کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
(2011-10-02 ساعت 00:19)nahid.t نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 19:02)Mahsa S نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 17:04)nahid.t نوشته:  مهم مهم مهم ]

دوستان عزيزي كه همسرشون نتونستند وبزا بگيرند حتما اين تاپيك را دنبال كنند

mohajersara.com/showthread.php?tid=4646

خیلی خیلی ممنون خانم ناهید... واقعا لطف بزرگی کردید .. هم شما و هم آقای رایان... فقط یه سوال.. شما میدونید پروسه اش چقدر طول می کشه؟

آقاي رايان و ravian اطلاعات خوبي دارند تا انجا كه من شنيدم كمتر از يكسال است البته دوستي به نقل از وكيلي گفت كه دولت آمريكا خودش به زن وشوهر كمتر از شش ماه ويزا اميدوارم كه درست باشه و به زودي كه همه اين خانواده ها در اين سايت اعلام كنند كه با هم هستند

توی چند روز اخیر متاسفانه اینترنت نداشتم ،امروز کلی با ذوق و شوق اومدم تا ببینم چندتا هورا کشیدین ولی متاسفانه دیدم که خیلیا موفق نشدن.SadSad
از این بابت خیلی ناراحت هستم و امیدوارم که افرادی که خودشون موفق نشدن ولی همسرشون ویزا گرفته ، کمتر از 1سال به همسر خود بپیوندند.
روزی که من مصاحبه داشتم ، خانمی اومده بود برای مصاحبه .ایشون کیس ازدواج بودن.ازش پرسیدم که چند سال طول کشید تا نوبتت بشه؟
به صراحت گفت 1سال.
من تاپیکهای مربوط به مهاجرت خانوادگی رو خوندم مخصوصا کیس ازدواج، قانون جدید امریکا اینه که باید همسران هر چه سریعتر مصاحبه برن و ویزا بگیرن.
امیدوارم همچنان این قانون اجرا بشه و خیلیا رو هر چه زودتر خوشحال کنه.
سلام به دوستای گل خودم
من از وقتی که اون ماجرا برا بچه های ابوظبی پیش اومد روزی 100 دفعه میومدم اینجا پستای همه رو میدیدم دکتر محمودی گدفلای ... و بقیه دوستان رو. و واقعا هیچی نمی تونستم بنویسم. جز اینکه بر جبر زمانه پوزخند زنم...
چی بگم گفتنیا رو دوستان گفتن و زیاده نوشتن سیاه کردن این تاپیک ارزشمنده.
با توجه به قراری که با دکتر محمودی گذاشتیم بنا شد ضربات پنالتی رو بهترین پنالتی زنامون بزنن که همینطور هم شد ولی داور ماالشعیر زیاد خورد بود. ما آنکارایی هام که حساس دیگه روحیه پنالتی زدن نداشتیم...
من تخصصم تو ضربات آخره Cool
آخرین پاسپورت DV 2011 پاسپورت خودم بود که ساعت 14:45 روز 29 سپتامبر 2011 شوت کردم به سمت دروازه حریف (جهت ثبت در گینس)
و دروازه بان هم دقیقا به همون سمتی که من شوت زدم خیز برداشت...
خوب دیگه بهترین پنالتی زناهم گاهی بد شانسی میارن Big Grin
ولی امروز شهردار آنکارا اومده بود دیدن من. قرار شد به پاس این 2 ماهی که اینجا بودم بعنوان شهروند افتخاری آنکارا به من پاسپورت ترکیه ای بده.Big Grin
حالا آمریکا نشد ترکیه مگه چشه؟ Tongue تازه میخام سفرنامه ام بنویسم...
راستی فری فری عزیز که درد و بلات بخوره تو سر اون آفیسر ریش قرمزه با اون دستای گلت که اگه نگم پاکترین ولی به جرات میتونم بگم یکی از پاکترین دستای دنیاس اگه زحمتی نیس جلو اسممون تو جدولت بزن (مارا به غمزه کشت و قضا را بهانه ساخت)Wink
آقا صادق 2011 هم با شهاب دریانی خاطره شد نه؟

کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: 10 Aug
کلیرنس برنده اصلی (همسر): 26 Aug
تاریخ دریافت ویزای برنده اصلی: 8sep
کلیرنس خودم: ...
با سلام و ارزوي شادكامي و سلامتي براي تك تك دوستان عزيز مهاجرسرايي ،اول از همه بايد إحساس ناراحتيمو از اينكه خيلي از دوستان خوبمون موفق به أخذ ويزا نشدن بيان كنم اصلا فكرشو نميكردم اخر ٢٠١١اينقدر ضدحال باشه فكر ميكردم يك نفر هم بدون ويزا نميمونه و همه باهم خوشحالي ميكنيم،اما......
جهت اطلاع:دوستان عزيزي كه همسرانشون موفق به أخذ ويزا شدن ما با يكي از اقواممون در امريكا صحبت كرديم كفتن مواردي لأتاري كه براي همسر اقدام ميكنند كمتر از ٦ماه طول ميكشه و با موارد خانوادكي كمي متفاوت هست ، اميدوارم كه همه دوستان خوبم به ارزوهاشون برسن و به اميد سلامتي براي همه كه مهمترين در زندكي است .
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، naeiji1974 ، Hornet ، A.K ، نگار 65 ، hvossoughi ، Mahsa S ، najibi ، tamanna ، ravian ، maaref ، Man ، farnaz82 ، gadfly ، maryam58 ، free_free ، California ، Donantonio ، nahid.t ، sam11
چه میشه گفت...
با اینکه ویزا گرفتم ولی اینجا هورایی نکشیدم که همه با هم هورا بکشیم ولی هورا کشیدن تو این انجمن بردل من ماند...
برای دوستانی که ویزا نگرفتن و دوستانی که ویزا گرفتن آرزوی موفقیت می کنم...
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، SH1A2R3 ، najibi ، tamanna ، ravian ، Goodie ، maaref ، GHANARI ، farnaz82 ، gadfly ، maryam58 ، free_free ، nahid.t ، nasnam ، shadan ، Farshid22 ، REZA1390 ، California ، sam_hash ، Donantonio ، ghorbat ، 3rip ، odiseh ، Aida.s
(2011-10-02 ساعت 08:58)sunrise نوشته:  با سلام و ارزوي شادكامي و سلامتي براي تك تك دوستان عزيز مهاجرسرايي ،اول از همه بايد إحساس ناراحتيمو از اينكه خيلي از دوستان خوبمون موفق به أخذ ويزا نشدن بيان كنم اصلا فكرشو نميكردم اخر ٢٠١١اينقدر ضدحال باشه فكر ميكردم يك نفر هم بدون ويزا نميمونه و همه باهم خوشحالي ميكنيم،اما......
جهت اطلاع:دوستان عزيزي كه همسرانشون موفق به أخذ ويزا شدن ما با يكي از اقواممون در امريكا صحبت كرديم كفتن مواردي لأتاري كه براي همسر اقدام ميكنند كمتر از ٦ماه طول ميكشه و با موارد خانوادكي كمي متفاوت هست ، اميدوارم كه همه دوستان خوبم به ارزوهاشون برسن و به اميد سلامتي براي همه كه مهمترين در زندكي است .

اگر این کیسها هم بخواد بیشتر از 1 سال طول بکشه که دیگه خیلی ستمه
وضعیت این کیس ها مشخصا با کیس ازدواجی و کیس نامزدی خیلی فرق داره چون اینا ازدواجشون قبلا بوده.
یعنی میخوام بگم اینکه یک نفر گرین کارت هولدر بخواد بره خارج از امریکا ازدواج کنه و یا نامزد کنه و بعدش همسرشو ببره امریکا از زمین تا آسمون فرق میکنه با وضعیت این دوستانی که قبلا داشتن مشترکا و مزدوجا زندگیشونو میکردن
حتی به نظر من میشه به سازمانهای دفاع از حقوق بشر هم شکایت کرد که دولت امریکا باعث جدایی زندگی مشترکشون شده
همه موفق باشید
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، najibi ، tamanna ، ravian ، Goodie ، maaref ، maryam58 ، free_free ، nasnam ، California ، sam11 ، ali899 ، محبت
(2011-10-01 ساعت 22:16)alisarshar نوشته:  تحلیل و بررسی نتایج کلیرنس لاتاری 2011 در ابوظبی:

ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در طول این 1.5 سال یاری کردند می خواستم نتایجی که از کلیرنس ابوظبی در طول این مدت بدست آوردم بیان کنم تا شاید بتواند کمک موثری رای برندگان سالهای آینده باشد . البته قبلش می خوام این توضیحو بدم که هیچ قصد اهانت و هیچ سوء تفاهمی برای دیگر دوستان بوجود نیاد و همچنین از مدیر سایت تقاضا دارم که اگر صلاح دونست این متن رو در صفحه جدیدی با این تیتر بیاورد.
این متن شامل 2 قسمت است که با ارائه دلیل و مدرک ارائه میکنم:

1) مکان بررسی کلیرنس بچه ها 2) آیتمهایی که شامل کلیرنس طولانی و یا حتی کلیر نشدن بچه ها نمیشه

1)مکان بررسی کلیرنس بچه ها
[size=x-large]:

با توجه به بررسیهایی که انجام دادم این مکان جایی نیست جزء در خود ساختمان سفارت ابوظبی. دلایل: 1)در این مدت با همه جا تماس گرفتم و تقریبا به تمام جاهایی که عقلم میرسید ایمیل زدم ولی در آخر به این جواب رسیدم که هسته مرکزی خود FBI و همچنین KCC جواب ایمیل منو داد که اگر داخل آمریکا هستی ما بررسی میکنیم و اگر در خارج از آمریکا هستید حتما باید به سفارت مراجعه کنید.2)با توجه به سرگذشت کلیر یکی از دوستان در روزهای آخر بهش ایمیل زدن که History Work میخوان و این ایمیل را در روز پنج شنبه زدند که در همان روز هم جواب ایمیل صادر شد و با توجه به اینکه جمعه و شنبه سفارت تعطیل بود در اول وقت اداری روز یکشنبه جواب کلیر ایشون آمد. 3) با توجه به تماسهای مکرری که من با واشنگتن میگرفتم آنها فقط و فقط در جواب میگفتن که ما فقط میتونیم بهتون بگیم که کلیر شدید یا نه و هیچ کمک دیگری نمی تونیم بهتون بکنیم و درست هم میگن چون بعد از اتمام پروسه در ابوظبی و اعلام کلیر برای درخواست سریال ویزا با واشنگتن تماس میگیرند و در این زمان هست که واشنگتن میفهمه که ما کلیر شدیم یا نه . 4) امسال همه چیو زودتر از زمان موعود جوابش آماده بود و در روز پنج شنبه 29سپتامبر هنوز شروع به بررسی نکرده اعلام کردن که هیچ کس جوابش حاضر نیست در صورتیکه ساعت کار واشنگتن ساعت 5بعدازظهر 30سپتامبر که میشه 1صبح روز شنبه1اکتبر به وقت ما میباشد پس دلیلی نداشت قبل از اتمام ساعت کار واشنگتن نتایجو اعلام کنند

این مواردی بود که در مورد مکان کلیر افراد اراءه کردم ودر مورد قسمت دوم در پستی دیگر اراءه میکنم . فقط از مدیر سایت تقاضا دارم که تاپیک جداگانه ای برای این موضوع اختصاص دهد تا آیندگان بتوانند از این موارد استفاده کنند.

2- شرايطي كه كليرنس بچه ها براساس آن صورت ميگيرد و يا اين پروسه به پايان نميرسد:

براساس تحقيقاتي كه من توي اين مدت 1.5سال داشتم به اين نتيجه رسيدم كه اين تحقيقات فقط براساس اطلاعات درج شده توسط خود افراد صورت ميگيرد و قسمت تكميلي آن در روز مصاحبه از خود افراد پرسيده ميشود و هيچ ديتا بيس ديگري براي اينگونه تحقيقات وجود ندارد. با توجه به اينكه طي اين مدت عده اي از بچه ها كلير شدن و عده اي هم هنوز اين پروسه برايشون تموم نشده اين نتايج حاصل شد : 1) كساني كه رشته و كارشان عادي بود كه اكثرا يكضرب ويزا گرفتن . 2) عده اي رشته تحصيليشان مهندسي بود ولي كار در ارتباط با آن حساس نبود و تخصصي به حساب نميامد كه معمولا بعد از گذشت حداقل 60روز كلير شدن . 3) در روز آخر بر اساس آماري كه از دوستان به جا مانده گرفتم عده اي پزشك بودن كه داراي تخصص و فوق تخصص بودن عده اي هم مدرك مهندسي داشتن كه در شركت نفت بودن و عده اي هم در كارهاي نيروگاهي مشغول بودن و نيز عده اي نيز وجود داشتن كه ممكن بود راحت كلير بشن ولي به دليل توضيحات بيش از حدي كه در روز مصاحبه به سئوالات آفيسر داده بودند موضوع را حساس جلوه دادند كه از همان روز تكليفشان معلوم شده بود.
و دليل بنده بخاطر اين صحبتها اين تفسير مي باشد : با توجه به اينكه در سالهاي اخير به خصوص امسال اوضاع اقتصادي آمريكا به طرز شگفت آوري به هم ريخته بود سياستشون رو بر اين اساس قرار دادند كه رشته هاي كه به كارهاي حساس مرتبط نمي شود مشكلي براي ويزا گرفتن ندارند چون اونجا به هر حال ممكنه يا كار گير نيارن و يا به كارهاي خيلي ساده بپردازند ولي در مورد پزشكاني كه تخصص يا فوق تخصص دارند و حتي كساني كه بر اساس رشتشون به كارهاي حساس مثل نفتي يا نيروگاهي و يا حتي اطلاعاتي از گذشته شركت دارند مثلا اطلاعات اضافي كه براي سابقه اسلحه سازي ايران خودرو داده شده بود به نظر بنده كه اينگونه تفسير كردم در ايالت متحده به هر حال اين پستها وجود دارد و اينگونه افراد بالاخره پس از ورود به آمريكا پس از حداقل 5-10سال اين پستها را بدست مي آورند و بديهي است كه اگر اين اتفاق بيفته كشوري كه مملو از متخصصين آمريكايي هست و از طرفي ظرفيتهاي شغلي كم شده اين پست توسط اين اشخاص پر ميشه و مسلما با اشغال شدن اين پستها يك نفر ازاين متخصصين بيكار ميشه. پس به اين نتيجه ميرسيم كه كشور ايالت متحده آمريكا كه بيشتر به مردم خودش اهميت ميده رقبتي براي جذب افرادي كه تخصص دارند و يا در كارهاي حساس مشغول بودند نيازي نداره. و به گفته عده اي ممكنه محل خدمت سربازي براشون مهم باشه ولي عده اي بودند كه خدمتشان سپاه بود ولي حتي يكضرب ويزا گرفتن و يا عده اي بودند كه در سپاه خدمت ميكردند و كلير خوردند ولي به مقتضي رشتشون جواب كليرشون سريع اومد پس محل خدمت دليل محكمي براي كلير نشدن نيست چون اونا بهتر از خود ما ميدونن كه خدمت سربازي توي ايران اجباري هست و دست ما نيست كه كجا خدمت كنيم./
و موضوع مهمي كه به نظرم رسيد كه بگم تا عبرت آيندگان باشد اينه كه خيلي خيلي خيلي .... خيلي جزء واجبات است تا زمانيكه رنگ ويزاي خودرا تو پاسپورت نديدين در اين مورد با هيچ احد و ناسي صحبت نكنين وگرنه توي اين مدت اين موضوع مثل خوره ميفته به جونتون كه نكنه فلاني حتي براي شوخي ايميلي به شيطنت به سفارت يا هر جاي ديگر بزنه چون اونا احتياجي به سند و مدرك ندارن و كافيه يك ايميل بدون سند ومدرك به دستشون برسه كه اين رويا رو كابوسي براتون بوجود بياره. و نكته مهم ديگري كه به خاطرم رسيد اگر خدايي نكرده به هفته آخر رسيديد پيشنهاد ميكنم كه پاسپورتهاتون رو از دو هفته قبل از اتمام و يا حتي بيشتر به دوبي برسونيد كه در سفارت بماند و نيازي به رفتن خودتون نيست چون اصلا جوابي دريافت نمي كنيد و فقط هزينه اضافي براتون داره. اميدوارم كه تونسته باشم كمكي براي بچه هاي سالهاي آينده باشم تا روال راحت تريو طي كنند.
يا علي
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
فکر کنم دیگه یواش یواش باید از این تاپیک خداحافظی کنیم
از برات دامن کشان رفتم ای نامهربان
رفتم که رفتم
خداحافظ و به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان: tamanna ، alisarshar ، SH1A2R3 ، behzad7 ، ravian ، ali899 ، Hornet ، BLUE.SKY ، maaref ، gadfly ، maryam58 ، soniarazmi ، arezoo_zarrabi ، nasnam ، REZA1390 ، Donantonio ، ghorbat ، Omidooo
واقعا ممنون علی عزیز امیدوارم خدا در آینده نزدیک چنان خوشی نصیبت کنه که این مدت که سختی کشیدی کلا از یادت بره اینو از ته دل با تمام وجود میگم.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: bfarhadm ، alisarshar ، SH1A2R3 ، behzad7 ، ravian ، ali.narooei ، ali899 ، Hornet ، BLUE.SKY ، maaref ، GHANARI ، farnaz82 ، Edenbeast ، maryam58 ، nahid.t ، tamanna ، goli20 ، REZA1390 ، Donantonio ، ghorbat ، Omidooo
سلام
با تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک فعالیت کردند و اطلاعات خودشون را در اختیار دیگران قرار دادند با توجه به تمام شدن مهلت دریافت کلیرنس سال 2011 این تاپیک بسته می شود
به همه عزیزانی که ویزای خود را دریافت داشته اند تبریک می گویم
و برای همه دوستانی که کلیر نشده اند تنها می توانم بگویم که
راه مهاجرت بسته نشده است و خیلی راحت می توانند برای کشورهای کانادا و استرالیا و نیوزیلند و ... اقدام کنند
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان