کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-08-18 ساعت 22:42)free_free نوشته:  ارزونترین راهی که میشه از تهران به آنکارا رفت چیه؟

ba salam
man VISARO GREFTAM ALAN
dafetye aval koli kolah saram raft ama in dafe ba kasi ashna shodam ke ba kamtarin hazine mano avordo karam dorost shod safare aval gire dalal oftadam 2800000 kharjam shod ama in dafe ba 300000toman karam rah oftad onghadram fargh nemikard/albate in dafe ba otobose omadam va az tarighe in kasi ke in karo mikone hazineham khily kamtar shod
ba royal safar khasty boro ankara va ba in shomare ke iranie va bache khobie o eine in dalala niss
00905344989122
sahand
hotele internet dare tamiz shabi 10 dolar soragh dare
با سلام
من ویسرو گرفتم الان
دفتی اول کلی‌ کلاه سرم رفت اما این دفعه با کسی‌ آشنا شدم که با کمترین هزینه منو اوردو کارم درست شد سفر اول گیر دلال افتادم ۲۸۰۰۰۰۰ خرجم شد اما این دفعه با ۳۰۰۰۰۰تومن کارم راه افتاد اونقدرام فرق نمیکرد/لبت این دفعه با اتوبوس اومدم و از طریقه این کسی‌ که این کارو می‌کنه هزینهام خیلی‌ کمتر شد
با رویال سفر خواستی‌ برو آنکارا و با این شماره که ایرانی‌ و بچه خوبی ا‌و عین این دللا نیس
۰۰۹۰۵۳۴۴۹۸۹۱۲۲
سهند
هتل اینترنت داره تمیز شعبی‌ ۱۰ دلار سراغ داره
[quote='SNAGHIAN' pid='76613' dateline='1284841164']
سلام بچه ها چند تا سوال :
1.در ترکیه کم هزینه ترین راه برای تماس با ایران چه هست؟آیا با خودمون ایرانسل ببریم؟؟

2.اونجا قیمت و وضعیت کافی نت ها چه طوریه؟ میسرفه یا باید حتما لپ تاپ ببریم و تو هتل استفاده کنیم ؟؟؟؟

با سلام

ارتباط با تهران با ایرانسل خیلی‌ گرونه واسه دوطرف طوری که هر اس‌ام‌اس ۵۰۰ تومن ا‌و با سیمکرتی اعتباری اینجام با شارژ ۵ دلاری حدود ۳ دقیقه میتونی‌ حرف بزنی.به صرف تره که از مخابرات حرف بزنی‌ که خیلی‌ ارزونتر تموم می‌شه .این سهند که باهاش آشنا شدم امروز منو برد مخابراتی که با ۱۵ دقیقه حرف زدن حدود ۲ لیر.و منو هتلی برد که با شعبی‌ ۱۰ دلار وایر لسم داشت
تشکر کنندگان: elnaz295
(2010-09-01 ساعت 00:20)SNAGHIAN نوشته:  سلام آقاییون ارزون ترین هتل بک تخته تو آنکارا شبی چنده؟؟

سلام من الان آنکارام vizamo گرفتم قسمت شما بشه اینشالا

این پسر سهند هتلی برد منو و کار بردن دکترمو و همینطور بردنو آوردن سفارتو از فردگهو...

کلا تمام کارای انکرمو انجام داد که حدود ۳۰۰ دلار می‌شه کلا و بعید می‌دونم از سهند ارزونتر کسی‌ هتل بهت بده تو آنکارا

که هتل تمیز با وایرلس مرکز شهر شعبی‌ ۱۰ دلار بود

اگرم خواستی‌ باهاش تماس بگیر بچه باحالیه ۰۰۹۰۵۳۴۴۹۸۹۱۲۲
سلام .بچه ها من امروز رفتم بلیط بگیرم برای نوامبر گفت حتما باید 2 طرفه بگیری و 275000 تا برای ایران ایر و 295000 تا با ترکیش ایر.بعد بلیط برگشتم پس نمی گیرن!!!!!!!!!!!!! و اگر نخواستی برگدی پول بلیط سوخت میشه!!
(2010-09-22 ساعت 17:13)SNAGHIAN نوشته:  سلام .بچه ها من امروز رفتم بلیط بگیرم برای نوامبر گفت حتما باید 2 طرفه بگیری و 275000 تا برای ایران ایر و 295000 تا با ترکیش ایر.بعد بلیط برگشتم پس نمی گیرن!!!!!!!!!!!!! و اگر نخواستی برگدی پول بلیط سوخت میشه!!

حالا مشکل کجاست؟ یعنی میخوای با چمدونات بری آنکارا و از اونجا بری آمریکا ؟ Tongue

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: success ، mitr.p
(2010-09-22 ساعت 19:26)rayan.s نوشته:  
(2010-09-22 ساعت 17:13)SNAGHIAN نوشته:  سلام .بچه ها من امروز رفتم بلیط بگیرم برای نوامبر گفت حتما باید 2 طرفه بگیری و 275000 تا برای ایران ایر و 295000 تا با ترکیش ایر.بعد بلیط برگشتم پس نمی گیرن!!!!!!!!!!!!! و اگر نخواستی برگدی پول بلیط سوخت میشه!!

حالا مشکل کجاست؟ یعنی میخوای با چمدونات بری آنکارا و از اونجا بری آمریکا ؟ Tongue
دقیقا درست حدس زدید.Big Grin
راستی کسی 1 نقشه درستو حسابی از آنکارا نداره. چند تا نقشه که تو تایپیک های قبلی بود فیلتر شده و نمی شه دانلود کرد.

(2010-09-21 ساعت 20:37)MSD نوشته:  
(2010-09-01 ساعت 00:20)SNAGHIAN نوشته:  سلام آقاییون ارزون ترین هتل بک تخته تو آنکارا شبی چنده؟؟

سلام من الان آنکارام vizamo گرفتم قسمت شما بشه اینشالا

این پسر سهند هتلی برد منو و کار بردن دکترمو و همینطور بردنو آوردن سفارتو از فردگهو...

کلا تمام کارای انکرمو انجام داد که حدود ۳۰۰ دلار می‌شه کلا و بعید می‌دونم از سهند ارزونتر کسی‌ هتل بهت بده تو آنکارا

که هتل تمیز با وایرلس مرکز شهر شعبی‌ ۱۰ دلار بود

اگرم خواستی‌ باهاش تماس بگیر بچه باحالیه ۰۰۹۰۵۳۴۴۹۸۹۱۲۲

آقا این 300 تارو به سهند دادید یا کلا خرج اونجاتون 300 تا شد؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-19 ساعت 00:49)SNAGHIAN نوشته:  سلام بچه ها چند تا سوال :
1.در ترکیه کم هزینه ترین راه برای تماس با ایران چه هست؟آیا با خودمون ایرانسل ببریم؟؟

2.اونجا قیمت و وضعیت کافی نت ها چه طوریه؟ میسرفه یا باید حتما لپ تاپ ببریم و تو هتل استفاده کنیم ؟؟؟؟

سلام

1-با کارت تلفن های 5 لیری حدود 20 دقیقه میشه با ایران صحبت کرد
2- اکثر هتل ها wifi دارن...لپ تاپتون رو ببرید
هر آنچه هستیم زاییده افکاریست که داشته ایم

شماره کیس: 18XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:2009-JULY
کنسولگری:آنکارا
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: May-2010
تاریخ دریافت نامه دوم:jun-2010
تاریخ مصاحبه:Jun-2010
تاریخ ورود به آمریکا:Nov- 2010
جمع تقریبی هزینه ها:3.500.000 تومان
تشکر کنندگان: aadine
(2010-09-22 ساعت 23:33)SNAGHIAN نوشته:  راستی کسی 1 نقشه درستو حسابی از آنکارا نداره. چند تا نقشه که تو تایپیک های قبلی بود قیل‍.تر شده و نمی شه دانلود کرد.

من دارم فقط باید 30 تا عکسو پرینت کنی بچسبونی بهم
حالشو داری؟ Big Grin

تشکر کنندگان: aadine
دوستانی که در ترکیه مصاحبه دارند ، نقشه شهر حاوی مکانهای مهم و اصلی مثل برخی هتلهای نزدیک سفارت ، مطب دکتر اونگان، سفارت امریکا و بعضی اماکن توریستی شهر رو با استفاده از Google Map علامت گذاری کردم. از این لینک می تونید مشاهده و در صورت تمایل پرینت کنید

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...2#pid78432
تشکر کنندگان: rayan.s ، mehdi_behzadi ، kaveh1979 ، mr.amir ، suntino ، PEYMAN2010 ، saman33 ، mitr.p ، parastoo2011 ، Linspire
با سلام

من یک تجربی در رابطه با سفر به ترکیه داشته ام ،شاید خالی از لطف نباشه گفتنش
سه ماه پیش هم زمان به خبر برنده شدن سفر کاری پیش آمد که به ترکیه سفر کردم،سه روز در استانبول و سه روز در آنکارا، اولین پیشنهادم اینه که تا می توانید مستقیم به آنکارا سفر کنید،
من خیلی اذیت شدم تا تونستم با bus از استانبول به آنکار برم، 6 ساعت در راه بودیم ،هر 1 ساعت یک بار از استانبول به سمت انکارا bus آماده حرکت است...سرویس بسیار عالی و خوبی داره و تا برسین هیچ مشکلی نیست.....هزینه بلیط bus هم 35 هزار تومان !!!
فقط دوستانی که مقصد اولشون استانبول است( شاید به خاطر مشکل بلیط مستقیم به آنکارا و تنظیم هم زمان با مصاحبه و...) از فرودگاه که امدین بیرون فقط خط اتوبوس شهری را پیگیری کنید... 3 تا از خط های اصلی خط اتوبوس شهری مقصد نها یی شون ترمینال است که باید بگین فقط اتوگار به ترکی!
روی باس هم زده اوتوگار که همون ترمینال است ..بر خلاف ایران تا سوار شدین باید سکه 1 لیر ی بدین خود ترمینال کافیه که میشه حدود 700 تومان ما!
من رو سر کرایه تاکسی(بنزین لیتری 2500 است ترکیه ) خیلی تیغ زدن، به جز ترویست های ناشی و یا لارج کسی تاکسی نمی گیره...حتی مردم بومی خیلی کم سوار تا کسی می شن.....فقط بدونید یک مسیر 20 30 دقیقه ای که عادی در تهران یا اصفهان 40 هزار تومان به بالا باید پول بدین.... در آنکارا البته خیلی اوضاع بهتره و قانون مند تره...
همه جوره از استانبول بپرهیزید که جز هزینه سنگین و دیدن یک آشفته بازار بی حساب کتاب چیزی دیگه نداره ..به شدت زبان اینگلیش داغون در ترکیه...حتی المقدور خیلی دیالوگ نکنید با بومی ها و مخصوصا راننده هایی که پیله می شن به شما ...من با یک دید بد بینانه دارم می گم که به قوله اصفهانی یا "کار دونِسته باشه" و هزینه اضافی ندین...
دوستان چه از استانبول و یا چه مسقیم وارد آنکار شدین باید میدان kizilay کیزی لای رو پیگیری کنید...میدان اصلی و نزدیک به سفارت آمریکا است
هر جای شهر بودین سوار مترو بشین..خوشختانه انکارا بسیار تمیز ،خلوت،عاری از توریست های چیپی که در استانبول می بینید،استایل زندگی خیلی خوبه کمتر کسی به فکر تیغ زدن خارجی ها ست...
در طول مسیر مترو فکر کنم 10 تا ایستگاه اصلی بود همه رو نوشته و در هر ایستگاه نام ایستگاه بلند خوانده می شود شما راحت به kizilay می رسید...
از میدان کیزیلای تا جایی که می خواهید اقامت کنید نهایتا 15 مین پیاده روی دارید،هتل ددمان و هتل های دیگه همجورا ش عالی بود... از هر کس بپرسین هتل ددمان مسیر رو نشون می ده...این جا بهرین منطقه آنکار است..خیلی گرون نیست و تا سفارت هم اصلا راحی نیست...هتل سگمان به نسبت قیمت و راحتی و این که ایرانی ها در انتظار ویزا زیادن اون جا ،خیلی ایده اله...
بچه های 2010 و خانواده های ایرانی زیادیی در هتل من بودن( هتل سگمان) که همه سفارت کار داشتن و منتظر ویزا بودن،درباره ادامه کار با صحبت هایی که با دوستان در هتل داشتم تجربیات خوبی دارم..اگر دوست داشتین در ادامه می نویسم....
امیدوارم که تجربم برای دوستان عزیز مفید واقع شود .
شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
تشکر کنندگان: has55 ، mehdi_behzadi ، javidk ، frozen mind ، success ، mitr.p
سلام
دوستان عزیز به نظر شما در آنکارا بهتر کدوم هتل رو رزرو کرد و اسماشون؟
3 ستاره؟
4 ستاره؟
5 ستاره؟
ممنون
تشکر کنندگان:
هتل سگمان به نسبت قیمتش خوبه ولی هتل ددمان با توجه به اقامت 10 روزه من در آنجا نسبت به قیمتش خیلی خوب نیست ولی به سفارت نزدیکه واینترنت مجانی هم داره ولی یک هتل دیگه هست به اسم alba که 4ستاره است ولی خیلی از هتل ددمان 5ستاره تمیزتره ولی کمی به سفارت دورتره ولی به نظر من عالیه و spa هم داره .اینهم ادرس و تلفنش :
Kocatepe Mh., Yüksel Cd 19, 06000 Ankara, Turkey
‎+90 312 419 1020 ‎
تشکر کنندگان: has55 ، success
اگر پسر هستید و مجرد و وسواس ندارید 3 ستاره زیاد هم هست، مثل بیوک آرشان و ...
اگر خانم هستید یا با خانواده سفر می کنید، 4 ستاره کمتر نرید مثل رویال، بست وسترن و ...
5 ستاره هم که جای حرف نداره غیر از قیمتش مثل، ددمان، هیلتون، ریکسوس و ...
البته تاریخ مصاحبتون رو هم در نظر بگیرید که مثلا اگر در فصل سرما سفر می کنید سعی کنید هتل بهتری بگیرید که اگه به خاطر سرما خونه نشین شدین حداقل از امکانات هتل استفاده کنید و حوصلتون سر نره.

(2010-09-29 ساعت 16:54)has55 نوشته:  سلام
دوستان عزیز به نظر شما در آنکارا بهتر کدوم هتل رو رزرو کرد و اسماشون؟
3 ستاره؟
4 ستاره؟
5 ستاره؟
ممنون

شماره کیس(صاحب کیس همسرم): 2011AS000002XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010-May-08
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010-May-23
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-Sep
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-Sep-20
تاریخ مصاحبه: 2010-Nov-3
تشکر کنندگان: has55 ، success ، alirezagh ، viking
دوستان پیشنهاد میکنم برای انتخاب سفر یه جدول درست کنیم که شامل
هتل های قابل دسترس + امکاناتش (اینترنت - صبحانه - و... ) + معایب + هزینه هر شب برای 1 یا 2 نفر + فاصله تا سفارت و مدیکال
که هر کس با توجه به بودجه ای که می خواد صرف کنه تصمیم بگیره
و اخرش هم یه اجماع در باره اژانس انتخابی و ... باشه

اگر کسی نقشه کلی انکارا رو داره بزاره
تو اینجا هم میشه با تایپ ankara نقشه اش رو دید و اون بلوار اصلی اسمش اتا تورک وسط صفحه
http://maps.google.com
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، sare ، success ، nastaran86 ، viking
1-هتل بیوک ارشان (3ستاره)محاسن:ارزان بودن. نزدیکی به سفارت. نزدیکی به امکانات شهری .اینترنت مجانی.معایب:نداشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب. اتاقهای کوچک و بد بو و در مجموع یک هتل قدیمی و نخ نما با بدترین صبحانه ممکن.
2-هتل ددمان(5ستاره) محاسن:اتاقهای بزرگ و نسبتا مجهز .اینترنت مجانی .لابی نسبتا خوب .سالن ورزشی و سونا .نزدیکی به بلوار آتاتورک و سفارت و صبحانه مفصل.معایب:بالانس نبودن قیمت نسبت به امکانات. شلوغ بودن بیش از حد به علت برگذاری مداوم همایش ها و عروسی های مختلف در تالار های هتل.
3-هتل سگمان(4ستاره) محاسن :به سفارت از ددمان نزدیک تر است. نسبت به بهای پرداختی امکانات توجیه پذیرتری دارد.معایب:قدیمی تر بودن نسبت به ددمان و لابی نسباتا کوچک.
4-هتل(4ستاره)ALBA محاسن:نزدیکی به مرکز پر جنب و جوش شهر .داشتن سالن spa لابی مجهز. صبحانه عالی و ساختار عالی هتل در مجموع که حتی با وجود4ستاره بودن از هتل 5ستاره ددمان نیز بهتر است و البته دور از دسترس دلال های مفتخور و کلک بازی مثل تهران تراول است.معایب:نسبت به هتل های فوق کمی از سفارت دورتر است(حدود 10دقیقه).
تشکر کنندگان: Linspire ، lale ، shamim ، mehdi_behzadi ، mr.amir ، sare ، success ، mitr.p
بچه تو تهران بهتر از جزیره بهشت نیست که همه میرن سراقش؟؟؟؟ چرا خودتون بلیط نمی گیرین ؟؟؟مگه اونجا ارزونتر میده؟؟

میشه شمارشو بدین من ازشون قیمت بگیرم؟؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان