کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2010-12-13 ساعت 16:15)saman33 نوشته:  جدیدا اداره گذرنامه دیگه مهر خروج موقت توی پاسپورت نمی زنه. می گن که زمانهای خروج توی کامپبوتر ثبت می شه. کسی از بچه ها اطلاع داره که دلیلش چیه و چه معایبی ممکنه داشته باشه؟

و یه سوال دیگه. اونایی که برای کنفرانس توی فلان کشور مثلا فرانسه اجازه خروج می گیرن بعد زمانی که می خوان خارج بشن برن ترکیه توی فرودگاه نمی گن که ویزای فرانسه کو؟؟؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance
در مورد سوال دوم ، اون کسی که اونجا تو فرودگاه پاس شما رو چک میکنه فقط میدونه که اجازه خروج از کشور شما از کی تا کیه و مقصد رو فقط از روی بلیط میتونه چک کنه.
سوال اول رو هم دلیلش اینه که یکم پیشرفت کردن مثلا، مکانیزه شده کارشون. ولی من تابستون رفتم توی پاسم نوشته بود از کی تا کی میتونم خارج از کشور باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، saman33 ، lorecance
(2010-12-13 ساعت 16:29)saman33 نوشته:  
(2010-12-13 ساعت 16:15)saman33 نوشته:  جدیدا اداره گذرنامه دیگه مهر خروج موقت توی پاسپورت نمی زنه. می گن که زمانهای خروج توی کامپبوتر ثبت می شه. کسی از بچه ها اطلاع داره که دلیلش چیه و چه معایبی ممکنه داشته باشه؟

و یه سوال دیگه. اونایی که برای کنفرانس توی فلان کشور مثلا فرانسه اجازه خروج می گیرن بعد زمانی که می خوان خارج بشن برن ترکیه توی فرودگاه نمی گن که ویزای فرانسه کو؟؟؟

سئوال اول: هیچ فرقی نداره. در هر صورت آفیسر تو فرودگاه از توی کامپیوتر چک می کنه.

سئوال دوم: شما بلیط ترکیه رو که نشون بدی اونم فکر می کنه که میخوای بری ترکیه. آفیسر از هیچ جا خبر نداره که شما اجازه خروجت رو با چه بهانه ای گرفتی. در ضمن تاریخ برگشت شما به کشور برای آفیسر تو فرودگاه اهمیتی نداره. شما دوسال دیگه هم برگردی تو فرودگاه مشکلی پیش نمیاد ولی نظام وظیفه گیر میده.
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، WIKIMAN ، saman33 ، amir_ebrahimi99 ، Snowman ، lorecance ، Donkey chance
سلام
1. اگر کسی معافیت روانی بگیره برای گرفتن پاسپورت یا زمان مصاحبه برای دادن مدارک به مشکل بر نخواهد خورد؟
2. کسی خبر داره که رنگ کارت های معافیت روانی جدیداً چه رنگی شده؟ قبلاً کارت قرمز میدادند اما الان گویا همه کارت های معافیت های پزشکی و روانی سبز شده و فقط قسمتی که در آن قانونی را که برای معافیت استفاده کرده ایم ، برای هر کس بند و تبصره خودش را می نویسند که مشخص میکنه نوع بیماری چه بوده، این صحت داره؟
3. کلاً کسی در امریکا به سربازی ما که کاری نداره، پس اصولاً نباید کارت معافیت آدم را هم ببینند دیگه؟

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
از بچه ها خواهش دارم اگر در رابطه با سوال من اطلاعاتی دارند بهم کمک کنند.
1- کسی کنفرانس معتبری در آمریکا را نمیشناسه دعوتنامه شرکت در اون را به من بده؟
2- کسی از بچه ها قبلا تجربه اییدر این زمینه داره یا نه؟
پاسخ
(2010-12-19 ساعت 22:54)mahdi357 نوشته:  سلام
از بچه ها خواهش دارم اگر در رابطه با سوال من اطلاعاتی دارند بهم کمک کنند.
1- کسی کنفرانس معتبری در آمریکا را نمیشناسه دعوتنامه شرکت در اون را به من بده؟
2- کسی از بچه ها قبلا تجربه اییدر این زمینه داره یا نه؟
من خودم از یه کنفرانس دعوت نامه دارم. ولی خوب مقاله دادم و acceptشد. دانشگاه هم زمانی که می خواست مجوز خروجو بده هم دعوت نامه رو خواست هم abstract مقالم و هم لیست اعضای برگزار کننده رو. حالا دانشگاه شما رو نمی دونم. معمولا باید فرم های خروج علمی برای دانشگاهتون باشه. می تونی توی اون ببینی که چه چیزایی لازمه. توی این سایت یه سر بزن و رشتتو انتخاب کن. می تونی توی اون زمانی که می خوای، ببینی کنفرانسی هست یا نه...
http://www.conferencealerts.com/
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، mahdi357 ، hamed_gh ، sam_hash ، goli20 ، lorecance
دوستان یک سوال.
پاسپورت من امروز رفت برای یو پی اس.
من مشمول هستم و اجازه خروج از کشورم رو با پذیرشی که برای آمریکا برای ماه فوریه داشتم گرفتم.( قبل از برنده شدن پیگیر پذیرش بودم)
حالا می خوام ببینم اگه برگردم ایران (قاعدتا اجازه خروج از کشور به کسانی که برای آمریکا پذیرش دارند تا 3بار میدهند) مشکلی در وزارت علوم، واحد نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟ اینکه ببینه ویزای من مهاجرتیه و دانشجویی نیست.
من آنکارا هستم و منتظر یو پی اس...مهاجرسرا ، مثل همیشه کمککک.
پاسخ
(2011-01-11 ساعت 18:52)MOHSEN8766 نوشته:  دوستان یک سوال.
پاسپورت من امروز رفت برای یو پی اس.
من مشمول هستم و اجازه خروج از کشورم رو با پذیرشی که برای آمریکا برای ماه فوریه داشتم گرفتم.( قبل از برنده شدن پیگیر پذیرش بودم)
حالا می خوام ببینم اگه برگردم ایران (قاعدتا اجازه خروج از کشور به کسانی که برای آمریکا پذیرش دارند تا 3بار میدهند) مشکلی در وزارت علوم، واحد نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟ اینکه ببینه ویزای من مهاجرتیه و دانشجویی نیست.
من آنکارا هستم و منتظر یو پی اس...مهاجرسرا ، مثل همیشه کمککک.
تبریک می گم دوست عزیز
این بستگی به اون افسر نظام وظیفه داره. بعضی مواقع پیش اومده که سر همچین مواردی بچه هارو اذیت کردن و 6ماه ممنوع الخروج شدن تا زمانی که ویزا باطل شه. راستش هیچ قانونی نداره. یه کم ریسک داره... فقط شما اگه رفتی ایران دیگه پیگیر وثیقه نباش و فقط نامه وزارت علوم رو برای خروج مجدد دانشجویی بگیر. توی همچین موردی معمولا دیگه زیاد گیر نمی دن چون بار دوم خروجه.حالا دیگه انتخاب با خود شما...

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، MOHSEN8766 ، hamed_gh ، goli20 ، lorecance
امروز 2بهمن این خبر رو خبرگزاریها اعلام کردند:

تسهيلات جديد نظام وظيفه به دانشجويان
معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا ادامه داد: درخواست مجوز خروج از كشور در استان محل تحصيل يا محل سكونت بلامانع است و وثيقه مورد نياز براي خروج از كشور را به شرح ذيل است:

سفرهاي علمي به مبلغ 50،000،00 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفرهاي نيمه‌علمي به مبلغ 80،000،000 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفرهاي غيرعلمي ضروري به مبلغ 150،000،000 ريال وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي

سفر به كشورهاي عراق و عربستان به مبلغ 5،000،000 ريال وجه‌نقدي ارايه تعهد نامه به مبلغ 50 ميليون ريال كه به تائيد دفاتر اسناد رسيده باشد.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: Amir78 ، alirezagh ، javidk ، saman33 ، WIKIMAN ، goli20 ، lorecance
خیلی عااالی شد Big Grin از ۱۵ بهمن هم قانون به اجرا در میاااااااااد . من امروز متوجه شدم تازه. کلی استرسم کم شد Big Grin
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: rayan.s ، saman33 ، lorecance
(2011-01-30 ساعت 11:16)نگار 65 نوشته:  سوال داشتم اگر کسي از دوستان اطلاعاتي دارد لطفا راهنمايي بفرمايند.
براي کساني که دهه 60 به سربازي رفته اند و دو کارته هستند آيا هر دو کارت را بايد ترجمه کنند؟ يا ترجمه کارت اصلي کافي است

دوست عزیز ترجمه کارت اصلی کفایت می کنه ولی شما برای محکم کاری ترجمه کارت دوم + اصلش تو روز مصاحبه همراهت باشه که اگه خواستند ارایه بدید.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
(2011-01-30 ساعت 12:02)نگار 65 نوشته:  
(2011-01-30 ساعت 11:53)javidk نوشته:  
(2011-01-30 ساعت 11:16)نگار 65 نوشته:  سوال داشتم اگر کسي از دوستان اطلاعاتي دارد لطفا راهنمايي بفرمايند.
براي کساني که دهه 60 به سربازي رفته اند و دو کارته هستند آيا هر دو کارت را بايد ترجمه کنند؟ يا ترجمه کارت اصلي کافي است

دوست عزیز ترجمه کارت اصلی کفایت می کنه ولی شما برای محکم کاری ترجمه کارت دوم + اصلش تو روز مصاحبه همراهت باشه که اگه خواستند ارایه بدید.
موفق باشید.

javidk عزيز خيلي ممنون از پاسخ شما. در فرمهاي 230 که پر کرديم تاريخ را فقط بر مبناي کارت اصلي زديم و زمان دوره احتياط را اضافه نکرديم، به نظر شما مشکلي ايجاد مي کنه؟

مطمیناً مشکلی پیش نمی یاد. اصلاً نگران نباشید و استرس به خودتون ندید.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
(2010-12-19 ساعت 18:09)Donkey chance نوشته:  سلام
1. اگر کسی معافیت روانی بگیره برای گرفتن پاسپورت یا زمان مصاحبه برای دادن مدارک به مشکل بر نخواهد خورد؟
2. کسی خبر داره که رنگ کارت های معافیت روانی جدیداً چه رنگی شده؟ قبلاً کارت قرمز میدادند اما الان گویا همه کارت های معافیت های پزشکی و روانی سبز شده و فقط قسمتی که در آن قانونی را که برای معافیت استفاده کرده ایم ، برای هر کس بند و تبصره خودش را می نویسند که مشخص میکنه نوع بیماری چه بوده، این صحت داره؟
3. کلاً کسی در امریکا به سربازی ما که کاری نداره، پس اصولاً نباید کارت معافیت آدم را هم ببینند دیگه؟
سلام مجدد
کسی که جواب ما را نداد گفتم مطالبی که خودم در این مدت بدست آوردم را در جواب به سئوالاتم بنویسم Big Grin، شاید در آینده به درد کسی خورد :

1. با معافیت روانی طبق پاسخ مشاوران میدان سپاه حوزه نظام وظیفه تهران (که شفاهی سئوال کردم ) هیچ مشکلی برای گرفتن پاسپورت نیست

برای مصاحبه هم از چند نفر که آشنایانشان بهمین منوال رفتند، سئوال کردم و آنها به ضرس قاطع می گفتند هیچ مشکلی نیست و جوابشان هم منطقی بود که : هر کشور یا دانشگاهی اگر سلامت شما برایش مهم باشد برای سنجش سلامت ، خودشان ما را به مراکز مورد اعتمادشان میفرستند تا مواردی را که برایشان اهمیت دارد چک کنند (مثل همین مراکز درمانی در ابوظبی و دبی و آنکارا و ...) و کارت معافیت نظام وظیفه ما که انواع و اقسام معافیت ها را شامل میشود ملاک عملشان نخواهد بود ( در خصوص این موارد اگر کسی نظری داشت خوشحال میشم استفاده کنم )
2. کارت های پزشکی و روانپزشکی هر دو سبز رنگ هستند و تبصره معافیت آنها مشخص کننده ی نوع بیماری ست
3. اینم که دیگه شرمنده ام که اصلا چرا پرسیدم ، مشخصه که اگر پا در خاک امریکا بنهیم کسی با سربازی ایران کاری نخواهد داشت، نهایتا چند تن از دوستان همین سایت فرمودند که روز مصاحبه ممکن است برگه ای برای تعهد به ارتش امریکا در صورت نیاز باید بدهیم
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، javidk ، msar
از بچه هاي شهرستاني خصوصا اصفهان کسي مي دونه وقتي مي خواهي وثيقتا پس بگيري پاسپورتتا ازت مي گيرند يا نه ؟
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-18 ساعت 00:00)farzad-it نوشته:  از بچه هاي شهرستاني خصوصا اصفهان کسي مي دونه وقتي مي خواهي وثيقتا پس بگيري پاسپورتتا ازت مي گيرند يا نه ؟

ما اصفهانی نیستیم اما اصفهانی ها را دوست داریم!Big Grin
تا جایی که من قبلا سئوال کردم و متوجه شدم، برای بازپس گرفتن وثیقه پاسپورت را تحویل نمیدهیم، پاسپورت مثل سایر پاسپورت ها 5 ساله است.فقط مهری که برای یکبار خارج شدن ما در پاسپورت خورده مشخص می کنه که با آن پاسپورت دیگر نمی توانید جایی تشریف ببریم، مگر اینکه دوباره برویم و اجازه خروج بگیریم.

وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان