کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصحیح اشتباهات در فرمهای ارسال شده
سلام بچه ها
من تازه امروز (30ام مرداد)فهمیدم که در اون قسمت که تاریخ تولد پدر و مادر رو خواسته بودند،در نوشتن تاریخ تولد پدرم،یک روز اشتباه کردم.یعنی به جای 26ام نوشتم 25ام. اونم به خاطر اینکه از روی پاسپورت قبلیش زدم.البته برنده ی اصلی خودم هستم

حالا الان خیلی استرس دارم. به نظرتون چیکار کنم؟ یک ایمیل بهشون بزنم؟ فقط اگر میشه زود جوابم رو بدید

تشکر کنندگان: REZA1390 ، Saina
(2010-08-19 ساعت 17:36)alirezagh نوشته:  
(2010-08-19 ساعت 17:04)melika64 نوشته:  سلام من یه بار سئوالم رو مطرح کردن و یکی از دوستان کمکم کردن ولی به علت حساسیت موضوع با اجازه یک بار دیگه این سئوال رو مطرح میکنم.(مربو ط به همسرم می شه که ایشون لاتاری برده اند)
من در پاسپورت ادامه فامیلیم "قی" نوشته شده و در شناسنامه هم همین طور ولی چون در دفاتر ثبت احوال "قمی " نوشته شده بنابراین کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلیم هم "قمی" نوشته شده. من با توجه به پاسپورتم فرم ثبت نام و فرم های سری اول را "قی" پر کرده ام.
آیا مشکل ساز می شه این مسئله ؟ و اگر بله چه پیشنهادی می کنین؟ به خصوص در مورد کلیرنس ایم مساله خیلی حساس می تونه باشه.
در ضمن دوستان عزیز اگر وکیلی رو میناسین که در این خصوص می تونن راهنمای خوبی باشن ازتون ممنون میشم در اختیارم بذارین

بازم ممنونم

سلام
دوست عزیز؛ من هم شرایطی تقریبا مشابه شما داشتم، البته نه برای لاتاری، من شناسنامه خودم رو عوض کردم و در شناسنامه جدید بعضی قسمتها عوض شد ( حالا به هر دلیلی) یعنی مدارک تحصیلی گذشته ام با شناسنامه دیگه نمی خوند و دانشگاه قبول نمی کرد، واسه همین رفتم ثبت و احوال یک برگه گرفتم که تایید میکنه مدارکی که من قبلا داشتم با این شناسنامه جدید مطابقت داره و دانشگاه هم به راحتی قبول کرد.
حالا من یک پیشنهاد دارم که نمی دونم چقدر عملی باشه، ولی به پرسیدنش می ارزه:
شما اون نامه تایید رو تهیه کنید و موقع ترجمه مدارک تاکید کنید که مطابق شناسنامه و پاسپورت ترجمه کنند و برای تایید دادگستری هم نامه تایید رو نشون بدید.
نامه رو هم ترجمه کنید و پس از تایید ترجمه، همراه مدارکتون داشته باشید که در سفارت اگه لازم شد مشکلی پیش نیاد.

تاکید می کنم که این موضوع تا حدودی شباهت با مشکل شما داره و این فقط یک پیشنهاده در جهت کمک به شما، حتما پیش از هر کاری تحقیق کنید که خدای نکرده من راهنمایی اشتباه نکرده باشم.

از کمکتون ممنون
تشکر کنندگان: REZA1390 ، ghorbat
با سلام
من یک اشتباه بزرگ کردم و در هنگام پر کردن فرمها محل کارم را که در ایز ایران که به صنایع دفاع مربوط است را نوشتم . حال لیست تحریمها را که نگاه کردم اسمی از این شرکت نیست و من نیز در قسمت آموزش و تولید نرم افزار به طور پیمانی فعالیت داشتم ،ولی اکثرا به من میگن بدون شک تو رو رد می کنن !! آیا کسی در مورد این مسایل چیزی می دونه منو راهنمایی کنه که وقتی به مصاحبه رفتم چی بگم؟
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
سلام رد کردن یک کیس دلیل های مشخصی داره و این مورد به کلیرنس برمیگرده. کار کردن در یک همچین جایی به نظر نمیرسه اونقدر حساس باشه که امریکا شما رو خطرناک تشخیص بده و کلیر نشید.

موفق باشید
(2010-08-26 ساعت 10:06)mehrdadalemi نوشته:  با سلام
من یک اشتباه بزرگ کردم و در هنگام پر کردن فرمها محل کارم را که در ایز ایران که به صنایع دفاع مربوط است را نوشتم . حال لیست تحریمها را که نگاه کردم اسمی از این شرکت نیست و من نیز در قسمت آموزش و تولید نرم افزار به طور پیمانی فعالیت داشتم ،ولی اکثرا به من میگن بدون شک تو رو رد می کنن !! آیا کسی در مورد این مسایل چیزی می دونه منو راهنمایی کنه که وقتی به مصاحبه رفتم چی بگم؟

تشکر کنندگان: mehrdadalemi ، REZA1390 ، ghorbat

این مسئله باعث رد شدن کیس نمیشه فقط شما باید مراحل اداری رو که 1 تا 2 ماه طول میکشه رو طی کنید

تشکر کنندگان: REZA1390
(2010-08-19 ساعت 17:04)melika64 نوشته:  سلام من یه بار سئوالم رو مطرح کردن و یکی از دوستان کمکم کردن ولی به علت حساسیت موضوع با اجازه یک بار دیگه این سئوال رو مطرح میکنم.(مربو ط به همسرم می شه که ایشون لاتاری برده اند)
من در پاسپورت ادامه فامیلیم "قی" نوشته شده و در شناسنامه هم همین طور ولی چون در دفاتر ثبت احوال "قمی " نوشته شده بنابراین کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلیم هم "قمی" نوشته شده. من با توجه به پاسپورتم فرم ثبت نام و فرم های سری اول را "قی" پر کرده ام.
آیا مشکل ساز می شه این مسئله ؟ و اگر بله چه پیشنهادی می کنین؟ به خصوص در مورد کلیرنس ایم مساله خیلی حساس می تونه باشه.
در ضمن دوستان عزیز اگر وکیلی رو میناسین که در این خصوص می تونن راهنمای خوبی باشن ازتون ممنون میشم در اختیارم بذارین

بازم ممنونم

دوست عزیز؛ موردی که میگید یه جورایی من که تو ایرانم برام عجیبه چه برسه به دیگران...شما میگید : " من در پاسپورت ادامه فامیلیم "قی" نوشته شده و در شناسنامه هم همین طور ولی چون در دفاتر ثبت احوال "قمی " نوشته شده بنابراین کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلیم هم "قمی" نوشته شده." خوب مگه شناسنامه راثبت احوال صادر نمیکنه ؟ چطور امکان داره فامیلی شناسنامه و کارت پایان خدمت یکی نباشه و اداره گذرنامه این تفاوت فامیلی رو قبول کرده باشه؟ ببخشید .من تاریخ صدور شناسنامه ام اشتباه بود اداره گذرنامه فرستادم شناسنامه جدید بگیرم.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
(2010-08-07 ساعت 12:07)ehsan_gh نوشته:  با سلام خدمت دوستان.برای من مشکلی پیش اومده امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه.
من بعد از دریافت نامه اول ازدواج کردم و فرمها رو به اضافه فرم 230 که همسرم پر کرد فرستادم.بعدا فهمیدم که باید ترجمه سند ازدواج رو هم می فرستادم.در ضمن هنور فرم های من به KCC نرسیده.الان نمی دونم چطور باید این اشتباه رو جبران کنم.خواهش می کنم کمکم کنید
ممنون

دوست عزیز؛ با یه میل که ترجمه سند ازدواج رو با Attach ضمیمه اش کردی تغییرات بوجود آمده را به kcc اعلام کن.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
(2010-05-12 ساعت 16:40)sadra_sepehr نوشته:  اگر بعد از ارسال فرمها متوجه شدید که اشتباهی در پر کردن اطلاعات رخ داده است، در این تاپیک گفتگوهای مربوطه را دنبال کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.

سلام- امسال تو خرداد یه شیرازی به خاطر مغایرت فرم آنتلاین اولیه و فرم های DS که فرستاده ویزا نگرفت. (برنده 2010 بود)میخواستم ببینم از کجا بفهمیم مغایرت داره یانه قبل از کارنت شده و مصاحبه که بتونیم درستش کنیم. ثبت نام آنلاین رو save کرده بودم ولی گمش کردم. به KCC هم ایمیل زدم اگه مشکلی هست بگه ولی جواب درستی نداد.
چه نوع ایمیلی باید بزنیم
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
(2010-09-01 ساعت 22:41)moraddad نوشته:  
(2010-05-12 ساعت 16:40)sadra_sepehr نوشته:  اگر بعد از ارسال فرمها متوجه شدید که اشتباهی در پر کردن اطلاعات رخ داده است، در این تاپیک گفتگوهای مربوطه را دنبال کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.

سلام- امسال تو خرداد یه شیرازی به خاطر مغایرت فرم آنتلاین اولیه و فرم های DS که فرستاده ویزا نگرفت. (برنده 2010 بود)میخواستم ببینم از کجا بفهمیم مغایرت داره یانه قبل از کارنت شده و مصاحبه که بتونیم درستش کنیم. ثبت نام آنلاین رو save کرده بودم ولی گمش کردم. به KCC هم ایمیل زدم اگه مشکلی هست بگه ولی جواب درستی نداد.
چه نوع ایمیلی باید بزنیم

سلام
شما باید چند هفته پس از رسیدن فرم ها به KCC ایمیل بفرستید و از match بودن آنها اطلاع پیدا کنید، متن مورد نظر را هم از تاپیک "مکاتبه با KCC" می توانید پیدا کنید.
یک مشکل بزرگ دارم وقتی پارسال داشتم ثبت نام میکردم قبلش برای تغیر اسم اقدام کردم روز ثبت نام زنگ زدم اداره ثبت و گفتند که اسم شما تغیر کرده من هم به همین هوا با اسم جدید ثبت نام کردم بعد از دو ماه که از شهر دانشجویم به خونه برگشتم و رفتم ثبت احوال گفتن اسم شما پسوندش حذف شده من هم با خودم گفتم از اینا بعید نیست و زمانی تغیر اسم برام مهم شد که فهمیدم لاتاری بردم برای دادگاه اقدام کردم اما باز هم منفی بود و حالا نمیدونم چه خاکی سرم بریزم از دست اینا./ خیلی ناراحتم و نگران از اینکه اگه میل بزنم اونا هم جوابشون نه باشه به نظر شما چه کار کنم ؟
(2010-09-06 ساعت 23:59)BAHAL نوشته:  یک مشکل بزرگ دارم وقتی پارسال داشتم ثبت نام میکردم قبلش برای تغیر اسم اقدام کردم روز ثبت نام زنگ زدم اداره ثبت و گفتند که اسم شما تغیر کرده من هم به همین هوا با اسم جدید ثبت نام کردم بعد از دو ماه که از شهر دانشجویم به خونه برگشتم و رفتم ثبت احوال گفتن اسم شما پسوندش حذف شده من هم با خودم گفتم از اینا بعید نیست و زمانی تغیر اسم برام مهم شد که فهمیدم لاتاری بردم برای دادگاه اقدام کردم اما باز هم منفی بود و حالا نمیدونم چه خاکی سرم بریزم از دست اینا./ خیلی ناراحتم و نگران از اینکه اگه میل بزنم اونا هم جوابشون نه باشه به نظر شما چه کار کنم ؟

دوست عزیز؛ شما فرم ها رو با کدوم اسمت پر کردی؟ اگه با اسم واقعیت پر کردی (که با اسم لاتاری متفاوته) آیا میلی برای صحت مدارکت فرستادی؟ اگه فرستادی جوابش اومده ؟ اگر هم با اسم لاتاری (غیر اسم واقعیت) فرم ها رو پر کردی چون صحت اطلاعات رو به غلط تایید کردی ....
از نظر من شما بهتره برای سال بعد در لاتاری با نام صحیح شرکت نمایید.

تشکر کنندگان: REZA1390
من اسمه جدیدمو تو فرم نوشتم چون فکر میکردم دادگاه نتیجش مثبت باشه حالا میتونم یه میل بزنم و اسکن مدارکمو مثل رسید ثبت احوال که مال پارساله و رای دادگاه وتوضیح خودمو بنویسم به نظر شما واقا باید دوباره لاتاری شرکت کنم من تو نوشتن فرم جدلد واقا نمیدونستم اسمم چیه
(2010-09-08 ساعت 15:56)BAHAL نوشته:  من اسمه جدیدمو تو فرم نوشتم چون فکر میکردم دادگاه نتیجش مثبت باشه حالا میتونم یه میل بزنم و اسکن مدارکمو مثل رسید ثبت احوال که مال پارساله و رای دادگاه وتوضیح خودمو بنویسم به نظر شما واقا باید دوباره لاتاری شرکت کنم من تو نوشتن فرم جدلد واقا نمیدونستم اسمم چیه

اینکار رو انجام بده موفق باشی.ولی چرا وقتی حکم دادگاه اومده اونم به تاریخ پارسال بهتر نبود این میل رو که الان میخوای بزنی قبل پر کردن فرمها میزدی؟

تشکر کنندگان: BAHAL ، REZA1390 ، ghorbat
نه بعد از برنده شدن واسه دادگاه اقدام کردم دوست من چون قبلش واسم اینقدر مهم نبود و رای دادگاه هم دو هفته پیش اومد اما پارسال اقدام کردم برای تغیر نام از طریق ثبت احوال اما بعد از اسم نویسیم تو لاتاری حدود 1تا 2 ماه بعد رفتم اداره گفتن اونیکه تلفنی گفته مثبته منظورش پسونده اسمتون بوده و من بیخیال شدم تا زمانی که لاتاری بردمو... اینم اخه شانسه که من دارم اگه هرکسی نظری داره بگه مخصوصا مدیران سایت اگه کسی در گذشته این مشکلو داشته اگه بشه به من مورفی کنین یا اگه خبر دارین بگین ممنون میشم از شما دوست خوب هم سپاسگزارم
نظر شخصیه من اینه که همین چیزی رو که شما دارید اینجا مطرح می کنید با ایمیل برای کی سی سی بفرستید.با توجه به این که نامه ای که نشون می ده شما برای عوض کردن اسمتون به ثبت احوال دادید تاریخش مال قبل ثبت نامه و همه ی این چیزهایی که دارید اینجا می گید مارو قانع کرده که دارید راست می گید و کاملا منطقیه اونا هم مثل ما انسانن و اگه اینا رو بفرستید شاید بتونید قانعشون کنید و برای محکم کاری امسال هم دوباره لاتاری شرکت کنید ولی امیدوار باشید و اعتماد به نفس داشته باشید که شاید بتونید اونارو هم قانع کنید.در ضمن برنده شدن مساوی با گرفتن 100در100 ویزا نیست پس هیچ وقت فرصت شرکت کردن رو تا زمانی که ویزا در دستتون نیست از دست ندید اما تلاشتونم بکنید که اینشالا هم جواب می ده.
خواستن توانستن است دوست خوبم.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: User ، REZA1390 ، ghorbat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان