کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
احتمالا توي مصاحبه اون چرخ دنده رو مي چرخونند و با يك فلش بك ميرن به زماني كه هنوز لاتري قبول نشده بودند! (LOST)
تشکر کنندگان: rayan.s ، R.F ، Vahid-DV2011 ، bita-p ، success ، free_free ، MOHSEN8766 ، mavarfan ، elnaz295 ، Donantonio
با سلام
من زمان مصاحبه ام در آنکارا فرارسیده ولی از نامه دوم خبری نیست.من از طریق e.mail فهمیدم مصاحبه ام کی است؟و مدارکم را ارسال کردم . خواستم ببینم اگه بدون دریافت نامه دوم برم گیر نمی دهند؟
با تشکر
تشکر کنندگان: elnaz295 ، Donantonio
(2010-10-19 ساعت 14:57)afroz1 نوشته:  با سلام
من زمان مصاحبه ام در آنکارا فرارسیده ولی از نامه دوم خبری نیست.من از طریق e.mail فهمیدم مصاحبه ام کی است؟و مدارکم را ارسال کردم . خواستم ببینم اگه بدون دریافت نامه دوم برم گیر نمی دهند؟
با تشکر

شما با ارسال یه ایمیل به سفارت آنکارا ( 21 روز قبل از مصاحبه ) و اعلام عدم دریافت نامه دوم براتون نامه رو میل میکنند.
شما هم لطفا" اطلاعاتتون را جهت ثبت در جدول 2011 برای free-free عزیز بصورت پیام خصوصی ارسال نمایید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: satusa ، mavarfan ، maryam_goli ، empyrium ، elnaz295 ، Donantonio
دوست عزیز
علاوه بر مطلب مورد اشاره دوست عزیزمون rayan میتونین توی سایت سفارت هم کیس نامبرتون رو پیدا کنین که چه زمانی مصاحبتون برگزار میشه.در قسمت: ویزاهای مهاجرتی-لاتاری-جدول مصاحبه
من هم مثل شما بودم.اما هر چی ایمیل زدم کسی پاسخی نداد.به محض اینکه نامه رو دریافت کردم،kcc گفت که نامت پست شده و روز مصاحبت هم اینه.
موفق باشین
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، javidk ، mavarfan ، maryam_goli ، elnaz295 ، Donantonio
والذین یصاحبون و لم گزارشون التجاربهم فی المهاجرسرا اولئک لهم عذاب شدید

آقا گزارشات آنکارا چی شد؟؟؟؟؟SadSadSadSad
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
سلام
من و همسرم دیروز مصاحبه داشتیم خیلی خوب بود چیز خاصی‌ هم نپرسیدن بعداز انگشت نگاری و دریافت پول فقط پرسیدن کار می‌کنید که همسرم گفت من مطب دارم و من هم گفتم تا ماه پیش تو مطب همسرم منشی‌ بودم بعدهم برگ آبی داد و گفت مرتب سایت رو چک کنید و هر وقت شمارتنو رودیدید یک نفرئون می‌ تونه بیاد و ویزاهاتون رو بگیره به همین راحتی‌ .
Smile
تشکر کنندگان: Amir78 ، rayan.s ، free_free ، MOHSEN8766 ، has55 ، pejvakgroup ، lale ، satusa ، AmericanHamid ، hasti_banoo ، Kaveh90 ، Farshid22 ، elnaz295 ، sorena ، moeen ، Donantonio
میشه شرایطتون مثل سربازی و شغلتون ومدرکتونو بگید با تشکر
(2010-10-21 ساعت 20:22)free_free نوشته:  والذین یصاحبون و لم گزارشون التجربهم فی المهاجرسرا اولئک لهم عذاب شدید

چه آیه با حالی نازل شدهBig Grin
من از این آیه مستثنی هستمTongue
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
تشکر کنندگان: b!ta ، rayan.s ، free_free ، elnaz295 ، Donantonio
(2010-10-21 ساعت 22:39)maryam_goli نوشته:  
(2010-10-21 ساعت 20:22)free_free نوشته:  والذین یصاحبون و لم گزارشون التجربهم فی المهاجرسرا اولئک لهم عذاب شدید

این آیات به یکی از مدیرها نازل میشه بعدش اون به من میگه و من رو پوست آهو مینویسم(آهو های استپهای وسیع مهاجر سرا) بعدش بدون کم و کاست منتقل میکنم به شما عزیزان.

آقا این چند صباحی که تو مهاجر سرا هستید گول زرق و برق ویزا رو نخورید و تجربیات تون رو به بقیه کمک کنید تا از این عذابه در امان باشید...
Cool

مریم گل مگلی جون تو از این عذاب شدید جستی.... خیالت راحت

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: maryam_goli ، saman33 ، R.F ، laili ، Farshid22 ، elnaz295 ، sorena ، Donantonio
(2010-10-22 ساعت 02:09)free_free نوشته:  

این آیات به یکی از مدیرها نازل میشه بعدش اون به من میگه و من رو پوست آهو مینویسم(آهو های استپهای وسیع مهاجر سرا) بعدش بدون کم و کاست منتقل میکنم به شما عزیزان.

آقا این چند صباحی که تو مهاجر سرا هستید گول زرق و برق ویزا رو نخورید و تجربیات تون رو به بقیه کمک کنید تا از این عذابه در امان باشید...
Cool

فر فری Smile جان تا یه معجزه نیاری من ایمان نمیارم. معجزه هم در حد این که سریعتر کارنت شیم. کلیر نخوریم...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: elnaz295
(2010-10-21 ساعت 22:35)lale نوشته:  میشه شرایطتون مثل سربازی و شغلتون ومدرکتونو بگید با تشکر

من در حال حاضرخانه دارهستم و مدرکم هم کارشناسی هست و همسرم هم بازنشسته دانشگاه و پزشک هست اونها هم هیچی‌ نپرسیدن فقط پرسیدن در حال حاضر کار می‌کنید یا نه یعنی‌ همین جمله رو پرسیدن به نظر من فقط یه قلک خوبی‌ برای آنکارا درست کردن که ما دوباره کلی‌ هزینه کنیم وگرنه من و همسرم ۲بار هم اف بی‌ ای چک شدیم چون ۲بار هم قبلا آمریکا رفته بودیم و اصلا دلیلی‌ نداره که ما اف بی‌ ای چک بشیم به نظر من اصلا نگران نباشید فوقش می‌خواهید اف بی‌ ای چک شید ولی‌ اصلا ردتون نمی کنن من که اونجا بودم همه اف بی‌ ای چک خوردن حالا چه لاتاری برنده شده بودن چه طور دیگری برا اقامت اقدام کرده بودن وقتی‌ میگفتی‌ قبلا کار کردم حتما اف بی‌ ای چک می‌ خوردی حتا یه پسر جوانی میگفت من سربزیمو خرید م ولی‌ باز همین آش و همین کاسه پس فکر خودتونو خراب نکنید
تشکر کنندگان: lale ، rayan.s ، has55 ، satusa ، mr.amir ، free_free ، megaholding ، WIKIMAN ، Farshid22 ، elnaz295 ، sorena ، moeen ، Donantonio ، amiry
(2010-10-21 ساعت 20:22)free_free نوشته:  والذین یصاحبون و لم گزارشون التجاربهم فی المهاجرسرا اولئک لهم عذاب شدید

ببخشيد آيه اي در خصوص عدم پر كردن جدول 2011 در يك نگاه نيومده؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: rayan.s ، lale ، elnaz295
(2010-10-22 ساعت 13:44)saman33 نوشته:  

Cool

فر فری Smile جان تا یه معجزه نیاری من ایمان نمیارم. معجزه هم در حد این که سریعتر کارنت شیم. کلیر نخوریم...

سامان تو که میدونی اینا همه دست خودمه.... خودم تو جدول برات میزنم کارنت و تاریخ مصاحبه هم اعلام میکنم برات Tongue

(2010-10-23 ساعت 10:23)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-10-21 ساعت 20:22)free_free نوشته:  والذین یصاحبون و لم گزارشون التجاربهم فی المهاجرسرا اولئک لهم عذاب شدید

آقا گزارشات آنکارا چی شد؟؟؟؟؟:ِ

و من لم ینتشر آمارهم فی الجدول ، و یشاهدون آلامار الاعضا بالمفت ، لم یشاهدون الویزا ابدا...!!!

راستی همایون جان خوب شد یاد آوری کردی تو این زمینه هم یکی نازل شده بود..Tongue

تشکر کنندگان: success ، rayan.s ، lale ، maryam_goli ، laili ، یاشار و ماری ، saman33 ، elnaz295 ، goli20 ، Donantonio ، vroom
(2010-10-23 ساعت 13:01)free_free نوشته:  
(2010-10-22 ساعت 13:44)saman33 نوشته:  

Cool

سامان تو که میدونی اینا همه دست خودمه.... خودم تو جدول برات میزنم کارنت و تاریخ مصاحبه هم اعلام میکنم برات Tongue

(2010-10-23 ساعت 10:23)HOMAYON53 نوشته:  

آقا گزارشات آنکارا چی شد؟؟؟؟؟:ِ

و من لم ینتشر آمارهم فی الجدول ، و یشاهدون آلامار الاعضا بالمفت ، لم یشاهدون الویزا ابدا...!!!

راستی همایون جان خوب شد یاد آوری کردی تو این زمینه هم یکی نازل شده بود..Tongue
اقا اين بچه ها كه مميرن مصاحبه و ويزا يا برگ آبي مي گيرن را بگين لطفا جدول را پر نمايند.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

با سلام خدمت كليه دوستان مهاجرسرايي. حسب وظيفه و اداي دين به سايت وزن و پربار مهاجر سرا خود را ملزم مي دانم كه تجربيات خويش را در خصوص مصاحبه مطرح كنم .مواردي كه ذيلا به آن اشاره مي شود مربوط به سفرنامه اول اين بنده حقير سرتا پا تقصير به ممكلت دوست و برادر تركيه و شهر نه چندان ديدني آنكارا مي باشد كه با فعاليت هاي مديكال و مصاحبه در سفارت تزميج گشته است. Winkپيشاپيش اين نكته را يادآور ميشم كه نوشتار زير با عنايت به اتفاقاتي است كه براي بنده رخ داده به رشته تحرير در آمده است و مسئوليت تسري به تصميمات ساير برندگان بر عهده بنده نمي باشد. دوم اينكه من سفرنامه هاي زيادي را مطالعه كرده ام و سعي نموده ام از تكرار مكررات خودداري كنم و صرفا در حد چند پارگراف ما وقع را تشريح نماييم.
القصه Big Grin
بعد از اينكه نامه دوم به دستم رسيد و مشخص شد كه 20 اكتبر بايد به مصاحبه برم سريع رفتم و با آژانس سفر طلايي وارد مذاكره تنگاتنگي شدم و تور 7 روز وهتل بيوك آرشان با پرواز ايران اير رو رزرو كردم. و تا 13 اكتبر كه زمان پرواز بود با استرس و اظطراب صبر كردم. تا 13 اكتبر طبق راهنمايي هاي دوستان در خصوص گرفتن وقت از دكتر به سايت دكتر اونگان رفتم و براي 15 اكتبر وقت مديكال گرفتم. خلاصه 13 اكتبر با پرواز فوكر به سمت آنكارا حركت كرديم ( يا دآوري مي كنم برخلاف تصورات پرواز ايران اير به آنكار در مسير رفت و برگشت ايرباس نمي باشد). بعد از 2 ساعت و 45 دقيقه به فرودگاه اوزنقان رسيديم. فردي از تهران طراول به دنبال ما آمد و ما رو به هتل رسوند. 14 اكتبر زدم بيرون كه هم سفارت رو پيدا كنم و هم دكتر رو براي وقت مديكال فردا كه تقريبا بعد 40 دقيقه پياده روي مطب دكتر و سفارت رو پيدا كردم. و رفتم پيش منشي دكتر كه زمان دكتر رو كانفريم كنم. منشي دكتر گفت چرا همين الان كارات رو انجام نميدي. منم گفتم مشكلي ندارم و به اين ترتيب با چشم پوشي از وقت اينترنتي كه گرفته بودم پروسه مديكال شروع شد. 47 دلار بابت تست خون و عكس از سينه پرداخت كردم. بعد اظهر هم رفتم پيش دكتر براي معاينه و واكسن. بعد از اينكه 1 ساعتي توي مطب معطل شدم نوبت به من رسيد و رفتيم خدمت مقام شامخ خانم دكتر اونگان. ايشون هم يه سري سوال از ما پرسيد كه ما همش گفتم نه و كارت واكسن زرد رنگ رو گرفت و دو تا واكسن نثار ما كرد فكر مي كنم يكيش آنفولانزا بود و يكي ديگه ام ام آر نوبت دوم. ( آم آم آر رو تو ايران زده بودم) علي كل حال اومديم بيرون و 130 دلار ديگه داديم به منشي دكتر. برگشتم هتل. اين رو هم بگم كه از وقتي كه وارد آنكارا شدم هوا باروني بود و گرفته و سرد. خلاصه هوا بس ناجوامردانه سرد و باروني بود. فرداش ( 15 اكتبر) ساعت 3 هم رفتم جواب مديكال رو گرفتم. چشمتون روز بد نبينه از 15 اكتبر تا الان ( 24 اكتبر) درگير سرماخوردگي شديدي شدم كه در عمرم بي سابقه بود ( مادرم ميگه چشم خوردي ولي فكر كنم به خاطر واكسن آنفولانزا بود) به سبب سرماخوردگي از 15 اكتبر تا 19 اكتبر در هتل مشغول استراحت بودم و از پنجره اتاق خوردن قطره هاي بارون به شيشه رو تماشا مي كردم. غربت + سرماخوردگي + استرس مصاحبه داشت ديوونم ميكرد ولي خب به لطف دوستان ايراني كه در هتل پيدا كردم اين مدت سپري شد. روز 20 اكتبر به سفارت رفتم و بعد از اينكه 1 ساعت زير بارون تو صف بودم( به سبب بارندگي كارمند درب سفارت پارتي بازي مي كرد و ترك ها رو مي فرستاد داخل كه خداي ناكرده خيس نشن) نوبت به ما شد كه داخل بشيم و طبق روال ساير دوستان اول مدارك رو داديم بعد وارد سالني شديم كه تقريبا 80 تا صندلي داشت . شماره اي به ما مرحمت نمودند كه بار اول براي انگشت نگاري ، بار دوم براي پرداخت پول ( 819 دلار) و بار سوم براي مصاحبه از اون استفاده كرديم. و در نهايت آفيسر برگه آبي رنگ و سفيد رنگ را توامان به ما ارايه كرد و در عرض 1 دقيقه سفارت رو لبيك گفتيم . منم برگشتم هتل و جواب 9 سوالي را همراه با رزومه ايميل كردم. و آماده شديم براي چك اوت و انتظار سفر به ايران.
در خصوص مديكال و مصاحبه چند نكته كنكوري به ذهنم رسيد كه خدمتتان به اختصار عرض مي نمايم.
1- حتما قبل رفتن از طريق سايت دكتر اونگان وقت بگيرد.
2- به هيچ وجه استرس مصاحبه رو نداشته باشيد كه واقعا بي مورده و خيلي انرژي ازتون ميگيره.
3- وقتي به جلوي درب سفارت رسيديد در سمت راست بايستيد ( سمت باجه پليس )
4- اينكه شما برگه آبي رو بگيريد يا نگيريد در زمان مصاحبه مشخص نميشه . درست حدس زديد قبل از مصاحبه معين شده كه چه كساني اف بي آي چك مي خورن و چه كساني نه. Wink
5- در روز مصاحبه من در جواب سوال هاي آفيسر كاملا صادق بودم بنابراين با اعتماد به نفس كامل جواب سوال هاي آفيسر رو دادم. از من در خصوص شغلم و مدرك تحصيلي و برنامه ام سوال پرسيد كه منم در كمال پررويي گفتم مي خوام برم دوره دكتري استنفورد رو آباد كنم.Big Grin
6- آفيسرها كاملا باهوش و مجرب هستن و اگه خداي ناكرده در جواب سوال هاشون حقيقت رو نگيد متوجه ميشن كما اينكه نفر قبل از من به دليل عدم صداقت در مصاحبه همونجا ريجكت شد.Sad
7- حتما از خودتون يه رزومه به زبان انگليسي همراه داشته باشيد.
سفرنامه اول من در اينجا به پايان رسيد . سعي كردم از تكرار مكررات بپرهيزم. به هر حال ما هم به جميع منتظران كليرينس پيوستيم تا خدا چه خواهد .
براي همه دوستاني كه براي مصاحبه تشريف خواهند برد از صميم قلب آرزوي موفقيت مي كنم و اميدوارم نوشتار من براشون مفيد بوده باشد.Wink
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان