کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
سلام من یه مشکل خیلی فوری دارم :
من 2 ماه دیگه 16 سالم میشه ... و طبق گفته خیلی از کسایی که تجربه دارند ، از 16 سالگی دیگه نمیذارن از کشور خارج شن ( 20-30 میلیون میگیرند )
( من بار ها کسایی رو دیدم که 16 سالگی ممنوع الخروج شدند و بهشون گیر دادند . )
و ما هیچ قانونی راجع به این موضوع نداریم .
تلفن نظام وظیفه میگه 18 سالگی ، سایت رسمیشون هیچی راجع به سن ممنوع الخروجی ننوشته ، خیلی ها میگن 17 سالگی ممنوع الخروجیه و خیلی ها هم میگن 16 سالگی و کسایی که میگن براشون اتفاق افتاده .

خلاصه الان وکیلمون از NVC در خواست تسریع کرده به خاطر سربازی من و NVC ازش مدرک خواسته ... مدرکی که اثبات کنه این موضوع درسته ...

کمکم کنید . چه کار باید کنم ؟
مدرکی هست یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، lorecance
۱۸ سالگیه ! من دوستم چند روز قبل از تولدش رفت شارجه الان داره اونجا درس می خونه هر سال سه ماه یا دوبار می تونه بیاد ایران ... وثیقه ای هم نذاشت.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
آقا مرسی !
من الان کوالالامپور هستم
ریسک نکردم ! بی قانونیه به خدا ! یه عده میگن 16
یه عده 17
یه عده 18 !
پاسخ

شرایط جدید خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه از شرایط جدید خروج موقف دانشجویان مشمول از کشور خبر داد.

سرهنگ حجت الله واعظی نژاد با اشاره به شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور افزود: در سفرهای علمی که صرفاً ‌شامل ارائه مقاله در کنفرانسهای بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال به صورت نقد پرداخت کند.

وی ادامه داد: در سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمونهای زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاهها، شرکت در کارگاههای آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی است مشمول باید مبلغ ودیعه 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک بپردازد.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی با بیان اینکه این قوانین از اول آذرماه امسال اجرایی می شود افزود: در خصوص سایر سفرها نیز مرجع تائید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر قوانین درخواست دانشجو را اعلام می کند.

منبع:خبر آنلاین

پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، amir_ebrahimi99 ، saman33 ، lorecance
سلام به همه دوستان
من برنده 2011 هستم و مشکل سربازی دارم که راه هایی نیز مثل گرفتن پذیرش پیدا کردم ولی هیچ کدام قطعی نشده. امسال من کارشناسی ارشد قبول شدم و دو دلم که برم ثبت نام کنم. از طریق دانشگاه برای سفر علمی هزینه اش نسبت به تمام راه ها پایین تر است ولی چند تا سوال برام پیش اومده کهل طفا هر کس اطلاعات داره منو راهنمایی کنه.
1-نمی دانم آیا دانشگاه 100 درصد موافقت می کنه یا نه؟
2-مسئله بعدی اینه که فرض کنیم دانشگاه و همه عوامل مرتبط موافقت کردند آیا دانشگاه مدرک لیسانسم که هنوز به من ندادند به من تحویل می ده که من برم دارالترجمه ترجمه کنم؟؟؟
3- فرض کنیم که من پاسپورت گرفتم و به امید خدا ویزا هم گرفتم ولی چون می خوام 100 درصد ادامه تحصیل بدم، چجوری مدارکم رو از دانشگاه تحویل بگیرم؟؟
پاسخ
(2010-10-16 ساعت 22:11)mkh_death نوشته:  سلام به همه دوستان
من برنده 2011 هستم و مشکل سربازی دارم که راه هایی نیز مثل گرفتن پذیرش پیدا کردم ولی هیچ کدام قطعی نشده. امسال من کارشناسی ارشد قبول شدم و دو دلم که برم ثبت نام کنم. از طریق دانشگاه برای سفر علمی هزینه اش نسبت به تمام راه ها پایین تر است ولی چند تا سوال برام پیش اومده کهل طفا هر کس اطلاعات داره منو راهنمایی کنه.
1-نمی دانم آیا دانشگاه 100 درصد موافقت می کنه یا نه؟
2-مسئله بعدی اینه که فرض کنیم دانشگاه و همه عوامل مرتبط موافقت کردند آیا دانشگاه مدرک لیسانسم که هنوز به من ندادند به من تحویل می ده که من برم دارالترجمه ترجمه کنم؟؟؟
3- فرض کنیم که من پاسپورت گرفتم و به امید خدا ویزا هم گرفتم ولی چون می خوام 100 درصد ادامه تحصیل بدم، چجوری مدارکم رو از دانشگاه تحویل بگیرم؟؟
تو این مورد بعضی دانشگاه ها همکاری میکنن بعضی نه.به هر حال بازم میتونی زیارتی خارج بشی. ولی به نظرم حتماً ثبت نام کن. چون که تو قانون جدید با بردن گواهی تحصیلی تو ارشد می تونی مدرک دائمو بگیری و ترجمه کنی.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
سلام دوستان,شرمنده من نمیخوام دلهوره و استرس راه بندازمCool,شاید قبلا در این رابطه بحث شده,یکی از نزدیکان من برنده 2010 هست و کارش هم تموم شد,می گفت یکی اومده بود برای مصاحبه به خاطر اینکه در سپاه خدمت کرده بود ردش کردن,ایا شما دوستان چیزی در این رابطه شنیده اید؟

پاسخ
سلام به همه!

من یه سوال داشتم که هرچقدر این سایتو بالا پائین کردم جوابشو پیدا نکردم لطفا هر کس میدونه کمک کنه

من دانشجوی ترم آخره عمرانم تا دسامبر میرم واسه مصاحبه

۱-چون دانشجو هستم ۲ بار در سال بیشتر نمیتونم خارج شم و اونم ۲۰ روز حالا چطوری باید ۳ هفته اگه تو مصاحبه قبول شدم بمونم تا گرین کارتم بیاد؟

۲-اگه من مجوز خروج به روش تحصیلی‌ بگیرم و برم باید نامهٔ پذیرش از دانشگاه مقصدو به نظام وظیفه ببرم تا موافیتم(moafiyat) مورد قبول باشه در صورتی‌ که الان dead lineهمه دانشگاه ها داره تموم می‌شه و من هنوز مدارکم واسه اپلی‌ آماده نیست در نتیجه ۵ میلیون که میره هیچی‌ علاوه بر اون سرباز فراری محسوب میشم و اگه برگردم میبرنم سربازی چیکار باید کرد که بتونیم بریم و برگردیم؟هیچکی به این اشاره نکرده فک کنم دوستان هیچ کدوم حتی قصد سر زدن به خانواده هم ندران هرچی‌ باشه خاک مونه باید بتونیم برگردیم توش

۳-میدونید که تا وقتی‌ موافیت تحصیلی‌ دارید که دانشگاه آمریکا بهتون نامه بده و شما به نظام وظیفه نشون بدین حالا ماها که میخوایم بمونیم تا سیتی‌زن بشیم تکلیفمون چی‌ هست؟چون به عنوانه مثال فوق ۲ سال بیشتر نیست

یه خبر هم بدیم یه کمکی‌ کرده باشیم ! جدیداً وقتی‌ از سفر بر میگردین که برید وثیقه رو بگیرید به پاسپورت شما نگاه می‌کنن که ببینن آیا به اون مقصدی که گفتین رفتین یا نه! اگه نرفته باشین ۶ ماه ممنوع الخروج میشین حواستون باشه !
پاسخ
1- میخواستم خواهش کنم بچه هایی که تجربه گرفتن دعوتنامه از کنفرانس ها را دارند منو راهنمایی کنند دقیقا چطور میتونم دعوتنامه کنفرانس بگیرم. یعنی چی تو نامه بنویسم و به کجا بفرستم؟
2- در ضمن اگر من دعوتنامه یکی دیگه را دستکاری کنم و برای دانشگاهمون ببرم آیا دانشگاه میفهمه؟
3- میشه کسی دعوتنامش را برای من ارسال کنه تا ببینم چیکار میتونم بکنم؟
4- من لیسانسم، یعنی اجازه سفرعلمی بهم میدن؟

لطفا منو کمک کنید چون واقعا نمیدونم باید چکار کنم و تا الان هم کلی وقت از دست دادم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-27 ساعت 12:06)mahdi357 نوشته:  1- میخواستم خواهش کنم بچه هایی که تجربه گرفتن دعوتنامه از کنفرانس ها را دارند منو راهنمایی کنند دقیقا چطور میتونم دعوتنامه کنفرانس بگیرم. یعنی چی تو نامه بنویسم و به کجا بفرستم؟
2- در ضمن اگر من دعوتنامه یکی دیگه را دستکاری کنم و برای دانشگاهمون ببرم آیا دانشگاه میفهمه؟
3- میشه کسی دعوتنامش را برای من ارسال کنه تا ببینم چیکار میتونم بکنم؟
4- من لیسانسم، یعنی اجازه سفرعلمی بهم میدن؟

لطفا منو کمک کنید چون واقعا نمیدونم باید چکار کنم و تا الان هم کلی وقت از دست دادم.
توی اینترنت کنفرانسارو جستجو کن. اونایی که به رشتت و تاریخ خروجت میخوره رو برو توی سایتش. معمولاً یه deadline واسه ارسال abstract مقاله و بعد در صورتaccept کل مقاله دارن. بعد از اون اگه پولی باشند که معمولاً هستن باید پول بدی و اونا دعوت نامه رو می فرستن. این یه پروسه زمان بره که حدوداً باید حداقل 6ماه وقت داشته باشی. ممکنه دانشگاه بره توی سایت چک کنه که اون بستگی به اعتبار خودت تو دانشگاه داره.

سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، amir_ebrahimi99 ، mahdi357 ، lorecance
دوستان من به مشکل برخوردم.
شماره کیس من 14400 هستش. میخواستم با روند اعلام شده تا این زمان بدونم کی باید ترکیه (خارج از ایران منظورمه) باشم؟
یکی از اساتید به من گفت ماه مارچ یکی دیگر گفت ماه فیبریه باید سفارت باشی!

1- آخرش من تو فرم درخواست پاسپورت چه تاریخی را بنویسم؟چون نظام وظیفه یک ماه (احتمال داره 10 روزه بشه) بیشتر به من پاسپورت نمیدن.
2- تا الان تا چه شماره ایی اعلام شده که باید سفارت باشند و در چه ماهی باید سفارت باشند؟

دوستان لطف کنید جواب کامل و روشن باشه چون من یکم خنگم و پنجمین باری که این دوتا سوال را دارم میپرسم.

ممنون از جواب کاملتون!

پاسخ
(2010-11-30 ساعت 12:36)mahdi357 نوشته:  دوستان من به مشکل برخوردم.
شماره کیس من 14400 هستش. میخواستم با روند اعلام شده تا این زمان بدونم کی باید ترکیه (خارج از ایران منظورمه) باشم؟
یکی از اساتید به من گفت ماه مارچ یکی دیگر گفت ماه فیبریه باید سفارت باشی!

1- آخرش من تو فرم درخواست پاسپورت چه تاریخی را بنویسم؟چون نظام وظیفه یک ماه (احتمال داره 10 روزه بشه) بیشتر به من پاسپورت نمیدن.
2- تا الان تا چه شماره ایی اعلام شده که باید سفارت باشند و در چه ماهی باید سفارت باشند؟

دوستان لطف کنید جواب کامل و روشن باشه چون من یکم خنگم و پنجمین باری که این دوتا سوال را دارم میپرسم.

ممنون از جواب کاملتون!
سلام دوست خوب
تا شماره 13300
شما باید نزدیکی های وقت مصاحبه از کشور خارج بشی که از الان حدقل 2 ماه دیگه است اگر میتونی پاس رو نگه دار برای وقتی که وقت مصاحبه ات مشخص بشه اگر هم نگرانی که از الان پیگیر شو
تو ترکیه 3 ماه بدون ویزا که تا 6 ماه هم قابل تمدیده میتونی زندگی کنی که ایشالله تا اون موقع کارات درست شده
راستی این تاپیک بولتن سوالات مربوط به خروج رو در تاپیکی که به همین منظور هست بپرس
مدیرای عزیز لطفا این پست رو منتقل کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، SNAGHIAN ، rayan.s ، free_free ، Sooshians ، Ashkan78 ، lorecance
دوستان من امروز رفتم نظام وظیفه، وثیقه برای سفر علمی همچنان ۵ میلیون هستش حتی برای کسانی که کارشناسی می خونند.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Snowman ، Linspire ، Amir78 ، saman33 ، hamed_gh ، lorecance
من برای محکم کاری نیاز به دعوتنامه کنفرانسی علمی در آمریکا دارم.
کسی هست که در این زمینه اطلاعاتی داشته باشه و بتونه به من کمکی در این زمینه بکنه؟

1- اگر از طریق دانشگاه پاسپورتم را پیگیر بشم چقدر زمان میبره که پاسپورت دستم بیاد؟
2- لازم هست خودم تهران برم؟ (من اصفهان هستم)
3- من پیام زرو درس میخونم. اینطور که من فهمیدم خودشون از مرکز اصفهان نامه را به تهران میدن و کاری به ما ندارند. کسی در این مورد اطلاعی داره؟

* بچه هایی که از طریق دانشگاه میخواهند برای پاسپورت اقدام کنند در صورت تمایل برای هماهنگی بین بچه به من پیام خصوصی بدهند.
پاسخ
جدیدا اداره گذرنامه دیگه مهر خروج موقت توی پاسپورت نمی زنه. می گن که زمانهای خروج توی کامپبوتر ثبت می شه. کسی از بچه ها اطلاع داره که دلیلش چیه و چه معایبی ممکنه داشته باشه؟

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان