کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
با آغاز مصاحبه برندگان 2011 مباحث مربوط به کلیرنس را در این تاپیک دنبال کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: loony ، مهدی م ، shahriar2002 ، ROYALDOR ، mim ، babak_LosAngeles ، payam62 ، pariya2 ، msar
در حال حاضر آيا تمام متقاضيان Green Card غير لاتاري Clearance مي خورن يا شانس گرفتن ويزا را در روز مصاحبه دارند؟

dar hale hazer tamame motaghazeyane green carde gheyre loattary be clearance mekhoran ya shanse gereftane visa ra dar roze mosahebe darand
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، payam62 ، msar
(2010-06-07 ساعت 23:24)hessam نوشته:  dar hale hazer tamame motaghazeyane green carde gheyre loattary be clearance mekhoran ya shanse gereftane visa ra dar roze mosahebe darand ??
(2010-06-07 ساعت 23:24)hessam نوشته:  dar hale hazer tamame motaghazeyane green carde gheyre loattary be clearance mekhoran ya shanse gereftane visa ra dar roze mosahebe darand ??

دوست عزیز این مطلب کامل بستگی به آفیسر سارت داره که برای شما FBI چک بزنه یا نه

ضمنا طبق قوانین سایت باید متن را فارسی بنویسید و نوشتن مطالب بصورت فینگلیش ممنوع است لطفا رعایت فرمائید
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: User ، abnanta ، OMID_R ، usamilad ، goli20 ، آرتين ، homayoon13 ، babak_LosAngeles ، payam62 ، msar
من کلیرنس 2010 و 2009 رو تا حدودی خوندم. ظاهرا یکی دو نفری رد شدن ولی دلیل رد شدن آونا رو من هرگز نفهمیدم.
اگه از دوستان قدییمی کسی از این موضوع خبر داره لطف کنه بگه
ممنون
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: najibi ، babak2010 ، babak4835 ، babak_LosAngeles ، payam62 ، msar
(2010-06-17 ساعت 00:26)free_free نوشته:  من کلیرنس 2010 و 2009 رو تا حدودی خوندم. ظاهرا یکی دو نفری رد شدن ولی دلیل رد شدن آونا رو من هرگز نفهمیدم.
اگه از دوستان قدییمی کسی از این موضوع خبر داره لطف کنه بگه
ممنون

اینجا دلیل رد شدن دو نفر از 2010 ها اومده:http://mohajersara.com/showthread.php?ti...1#pid42081
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: R.F ، cky ، abnanta ، free_free ، AMIN3Y ، آرتين ، babak_LosAngeles ، payam62 ، msar
بچه ها من امروز هر چی تو سایت سفارت تو آنکارا نگاه کردم کلیر نشده بودم.SadSadSadSadSadSadSad
فکر کنم یکم زود دارم سر میزنم اونجا نه؟
TongueTongueTongue
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Sooshians ، abnanta ، tamanna ، final destination ، najibi ، babak_LosAngeles ، shani89 ، payam62 ، msar
دوستان عزیز در بررسی کلیرنس 2010 به فرم 9 سوالی یا چیزی به اسم CV برخورد کردم ممنون میشم اگه دوستان در موردش توضیح بدن و اینکه سوالاتش چیه و در جه مورده؟
اگه فرمت دیگه ای هم تو این مایه ها هست که ممکنه بدن بهمون پر کنیم ممنون میشم بگین

تشکر کنندگان: abnanta ، najibi ، payam62 ، msar
(2010-06-18 ساعت 15:18)free_free نوشته:  دوستان عزیز در بررسی کلیرنس 2010 به فرم 9 سوالی یا چیزی به اسم CV برخورد کردم ممنون میشم اگه دوستان در موردش توضیح بدن و اینکه سوالاتش چیه و در جه مورده؟
اگه فرمت دیگه ای هم تو این مایه ها هست که ممکنه بدن بهمون پر کنیم ممنون میشم بگین
cv همون رزومه كاريه. فرم نيستش شما خودتون بايد بنويسيد و بفرستيد
چطوري ميشه يه رزومه خوب نوشت:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2713
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان: cky ، abnanta ، Donkey chance ، aminghshiraz ، najibi ، payam62 ، msar
دوستان سلام
میشه دوستان قدیمی تر بگن که فرم 9 سوالی چیه؟

تشکر کنندگان: abnanta ، payam62 ، msar
بعضی از دوستان در پیام خصوصی تخمین مدت زمان کلیرنس رو می پرسند.
مدت زمان کلیرنس به چند عامل بستگی دارد. پیش از این من در یک پست این عوامل رو ذکر کرده بودم به صورت مختصر:
نقل قول:کلیرنس یا اف بی آی چک یک پروسه است که بعد از حوادث 11 سپتامبر کنگره آمریکا تصویب کرد تا به مراحل اخذ ویزا برای اتباع کشور هایی که دولت آمریکا آنها را حامی ت.ر.ور.ی.سم می شناسد اضافه شود و باید انجام شود.
طبق این قانون اتباع کشورهایی که به گفته دولت آمریکا "حامی تروریسم بین المللی" هستند، قبل از صدور ویزا برای ورود به خاک این کشور، باید مورد تحقیق قرار بگیرند تا مشخص شود آیا هیچ رکوردی از این افراد در دیتابیس های اطلاعاتی مورد اعتماد این کشور وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، که به احتمال زیاد دیگر ویزا نمی دهند. اما اگر وجود نداشته باشد، فقط از شما هنگام ورود به خاک آمریکا انگشت نگاری می کنند و پرونده سوابق شما ثبت می گردد.

مانند سوء پیشینه ای که دفتر پلیس+10 صادر می کنه.

مدت زمان آن هم به چندین عامل بستگی دارد:
1- سفرهای خارجی داشته اید؟ به کجا؟ چرا؟ به دعوت چه فرد یا سازمانی؟
2- آیا عضو سازمانی بوده اید؟ به خصوص سازمان هایی که کمی هم 30آ30 هستند.
3- در اداره دولتی مشغول به کار هستید؟ چه اداره ای؟ چه کاری؟ چه مدت؟
4- نام کامل شما: هرچه نام شما از تعداد کلمات کمتری تشکیل شده باشد، مدت زمان کلیرنس کمتر طول می کشد. هر چه نام فامیل شما نام معروف تری باشد (نام فامیلی که تعداد زیادی از افراد آن را دارا هستند) مدت زمان کلیرنس بیشتر طول می کشد.
5- وایستگان شما: آیا وابستگانی دارید که در خارج از کشور برای دولت ، یا فقط برای زندگی یا مهاجرتی کار می کنند، زندگی می کنند. اگر بلی، کجا؟ برای چه ارگانی؟ چه مدت؟
6- سربازی رفته اید؟ چه ارگانی؟ کجا؟ چه شاخه ای؟ وچه مدت؟
و ...

معمولا برای هر نوع ویزا همه ی اینها را چک نمی کنند. اما برای همه ی ویزاهایی که صادر میشه، برای اتباع این کشور ها کلیرنس باید انجام بشه!

اینکه چرا مهمه که معلومه چرا مهمه! چون اگه امریکا شما رو برای ورود به خاک این کشور خطرناک تشخیص بده، تقریبا سخته اونها رو متقاعد کنی که شما خطرناک نیستید. و سماجت بیشتر فقط اونها را به تشخیص خودشون مطمئن تر می کنه.

البته هیچ کشور دیگری برای صدور ویزا از صدور یا عدم صدور کلیرنس اف بی آی مستقیما متاثر نمیشه. اما من فکر نمی کنم کاملا بی تاثیر باشه برای دیگر کشورها.

اینو هم بگم کلیرنس از دوهفته تا نزدیک به یک سال رو من دیده ام که طول کشیده! و متاسفانه هیچ چیزی هم نمی توانه خسارت های ناشی از دیر صادر شدن کلیرنس رو جبران کنه. منظورم اینه که سفارتی ها به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اینکه کلیرنس دیر صادر بشه و احیانا باعث مشکلات بشه رو قبول نمی کنند.

شاید بطور متوسط 2 ماه مدت زمانی باشه که برندگان لاتری باید منتظر بمانند. اما هیچ چیزی نمیتونه این مدت زمان رو ضمانت کنه. در مرحله کلیرنس منتظران فقط باید یک کار رو انجام دهند: زندگی بدون فکر کردن به کلیرنس Smile
(2010-06-25 ساعت 23:29)sarfarash نوشته:  بعضی از دوستان در پیام خصوصی تخمین مدت زمان کلیرنس رو می پرسند.
مدت زمان کلیرنس به چند عامل بستگی دارد. پیش از این من در یک پست این عوامل رو ذکر کرده بودم به صورت مختصر:
نقل قول:کلیرنس یا اف بی آی چک یک پروسه است که بعد از حوادث 11 سپتامبر کنگره آمریکا تصویب کرد تا به مراحل اخذ ویزا برای اتباع کشور هایی که دولت آمریکا آنها را حامی ت.ر.ور.ی.سم می شناسد اضافه شود و باید انجام شود.
طبق این قانون اتباع کشورهایی که به گفته دولت آمریکا "حامی تروریسم بین المللی" هستند، قبل از صدور ویزا برای ورود به خاک این کشور، باید مورد تحقیق قرار بگیرند تا مشخص شود آیا هیچ رکوردی از این افراد در دیتابیس های اطلاعاتی مورد اعتماد این کشور وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، که به احتمال زیاد دیگر ویزا نمی دهند. اما اگر وجود نداشته باشد، فقط از شما هنگام ورود به خاک آمریکا انگشت نگاری می کنند و پرونده سوابق شما ثبت می گردد.

مانند سوء پیشینه ای که دفتر پلیس+10 صادر می کنه.

مدت زمان آن هم به چندین عامل بستگی دارد:
1- سفرهای خارجی داشته اید؟ به کجا؟ چرا؟ به دعوت چه فرد یا سازمانی؟
2- آیا عضو سازمانی بوده اید؟ به خصوص سازمان هایی که کمی هم 30آ30 هستند.
3- در اداره دولتی مشغول به کار هستید؟ چه اداره ای؟ چه کاری؟ چه مدت؟
4- نام کامل شما: هرچه نام شما از تعداد کلمات کمتری تشکیل شده باشد، مدت زمان کلیرنس کمتر طول می کشد. هر چه نام فامیل شما نام معروف تری باشد (نام فامیلی که تعداد زیادی از افراد آن را دارا هستند) مدت زمان کلیرنس بیشتر طول می کشد.
5- وایستگان شما: آیا وابستگانی دارید که در خارج از کشور برای دولت ، یا فقط برای زندگی یا مهاجرتی کار می کنند، زندگی می کنند. اگر بلی، کجا؟ برای چه ارگانی؟ چه مدت؟
6- سربازی رفته اید؟ چه ارگانی؟ کجا؟ چه شاخه ای؟ وچه مدت؟
و ...

معمولا برای هر نوع ویزا همه ی اینها را چک نمی کنند. اما برای همه ی ویزاهایی که صادر میشه، برای اتباع این کشور ها کلیرنس باید انجام بشه!

اینکه چرا مهمه که معلومه چرا مهمه! چون اگه امریکا شما رو برای ورود به خاک این کشور خطرناک تشخیص بده، تقریبا سخته اونها رو متقاعد کنی که شما خطرناک نیستید. و سماجت بیشتر فقط اونها را به تشخیص خودشون مطمئن تر می کنه.

البته هیچ کشور دیگری برای صدور ویزا از صدور یا عدم صدور کلیرنس اف بی آی مستقیما متاثر نمیشه. اما من فکر نمی کنم کاملا بی تاثیر باشه برای دیگر کشورها.

اینو هم بگم کلیرنس از دوهفته تا نزدیک به یک سال رو من دیده ام که طول کشیده! و متاسفانه هیچ چیزی هم نمی توانه خسارت های ناشی از دیر صادر شدن کلیرنس رو جبران کنه. منظورم اینه که سفارتی ها به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اینکه کلیرنس دیر صادر بشه و احیانا باعث مشکلات بشه رو قبول نمی کنند.

شاید بطور متوسط 2 ماه مدت زمانی باشه که برندگان لاتری باید منتظر بمانند. اما هیچ چیزی نمیتونه این مدت زمان رو ضمانت کنه. در مرحله کلیرنس منتظران فقط باید یک کار رو انجام دهند: زندگی بدون فکر کردن به کلیرنس Smile

dar morede tarikhte clearance chandta amel tasir dare. 1-sarbazi 2-madrake tahsili 3- safare khareji 4-sabeghe karie budar
اي کاش آدمها ميدانستند در انتظار چه هستند،
انسان مي تواند در انتظار همه چيز باشد، از هيچ تا لايتناهي، آري انسان حتي مي تواند در انتظار هيچ باشد، هيچ هيچ
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، Donkey chance ، Mehrafarin ، payam62 ، parastoo mohajer ، arshina ، msar
(2010-06-25 ساعت 23:45)emadziaei نوشته:  
dar morede tarikhte clearance chandta amel tasir dare. 1-sarbazi 2-madrake tahsili 3- safare khareji 4-sabeghe karie budar
دوست عزیز متشکرم که در مباحث شرکت می کنید. اما زبان انجمن مهاجرسرا مطابق با قوانین سایت که آنها را پذیرفته ایم، زبان فارسی است. لطفا فارسی بنویسید.

حق با شماست. این عوامل بسیار تاثیر گذارند. به ویژه سفر به کشورهایی مثل سوریه عراق لبنان.
اما اینها فقط باعث میشه کلیرنس دیرتر صادر بشه نه اینکه اصلا صادر نشه.

موفق باشید
تشکر کنندگان: abnanta ، free_free ، Sooshians ، Ali Sepehr ، rayan.s ، lorecance ، najibi ، gadfly ، SH1A2R3 ، shani89 ، payam62 ، parastoo mohajer ، msar
دوست عزیز و مدیر جدید
منظور من هم عوامل تاثیرگذارتر در پروسه کلیر خوردن بود وحرفی از عدم صدور ویزا نبود. Wink
یک نکته که از اون نباید غافل بود اینه که همیشه و همه جا به تایپ فارسی دسترسی وجود نداره و باید همه کاربران یک سایت با سلایق و شرایط مختلف را در نظر گرفت ، با اینحال همیشه گفتن نکات اولیه باعث پیشرفت بیشتر سایت و هماهنگی بیشتر در پیشبرد اهداف سایت می شود.

درضمن از همه دوستان که برای 2011 کارنت شدن توصیه می کنم که به پست 1294 در لینک زیر که دوست عزیز ali-n زحمتشو کشیدن مراجعه کننCool

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1621&page=87

موفق باشید و پیروز
(2010-06-25 ساعت 23:56)sarfarash نوشته:  
(2010-06-25 ساعت 23:45)emadziaei نوشته:  
دوست عزیز متشکرم که در مباحث شرکت می کنید. اما زبان انجمن مهاجرسرا مطابق با قوانین سایت که آنها را پذیرفته ایم، زبان فارسی است. لطفا فارسی بنویسید.

حق با شماست. این عوامل بسیار تاثیر گذارند. به ویژه سفر به کشورهایی مثل سوریه عراق لبنان.
اما اینها فقط باعث میشه کلیرنس دیرتر صادر بشه نه اینکه اصلا صادر نشه.

موفق باشید
انسان مي تواند در انتظار همه چيز باشد، از هيچ تا لايتناهي، آري انسان حتي مي تواند در انتظار هيچ باشد، هيچ هيچ
تشکر کنندگان: User ، aminghshiraz ، najibi ، payam62 ، msar
سلام ميشه لطفاً به من بگيد اين Clearance چطوريه؟ توسط ما بايستي مداركي تهيه شود؟ در سفارت امريكا پرسيده ميشود؟ من كه كاملا گيج شدم
تشکر کنندگان: againstthewind2010 ، payam62 ، msar
(2010-06-28 ساعت 09:27)lilinejad نوشته:  سلام ميشه لطفاً به من بگيد اين Clearance چطوريه؟ توسط ما بايستي مداركي تهيه شود؟ در سفارت امريكا پرسيده ميشود؟ من كه كاملا گيج شدم

بهتره قبل ازاینکه بیشترگیج بشی یه خلاصه ای از وضعیت خودت تعریف کنی تا برسیم به بحث شیرین کلیرینسWink
تشکر کنندگان: najibi ، LINDA1376 ، SH1A2R3 ، payam62 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان