزوی بهترین لحظات رو دارم برای تک تک شما دوستان بسیار خوبم در این لحظات آخر شب تهران، یا در هر جای دیگر دنیا که هستید
تشکر کنندگان: laili ، abnanta
(2010-05-22 ساعت 23:04)sarfarash نوشته:  
ممنون اگر کسی جواب بده.

دوست عزیز تبریک های گرم مرا پذیرا باشید.
توی وبسایت وزارت لاتاری! منظورم همون dvselectee.state.gov نوشته که چه مدارکی رو باید بفرستین:
1- فرم 122 فقط توسط برنده اصلی پر شود
2- فرم 0230 برای همه افرادی که موقع ثبت نام اینترنتی ثبت نام شده اند.
3- دو قطعه عکس برای هر کدام از افرادی که فرم 0230 را پر می کنند. این عکس ها باید دارای مشخصات همون عکسی باشند که شما موقع ثبت نام آپلود کرده اید! یعنی اینکه بطور خلاصه: گردی صورت را کاملا نشان دهد، عینک آفتابی، موی مصنوعی، یا هر چیزی که چهره را بپوشاند، نداشته باشد. دو تا گوش در عکس معلوم باشند. و در نهایت اینکه سایز عکس ها 5*5 سانتی متر باشند. عکس نباید کشیدگی داشته باشد. و کاملا طبیعی باشد.

شما باید عکس چاپ شده را همراه با فرم های بالا به آدرسی که روی اون برچسب هست بفرستید. یعنی اینکه با پست های خارجی مانند دی اچ ال، یا تی ان تی ارسال کنید. هزینه ارسال یک بسته زیر 500 گرم نزدیک به 40 هزار تومان است. (البته بعضی جاها بالا پایین داره!)
بنابراین باید اون برچسب رو روی پاکت بچسبونید!

اگر باز هم پرسشی بود شک نکنید و حتما بفرستید. دقت کنید توی پر کردن فرم ها اشتباه نداشته باشید.

دوستان عزیزی که توی این انجمن هستند اینقدر خوب و باحوصله جواب میدهند که هر کسی رو ترغیب می کنه به خوب بودن! بچه های اینجا همه یک پارچه ماه اند!

باز هم کمکی بود بروی چشم.

خیلی ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه هم دارم. اگه تو فرم 230 بند 11 آدرسی تو امریکا الان نداشته باشیم که بدیم چه کار باید بکنیم؟ میشه الان N/A بزنیم بعد تو مصاحبه آدرسی پیدا کنیم بدیم؟مرسی از راهنمایی تون.
تشکر کنندگان: abnanta
[

[/quote]

خیلی ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه هم دارم. اگه تو فرم 230 بند 11 آدرسی تو امریکا الان نداشته باشیم که بدیم چه کار باید بکنیم؟ میشه الان N/A بزنیم بعد تو مصاحبه آدرسی پیدا کنیم بدیم؟مرسی از راهنمایی تون.
[/quote]

تبریک من را هم پذیرا باشید اما در مورد سوالتون باید حتما یه ادرس در امریکا بدید حتی اگر نخواهید انجا زندگی کنید تا انها بتوانند گرین کارت و سوشال را بفرستند
اما بعد در روز مصاحبه و حتی در فرودگاه می توانید ان را تغییر بدید اما فرم باید کامل باشه
تشکر کنندگان: User ، abnanta ، AMIN3Y

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان