کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
این کلیرانس یعنی چه؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان: abnanta
(2010-05-23 ساعت 11:20)drmahmoodi نوشته:  این کلیرانس یعنی چه؟

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...2#pid51602
تشکر کنندگان: User ، abnanta
سلام بر شما دوستان عزیز
در مورد petitioner در فرم 230 زیاد سرچ کردم اما جوابها متناقض بوده .به نظر شما بالاخره باید اسم برنده لاتاری را نوشت یا اسپانسر و یا N/A

(2010-05-23 ساعت 11:54)upm2006 نوشته:  سلام بر شما دوستان عزیز
در مورد petitioner در فرم 230 زیاد سرچ کردم اما جوابها متناقض بوده .به نظر شما بالاخره باید اسم برنده لاتاری را نوشت یا اسپانسر و یا N/A

اسم برنده لاتاری رو بنویسید.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: upm2006 ، User ، Monica ، balot ، abnanta ، AMIN3Y
(2010-05-23 ساعت 11:20)drmahmoodi نوشته:  این کلیرانس یعنی چه؟

دوست عزیز، من یک توضیح نه چندان کامل دادم امیدوارم بتونه کمی مساله رو روشن کرده باشد.
این لینکش: http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid51717

و این هم خود توضیح:
نقل قول:کلیرنس یا اف بی آی چک یک پروسه است که بعد از حوادث 11 سپتامبر کنگره آمریکا تصویب کرد تا به مراحل اخذ ویزا برای اتباع کشور هایی که دولت آمریکا آنها را حامی ت.ر.ور.ی.سم می شناسد اضافه شود و باید انجام شود.
طبق این قانون اتباع کشورهایی که به گفته دولت آمریکا "حامی تروریسم بین المللی" هستند، قبل از صدور ویزا برای ورود به خاک این کشور، باید مورد تحقیق قرار بگیرند تا مشخص شود آیا هیچ رکوردی از این افراد در دیتابیس های اطلاعاتی مورد اعتماد این کشور وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، که به احتمال زیاد دیگر ویزا نمی دهند. اما اگر وجود نداشته باشد، فقط از شما هنگام ورود به خاک آمریکا انگشت نگاری می کنند و پرونده سوابق شما ثبت می گردد.

مانند سوء پیشینه ای که دفتر پلیس+10 صادر می کنه.

مدت زمان آن هم به چندین عامل بستگی دارد:
1- سفرهای خارجی داشته اید؟ به کجا؟ چرا؟ به دعوت چه فرد یا سازمانی؟
2- آیا عضو سازمانی بوده اید؟ به خصوص سازمان هایی که کمی هم 30آ30 هستند.
3- در اداره دولتی مشغول به کار هستید؟ چه اداره ای؟ چه کاری؟ چه مدت؟
4- نام کامل شما: هرچه نام شما از تعداد کلمات کمتری تشکیل شده باشد، مدت زمان کلیرنس کمتر طول می کشد. هر چه نام فامیل شما نام معروف تری باشد (نام فامیلی که تعداد زیادی از افراد آن را دارا هستند) مدت زمان کلیرنس بیشتر طول می کشد.
5- وایستگان شما: آیا وابستگانی دارید که در خارج از کشور برای دولت ، یا فقط برای زندگی یا مهاجرتی کار می کنند، زندگی می کنند. اگر بلی، کجا؟ برای چه ارگانی؟ چه مدت؟
6- سربازی رفته اید؟ چه ارگانی؟ کجا؟ چه شاخه ای؟ وچه مدت؟
و ...

معمولا برای هر نوع ویزا همه ی اینها را چک نمی کنند. اما برای همه ی ویزاهایی که صادر میشه، برای اتباع این کشور ها کلیرنس باید انجام بشه!

اینکه چرا مهمه که معلومه چرا مهمه! چون اگه امریکا شما رو برای ورود به خاک این کشور خطرناک تشخیص بده، تقریبا سخته اونها رو متقاعد کنی که شما خطرناک نیستید. و سماجت بیشتر فقط اونها را به تشخیص خودشون مطمئن تر می کنه.

البته هیچ کشور دیگری برای صدور ویزا از صدور یا عدم صدور کلیرنس اف بی آی مستقیما متاثر نمیشه. اما من فکر نمی کنم کاملا بی تاثیر باشه برای دیگر کشورها.

اینو هم بگم کلیرنس از دوهفته تا نزدیک به یک سال رو من دیده ام که طول کشیده! و متاسفانه هیچ چیزی هم نمی توانه خسارت های ناشی از دیر صادر شدن کلیرنس رو جبران کنه. منظورم اینه که سفارتی ها به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اینکه کلیرنس دیر صادر بشه و احیانا باعث مشکلات بشه رو قبول نمی کنند.
تشکر کنندگان: Monica ، abnanta ، AMIN3Y
(2010-05-21 ساعت 08:46)sarfarash نوشته:  [quote='nasr' pid='51004' dateline='1274414172']
با روسری بودن یا نبودن خانمها هنگام مصاحبه یا برای عکس تاثیری داره ؟

خوب شد این سوالو پرسیدین! سوال ما هم هست!
من گمان نمی کنم تاثیری داشته باشه!
عکس صرفا باید واجد مشخصاتی باشه که توی صفحه مربوط به عکس براش توضیح داده!

با این حال مدیران گرامی نظر موثق تری می توانند بدهند.
[/quo

سلام
من از برندگان 2010 هستم،مهم نيست خانم ها روسري داشته باشند يا مقنعه يا بي حجاب باشند، از نظر انها هيچ فرقي نميكنه، وقتي براي مصاحبه بريد سفارت مي بينيد كه بعضي از كارمندهاي سفارت امريكا هم حجاب كامل دارند.در ضمن احتياجي به پيدا بودن گوش نيست، منظور اين است كه سر كاملا صاف و رو به دوربين باشد.
(2010-05-24 ساعت 15:13)bluelady نوشته:  
(2010-05-21 ساعت 08:46)sarfarash نوشته:  [quote='nasr' pid='51004' dateline='1274414172']
با روسری بودن یا نبودن خانمها هنگام مصاحبه یا برای عکس تاثیری داره ؟

خوب شد این سوالو پرسیدین! سوال ما هم هست!
من گمان نمی کنم تاثیری داشته باشه!
عکس صرفا باید واجد مشخصاتی باشه که توی صفحه مربوط به عکس براش توضیح داده!

با این حال مدیران گرامی نظر موثق تری می توانند بدهند.
[/quo
سلام
من از برندگان 2010 هستم،مهم نيست خانم ها روسري داشته باشند يا مقنعه يا بي حجاب باشند، از نظر انها هيچ فرقي نميكنه، وقتي براي مصاحبه بريد سفارت مي بينيد كه بعضي از كارمندهاي سفارت امريكا هم حجاب كامل دارند.

اینم یک فایل از سایت خود اداره مهاجرت امریکا برای مشخصات عکس
مشخصات با مشخصات عکسی که موقع ثبت نام اسکن شده یکی است فقط با این تفاوت که اون زمان فایل عکس باید از طریق اینترنت ارسال میشد این بار عکس چاپ شده با پست ارسال میشه

فایل‌های پیوست
.pdf   USPassportDigitalImageRequirements.pdf (اندازه 40.49 KB / تعداد دانلود: 229)
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
بچه ها می شه یکی بگه این کیس نامبر که می گن بر چه اساسی رتبه بندب می شه آخه شنیدم براساس کیس می گن کی مصاحبت و...
آره؟!
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
بله دوست من.هرچی کیس نامبر پایین تر باشه زمان مصاحبه شما زودتره.
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: nasr ، abnanta
سلام. فرم DS230 بزای دیگز اعضا نیز باید توسط برنده اصلی امضا شود؟

(2010-05-24 ساعت 18:07)nasr نوشته:  بچه ها می شه یکی بگه این کیس نامبر که می گن بر چه اساسی رتبه بندب می شه آخه شنیدم براساس کیس می گن کی مصاحبت و...
آره؟!
بر اساس دستورالعمل و نامه قبولی ،به صورت رندومی و بوسیله کامپیوتر این کیس نامبر ها مشخص میشه،شماره کیس نامبر در تاریخ مصاحبه تاثیر داره،ولی اگه شما به صورت منظم و دقیق و بدون اتلاف وقت کاراتون زو انجام بدین هیچ مشکلی پیش نمیاد
تشکر کنندگان: abnanta ، AMIN3Y
(2010-05-24 ساعت 18:43)cky نوشته:  بله دوست من.هرچی کیس نامبر پایین تر باشه زمان مصاحبه شما زودتره.

ممنون
مثلا همین کیس نامبر sarfarash عزیز رو می شه بگی چه جوریه از کدوم ارقام رنجش رو می فهمی؟
بی شک جهان را به عشق کسی افریده اند
چون من که افریده ام از عشق جهانی برای تو
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، abnanta
(2010-05-24 ساعت 19:05)nasr نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 18:43)cky نوشته:  بله دوست من.هرچی کیس نامبر پایین تر باشه زمان مصاحبه شما زودتره.

ممنون
مثلا همین کیس نامبر sarfarash عزیز رو می شه بگی چه جوریه از کدوم ارقام رنجش رو می فهمی؟
کارنت شدن بر اساس کیس نامبر است مثلا داخل سایت زده میشه مثلا تا 7000 برای اکتبر کارنت می شن (یعنی مدارک انها روی میز برای بررسی قرار می گیره)اما بعد از اینکه کارنت شدین بر اساس تاریخی که نامه اول را پست کردید شما را برای مصاحبه دعوت می کنند
شماره کیس نامبر هم خیلی راحته
2011asXXXXX
2011برنامه لاتاری سال 2011است
asفرد متعلق به اسیاست
xxxxxشماره کیس شماست
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، nasr ، abnanta
سلام به همگی.
3 روز پیش نامه اول رو دریافت کردم. چند تا سوال دارم از دوستان با تجربه:
من در حال حاضر ساکن تورنتو و دانشجو هستم. قصد داشتم ماه آینده برای اقامت کانادا اقدام کنم. سوال اولم اینه که اینکارو بکنم یا اینکه اقدام برای اقامت کانادا ممکنه برای گرین کارت نکته منفی باشه؟

همانطور که احتمالا می دونید برای اقامت کانادا داشتن سابقه کار مهم است و از آنجا که تجربه اکثریت نشون میداد صرفا داشتن نامه از محل کار کفایت می کند. به همین خاطر من هم از شرکت یکی از اقوام نامه ای مبنی بر سه سال سابقه کار دارم و این موضوع را در رزومه خود که برای جستجوی کار ارسال می کنم ذکر کرده ام. ولی در واقع در ایران یک سال و در یک شرکت دیگه مشغول به کار بودم.

می دونم که باید حقیقت رو بگم ولی آیا اف.بی.آی چکینگ به رکوردهای فرد (یعنی همین رزومه های کاری من در سایت شرکت ها یا سایت های کاریابی) دسترسی داره و این تناقض مشکل ساز می شه؟ چه پیشنهادی می کنید؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان: abnanta ، AMIN3Y
سلام دوستان. من دیروز نامه واسم اومد. کیس نامبرم 2011AS000007XX هست. خوبه یا بد؟؟ هیچی بلد نیستم لطفآ راهنماییم کنید...

غیر از 2تا فرمی که دانلود کردم چیزه دیگه ای لازمه بفرستم؟؟ تا کی وقت هست؟؟ با دست بنویسم یا تایپ کنم؟؟ کدوم قسمت های فرم ها رو پر نکنم؟؟؟ Sad
لطفآ کمک کنید.... واقعآ ممنونم.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: abnanta ، pr.kia