کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
سلام دوستان

خواستم به پرسم با توجه به سال های گذشته و وضعیت من میتونید بهم بگید حدودآ چقدر کلیرینس من زمان میبره؟
کیس نامبر 2011000007xx
سربازی نرفتم و شغل ازاد دارم و تاحالا کار دولتی نداشتم.

ممنون میشم.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: payam62 ، pariya2
(2010-06-29 ساعت 20:54)emadziaei نوشته:  
(2010-06-28 ساعت 09:27)lilinejad نوشته:  سلام ميشه لطفاً به من بگيد اين Clearance چطوريه؟ توسط ما بايستي مداركي تهيه شود؟ در سفارت امريكا پرسيده ميشود؟ من كه كاملا گيج شدم

بهتره قبل ازاینکه بیشترگیج بشی یه خلاصه ای از وضعیت خودت تعریف کنی تا برسیم به بحث شیرین کلیرینسWink

من فرمهاي درخواستي همراه با باركد رو به كنتاكي با دي اچ ال پست كردم و از طريق سايت دي اچ ال هم فهميدم كه رسيده اما حالا فكر كنم بايستي منتظر نامه دوم اونا باشم.
تشکر کنندگان: payam62
(2010-06-28 ساعت 09:27)lilinejad نوشته:  سلام ميشه لطفاً به من بگيد اين Clearance چطوريه؟ توسط ما بايستي مداركي تهيه شود؟ در سفارت امريكا پرسيده ميشود؟ من كه كاملا گيج شدم

clearance از نظر لغوی و در این مورد ، یعنی تایید صلاحیت فرد متقاضی گرین کارت ( یا کلا مهاجرت به آمریکا). شما طبق روال همه کسانی که لاتاری قبول شدن یا از طرق دیگه برای مهاجرت اقدام کردن، یک سری کارهایی رو قبل از مصاحبه انجام می دین ( که البته بسته به نوع مهاجرت فرق می کنه). بعد از اینکه برای مصاحبه دعوت شدید، اگر کار دولتی در ایران داشته باشید، سربازی خدمت کرده باشید یا در رشته هایی که حساس تلقی میشن تحصیل کرده باشید، و البته بیشتر برای آقایان، مشمول administrative pross یا به عبارتی clearance خواهید بود که می تونه گاهی تا یکسال طول بکشه.

شما هیچ مدرکی - جز اونچه که تا روز مصاحبه ارائه دادید - نیاز نیست تهیه کنید. این دولت آمریکاست که طبق برنامه های خودشون و ملاکهای خاصی که هنوز کسی سر در نیاورده واقعاً چیه! روی کیس شما بررسی بیشتر انجام می دن تا "صلاحیت" شما از نظر دولت آمریکا تایید بشه. به عبارت دیگه معلوم بشه که سوابق کاری و زندگی شما در ایران برای آمریکا مشکلی ایجاد نخواهد کرد و باز هم به عبارت دیگر، خطرناک نیستید !

پس شما تا روز مصاحبه آسوده باشید و البته اگر به هر دلیلی مشمول clearance هم شدید باز هم آسوده باشید ! چون به قول معروف دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره. هر چقدر هم طول بکشه بالاخره تایید می شوید و ویزاتون رو دریافت می کنید.

بعد از به پایان رسیدن زمان clearance شما دوباره به سفارت تشریف می برید و البته اگر مدارک جدیدی ازتون خواسته باشن همراهتون می برید تا به سلامتی ویزا رو دریافت کنید.
از توضيح شما ممنونم پس بايستي اون مدارك جنرالي كه درخواست كردن رو آماده كنم... راستي مدرك تحصيلي من كه ليسانسه بايستي ارائه بشه؟ دوستم كه پارسال برنده شد گفت ديپلم رو بايد ببرم اما مي دونيد كه مدرك ديپلم در دانشگاه مي مونه و بجاش ليسانس ميدن
تشکر کنندگان: payam62
(2010-06-30 ساعت 09:13)lilinejad نوشته:  از توضيح شما ممنونم پس بايستي اون مدارك جنرالي كه درخواست كردن رو آماده كنم... راستي مدرك تحصيلي من كه ليسانسه بايستي ارائه بشه؟ دوستم كه پارسال برنده شد گفت ديپلم رو بايد ببرم اما مي دونيد كه مدرك ديپلم در دانشگاه مي مونه و بجاش ليسانس ميدن

حقیقتش الان نمی دونم وضعیت مدرک شما چطور میشه. من که لیسانسم آزاد بود وقتی مدرک لیسانس رو گرفتم، دیپلم رو هم پس دادن. اما اونطور که برندگان لاتاری می گن روز مصاحبه بهتره اصل و ترجمه دیپلم رو هم داشته باشید. گرچه برای اکثر افراد ، بالاترین مدرکی که گرفتن کفایت می کنه.

شما همونطور که در تاپیکهای دیگه عنوان شده مدارک لازم به تدریج آماده کنید و واکسیناسیون رو هم به موقع انجام بدید تا برای مصاحبه آماده باشید. البته من نمی دونم کیس شما کی کارنت میشه که برای مصاحبه دعوت بشید ولی از 6 ماه قبلش حدودا میشه برای واکسیناسیون اقدام کرد چون نوبت سوم هپاتیت ب رو شش ماه بعد از اولین نوبت تزریق می کنن .
تشکر کنندگان: najibi ، امیر مهاجر ، payam62
(2010-06-30 ساعت 09:27)lilinejad نوشته:  ببخشيد مثل اينكه اطلاعات من با واقعيت خيلي فرق داره چون من از توي سايت امريكا فهميدم بايستي برم مثلا به دبي براي انجام آزمايشات چون در نامه اول من ابوظبي خورده بود و خودم هم دبي رو انتخاب كردم و آدرسهاي جاهايي كه آزمايشات رو انجام ميدن درآوردم اما در مورد واكسن چيزي نخوندم فكر مي كنيد امروز و فردا بايد واكسن بزنم و مدركي دال بر اين موضوع بگيرم؟ بازهم سپاسگزارم از كمك شما

دوست عزیز واکسیناسیونی که در ایران انجام می دید برای کاهش هزینه هاست وگرنه میشه تمام واکسنهای لازم رو همون دبی تزریق کنید. سایر آزمایشهای پزشکی هم در دبی انجام میشه. پیشنهاد می کنم سری به تاپیکهای بچه های 2010 بزنید. اطلاعات خوبی میتونید اونجا پیدا کنید

واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی

سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی

سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ..

و بسیاری مطالب مفید دیگه که در این تالار می تونید مطالعه کنید

http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=44

موفق باشید
تشکر کنندگان: User ، emadziaei ، Linspire ، foad_sh ، ravian ، mitr.p ، najibi ، امیر مهاجر
من آخرش نفهمیدم کلیرنس از موقع فرستادن فرم های سری اول شروع میشه یا از موقع مصاحبه؟
دوتا نکته اینجا مطرح میشه

1: اگه از موقع فرم های اولیه شروع بشه پس آفیسری که مصاحبه میکنه توش نقشی نداره مگه اینکه یه علامت منفی توش بزنه و دوباره بفرسته چک که این یخورده خنده داره یعنی اینکه آفیسر بیاد رو چک نظر بده

2: اگه کلیرنس موقع مصاحبه شروع بشه بازم خنده داره چون بعضی از بچه های 2010 برای ماه اوت وقت مصاحبه دارن و تو این مدت یک ماه بررسی امنیتی برای کیس های مختلف چطوری انجام میشه؟

من فکر میکنم اون سوال هایی که موقع مصاحبه در مورد شغل و تحصیلات و انگیزه مهاجرت و .... توسط آفیسر پرسیده میشه یجورایی یک تله هستش و میخوان ببینن که طرف دروغ میگه یا نه؟

Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، najibi
(2010-07-02 ساعت 21:33)free_free نوشته:  من آخرش نفهمیدم کلیرنس از موقع فرستادن فرم های سری اول شروع میشه یا از موقع مصاحبه؟
دوتا نکته اینجا مطرح میشه

1: اگه از موقع فرم های اولیه شروع بشه پس آفیسری که مصاحبه میکنه توش نقشی نداره مگه اینکه یه علامت منفی توش بزنه و دوباره بفرسته چک که این یخورده خنده داره یعنی اینکه آفیسر بیاد رو چک نظر بده

2: اگه کلیرنس موقع مصاحبه شروع بشه بازم خنده داره چون بعضی از بچه های 2010 برای ماه اوت وقت مصاحبه دارن و تو این مدت یک ماه بررسی امنیتی برای کیس های مختلف چطوری انجام میشه؟

من فکر میکنم اون سوال هایی که موقع مصاحبه در مورد شغل و تحصیلات و انگیزه مهاجرت و .... توسط آفیسر پرسیده میشه یجورایی یک تله هستش و میخوان ببینن که طرف دروغ میگه یا نه؟

Smile
دوست عزیز کلیرینس رو آفیسر بنا به پروندت و شرایطی که داری بهتون میزنه. پروسه لاتاری توی هرسال deadline خاصی داره ( 30 سپتامبر) تاریخ مصاحبه مهم نیست . هرموقعی که مصاحبه برین تا آخر اکتبر شانس داری ویزا us رو بگیری. اگه نگیری همه چیز به قول عربها کان لم یکن تلقی میشهWink
اي کاش آدمها ميدانستند در انتظار چه هستند،
انسان مي تواند در انتظار همه چيز باشد، از هيچ تا لايتناهي، آري انسان حتي مي تواند در انتظار هيچ باشد، هيچ هيچ
تشکر کنندگان: mitr.p ، najibi

تا آخر سپتامبر یا اکتبر؟فکر کنم آخر سپتامبر درسته نه آخر اکتبر...
تشکر کنندگان: najibi
از الان استرس این کلیرنس منو گرفته
با اینکه من همیشه ادم خوش بینی هستم و نمی خوام موج منفی بدم
اما تو سپاه خدمت کردم
شغل اصلیم آزاد بوده و هست و 2 تا کار (مربوط به بخش کامپیوتر) پارت تایم تو یه سازمان و یک شرکت دولتی داشتم که با هاشون از اول امسال فسخ قرارداد کردم
البته نمیدونم رو این پارت تایم بودن چه قدر حساب میکنن که امیدوارم اصلا روش حساب نکنن
فکر کنم کلیرنسم کمی طولانی بشه
تشکر کنندگان:
(2010-07-03 ساعت 19:02)saint نوشته:  از الان استرس این کلیرنس منو گرفته
اما تو سپاه خدمت کردم
شغل اصلیم آزاد بوده و هست و 2 تا کار (مربوط به بخش کامپیوتر) پارت تایم تو یه سازمان و یک شرکت دولتی داشتم که با هاشون از اول امسال فسخ قرارداد کردم
البته نمیدونم رو این پارت تایم بودن چه قدر حساب میکنن که امیدوارم اصلا روش حساب نکنن

کسانی که مشمول clearance شدن همه به سلامتی بعد از طی مدتی کوتاه، نیمه بلند یا بلند! بالاخره clear شدن. به قول معروف دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره. مهم اینه که موقعیت شغلی یا پست شما یا سوابق شما در هنگام خدمت ، مورددار نباشه که ظاهرا نیست. پس نگران نباشید . این همه برای برنده شدن که کاملا نامعلوم بود صبر کردید، چند ماه هم برای clear شدن صبر کنید ولی این بار بدون استرس ! چون فقط یه تشریفات قانونیه و بس.
تشکر کنندگان: User ، seravin ، Linspire ، Donkey chance ، najibi ، امیر مهاجر
دوستان عزیز آیا تا بحال کسی از برنده های لاتاری بوده که بدلیل کلیر نشدن موفق نشه ویزا بگیره؟
اگه کسی موردی سراغ داره لطفا بگه
Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
(2010-07-03 ساعت 19:02)saint نوشته:  از الان استرس این کلیرنس منو گرفته
اما تو سپاه خدمت کردم
اوضاع ما از همتون خرابتره هر دومون شغل دولتي همسرم كه برنده اصليه سپاه خدمت كرده كيس نامبر 33000 بنابراين شما به خودتون اميدوار باشيد.
دوستان چند تا سوال دارم

منظور از این جمله Administrative Process Expires On تو سایت آنکارا چیه؟ مگه همه کیس ها تا 31 سپتامبر وقت ندارن؟

در مورد (*) و (**) و (***) هم اگه میشه توضیح بدید
[عکس: crazy.gif]

دوستان کی میدونه منظور از گراند چک چیه؟
اگه میدونید کاملا توضیح بدین
Shy

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان